Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

 Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?

Edytowane przez Gość
Opublikowano

dwa tyg temu kupiłem 3tony po 880 ekogroszku dziś nie ma nic węgiel 1650 ale też pusty plac więc nie wiem po co wgl cene mówi. chciałem dokupić trochę nawozu na kawałek pola bo nie planowałem tam siać w tym roku ale nigdzie nie ma i nie będzie dostaw 

Opublikowano

ja w lipcu kupilem jareta po 550 zl za tone, na haldach lezaly cale zwaly wegla , ograniczano wydobycie a erza nagle jak za dotknieciem czarodziejskiej rozczki wegla brak..

kaczystan to parodia prl-u wtedy tez wegla brakowalo.

Opublikowano

miesiąc temu już był problem z dostępnością ekogroszku. Rok temu z groszek z kopalni jak się odbierało to był wybór czy z hałdy czy prosto z szybu. W tym roku w ogóle groszka nie szło dostać

Opublikowano

no i teraz jakiego uja nic nie wydobywają jak jest zapotrzebowanie?

 Czyli ludzie mają zamarznac w zimę? Trzeba chyba lasu wyszczuplić.

Opublikowano

w lutym ten sam ekogroszek kosztował niecały 1100,w sierpniu jakieś 1250,teraz 1500.ceny pojebało.Niedlugo będzie jak za komuny,masz pieniądze ale możesz sobie niby zad wytrzeć,bo nic nie można za nie kupić.Znajomy kupował mieszkanie w bloku, zobaczył jakieś niedociągnięcie na suficie.Spytal się dewelopera czy nie mozna tego poprawiać.A tamten mu powiedział,że jak nie pasuje to ma paru innycht chętnych na to mieszkanie

Opublikowano

do wydobycia kazdej tony wegla panstwo doplacalo ponad 100 zl te podwyzki sa tylko proba odrobienia strat- wegiel wszedzie podrozal w rosji,kolumbi czy australii,rpa takze wiec polski idzie na zachod.

Opublikowano
9 godzin temu, kris91 napisał:

Nie wiedziałem, że do wydobycia węgla potrzebny jest gaz 🤦‍♂️ Ta podwyżka to się chciwość nazywa 🙄

To taka sama argumentacja jak przy nawozach, są drogie bo rzepak drogi.

Opublikowano

Panowie zastanawiam się nad zakupem brykietu z torfu. Cena waha się w okolicach 800zł/t. Internet podaje kaloryczność ok. 17-18 MJ/kg, czyli ok. 80% wartości opałowej węgla. Pytanie czy warto to brać??? Ktoś miał z tym styczność?

 

Opublikowano

Nie wiem czy rzeczywiście ma tyle tych MJ ale pamiętam, jak mnie ojciec opowiadał o czasach gdy kopano torf i mówił że dobry torf dawał więcej ciepła w domu niż słaby węgiel. Weź małą ilość na próbę i się zobaczy.

Opublikowano
Dnia 18.03.2022 o 17:02, tytanowyJanusz napisał:

Panowie zastanawiam się nad zakupem brykietu z torfu. Cena waha się w okolicach 800zł/t. Internet podaje kaloryczność ok. 17-18 MJ/kg, czyli ok. 80% wartości opałowej węgla. Pytanie czy warto to brać??? Ktoś miał z tym styczność?

 

Ja sporo paliłem, ostatnio u mnie nie dostępny, wartość opalowa pewnie mniejsza od węgla, coś jak drewno, no ale cena. Dużo popiołu 

Opublikowano

jeśli ten torf spala się jak drewno to gra nie warta świeczki mając swój las, myślałem że torf trochę podtrzyma żar. mi coś znajomi mówili o 2300zł/t bo właśnie rozmawialiśmy że za tone węgla mamy 3 tony tego torfu. wszystko podrożało w zeszłym roku ładne obrzyny tartaczne można było kupić za 70zł/m teraz już 90 za chłam

Opublikowano

Najśmieśniejsze , że węgiel na kopalniach wiele nie zdrożał i można go kupic za  700-800zł... Problem jest tylko z ekogroszkiem, a własciwie z jego dostępnościa cena 800 -1100zl , ale za to na składach ten sam węgiel kosztuje juz 2tys... Z sąsiadami organizujemy transport na kopalnie , potem to rozwazymy tylko. 

 

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez Percinowak
      DO ROLNIKÓW :  na moim profilu na FB LINK : https://www.facebook.com/PerciNowak/ próbuję zaszczepić ideę o uniezależnianiu się rolników i sadowników od punktów skupu poprzez budowanie słonecznych suszarni. Każdy owoc wysuszony (w formie całej, kostki, wiórków czy proszku lub choćby talarków jabłkowych czy ziemniaczanych) to mniejsze koszty magazynowania (mniejsza masa, mniejsza objętość, mniejsze straty, bo susz nie gnije) i możliwość sprzedaży z dziesięciokrotnym zyskiem np. w okresach kiedy towaru zaczyna brakować na rynku. 
      Czemu rząd i prezydent nie interesują się pomysłem, a wysłałem już kilka setek maili ??? 
      Drugie pytanie : Co stanie się z rolnikami, którzy nie wykorzystają pomysłu a obok rozmnożą się wkrótce przedsiębiorstwa rolnicze z lepszymi i tańszymi płodami ? ...bo mój system grzewczy to także niemal bezkosztowe ogrzewanie szklarni, a więc tak jak w Hiszpanii - zbiory będą mogły odbywać się 4 razy (!) w roku (!) z jednej powierzchni.
      Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu mailowego lub na profilu na FB przez messengera.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v