Skocz do zawartości
Kali

Dmuchawa tłocząca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mix    4

W te mniejsze to bym jeszcze uwierzył ale w te 60t to mi sie niechce wierzyć

katator    119

raczejto mało prawdopodobne. troche małe te silniki przy nich żeby tak 30 albo 60 ton/h przepompowały :) ale mogę się mylić? :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Kali    1

A może jest ktoś z Pomorza, kto widział te dmuchawy w pracy?

łukasz    29
^_^ to jest niemożliwe coś gościowi sie poje.. :( 60 ton na godzienę to przenośnik kubełkowy ma ale nie dmuchawa o silniku 9,2kW

piotrols    0

Uwierzcie mi to nie jest ściema mój kolega kupił sobie od tego gościa dmuchawę 30t/h i narzeka, a wiecie, na co? Na to ze teraz ma za małe otwory w przyczepach i nie nadąża lecieć do dmuchawy. :)

To chyba mamy tego samego kolegę :) który jest bardzo zadowolony z takiej dmuchawy, typ ppz 30, to nie jest ściema, nie wiem, co z tymi większymi.

andrzej2110    531

najwyraźniej 1 porządna dmuchawa a nie wielki silnik a mała wydajność.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

1rajdzik    14

Pamiętam pisało w RPT chyba z 2001 roku o takim starszym panu, który produkował podobne urządzenia w swoim garażu o nie mniejszych wydajnościach a gabarytami nie ustępowały tym z bardziej popularnych firm. Wg mnie można stworzyć dmuchamy o jeszcze większej przepustowości i wcale nie dużych silnikach ale po co ? Niech ludzie płacą za prąd :)

all rights reserved

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

60 t/h przy silniku 9 KW? Chyba jak dmucha ziarno z góry na dół :). Transport za pomocą powietrza jest drogi ze względu na niską sprawność, żmijka kręci się zdecydowanie lżej.

Cihu    146

Temat ucichł więc go odświeżę. Zastanawiam się nad kupnem PPZ 30. Ale ciekaw jestem jak to się sprawuje. Może przez te 2 lata wzrosła liczba posiadaczy tych dmuchaw? Kiedyś tego kolesia z linku na początku widziałem na targach w starym polu. Ale w pierwszej chwili nie uwierzyłem w te wydajności. Może są to wydajności podane z odległością transportu 1m :)Z resztą 30ton/h to chyba ciężko przez otwór w przyczepie zrzucić :mellow:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=199591&total=17&st=10

Mamy taką dmuchawę i wydajność jaką uzyskujemy, przy dmuchaniu 5m w górę i 4 w poziomie, to Wielton W10 zrzucony w około 20-30 minut, zależnie od szeroko pojętych czynników magazynowo-logistycznych. Przyczepa D-47 z nadstawkami rozładowuje się w około 10-15 minut. smile.gif

tomek73    253

Czyli to nie taka rewelacja jak piszę, 30 ton na wysokość ponad 10 m. Ja też taką się interesuję. Mam sącco-tłoczącą 15 kw to daję 8-10 ton do bin 130 a wąż ssawny 6 metrów. W tym roku myślę zrobić ją na tłoczącą i podawać żmijką, powinna podać ok 15 ton.

Darpol    16

Ja mam taką dmuchawę już 10lat silnik 7,5kw wysokość podnoszenia 11m wydajność ponad 20t. Teraz trochę wypracował się odrzutnik i wydajność spadła ok. 15t ale i tak jak na tak prostą maszynę jest dobrze. Jedyną wadą jest to, że strasznie kurzy. Dodam że pracuje 10 lat bez żadnej awarii, jeden raz naciągane paski. Ile teraz coś takiego kosztuje?

mtz82r96    4

Odświeżam temat. Pytanie do osób posiadających taką dmuchawę, jaka jest rzeczywista wydajność tej dmuchawy? Jak z awaryjnością?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adaskooo96
      Witam . mam problem z sortownikiem mianowicie gdy założę sita dół 35 góra 45 dolne sito się zatyka . próbowałem już ustawiać sortownik pod większym kątem i dalej to samo . macie panowie jakieś porady co mogę jeszcze zrobić ? 🤔
    • Przez krzy24
      Witam Wszystkich!
      Mam pytanie: Czy zmijka da sie zaprawic ziarno zaprawa na mokro dolaczajac na poczatku rury waz z beczka i sila grawitacji z gory leci zaprawa na wodzie,a my zasypujemy zboze?
      Pytam,bo w ogloszeniach ktos takie cos wymyslil i chce sprzedac taka zmijke do zaprawiania,a mnie to interesuje. Inaczej bede musial kupic betoniarke.
      Prosze o odpowiedzi,jesli ktos sie spotkal z takim pomyslem...
      Pozdrawiam
    • Przez dziki97
      Witam użytkuje ktoś z was wialnię http://separatory.pro/models/separator-wialnia-czyszczalnia-czyszczarka-mlynek-5t-ism.html jakie macie opinie na temat takiej wialni??? 
    • Przez czajus
      jakie środki stosujecie podczas mycia maszyn myjkami ciśnieniowymi ???
    • Przez Lukas85
      Koledzy czy ktos z Was użytkuje dmuchawe ssąco tłocząca do zboza napedzana z WOM ciagnika? Zastanawiam się nad zakupem takiej dmuchawy ale jako że nie mam odpowiedniego przyłacza do dmuchawy elektryczną alternatywa może być napęd z wałka ciagnika. Docelowo dmuchawa ma słuzyc do wyładunku zboża z przyczepy oraz załadunku na przyczepę. Jak sądzicie warto inwestować w coś takiego? Co prawda taka dmuchawa zajmuje wiecej miejsca i jest mniej mobilna bo nie postawimy ją w rogu ale w moim przypadku gdzie zboze przechowuje w stodole myśle ze dalo by rade ja odpowiednio ustawic. Jeszcze jedno pytanie odnosnie węza ssącego jezeli wydłuzymy go do powiedzmy 10m spadek wydajności bedzie wyraźnie mniejszy?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.