Polecane posty

krzychu121    3999

Podlinkuj. Może i dla mleczarzy będzie dobra cena. Chociaż tak jak i w skupach zbóż niektórzy jak nie musieli to nadal płacili po 1200-1400 za pszenicę gdzie w innych rejonach było już 1700-1900 tak i w skupie mleka będzie. Jedni zapłacą po 2,5 zł a inni 1,8 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2710
15 godzin temu, dejmian90 napisał:

O to Radek też się wypowiedz który system lepszy. Czy ma trzymaniu cały rok w oborze i ładowaniu drogiego białka zarobisz więcej czy na wypasie tanim kosztem z delikatnie mniejszą ilością mleka.

Nie wiem czego Ty szukasz dziury w całym. Prawda jest taka że ci co mają teraz po 11 tys wydajność czy tam 12, no nawet ogólnie te 10+, kiedyś mieli niższa więc wiedzą co to oznaczało, Ty takiej wydajności nigdy nie miałeś i mieć nie będziesz ale jesteś najmądrzejszy i przekonany że Twój tok myślenia jest jedyny i słuszny a reszta robi źle. 

To chyba nigdy nie wyjdzie z mody, ktos się nie zna ale wypowiedzieć się musi. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grwroblewski    15

U mnie cały rok krowy stoją stoją w oborze  bo nie mam możliwości wypasania, i moim zdaniem wyciągnięcie 12 tys w laktacji to nie jest problem, przy dobrej żywotności bo 5-6 laktacji 

20211130_081612.jpg

20211130_082034.jpg

20220208_194012.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    191

jak to co? Darkowi się do dupy dobierają, najpierw udają pokrzywdzonych a później chcą się dogadywać to chyba widać kto jest winny, towar nie schodzi to trzeba nowe terminy przydatności nabijać😅

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Nie wiem czego Ty szukasz dziury w całym. Prawda jest taka że ci co mają teraz po 11 tys wydajność czy tam 12, no nawet ogólnie te 10+, kiedyś mieli niższa więc wiedzą co to oznaczało, Ty takiej wydajności nigdy nie miałeś i mieć nie będziesz ale jesteś najmądrzejszy i przekonany że Twój tok myślenia jest jedyny i słuszny a reszta robi źle. 

To chyba nigdy nie wyjdzie z mody, ktos się nie zna ale wypowiedzieć się musi. 

Nie ja pierwszy zacząłem wyliczać ile jestem do tyłu na krowie dlatego że wypasam i nie daje dużych ilości pasz białkowych. Moje krowy nawet nie są w stanie dać 10 tys na laktacje bo mam mieszańce, nie czyste hfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, lolq1660 napisał:

jak to co? Darkowi się do d*py dobierają, najpierw udają pokrzywdzonych a później chcą się dogadywać to chyba widać kto jest winny, towar nie schodzi to trzeba nowe terminy przydatności nabijać😅

To nie tak. Zupełnie nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
8 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Nie wiem czego Ty szukasz dziury w całym. Prawda jest taka że ci co mają teraz po 11 tys wydajność czy tam 12, no nawet ogólnie te 10+, kiedyś mieli niższa więc wiedzą co to oznaczało, Ty takiej wydajności nigdy nie miałeś i mieć nie będziesz ale jesteś najmądrzejszy i przekonany że Twój tok myślenia jest jedyny i słuszny a reszta robi źle. 

To chyba nigdy nie wyjdzie z mody, ktos się nie zna ale wypowiedzieć się musi. 

7 godzin temu, Grwroblewski napisał:

U mnie cały rok krowy stoją stoją w oborze  bo nie mam możliwości wypasania, i moim zdaniem wyciągnięcie 12 tys w laktacji to nie jest problem, przy dobrej żywotności bo 5-6 laktacji 

20211130_081612.jpg

20211130_082034.jpg

20220208_194012.jpg

 

Piękne wyniki, szczególnie ten dolny. Dorobiłeś się już jakiejś siedemdziesiątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
7 godzin temu, Grwroblewski napisał:

U mnie cały rok krowy stoją stoją w oborze  bo nie mam możliwości wypasania, i moim zdaniem wyciągnięcie 12 tys w laktacji to nie jest problem, przy dobrej żywotności bo 5-6 laktacji 

 

 

 

Gdzie mleko dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Te wyniki to powiedział bym ,że przeciętne w stadzie Ho.Kilka lat temu to były wysokie teraz to już standard.Obecnie to 4 z przodu  jest dowodem na klasę hodowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1817

Ty chyba w Polsce nie mieszkasz, albo oderwany od rzeczywistości jesteś. W Polsce średnia wydajność z federacji to około 9tyś. Więc jak ktoś ma 10-11tyś to już jest bardzo dobrze. 

Edytowano przez leszek1000
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3042
22 godziny temu, Cow_milk napisał:

Tylko z tych krów nie ma aż tyle kasy na czysto żeby co miesiąc po 3 ha pola kupować. 

A co do rękawa to ty masz chyba większy pobór odemnie więc bym się w to chyba nie pchał 

Chłopie Sławek w 20 lat kupił coś 1,5 ha a ty w miesiąc chcesz 3ha kupić..... 😁😁😁😁😁

On 20 lat temu nie wiedział ze ziemi trza kupić... 😋

Rozwojowy ponoć i wszystkich poucza.. 🤔

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grwroblewski    15
3 godziny temu, Marcin441 napisał:

Piękne wyniki, szczególnie ten dolny. Dorobiłeś się już jakiejś siedemdziesiątki?

Siedemdziesiątki jeszcze nie 😀ale kto wie może jej córka i co najlepsze na 43 dzien ruja krycie i dzisiaj było badanie USG i cielna po buhaju Theodor z WCHIRZ 😀

 

3 godziny temu, Rrolniik napisał:

Gdzie mleko dajesz?

Mlekovita oddzial Kalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97
10 godzin temu, leszek1000 napisał:

Ty chyba w Polsce nie mieszkasz, albo oderwany od rzeczywistości jesteś. W Polsce średnia wydajność z federacji to około 9tyś. Więc jak ktoś ma 10-11tyś to już jest bardzo dobrze. 

 

Screenshot_2022-03-22-06-52-38-10.jpg

Polska wyniki z przed 5 lat małe stado uwieziowka i wypas.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273

Wirówka była pewnie na takiej oborze. Ścigają się niektórzy z tymi wydajnościami a nie lepiej to te trochę mniej ażeby krowy zdrowe były, niektórzy to widzę aby wydajność większa, a ja na szczęście już się nauczyłem żeby doić tyle żeby jak najwięcej z tego w kieszeni zostało, a nie żeby przed somsiadem pochwalić się że u mnie to po 70 czy 80 na dzień dają

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12269

szkoda gadać 🤦‍♂️ jak wirówkę pod mlekometry 🙈 a kto nie potrafi podnieść wydajności przez genetykę poprawę żywienia i warunków dla zwierząt tak zawsze będzie tłumaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Genetyka, dobrostan, technika, żywienie na bogato, rekordy wydajności i rozrodu, obóz pracy 24/7

I k**wa 1.80 za litr wypłaty na konto.

 

  • Like 8
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1888
1 godzinę temu, pawlak2507 napisał:

Wirówka była pewnie na takiej oborze. Ścigają się niektórzy z tymi wydajnościami a nie lepiej to te trochę mniej ażeby krowy zdrowe były, niektórzy to widzę aby wydajność większa, a ja na szczęście już się nauczyłem żeby doić tyle żeby jak najwięcej z tego w kieszeni zostało, a nie żeby przed somsiadem pochwalić się że u mnie to po 70 czy 80 na dzień dają

Mi przy wydajności 9 chorują mniej niż przy 7

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
9 godzin temu, Grwroblewski napisał:

Siedemdziesiątki jeszcze nie 😀ale kto wie może jej córka i co najlepsze na 43 dzien ruja krycie i dzisiaj było badanie USG i cielna po buhaju Theodor z WCHIRZ 😀

 

Mlekovita oddzial Kalisz

Klucz do sukcesu to rozród, Ja 93 % krów do 50 dnia laktacji mam pokrytych, wiadomo że zastrzykami ale jednak 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12269
komizmo napisał:

Genetyka, dobrostan, technika, żywienie na bogato, rekordy wydajności i rozrodu, obóz pracy 24/7

I k**wa 1.80 za litr wypłaty na konto.

 

lepiej jest mieć 1.8 za 10/12tys niż za 7tys przelicz proszę....


Marcin441 napisał:

9 godzin temu, Grwroblewski napisał:

Siedemdziesiątki jeszcze nie 😀ale kto wie może jej córka i co najlepsze na 43 dzien ruja krycie i dzisiaj było badanie USG i cielna po buhaju Theodor z WCHIRZ 😀

 

Mlekovita oddzial Kalisz

Klucz do sukcesu to rozród, Ja 93 % krów do 50 dnia laktacji mam pokrytych, wiadomo że zastrzykami ale jednak 😜

są różne szkoły niektórzy radzą po 90 kryć a le to wydajności pow 12tys

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3042

To przelicz sobie koszty chloptasiu.... 😜

Co ty przeliczysz jak koszty masz około te 1,8 na litr 😁😁😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Biedaczek
      Ostatnio przeczytałem ciekawy komentarz, cytuję:
      „Wszyscy dzierżawcy z kowr nie księgujcie faktur za czynsze tylko piszcie odwołania że czynsz jest źle naliczony bo w umowach jest cena pszenicy za ostatnie półrocze a nie za 11 kwartałów , ustawa z sierpnia 2023 nie unieważnia wcześniej zawartych umów , a weszła w życie z dniem 05.10.2023r. ja już pisałem odwołanie i pani w kowr była poirytowana że zarzuciłem wystawienie faktury niezgodnie z umową obowiązującą obie strony ale powiedziała że pójdzie to do analizy prawnej”
      wysłałem już pismo następującej treści:
      "Odwołanie
          Faktura vat nr ................. została wystawiona niezgodnie z obowiązującą umową, która nie została aneksowana. Zgodnie z podpisaną umową czynsz dzierżawy oblicza się na podstawie średniej ceny skupu pszenicy za dane półrocze. Prawo nie działa wstecz dlatego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2023 r. Dz. U. poz. 2749 odnosi się tylko do umów podpisanych po jego wprowadzeniu lub aneksowanych za obopólną zgodą.
         Powyższe odwołanie odnosi się, także do moich pozostałych umów z KOWR, za które jeszcze nie otrzymałem faktur"
      nie wiem czy wpisałem dobrą ustawę ale mam nadzieję, że to wystarczy.
      Czy ktoś już próbował walczyć i z jakim skutkiem? Myślę, że gdyby cena pszenicy nagle skoczyła do góry, ponad ich wyliczenia z 11 kwartałów:) w co nie wierzę to można by później aneksować taką umowę.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj