Bartek003

Zetor major vs Farmtrac 680dtn

Polecane posty

Bartek003    0

Witam. Rozważam zakup jednego z tych dwóch ciągników chciałbym dowiedzieć się opini użytkowników i podanie ich wad i zalet.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Bierz   farmazłoma     prosty  w  budowie     ja  tłukę  to już    10  lat  i  jak  na  razie   bez   większych   problemów      w  mojej  okolicy  dużo  tego   się  kolebie  i  nie   słyszałem   by  ktoś  miał  z tym  większe  problemy  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

U mnie w okolicy są dwa Farmtraki. WIększy, ma ponad 100 KM i wg właściciela sprawuje się dobrze. U znajomego jest mniejsz ok 70 KM składany w Indonezji i z tym są ciagle problemy. Przycina się gaz nożny,  pare razy dziennie włącza się tryb awaryjny,  producent zapomniał nabić klimatyzacji, mimo, że ciagnik chodził głównie z prasą to juz ciekną siłowniki. Żeby włączyć wałek to trzeba przez kilka sekund przytrzymać przycisk, później jak na tablicy zaświeci się kontrolka wom to dopiero można przełączyć dźwignie, to jest chore. Ciągnik jest na gwarancji zrobił 800 MTH a serwis to olewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Z Indonezji, czyli nie jest to wersja Europeline, stąd możliwe problemy. Co do wałka- BHP... W FT 680 nie ma Perkinsa- jest jakaś ich własna konstrukcja silnika, to samo z przekładnią- nie jest to Carraro, więc bym uważał, jednak mając do wyboru Majora czy FT- wziąłbym FT, z tym że poszukałbym modelu na Perkinsie i Carraro

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Faktycznie ten większy ma silnik Perkinsa, a ten mały jakiś inny, który trzeba wkręcać do 2000 żeby ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Osobiście mam urazę do Farmatrac słyszałem różne historię z częściami do tego typu wynalazków. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51
10 godzin temu, Pka93 napisał:

Osobiście mam urazę do Farmatrac słyszałem różne historię z częściami do tego typu wynalazków. 

Bo   kolebiesz  się   pewnie    fetorem    nie  ma  nic   gorszego   niż  powtarzanie   historii     że   podobno   gdzieś   ktoś  ,  kolega  który   użytkuje   tylko    fetory  w  nowym jego  nabytku     po 200  godz   wysypał   się  cały   przedni   napęd ,  przyjechali  wymienili  i   tłucze   dalej   jak  go  pytałem  czy  by  to  kupił   jeszcze   raz   powiedział   że tak fakt  że   jakość    zetora   spadła  i  to  nie  jest  tylko  moja  opinia  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2
6 godzin temu, Pablo1970 napisał:

Bo   kolebiesz  się   pewnie    fetorem    nie  ma  nic   gorszego   niż  powtarzanie   historii     że   podobno   gdzieś   ktoś  ,  kolega  który   użytkuje   tylko    fetory  w  nowym jego  nabytku     po 200  godz   wysypał   się  cały   przedni   napęd ,  przyjechali  wymienili  i   tłucze   dalej   jak  go  pytałem  czy  by  to  kupił   jeszcze   raz   powiedział   że tak fakt  że   jakość    zetora   spadła  i  to  nie  jest  tylko  moja  opinia  .

Tak się składa że te historię słyszałem od mechanika który naprawiał takie wynalazki więc chyba coś gość się zna i wie co mówi. Osobiście nie użytkowałem żadnego z ciągników więc na swoim przykładzie nie potwierdzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj