Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, Zapracowany napisał:

U mnie koszty wysokie, nawet bardzo wysokie. Ale bardziej liczy się dla mnie na dziś plon, satysfakcja, stan gleby, zasobności itd. Wynik finansowy na drugim miejscu.

No to mamy inne myślenie, utrzymuje się z gospodarstwa także koszty maja byc zrównoważone, aby osiągnąć jak ja wyższy czysty zysk. 

2 godziny temu, stach12 napisał:

koszt usługi u ponad 90 % bambrów jest tańszy od uprawy swoimi maszynami  , bo są  przeinwestowani i na kredyt ciułają , a z koli ci co są typowo nastawieni na usługi działają na zasadzie zajechać sprzęt , operatora a usługe zrobić na odpier**l

problem w tym że oszołomy liczyć tego nie umieją tak ci co usługi prowadza jak i ci co swoimi maszynami pracują  i im się to opłaca

inaczej kalkuluje się usluga na setkach hektarów sprzetem  operatorem którego  się patrzy zajechać i sprzedać / zwolnić po sezonie

a inaczej masz swoje za miliony i i jedziesz na 60 arów  na zarobek

nie dotyczy tych co pracują na 40 letnich złomach hahah

te wasze nakłady poniżej 3 000 w pszenicy  i 4000 w rzepaku po obecnych  kosztach  na jaki plon sa  liczone

za 2 500 to poplonu niedługo nie posieje hahaha

Zapraszam podaj wyszczególnione własne koszty uprawy rzepaku. 

Opublikowano

moje koszty nawozów i śor to 2800, mogło być 100 czy 200zl mniej ale obciąć więcej przy sensownym nawożeniu i zabiegach byłoby trudno. więcej włożyć to też trzeba się postarać

  • Like 1
Opublikowano
17 minut temu, Tomek90 napisał:

No to mamy inne myślenie, utrzymuje się z gospodarstwa także koszty maja byc zrównoważone, aby osiągnąć jak ja wyższy czysty zysk. 

Zapraszam podaj wyszczególnione własne koszty uprawy rzepaku. 

przecież to zwykły troll szkoda czasu na polemikę z nim

Opublikowano
3 godziny temu, Zapracowany napisał:

U mnie koszty wysokie, nawet bardzo wysokie. Ale bardziej liczy się dla mnie na dziś plon, satysfakcja, stan gleby, zasobności itd. Wynik finansowy na drugim miejscu.

Widać żeś nie rolnik . Włożyć nakładu 5.000 zł/ha a sprzedać płody za 4.000 .  1000zł  w plecy , ale co tam , liczy się satysfakcja , a nie wynik finansowy - śmieszny jesteś .

Opublikowano

Tak to jest zabrać głos na forum. Hejt i nic więcej. Dobre mam plony i dobre zyski. O kosztach chodziło mi raczej o różnicę w prowadzeniu gospodarstwa.  Np. sypałem po 300 kg mączki bazaltowej na ha. A zwyżka plonu w pierwszym roku wątpliwa a koszty zawyża, robiłem wsiewkę koniczyny w pszenicy i wiele innych rzeczy nieuzasadnionych finansowo. Zresztą szkoda się rozwodzić...

  • Root Admin
Opublikowano

a może gospodarstwo to tylko forma budowania emerytury? mam takiego kolegę któremu pomagam. ma dużą firmę i od kilku lat skupuje ziemię i ja uprawia dla jak najwyższych plonów. jak rozmawiamy jednostkowy wynik dla niego jest bez znaczenia

Opublikowano

nikt Cię nie ztroluje za mądre wypowiedzi

2 minuty temu, yacenty napisał:

a może gospodarstwo to tylko forma budowania emerytury? mam takiego kolegę któremu pomagam. ma dużą firmę i od kilku lat skupuje ziemię i ja uprawia dla jak najwyższych plonów. jak rozmawiamy jednostkowy wynik dla niego jest bez znaczenia

jak można podchodzić do tematu w tak dwuznaczny sposób --- jednostkowy wynik z danej działki  wpływa na średnią  całości z tego co mnie uczyli w szkole

Opublikowano

Tomek90

jak ktoś normalny chce realnie policzyć zysk t to uprawe liczy po cenie usługi , nawóz śor.  cena na dzień dzisiejszy , nawożenie dla zasobności średniej  ubezpieczenia podatki itd.

 

a jak ktoś ma w głowie jak w nocniku po biegunce to liczy że gnój ma swój ciągnik po dziadku plony na przyczepy przeważy ceny pobierze z matif i pier**li głupoty ile mu zostało

rzepak wypcha po 1500 minus potrącenia a liczy że obecnie po 3000 za tone , nawóz nie inaczej itd.

dodam jeszcze że cena godziny pracownika wyceniana jest powyżej 60 zeta /godz. takie janusze to się wymądrzający liczą swoją dniówkę po cenie 2 bułek i jabłka o ile jeżdzi wokół jabłonki bo bezmózg nawet nie wie że jabłko po 4 zł. za kg.

Opublikowano (edytowane)

Dawaj ta robote 60 zł na rękę ,byle dużo godzin , 720 zł przez 12 godzin, pójde z synem ,po 12 godzin będziemy jeżdzić

Edytowane przez miwigos
Opublikowano

Je bać gospodarkę, 18 tys miesięcznie bez żadnej odpowiedzialności jako robol. 

Dalej czekam na twoje szczegółowe koszty uprawy rzepaku, które chętnie porównam z swoimi. 

Koszty usług u mnie wyjdą 2 tys. 

 

 

Opublikowano
2 godziny temu, stach12 napisał:

Tomek90

jak ktoś normalny chce realnie policzyć zysk t to uprawe liczy po cenie usługi , nawóz śor.  cena na dzień dzisiejszy , nawożenie dla zasobności średniej  ubezpieczenia podatki itd.

 

a jak ktoś ma w głowie jak w nocniku po biegunce to liczy że gnój ma swój ciągnik po dziadku plony na przyczepy przeważy ceny pobierze z matif i pier**li głupoty ile mu zostało

rzepak wypcha po 1500 minus potrącenia a liczy że obecnie po 3000 za tone , nawóz nie inaczej itd.

dodam jeszcze że cena godziny pracownika wyceniana jest powyżej 60 zeta /godz. takie janusze to się wymądrzający liczą swoją dniówkę po cenie 2 bułek i jabłka o ile jeżdzi wokół jabłonki bo bezmózg nawet nie wie że jabłko po 4 zł. za kg.

czyli jak kupiłem w tamty roku saletre po 900 to przy kosztach tegorocznego rzepaku mam liczyć ze kupiłem po 1300 ?

Poza tym gdzie płacą 60 zł za h w rolnictwie ?

Opublikowano
masa24 napisał:

Po co mAm liczyc koszt usługi skoro robię swoim sprzętem ??? Można dodać jakiś koszt amortyzacji ale po co liczyc po cenie usług ?

Dlatego że sprzęt nie stoi a w polu robi, z roku na rok traci na wartości i się coraz bardziej zużywa, teraz policz sobie kup maszynę pojeździj nią w polu 15 lat policz ile w nią kasy wsadziłeś i sprzedaj, potem policz ile kasy z tego interesu straciłeś i podziel to przez ilość lat i hektarów, to Ci wyjdzie koszt na ha własną maszyną

Opublikowano

Jak tak drogo to po co kupejesz -najmnij będziesz miał taniej

Opublikowano
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

Dlatego że sprzęt nie stoi a w polu robi, z roku na rok traci na wartości i się coraz bardziej zużywa, teraz policz sobie kup maszynę pojeździj nią w polu 15 lat policz ile w nią kasy wsadziłeś i sprzedaj, potem policz ile kasy z tego interesu straciłeś i podziel to przez ilość lat i hektarów, to Ci wyjdzie koszt na ha własną maszyną

I wyjdzie to dokładnie koszt usługi rolniczej która wliczacie do kosztów pracując swoim sprzętem ?😀

Opublikowano

Czy te spory mają sens.... każdy liczy sobie jak chce..są większe problemy - po weekendzie tona polifoski 6 przebije tonę rzepaku zapewne, a na pewno przekroczy granicę 2000 zł. Rzepak stanieje a cena poli... zostanie

Opublikowano
Cezar81 napisał:

Czy te spory mają sens.... każdy liczy sobie jak chce..są większe problemy - po weekendzie tona polifoski 6 przebije tonę rzepaku zapewne, a na pewno przekroczy granicę 2000 zł. Rzepak stanieje a cena poli... zostanie

Bierz ultre po 1800😉a tym ku*rwom niech uszami te nawozy płyną

Opublikowano
przemek28_28 napisał:

1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

Bierz ultre po 1800😉a tym ku*rwom niech uszami te nawozy płyną

A gdzie ultra i która po 1800? Tam gdzie zawsze biorę nawozy prawie 2100 juz za ultra 8

U osadkowskiego miałem ofertę na ultre 8 po 1820 albo Piast o podobnych proporcjach po 1780zl/t netto

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v