Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
13 minut temu, Qwazi napisał:

Pozwolić sobie może każdy, tylko pytanie, czy ma jaja, żeby to zrobić. Przeżyłem sporo i powiem tak: ten przełożony bardziej będzie szanował tego, kto się odezwie niż takiego lizuska. Tylko nigdy się do tego nie przyzna. Zatem jeśli coś człowieka uwiera, to należy o tym mówić, co nie oznacza robić głupie dymy, które sprawią, że będzie się postrzeganym jako wariat

 Dorze piszesz 

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Tigon napisał:

Mam niecałe 10 szt ale powoli będzie się kończyć ta przygoda, firmy paszowe trzymają cena bo muszą upłynnić towar kupiony po drogich cenach ale i tam cena spadnie. Mi tylko chodzi że przy cenie innych produktów zbóż, rzepaku na tak niskim poziomie 1,50 za litr mleka i tak będzie dobrą ceną, a wcale nie tam dawno parę lat temu średnia cena u nas była 1.10-1,30.

Nie, 1.5 to nie będzie dobrą cena nawet przy tanich zbożach. To będzie cena dramatycznie niska. Wszystko pozostałe stało się za drogie. 1.1zl to było chyba tylko w kryzysie 2012r lub coś koło tego. 

Chyba, że Mas tak mało mleka, że oddajecie do jakiejś zlewni. Tam ceny będą niższe. 

Edytowane przez Zibifarmer
Opublikowano

W moim przypadku zostało 3 lata zobowiązań w ARiMR i czy mleko bedzie po 3zł czy po 1zł to musze doić bo zobowiazania są przyjete nie wspomne o kredytach. Ale Ci co są na zero z ARiMR ora bankiem to mają sytuacje bardzo dobrą raczej

  • Like 2
Opublikowano
2 minuty temu, czareczek85 napisał:

W moim przypadku zostało 3 lata zobowiązań w ARiMR i czy mleko bedzie po 3zł czy po 1zł to musze doić bo zobowiazania są przyjete nie wspomne o kredytach. Ale Ci co są na zero z ARiMR ora bankiem to mają sytuacje bardzo dobrą raczej

Przecież Ty do Piątnicy oddajesz. Łatwo mówić, jak tam nadal wam wychodzi około 3zl. 😆

W znacznie gorszej mleczarni gdzie mniej płacą, po 1zl byś długo nie nadoil, bez względu na zobowiazania, jeśli niemiałbys z czego dokładać a z wypłat by brakowało.

Chyba, że kredyt kredytami będziesz spłacał to trochę to przeciągniesz... 

  • Like 4
Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, Luki99 napisał:

A ja tł 4,30 i bi 3,10 też nieźle? 

Co wy dajecie swoim kròwkom ,

moje wyniki za połowę miesiąca 

Pierwsza połowa było białko mniejsze ale utrzymuje się w granicach 4.2 -4.6,  9k litrow 

Porcja z: jeczmien ,przenica ,śruta rzepakowa, sruta kukurydzy mieszanka josera 2 rodzaje , kreda, soli troszkę i koncentrat , plus wycielone dodatkowo pasza granulowana 20.

Screenshot_20230503-113633.png

Edytowane przez adamowicz84
Opublikowano
19 minut temu, Zibifarmer napisał:

Nie, 1.5 to nie będzie dobrą cena nawet przy tanich zbożach. To będzie cena dramatycznie niska. Wszystko pozostałe stało się za drogie. 1.1zl to było chyba tylko w kryzysie 2012r lub coś koło tego. 

Chyba, że Mas tak mało mleka, że oddajecie do jakiejś zlewni. Tam ceny będą niższe. 

W tym biznesie to często są górki i dołki więc albo trzeba się na to uodpornić albo zlikwidować nie ma innego wyjścia.W 2016 roku u nas było mleko po 0.85 brutto przez pół roku później też chyba coś koło 1-1,2 najwyższa cena oprócz zeszłego roku była na przełomie 2013/2014 niektórzy mieli coś powyżej 2zl a wtedy to jakby teraz po 3zl

Opublikowano

Poniżej 2.50 zł brutto przy obecnych kosztach to już tak naprawdę praca jest nie opłacalna patrząc ile życia trzeba na to zmarnować. A co tu mówić o 1.50 zł, przecież to może pokryje koszty produkcji a gdzie coś dla siebie na życie..

  • Like 4
  • Thanks 1
Opublikowano
radekz200 napisał:

25 minut temu, damianek2019 napisał:

Polmlek -25 gr potwierdzi to ktoś?

kurła przeciez od kilku dni już o tym pisali 

Radek gdzie się przenosisz 😛


adamowicz84 napisał:

3 godziny temu, Luki99 napisał:

A ja tł 4,30 i bi 3,10 też nieźle? 

Co wy dajecie swoim kròwkom ,

moje wyniki za połowę miesiąca 

Pierwsza połowa było białko mniejsze  9k litrów 

komórki wysokie trzeba zadbać...

Opublikowano
17 godzin temu, dantur96 napisał:

Teraz się zgadza to on słabo wytłumaczył 😂

 

17 godzin temu, adamowicz84 napisał:

Też o tym coś słyszałem 

Premia lojalnościowa jest 5groszy razy litry za dany miesiąc i np przy 10k masz 500zł do wybrania w towarze. Jeśli wybierzesz towaru za np 200zł to masz nie 5gr a 2gr do ceny doliczone

4 godziny temu, Tigon napisał:

jeżeli zboża stanieją do 600 zł to i 1,50 za mleko będzie dobrą ceną, także na razie kto ma 2 zł jeszcze to jest w bardzo dobrej sytuacji. 

A co jeśli wszystko sam produkuje i prawie nic nie kupuję?

Opublikowano
44 minuty temu, Xawier napisał:

 co jeśli wszystko sam produkuje i prawie nic nie kupuję?

To znaczy, że wydajesz więcej na Nawozy i paliwo niż na gotowe zboże. Obecna sytuacja i na rynku zbóż i mleka jest słaba... 

Opublikowano
1 godzinę temu, PolandOnion napisał:

Poniżej 2.50 zł brutto przy obecnych kosztach to już tak naprawdę praca jest nie opłacalna patrząc ile życia trzeba na to zmarnować. A co tu mówić o 1.50 zł, przecież to może pokryje koszty produkcji a gdzie coś dla siebie na życie..

Wiesz?...czy strzelasz?

49 minut temu, Bercik92 napisał:

Tak. Jak większość średnich i małych. Ci duzi to kupują gotowe mieszanki 

Jestem maleńki i stosuję gotowe mieszanki. Mało tego...robione na zamówienie 

Opublikowano

Mleko po 1.50 a głupi najtańszy hipol 70 zł .teraz naprawa skrzyni w zachodnim ciągniku i mniejsze gospodarstwo może położyć .gdzie 1.50 to dojenie na opłaty i życie tylko 

  • Like 2
Opublikowano
4 minuty temu, marko667 napisał:

Oddaje ktoś do Lactalis Kozinice?

 

 Jakie obecnie oferują warunki?

Opublikowano
4 godziny temu, Qwazi napisał:

I to jest przykład jak manipulować chłopem. Gość powiedział prawdę, bo przychody faktycznie wzrosły. Nie dopowiedział tylko, że jeszcze bardziej wzrosły koszty, co się przelożyło na spadek dochodów.

I znając realia zebrań rejonowych spółdzielni mleczarskich, obecni słuchali i nikt go nie poprawił. Nawet taki, który był obecny i się połapał w tej manipulacji. 

Jak sobie w ubiegłym roku, w taki sposób pogadałem z prezesem, to się zebranie skończyło 

Pedro masz zaległego lajka, bo mi się chwilowo skończyły 😉

To nie w mleczarni. W krochmalni gdzie odstawiam ziemniaki. Od tych słów nastąpiło ożywienie dyskusji i zakończenie monologu prezesa. Padło nawet śmiałe pytanie czy pan prezes mierzył sobie małego normalnie czy z kręgosłupem...

 

  • Haha 7
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v