Polecane posty

_przemek_    0

Witam mam problem z Massey Ferguson 8110. Kilka minut po odpaleniu ciągnika zapala się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni biegów. Jaka to może być tego przyczyna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Wkręć zamiast czujnika manometr i sprawdź najpierw ciśnienie. Ale generalnie logiczne. Olej sie rozgrzewa, spada ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_przemek_    0

No właśnie tak sobie pomyślałem w pierwszej sprawie żeby wymienić filtry i oleje. Bo to świeży nabytek jest i nie wiadomo kiedy zmieniane były 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718
7 godzin temu, _przemek_ napisał:

No właśnie tak sobie pomyślałem w pierwszej sprawie żeby wymienić filtry i oleje. Bo to świeży nabytek jest i nie wiadomo kiedy zmieniane były 

 

O panie to może była przyczyna sprzedaży, kilka minut po odpaleniu to on gorący nie jest żeby ciśnienie spadało.

Spuść olej i zobacz czy nie ma w nim opiłków oraz zobacz co w filtrze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    126

no chyba przejechał się przed zakupem ciągnika. czy ciągnik w ogóle jeździ? czy działa podnośnik i wspomaganie czy kręci lekko? bo może sam czujnik coś wali. a szukając przyczyny można pół ciągnika rozebrać bo tam wszędzie hydraulika. zmierz ciśnienie na wyjściach pompy na deklu z boku albo chociaż na hydraulice z tyłu ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_przemek_    0

Jeszcze go nie kupiłem byłem tylko go obejrzeć jeździ ok biegi wchodzą ok tylko jest ten problem z zapalającą się kontrolką ciśnienia oleju w skrzyni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018

Lepiej weź kogoś co zna się na hydraulice i zrób pomiary, bo możesz wpakować się w minę i koszt napraw wyjdzie naprawdę duży, bez powodu nie sprzedają ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018

Bez sprawdzenia z mechanikiem, odpuściłbym ten ciągnik, jeśli padły hamulce i skrzynia jest pełna opiłków to ciągnik trzeba rozkręcać i płukać skrzynie plus całą hydraulike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018

Twoja decyzja, ale zapoznaj się najpierw z usterkami tej serii i nie napalaj się na kupno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Szukaj mechanika. U mnie w 6170 był problem z sterownikiem też własnie pochodził trochę i się zapalało .Podłubali cos z tym sterownikiem i już jest dobrze.

Zapłaciłem groszowe sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Świerzy nabytek ale jednak nie nabytek tylko przymiarka albo kandydat na nabytek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
31 minut temu, _przemek_ napisał:

Teraz patrzę na te odpowiedzi to chyba sobie dam z nim spokój 

Przypuszczam, że tak będziesz miał w 80% tych ciągników. Nawet jak kupisz taki który nie będzie sygnalizował niskiego ciśnienia to nie ma gwarancji sukcesu. 

 

Temat bardzo złożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam wie może ktoś co trzeba zrobić żeby ciagnik jechał 40km/h jakie koła zębate trzeba obrucić. 
       
    • Przez MFargo
      Witam wie może ktoś co trzeba zrobić żeby ciagnik jechał 40km/h
       
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez SEREKMF3060
      Witam posiadam MF 3060 problem tkwi w tym ,że świeci mi się ciągle kontrolka ładowania ,oraz obrotomierz nie działa,kontrolki inne gasną,zostaje tylko kontrolka ładowania,ładowanie jest w porządku dobrze ładuje ,wychodzą trzy kable z wiązki - od rozrusznika oraz dwa dodatkowe niebieski i brązowy 🤔 gdzie szukać przyczyny czy cos źle podłączone,działał wcześniej dobrze ale od jakiegoś miesiąca najpierw zniknął obrotomierz i kontrolka nie gasla,pozdrawiam i liczę o pomoc 




    • Przez Wolodymyr
      Cześć. Mam następujący problem w Massey Ferguson 2620: Nieszczelny jest cylinder roboczy sprzęgła, ten który naciska wysprzęglik. Oddałem go już 2 razy do firmy zajmującej się naprawą cylindrów hydraulicznych do naprawy, robią własne uszczelki. Ale nie chce działać, po chwili znowu płynie. Może znacie firmę w Polsce, która zapewne będzie w stanie to naprawić. Zdjąłem go z traktora i zawiozłem tam, a potem sam odebrałem. Dziękuję.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj