Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Elvis1090    110

sprawdzam ceny byków na cenach rolniczych o 6 godz.  Sokołów podaje 12.9 za "O" o 11 godz. cena 12.5 a teraz znowu 12.9... coś nie mogą się zdecydować…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Łajzy handlarze chcą wywołać sraczkę żeby chłopy oddawali. Wg ich obniżek po 1zl na żywo, na wbc by musiało spaść 2zl 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Pedro2 niedawno chyba pierwszy raz sprzedawałeś poubojowo trochę sztuk do Tykocina? Jak Ci to wszystko wyszło? Ważyłeś auto na wadze ogólnej? 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

@pedro2 nie ma co sie denerwować, w handlu nie ma sentymentów, sam gdybys był handlarzem i mogl zarobic złotówkę mniej lub więcej to co wybrałbyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Nie zgodzę się z Tobą.... wszędzie trzeba być człowiekiem. 

Ja tam wolę spokojnie a małą łyżka jeść

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Pedro2 niedawno chyba pierwszy raz sprzedawałeś poubojowo trochę sztuk do Tykocina? Jak Ci to wszystko wyszło? Ważyłeś auto na wadze ogólnej? 

No pierwszy raz, jeden poszedł na próbę. Pisałem super wyszedł, wg tego co na żywo oferowali 1600 jestem do przodu. Aczkolwiek O klasa 520kg mięsa, wybicie 60% (wg żywej wagi u mnie bez odliczania skitki) powinien pójść w R tak jak chłopaki pisali... 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
34 minuty temu, soltys48 napisał:

Nie zgodzę się z Tobą.... wszędzie trzeba być człowiekiem. 

Ja tam wolę spokojnie a małą łyżka jeść

Sołtys bo Ty jestes z wielkopolski, ale uwierz że są ludzie, sąsiedzi 3 domy dalej co potrafią oszukać a pozniej udają że Cie nie znają. 

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

I ile na takim postępowaniu ujedzie?

Złodziej przez wieś przejdzie raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

@pedro2 nie ma co sie denerwować, w handlu nie ma sentymentów, sam gdybys był handlarzem i mogl zarobic złotówkę mniej lub więcej to co wybrałbyś?

Sołtys Ci odpowiedział... Jak się z kimś liczysz tak i z tobą będą... Ja tyle lat z chłopakami z agromiru handlowałem. Ceny nie najlepsze, ale nie jebali, zawsze coś dorzucili niż takiemu co do jednego byka 5 handlarzy woła i skacze. Spróbuję co tutaj będzie się działo, nie jest powiedziane że na dłuższą metę nie będzie tu gorzej jak zaczną walić na wadze albo jebnie,że do kontenera byk poszedł...

Nie podoba mi się, że nie podają wagi żywej na wejściu. To oni mają nas w garści mogą robić co chcą, chłop jak może oszukać? Jedynie kolczyki przepiąć odmłodzić, a  mięso jest mięso

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja sie nie licze bo nie jestem handlarzem. Ale nie ma co sie spinać, 

Zdrowia z tego powodu nie przybędzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Nie no to nie tyczy się do ciebie. Faktycznie mogło tak zabrzmieć. Pardonsik 🖐️


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Spokojnie. Kiedyś mnie takie rzeczy bulwersowały, dziś tak jak pisze @soltys48 ,nie chce ktoś płacić w terminie czy ma strach przed waga ogolna to sie z takimi nie handluje.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Sołtys Ci odpowiedział... Jak się z kimś liczysz tak i z tobą będą... Ja tyle lat z chłopakami z agromiru handlowałem. Ceny nie najlepsze, ale nie jebali, zawsze coś dorzucili niż takiemu co do jednego byka 5 handlarzy woła i skacze. Spróbuję co tutaj będzie się działo, nie jest powiedziane że na dłuższą metę nie będzie tu gorzej jak zaczną walić na wadze albo jebnie,że do kontenera byk poszedł...

Nie podoba mi się, że nie podają wagi żywej na wejściu. To oni mają nas w garści mogą robić co chcą, chłop jak może oszukać? Jedynie kolczyki przepiąć odmłodzić, a  mięso jest mięso

Dla kuzyna chyba poszła jedna sztuka do kontenera, ale w innej ubojni. Przepiąć mogą kolczyk, ale jak ja zawiozłem do nich na bazę krowę, która nie chciała się podnieść to powiatowy do mnie przyjechał na kontrolę i miał piękne zdjęcia na których było ładnie widać numery kolczyków, więc jednym ze sposobów na takie numery jest właśnie dobra fotografia /film na którym widać numery kolczyków 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973
4 godziny temu, przemek28_28 napisał:

@pedro2 nie ma co sie denerwować, w handlu nie ma sentymentów, sam gdybys był handlarzem i mogl zarobic złotówkę mniej lub więcej to co wybrałbyś?

Trzeba robić tak, żeby był wilk syty i owca cała. Wielu ludzi ma tak, że jak już kogoś łapią na kradzieży bądź windowaniu marży wolą kolejny raz kupić/sprzedać gdzie indziej i stracić niż ponownie handlować z tym, który ich wkręcił. Niektórzy agro przedstawiciele się w  prywatnych rozmowach nie kryją, że głównie wciskają to, z czego jest najlepszy pieniądz zamiast zachować balans pomiędzy jakością produktu i marżą za jego sprzedaż. Tacy wstępu na podwórko nie mają, nie handluję z nimi dla zasady. Zawsze jest nadzieja, że kiedyś takiego wywalą za brak wyników  i przyjdzie na jego miejsce następny, uczciwszy.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

@JanKrzysztof jestes z wielkopolski prawda?

Mnie dziadek nauczył ze słowo wazniejsze niż pieniądze. Pracuje w handlu w branży budowlanej juz 15 lat i jakoś nikt nigdy na mnie psów nie wieszał a jeżdżę do większości klientow juz 15 lat, nie mam ceny, czy wiem ze gowno to mowię wprost, jeśli ktoś chce to na jego odpowiedzialność zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
9 godzin temu, karol091193 napisał:

Jeszcze dopiszę, że krowy po 11netto za O

Karol ile razy w tygodniu Tykocin robi korekty cen? Czy nie ma reguły?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Nie mam pojęcia. Te 11 zł to propozycja z dziś. Odbiór pod koniec tygodnia, bo tylko 2 sztuki 

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
6 godzin temu, kewin123 napisał:

Jałówki 17 miesięcy,55 szt waga  600,  9.10 brutto - pozdrawiam

To szalu nie ma. W tamtym tygodniu kolega 27 szt waga srednia 671 kg 9,60 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
8 minut temu, malorolny121 napisał:

To szalu nie ma. W tamtym tygodniu kolega 27 szt waga srednia 671 kg 9,60 brutto.

To ładnie, może lm?,  kto brał?- u mnie tylko -5 %, i zabiera całymi partiami nic nie zostawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj