PolskiMałyRolnik

T1/R1 i Dokarmianie w pszenicy ozimej

Polecane posty

sylwek23111    330

Plonvit ma bardzo słaby skład. Żeby dać odpowiednią dawkę poszczególnych mikroelementów trzeba by sporo dać, żeby byl jakikolwiek efekt. Boru ma tylko 0,18g/l więce trzeba by z 300 l/ha, cynku ma 13g/l, czyli wystarczyło by 7l/ha. Podobnie z miedzią, molibdenem i manganem, też trzeba by z 7-8 l/ha dać. Jak by tak dać 7l/ha plonvitu oraz dokupić bor osobno to może było by coś z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3716
PolskiMałyRolnik napisał:

Co myślicie o Windsar 250EC+TARCZA ŁAN EXTRA 250 EW+PLONVIT ZBOŻA  na T1/R1 i dokarmienie? Pszenica ozima

będzie dobrze. ale ile dałeś tego azotu że skracanie jest potrzebne? musisz pamiętać że Tarcza Łan wzmaga działanie regulatora wzrostu - nie szalej z dawką bo można delikatnie przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STIG13 napisał:

Ale i po reszcie mixu widać że najważniejsza ma być niska cena 

Pytam się dlatego że dopiero rozwijam gospodarstwo i nigdy tego nie robiłem 😂😂

1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

będzie dobrze. ale ile dałeś tego azotu że skracanie jest potrzebne? musisz pamiętać że Tarcza Łan wzmaga działanie regulatora wzrostu - nie szalej z dawką bo można delikatnie przypalić

Przedsiewnie 250 kg/ha Potafoski 12 i teraz pogłównie wiosną dałem Polifoskę 21 200 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Zamiast regulatora dołóż jakiś prochloraz przynajmniej. Jak dasz azotu ok 120kg nie potrzeba Ci nic regulować. Syp 2 dawkę i czekaj z tym odpryskiem na pogodę, bo na tebu najlepiej żebyś miał ok 15 stopni min 12 i bez przymrozkóww nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na N2 planuje dać około 150kg/ha Saletry amonowej, klasa ziemi II-IIIb, zmienia ciężka, Wcześniej siałem pszenicę ale przeważnie wylegała, dawniej słoma była potrzebna to nic nie stosowałem a teraz słoma nie jest mi potrzebna. Tylko kombajnista jest zły i mówi czego sobie nie skrócę 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Przy zakładanych 90 kg azotu pszenica ustoi chyba że niewiadomo jaka gęsta i nie zabezpieczasz podstawy źdźbła to wtedy nawet po regulatorze może się polozyc. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

0,5 tebukonazolu, 0,8 prochlorazu, 0,3 windsar, plonvit bym odstawił i dał coś innego lepszego. Dr green, proleaf, foliq mikromix. Sam mam 2-3 klasę i wiem że glebowego potrafi być ponad 100 kg

Edytowano przez STIG13
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj