D-e-x-t-e-r

Jaki ciągnik do 100 tyś ?

Polecane posty

D-e-x-t-e-r    2

Witam, zastanawiam się nad wyborem ciągnika do 100tyś. Najlepiej interesował by mnie  w przedziale mocy 120-140KM, Ciągnik bedzie pracował na 30ha ornego i 10ha łąk. Będzie to główny ciągnik. Mam jeszcze zetora 9540 z ładowaczem ale zastanawiam sie nad sprzedaża i kupnem ładowarki zamiast niego. Co do ciągnika to najbardziej mysle nad Zetorem tylko ze najwiecej jest 11441 a on ma tylko 110KM , nowsze forterry przekraczają 100tys zł i jest ich mało. Dlaczego Zetor bo części są dość tanie...  Czekam na propozycje i argumenty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Tez sie zastanawiam ale tak jak piszesz wczoraj były dwie szt na olx wszystko daleko. Taki zetor 11441 z jakim rozrzutnikiem obornika mógłby pracować? Są jeszcze 11641 to tez juz 6 

Edytowano przez D-e-x-t-e-r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Kolego zaraz zostaniesz zlinczowany za wybór zetora. Ze swojego doświadczenia w poszukiwaniach ciągnika, muszę powiedzieć, że będzie Ci niezmiernie ciężko znaleźć forterkę w przyzwoitym stanie w tym budżecie. Ja zacząłem z budżetem 50 tys  i skupiałem się na zachodnich a zakończyłem z dużo wyższym i wybrałem proximę, może to nie jest to co MF, Case, czy NH, ale w budżecie do 80 tys znaleźć coś w miarę młodego i w konkretnym stanie nie jest tak w cale tak prosto jak niektórzy tutaj piszą. Ostatnio większość została wymieciona, a ceny poszły w górę o około 20% . Jednak przy takim areale na Twoim miejscu szukałbym coś zachodniego, ale niestety budżet musiałby być większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Taki dalszy znajomy od nowości ma Zetora 11441 z turem bodajże 2004r i nawet to chodzi w życiu lekko nie miał główny traktor od ciężkich prac , na dodatek wypychanie obornika z obory . Teraz tylko usługi i zimą odśnieżanie. Twarda maszyna.

Nowy wtedy coś ok 150tys kosztował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2
23 godziny temu, jacor73 napisał:

Kolego zaraz zostaniesz zlinczowany za wybór zetora. Ze swojego doświadczenia w poszukiwaniach ciągnika, muszę powiedzieć, że będzie Ci niezmiernie ciężko znaleźć forterkę w przyzwoitym stanie w tym budżecie. Ja zacząłem z budżetem 50 tys  i skupiałem się na zachodnich a zakończyłem z dużo wyższym i wybrałem proximę, może to nie jest to co MF, Case, czy NH, ale w budżecie do 80 tys znaleźć coś w miarę młodego i w konkretnym stanie nie jest tak w cale tak prosto jak niektórzy tutaj piszą. Ostatnio większość została wymieciona, a ceny poszły w górę o około 20% . Jednak przy takim areale na Twoim miejscu szukałbym coś zachodniego, ale niestety budżet musiałby być większy.

 

20 godzin temu, mf362 napisał:

Taki dalszy znajomy od nowości ma Zetora 11441 z turem bodajże 2004r i nawet to chodzi w życiu lekko nie miał główny traktor od ciężkich prac , na dodatek wypychanie obornika z obory . Teraz tylko usługi i zimą odśnieżanie. Twarda maszyna.

Nowy wtedy coś ok 150tys kosztował

Teraz nowy HSX 130 to koszt ok 300tyś.  Zastanawiałem się na początku nad JD 7700 ale wiekszosc to mocno zużyty sprzęt, a tak naprawde to najbardziej boje sie napraw, bo przy Zetor remont silnika to 5-8tys a przy takim JD mysle ze znacznie wiecej. Znajomy kupił MF za 40tyś a w remont skrzyni włożył ok 25tys. Zetorki 11441 mozna wychaczyc w granicy 75 netto tylko to jest 110KM a mój obecny 9540 ma 96KM dużej różnicy nie odczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

No właśnie, największy problem jest ze skrzyniami i to obojętnie zachodni czy nawet Zetor a koszt naprawy może nie zamknąć się w 10 tys PLN . Fajne skrzynie z rewersem elektrohydraulicznym i półbiegami, ale jak coś walnie to już koszty w dziesiątkach tysięcy. Niestety trzeba  powiedzieć prosto w oczy, nikt nie sprowadzi 20, 30 letniego ciągnika z przebiegiem 8, 10 tys mth. z prostego powodu: takie są tylko nieliczne wyjątki, a cena ich nie jest konkurencyjna do sprowadzenia. Kupując ciągnik 20 letni trzeba liczyć się z niezapowiedzianymi kosztami.

Widziałem, że forumowy handlarz ma wystawioną niezłą forterkę, ale cena powyżej 100 tys. PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2
26 minut temu, jacor73 napisał:

No właśnie, największy problem jest ze skrzyniami i to obojętnie zachodni czy nawet Zetor a koszt naprawy może nie zamknąć się w 10 tys PLN . Fajne skrzynie z rewersem elektrohydraulicznym i półbiegami, ale jak coś walnie to już koszty w dziesiątkach tysięcy. Niestety trzeba  powiedzieć prosto w oczy, nikt nie sprowadzi 20, 30 letniego ciągnika z przebiegiem 8, 10 tys mth. z prostego powodu: takie są tylko nieliczne wyjątki, a cena ich nie jest konkurencyjna do sprowadzenia. Kupując ciągnik 20 letni trzeba liczyć się z niezapowiedzianymi kosztami.

Widziałem, że forumowy handlarz ma wystawioną niezłą forterkę, ale cena powyżej 100 tys. PLN

Podeślij linka, chyba ze chodzi o tą 135 za 123tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Myślę że ten 11441 wagę ma sporą i uciąg może być znacznie wyższy niż 9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

A jak myślicie warto dopłacić 30-40tys i kupić coś nowszego typu forterre 135 lub coś podobnego czy brać 11441 w granicach 70-90tys ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Im młodszy tym mniejsze prawdopodobieństwo zajechanej maszyny, aczkolwiek to nie jest regułą. Na pewno tym tańszym trzeba się dokładnie przyjrzeć no i trzeba być przygotowanym na jakieś nieprzewidziane remonty. Z tych nowszych jak coś to wybieraj z klimą, ja kupiłem bez klimy, ale teraz jakbym szukał to tylko i wyłącznie z klimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj