Polecane posty

strsw33    93

Panowie krowa miesiąc po wy wcieleniu lekarza przyjechał test  ketoza ,za trzy dni przyjechał z testu już prawie nie było ketozy  A krowa wieczorem padła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
1 godzinę temu, bop23 napisał:

A za listopad ile było? 

Za listopad dopłata wynosiła 13 gr natomiast za grudzień wyniesie 20 gr, różnica 7 gr na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
4 godziny temu, tomekskw napisał:

Nie rób sobie tej krzywdy.Tylko nie ta złodziejska firma,

Rozwiń temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43
7 minut temu, Łolek napisał:

Rozwiń temat 

Odchodziliśmy od nich 2 razy.Pierwszy raz jako dostawca indywidualny,przez 3 miesiące wypowiedzenia zrobili nam mleko pozaklasowe.Drugi raz odchodziliśmy od nich jako członek grupy producenckiej-wykupili pakiet kontrolny w Lacpolu Piotrków Kujawski.Większości dostawców grupy władowali pozaklasowe na wypowiedzeniu.Tak działają bandyci a nie szanujący drugą stronę biznesmeni.

Ojciec jeszcze jako dostawca indywidualny pojechał kiedyś do ich biura w Gdańsku do dawnej mleczarni Maćkowy to dyrektorzy tam tak k*rwami rzucali,że strach.Zero kultury biznesu.

Panowie prezesi wykupili większość mleczarni od Gdańska na zachód i dyktują ceny.Na terenie nie skupują praktycznie żadne porządne mleczarnie jak Mlekpol czy Mlekovita nie mówiąc o Sierpcu,Piątnicy czy Rykach.

Mój kolega oddaje ok 400 tys. l miesiecznie do Polmleku to ma cenę obecnie o 12 groszy niższą jak my przy 60-70 tys. w grupie producenckiej.

Weź im złóż wypowiedzenie jak wiesz,że przez cały okres wypowiedzenia walną Ci pozaklasowe. U nich nie ma możliwości wybronienia się. 

  • Like 1

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, slawek74 napisał:

sesemesa dostałeś? 😉

 

 

Tak dostałem, kolega mówił a SMS mi przypomniał. 

3 godziny temu, bop23 napisał:

A za listopad ile było? 

13 gr dali, razem będzie 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Prawda jest taka że  na wypowiedzeniu wszyscy Cię ojebja bez różnicy spółdzielnia czy prywatny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

To jaka ma cenę przy 400tys msc?

Napewno nie więcej jak 1,46 netto za l...

Edytowano przez tomekskw

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Przy 400k miesięcznie nikt inny nie chce od niego brać?

A Może jemu pasuje Polmlek  z jakiegoś powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bugii napisał:

A wydawalo mi sie kiedys ze wloszczowa dobrze placi....

Południe polski  a północ to dwa inne światy, na południu masz zott, koło, Bieruń, Włoszczowa, danone  i kilka małych popierdułek ; z tych najlepiej płaci włoszczowa, później zott, koło, Bieruń,....., i wreszcie osm Głubczyce i Radomsko, jeśli sierpc, mlekpol lub piątnica przyjadą pod opole po mleko, to chętnie zostanę ich dostawcą, ja i znajomy mamy co drugi dzień razem 22 tyś litrów więc prawie cały tir byśmy dali, a tak najlepszy wybór to na południu osm włoszczowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

@Łolek w okolicach Strykowa bierze Mlekpol nie byłeś zainteresowany? 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w mlekovicie cena za grudzień nie miała przypadkim zostać za styczeń? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Byłem  nawet na spotkaniu  z nimi ale na początek wpłata ileś tam za to że z dwóch zbiorników znowu płacić za oddane próbki płacić i udział jeszcze to pomyślałem ze ja już  nikomu haraczu placil nie będę i jestem w polmleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Już  w Jogo płaciłem i teraz czekam 6 lat za swoimi pieniędzmi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Ok rozumiem. Ja jednak szukałem spółdzielni o tym że Mlekpol robi 2 trasę dowiedziałem się przez przypadek. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Farmer6820 napisał:

A w mlekovicie cena za grudzień nie miała przypadkim zostać za styczeń? 

 

To w mlekpolu według radnego alfy i grzesia ( w sumie nie wiem kim on tam jest) cena grudniowa ma zostać na baaardzo długo. Nie widać ich ostatnio więc podejrzewam że już w styczniu będzie zjazd. To tylko pokazuje co radni mają do powiedzenia w radzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
10 minut temu, lukasz20 napisał:

Ok rozumiem. Ja jednak szukałem spółdzielni o tym że Mlekpol robi 2 trasę dowiedziałem się przez przypadek. 

Kolega do nich poszedł i sobie  chwali no może  nie jak Grzesiu ale chwali

Chciałem do sierpca ale najbliższa trasa 30 km 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Nam 2 lata od nowego roku minęły i też jestem zadowolony. Nie ma przede wszystkim złodziejstwa na parametrach i litrach co mnie najbardziej wk....ało. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7613    2
51 minut temu, Łolek napisał:

Już  w Jogo płaciłem i teraz czekam 6 lat za swoimi pieniędzmi 

Pewnie się nie doczekasz bo z czego ci dadzą ,jak już prawie mleka nie mają , większość dużych dostawców odeszła i po zamiatane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Może tak być że moja i nie tylko kasa pójdzie na odprawy dla biorokratow 

Lepiej żeby przetrwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
2 godziny temu, tomekskw napisał:

Napewno nie więcej jak 1,46 netto za l...

To chyba nie macie tam innych konkurencyjnych mleczarni, albo nie zależy jemu na kasie i nie negocjuje..

Ja przy 60-70 tys msc za listopad miałem kilkanaście groszy więcej od niego, a za grudzień powinno być jeszcze klika groszy więcej. Jakbym miał tyle co On to i cene bym miał jak w Piątnicy😏 Tylko fakt że ta cena za listopad/grudzień długo się nie utrzyma, bo tam premie szły , za styczeń będzie sporo mniej.

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj