Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry 

Chciałbym się zapytać czy ktoś wie dlaczego w classie Dominatorze 88s  podczas żniw pszenżyta zalega na sitach zalega słoma i niewymłocone zboże , bo później w pada ta słoma do zbiornika 

Z góry dziękuję

Opublikowano

Przyczyny mogą być różne ale najbardziej prawdopodobne jest to że masz źle wyregulowany kombajn 

Piszesz że masz nie wymłócone zboże więc zmień ustawienia młocarni tak aby wymłócało  , jak słoma zalega to zwiększ wiatr , itd.

 

 

Opublikowano (edytowane)

Najlepiej to znaleźć przyczyne usterki silnika. Jakoś sobie nie wyobrażam kosić bez regulacji wiatru. Analizując Twój opis, to może być faktycznie zbyt mały wiatr, za mało otwarte górne sito i za dużo otwarte dolne. Ale swoją drogą, sita trzeba od czasu do czasu przedmuchać. Otwierasz góre i dół na maxa, a potem dajeszwiatr na max. I niech tak pochodzi minute. Potem wracasz do ustawień prawidłowych. Ja tak robię kosząc wszystko co ma ości. W pszenicy sita się nie zatkają.

Edytowane przez Rowan
Opublikowano

regulacja, jak słoma na sitach to górne sito trzeba więcej uchulylic, wiatru dać więcej, ogólnie to patrzysz co idzie do zbiornika i czy z tyłu nie wywala i dostrajasz.

Opublikowano

My tu możemy doradzać a w rzeczywistości widzę to tak że autor tematu jest młody , jest to jego pierwszy kombajn i ten kombajn jest jak widać nie sprawny 

@Młodyrolnik16 moja rada , naprawiaj wszystko co potrafisz sam w ten sposób nauczysz się działania , budowy itd. a to wiedza bezcenna w sezonie 

Zanim zaczniesz zadawać pytania myśl sam i czytaj , jak już będzie naprawdę problem to na forum ktoś zawsze podpowie 

Opublikowano

bez sprawnej regulacji wiatru nie wyobrażam sobie koszenia, na jednych obrotach młocarni można sezon przejechać jak się same zboże robi od biedy, ale klepisko wiatr i sita to podstawa, są jeszcze kierownicę wiatru, mi się jedna kiedyś jakoś wypieła i przestawila to od razu syf w zbiorniku pomimo poprawnych ustawień.

Opublikowano
6 godzin temu, Młodyrolnik16 napisał:

Ok dzięki wielkie za pomoc

A wiesz może jak zwiększyć wiatr gdy silnik elektryczny nie dziala

ja najpierw bym sprawdził bezpiecznik po kokpitem(pod tymi wyświetlaczami koło wajchy od biegów) później sprawdź silnik (siłownik elektryczny) rozłącz go, podłącz kablem do akum. czy koło pasowe schodzi i rozchodzi się, jak wszystko sprawne to zostaje włącznik na dźwigni od załączania młockarni

https://allegro.pl/oferta/czujnik-przelacznik-claas-dominator-lexion-010411-9748942144?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=EAIaIQobChMIu-nd2Ii-9QIVhtGyCh28CQEXEAQYAyABEgJDY_D_BwE

można go podmienić miejscami z tym z wajchy od hederu do sprawdzenia

Opublikowano
11 godzin temu, Młodyrolnik16 napisał:

Ok dzięki wielkie za pomoc

A wiesz może jak zwiększyć wiatr gdy silnik elektryczny nie dziala

Czy wiesz co jest tego przyczyną , sam silnik czy elektryka . Cośik mi się wydaje ,że  na testy można podmienić silnik od zmiany prędkości motowideł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez wesoly
      Witam
       
      Postanowiłem założyć nowy temat, gdyż mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie udzielić jakiejś pomocy lub chociaż dobrej rady. A teraz do sedna sprawy.
       
      Posiadam Claasa domiantora jak w temacie pierwszy sezon z silnikiem Perkinsa 1006.6T o mocy ok. 160 KM. I zwracam się z ogromną prośbą do osób, które posiadają także taki sam model silnika w swoich kombajnach. PRoblem jest natury eksploatacyjnej gdyż uważam, że bardzo dużo pali mi ten kombajn. Dodam, że pełny przegląd został zrobiony przed sezonem wszelkie smar, oleje, filtry zostały powymieniane na nowe oryginalne części. Silnik jest naprawde utrzymany nienagannie, klawiatura zaworowa czysta, żadnych nagarów itp, itd. Co do paliwa to nie wiem jakie ono jest ale chyba w naszym kraju to nikt tego nie wie, od dawien dawna na nim jeżdżę Bizonem i innymi maszynami więc nic tu do zarzucenia nie mam. Jedyną sytuacją, która może pomóc komuś w ewentualnym zdiagnozowaniu problemu to były przypadki schodzenia z obrotów i jakiejś takiej dosłownie kilku sekundowej nierównej pracy silnika a po chwili wszystko wracało, te wachania obrotów były na silniku bez obciążenia i można je było zaobserwować oczywiście tylko z zewnątrz, bo w kabinie cisza. Nie wiem może tak ma być, moc niby jest bo jak się hydrostat machnie do przodu na maksa to tylko jęk i w fotel wbija. Nie wiem ile tym kombajnem można wykosić za bardzo w godzine ale tak orientacyjnie mogę powiedzieć, że ok 8 ton pszenicy jakiś 1,20 ha tak mniej więcej i 20 litrów ropy tylko strzeliło na dodatek bez sieczkarni. Na jesień pokusiliśmy się o wymontowanie pompy paliwowej i o sprawdzenie wtryskiwaczy i "doktor" powiedział, że wszystko jest dobrze pomapa dawkuje odpowiednio, wtryskiwacze mają dobre ciśnienie i nie leją i tak teraz przeszła zima i kombajn stoi i czeka a my razem z nim.
       
      Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za jakieś sugestie
    • Przez MasterRol
      Witam. Mam problem z kołami wariatora młocarnia w Claas Dominator 108 SL. Tzn na tym wyższym jest wyciek przec co spada prędkość obrotów Młocarni. Przy okazji zauważyłem że ten Dolny wariator zatrzymał się w jednym miejscu jak na zdj.... Może na ktoś pomysł co się stało. No i ewentualnie jak to rozebrać bezpiecznie. Pozdrawiam


    • Przez Rolnik12344
      Witam 
      Posiadam claasa dominatora 98sl i mam mały problem.
      Przy gwałtownym pchnięciu hydrostatu kiedy kombajn jedzie pod górę wydaje się jakby silnik tracił moc i kombajn przygasa, jeśli spokojnie popycham dźwignie kombajn chodzi normalnie. Myślałem nad elektro-zaworem, zapowietrzonym układem, strata ciśnienia na pompie lub silniku hydraulicznym i zawalonym filtrem. Dodam że olej wymieniony został przed żniwami.
    • Przez janek884
      Do sprzedania 
      Dominator 118 SL maxi 1992r. Heder 6m z 1999r na grubym ślimaku, kosa na śrubki. Silnik V6 mercedes 270 koni. Zadbany, klimatyzacja sprawna. Kamera cofania, poziomowanie hedera w joysticku. Hydrostat. 2 kosy boczne elektryczne. Elektroniczny dokładny pomiar prędkości. Oświetlenie Led 9 szt. Zawsze garażowany. Cena 133 tysiące. Dolnośląskie 57-160. Tel 500132349

    • Przez andru13
      Mam problem z grzejacym sie silnikiem OM 421 V-ka merca w mojej 108 SL moze macie jakies sugestie co moze byc przyczyna tego zjawiska???
      dodam tylko ze wymienilem juz nawet chłodnice na nowa ale to nic nie pomoglo.Z góry dziekuje za pomoc może byc na gg pod numer 7813665 pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v