matiz

Claas dominator

Polecane posty

matiz    10

Witam,

koledzy chciałbym zakupić Claas'a Dominatora 58/68 (te z 6 cylindrowym silnikiem). Niestety na portalach ciężko coś znaleźć, a jak już się pojawi to znika w przeciągu kilku godzin. Macie może jakieś zaufane osoby co siedzą w temacie i można by o takim zakupie z nimi zagadać? Bo trafić na pierwszego lepszego handlarza to bym wolał uniknąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u tego handlarza https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-zbozowy-claas-dominator-68s-z-austrii-CID757-IDNt9wO.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

bardzo nie pucują do handlu i szło się z nim dogadać nawet transport w cenie ale mieli prawie po drodze do Niemiec po następny  a kombajny jak są fajne to szybko schodzą a jak gorszy to stoją dłużej, teraz ciężko coś trafić bo wszystko drożeje a pieniądze tracą na wartości    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

no właśnie od znajomego mechanika też słyszałem o tym gościu, ale od razu zaznaczył że u niego są zawsze trochę droższe. Zresztą teraz te ceny to strasznie wyskoczyły w góre za te maszyny 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieraz lepiej zapłacić drożej za maszynę w bardzo dobrym stanie, ja pojechałem do nich oglądać  kombajn jak myśmy szukali i od razu go kupiliśmy a u innego handlarza wygonił nas ze myśmy nie przyjechali kupować tylko oglądać

Byłem w Domaradzu chyba na początku grudnia to te kombajny były bardzo zniszczone 

 https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-zbozowy-claas-dominator-204-mega-heder-c45-CID757-IDMArCV.html#da9f446989

  https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-zbozowy-john-deere-1158-z-niemiec-CID757-IDMTOTX.html#da9f446989

ktoś o nie nie dbał i długo stoją       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

no właśnie tego się boję u handlarza, że jedziesz oglądać i niby wszystko spoko, ale jednak picowany gdzie się tylko da;d Nie mogę trochę przeżyć ostatniej sztuki co znalazłem na necie (68 z 1988 roku za 66,500 od rolnika). Niestety było ode mnie ok. 500km i zanim zmontowałem ekipę to kombajn w przeciągu 4 godzin został sprzedany. A tak ogólnie wydawał się być naprawdę zadbany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15
44 minuty temu, przybyslawice5211 napisał:

Nieraz lepiej zapłacić drożej za maszynę w bardzo dobrym stanie, ja pojechałem do nich oglądać  kombajn jak myśmy szukali i od razu go kupiliśmy a u innego handlarza wygonił nas ze myśmy nie przyjechali kupować tylko oglądać

Byłem w Domaradzu chyba na początku grudnia to te kombajny były bardzo zniszczone 

 https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-zbozowy-claas-dominator-204-mega-heder-c45-CID757-IDMArCV.html#da9f446989

  https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-zbozowy-john-deere-1158-z-niemiec-CID757-IDMTOTX.html#da9f446989

ktoś o nie nie dbał i długo stoją       

Byłem raz w domaradzu u tego handlarza/dilera i nie odniosłem takiego wrażenia. Ma faktyczny podział na "złom" i sprzęt do lekkiej poprawy najczęściej podmalować poprostować blachy itp. Nie ma też oczekiwać że 30 letni kombajn będzie pod kocem trzymany. Cena u niego też do jakieś rozsądnej negocjacji choć startuje z wysokiej. Z mojej strony wydał się uczciwy (brałem od niego kilka części)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

to chyba faktycznie się tam wybiorę i zerknę co ciekawego ma na stanie;) Ogólnie to jestem w szoku, że ten towar (na małe i średnie gospodarstwa) schodzi jak świeże bułeczki;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dzwoń wcześniej bo ogłasza jak są jeszcze za granicą ja 2 razy dzwoniłem jak kombajn był jeszcze w Austrii w Polsce miał być za 7 dni a już ktoś wpłacił zaliczkę   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

https://www.olx.pl/d/oferta/claas-dominator-88-sl-maxi-classic-2800-mth-niemcy-CID757-IDNz7ou.html#2d749f91c9                                                                                                      Ja tu kupiłem  5lat temu 58s z 1995r nie tanio ale jestem zadowolony  dzwoń i pytaj gościa.                   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584
6 godzin temu, matiz napisał:

Witam,

koledzy chciałbym zakupić Claas'a Dominatora 58/68 (te z 6 cylindrowym silnikiem). Niestety na portalach ciężko coś znaleźć

Rzeczywiście trudna sprawa , tym bardziej ,że musi posiadać minimum w postaci kabiny i rozdrabniacza.. Dodatkowo  wskazane by było, aby kombajn posiadał heder 3,6 m. W ubiegłym roku zbierałem info na temat Dominatora 66 i wyszło ,że z heder 3 m to jednak za  mały. Wspomniane wyżej kombaje   są ogólnie drogie ,tym bardziej , że model 58 z silnikiem 100HP produkowano bodajże od 1988 roku , a jeżeli są szykowne , z małym przebiegiem , dużym hederem i kabiną to potrafią dorównywać ceną  modelom 78 czy 88.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
matiz napisał:

no właśnie tego się boję u handlarza, że jedziesz oglądać i niby wszystko spoko, ale jednak picowany gdzie się tylko da;d Nie mogę trochę przeżyć ostatniej sztuki co znalazłem na necie (68 z 1988 roku za 66,500 od rolnika). Niestety było ode mnie ok. 500km i zanim zmontowałem ekipę to kombajn w przeciągu 4 godzin został sprzedany. A tak ogólnie wydawał się być naprawdę zadbany

mowisz o tej co byla wystawiona w Suwalkach? to chyba byla sciema zdjecia wygladaly jak z zagranicy opis jak tlumaczony w google z jakiegos folderu za 3 razem gosc odebral twierdzil ze to kombajn rodzicow ktorzy koncza gospodarowanie i sprzedaja za wiele nie powiedzial o nim. adresu tez nie podal a mial wyslac sms chcialem jechac obejrzec mam 370km ale gosc mi nie przyslal adresu o ktory prosilem.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

mowisz o tej co byla wystawiona w Suwalkach? to chyba byla sciema zdjecia wygladaly jak z zagranicy opis jak tlumaczony w google z jakiegos folderu za 3 razem gosc odebral twierdzil ze to kombajn rodzicow ktorzy koncza gospodarowanie i sprzedaja za wiele nie powiedzial o nim. adresu tez nie podal a mial wyslac sms chcialem jechac obejrzec mam 370km ale gosc mi nie przyslal adresu o ktory prosilem.

Tak, dokładnie o tym. No mi to samo powiedział, wydawał się taki słabo zorientowany w temacie. Ale już koło 18 to ten numer nie był aktywny..Dzisiaj naprawdę ciężko jest coś szukać, bo każdy kombinuje jak może i nie wiadomo komu zaufać.

14 godzin temu, pawel100474 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/claas-dominator-88-sl-maxi-classic-2800-mth-niemcy-CID757-IDNz7ou.html#2d749f91c9                                                                                                      Ja tu kupiłem  5lat temu 58s z 1995r nie tanio ale jestem zadowolony  dzwoń i pytaj gościa.                   

dzięki, na pewno zadzwonię ;)

12 godzin temu, andrzej78 napisał:

Rzeczywiście trudna sprawa , tym bardziej ,że musi posiadać minimum w postaci kabiny i rozdrabniacza.. Dodatkowo  wskazane by było, aby kombajn posiadał heder 3,6 m. W ubiegłym roku zbierałem info na temat Dominatora 66 i wyszło ,że z heder 3 m to jednak za  mały. Wspomniane wyżej kombaje   są ogólnie drogie ,tym bardziej , że model 58 z silnikiem 100HP produkowano bodajże od 1988 roku , a jeżeli są szykowne , z małym przebiegiem , dużym hederem i kabiną to potrafią dorównywać ceną  modelom 78 czy 88.

no mi to właśnie znajomi doradzają, żeby był ten heder 3,6 i na silniku 6 bo ponoć ten 4 się męczy jak ma co robic ;)

Edytowano przez matiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

Też szukałem Dominatora z silnikiem 6P chcąc kupić kombajn po ubiegłorocznych żniwach , ale nie było to łatwe.. Ostatecznie trafił się Dominator 56 , silnik 4P 85 KM., a że cena była do przyjęcia , heder 3,6 ze stołem do rzepaku , kabina , sieczkarnia więc pożyjemy -zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
18 godzin temu, pawel100474 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/claas-dominator-88-sl-maxi-classic-2800-mth-niemcy-CID757-IDNz7ou.html#2d749f91c9                                                                                                      Ja tu kupiłem  5lat temu 58s z 1995r nie tanio ale jestem zadowolony  dzwoń i pytaj gościa.                   

Ja też szukałem z 3.6m i 6 cylindrów i taki znalazłem bo 4 w sieczkarni się męczy i więcej pali wiem bo sąsiad kupił 4 cylindrowy i mówi że mu pali 14 litrów na 0.6 ha mój tyle pali na 1 ha silnik perkins nowego typu 100 km polecam ci takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10
2 godziny temu, pawel100474 napisał:

Ja też szukałem z 3.6m i 6 cylindrów i taki znalazłem bo 4 w sieczkarni się męczy i więcej pali wiem bo sąsiad kupił 4 cylindrowy i mówi że mu pali 14 litrów na 0.6 ha mój tyle pali na 1 ha silnik perkins nowego typu 100 km polecam ci takiego.

a można wiedzieć kolego ile Cię mniej więcej wyniósł? zakładałem sobie max. 80 tysi dać

3 godziny temu, andrzej78 napisał:

Też szukałem Dominatora z silnikiem 6P chcąc kupić kombajn po ubiegłorocznych żniwach , ale nie było to łatwe.. Ostatecznie trafił się Dominator 56 , silnik 4P 85 KM., a że cena była do przyjęcia , heder 3,6 ze stołem do rzepaku , kabina , sieczkarnia więc pożyjemy -zobaczymy.

a masz równe kawałki czy trochę górek jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584
Napisano (edytowany)

Mam też górki , a poprzedni właściciel 12 lat kosił także po górzystym terenie, mówił ,że nie " pogoni" na polu , zobaczymy w najbliższe żniwa . Kiedyś miałem Consula z hederem 3 m i dawał radę , ostatnie 7 lat mnie zniechęciły do czekania na usługę.  Przy kupnie kombajnu  brałem pod uwagę , możliwy koszt związany z wymianą silnika na 6 cyl.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10
9 minut temu, andrzej78 napisał:

Mam też górki , a poprzedni właściciel 12 lat kosił także po górzystym terenie, mówił ,że nie " pogoni" na polu , zobaczymy w najbliższe żniwa . Kiedyś miałem Consula z hederem 3 m i dawał radę , ostatnie 7 lat mnie zniechęciły do czekania na usługę. 

No mnie przeraziły ostatnie żniwa, bo z kombajnem była istna tragedia. Nawożenie wysokie, plon też ładny a nie miał kto skosić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
1 godzinę temu, matiz napisał:

a można wiedzieć kolego ile Cię mniej więcej wyniósł? zakładałem sobie max. 80 tysi dać

a masz równe kawałki czy trochę górek jest?

Ja w 2017 dałem 104 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za john deere 1157 z 1991 r 70 tys i miał 1700 godzin i od razu dołożyłem 2 tys na nowe bagnety , łańcuchy jakieś łożyska i paski ale już 3 lata żniwa przekąsił bezawaryjnie  i mało pali bo nawet dałem rade zejść poniżej 10 l na ha a hektar w zależności od pola kosze 60-70 min   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10
5 minut temu, pawel100474 napisał:

Górki są i to duże. 

no właśnie u mnie to samo i dlatego szukam 6. 107 za ten rocznik to mi się wydaje bardzo rozsądna cena ;)

4 minuty temu, przybyslawice5211 napisał:

Ja dałem za john deere 1157 z 1991 r 70 tys i miał 1700 godzin i od razu dołożyłem 2 tys na nowe bagnety , łańcuchy jakieś łożyska i paski ale już 3 lata żniwa przekąsił bezawaryjnie  i mało pali bo nawet dałem rade zejść poniżej 10 l na ha a hektar w zależności od pola kosze 60-70 min   

własnie też mi ludzie polecają ten model jako alternatywę dominatora, ale jakoś tak dominator wizualnie mi lepiej pasuje 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10
Dnia 6.02.2022 o 10:25, wojtal24 napisał:

mowisz o tej co byla wystawiona w Suwalkach? to chyba byla sciema zdjecia wygladaly jak z zagranicy opis jak tlumaczony w google z jakiegos folderu za 3 razem gosc odebral twierdzil ze to kombajn rodzicow ktorzy koncza gospodarowanie i sprzedaja za wiele nie powiedzial o nim. adresu tez nie podal a mial wyslac sms chcialem jechac obejrzec mam 370km ale gosc mi nie przyslal adresu o ktory prosilem.

kolego, ten z Suwałk to tak jak podejrzewałeś ściema była:

https://agriline.pl/-/sprzedaz/kombajny-do-zboza/CLAAS-dominator-68-s--22020510471621209800

ciekawe tylko co gościu chciał ugrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj