FERO0X

Spalanie nowego ciągnika

Polecane posty

FERO0X    4

Witam, mam pytanko. Czy spalanie w nowy ciągniku jeszcze nie dotartym zmniejszy się po dotarciu, czy nie ma na co liczyć?

RU68    1113

Jak się spali do końca to na pewno się zmniejszy a powiem więcej wręcz ustanie .😊 W nowych ciągnikach części są tak dopasowane że pojęcie docieranie właściwie już wypadło z obiegu a silniki przechodzą chamownię nie licz na cuda nowe silniki palą więcej niż te z lat 90 to cena czystości spalin 

• Like 2

bergman31    643

Niektóre nowe Diesle palą więcej oleju niż niejeden stary dwusów. Nie piszę tu tylko o traktorach ale też o samochodach. 

• Like 1

FERO0X    4

@RU68 Co do docierania to się z tobą nie zgodzę. Maszyny jak i samochody nigdy nie wyjeżdżały imię wyjeżdżają dotarte. Słyszałem nie raz ze ciągniku nie maja mocy, albo jeżdżą na pusto tak jak by cały czas coś ciągnęły a po paru miesiącach wszystko było już normalnie. 

@RU68 @bergman31 Zdziwiłem się ostatnio po orce łąki 3 ha klasa ziemi  5-4 spalanie trzyskibowym pługiem wyszło 60-70l traktor 113km 

pawel885    2281

Nowy ciągnik u znajomego pluł z tłumika olejem, po kilkudziesięciu godzinach przestał, dziś ma 3000h i wszystko ok  - od razu mówię że to nie mtz :)

• Thanks 1

bezbarwny    1286
30 minut temu, FERO0X napisał:

@RU68

@RU68 @bergman31 Zdziwiłem się ostatnio po orce łąki 3 ha klasa ziemi  5-4 spalanie trzyskibowym pługiem wyszło 60-70l traktor 113km 

E no, na takie gleby kompleksu pszenno buraczanego i przy tej mocy, to mogłeś zapiąć dwuskibowy. Spaliłby jeszcze mniej. 

You Shook Me All Night Long

M&M

RU68    1113

Jeszcze raz piszę docieranie to w prostych technologiach produkcyjnych było zaleceniem aby pierścienie tłokowe dopasowały się do cylindrów dziś produkcja jest tak precyzyjna że praktycznie się tego nie stosuje . czy ktoś dociera samochód ? nie pierwsza wymiana oleju jest wcześniej i na tym sie kończy temat już predzej dotarcie tyczy skrzyni przekładniowej bo tam dziesiątki zębów współpracujących ze sobą musu się dopasować i wypolerować ale to ma nic do spalania . a te 60-70 l na ha czy 3 ha jak na 3 ha to nic dziwnego u mnie na rędzinie przy niesprzyjających warunkach łyknie 50 l na ha i to  nie gniotę na maxa ale ciągnik non stop na napędzie blokadzie i przy obniżonym ciśnieniu w oponach i jeszcze ślizga 

• Like 1
  • Thanks 1

przemek28_28    2166
21 godzin temu, FERO0X napisał:

Witam, mam pytanko. Czy spalanie w nowy ciągniku jeszcze nie dotartym zmniejszy się po dotarciu, czy nie ma na co liczyć?

Od dawna go masz? Ja w nowym jd zanim sie go nauczyłem, przy pierwszych orłach łykał 20-24 na ha dziś pali od 14-18 ha w zależności od działki.

FERO0X    4

@przemek28_28 jakieś 3 tygodnie  ponad 20mtg dopiero. W orce nie miał ciężko 1600-1700 obrotów. Deutz 

Edytowano przez FERO0X

RU68    1113

Słyszałem teorię żę jak nowy nie dostanie po garach to nie będzie nigdy miał mocy😊ale to teoria . Jak policzysz ten luksus i wygodę to nawet żeby palił 100% więcej nie powinieneś narzekać - dopiero jak serwis ci wystawi FV to będziesz robił wielkie oczy więc na razie ciesz się chwilą bo jak mówią stać cię na konia to i na bat musisz wysupłać kasę .Do plusów należą również zawistne spojrzenia kolegów i ciche rozmowy za plecami (niestety zwykle nie pochlebne) więc się nie przejmuj spalaniem 

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację