Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
posiadam opryskiwacz zaczepiany 2021 i w czasie pryskania ustawiam komputer 300l/ha ciśnienie pokazuje 4 atm. A jak pryskam jedna sekcja to spada ciśnienie do 1atm. I wyrównuje żeby było cały czas 300l/ha czy według mnie ciśnienie na jednej sekcji nie powinno być takie same jak wszystkie sekcję mam włączone 4atm.? ..??

Aha i to jest włączone na tryb automat

Opublikowano (edytowane)

Mam ten sam model i ten sam komputer najprawdopodobniej unia spray i jest identycznie, ale nie widziałem żeby przepryskiwał czy jakos slabiej lecialo na jednej sekcji moze tyle mu wystarczy

Edytowane przez Mich9
Opublikowano

Tak unia spray ale jak pryskaleś każda jedna czy dwa czy trzy sekcję to ciśnienie masz takie same cały czas czy inne bo wydatek mam cały ten sam aby ciśnienie mi się nie podoba. pryskac wszystkimi sekcjami i ciśnienie masz takie A jak zamnkiesz jedna sekcję to już inne cisnienie to wydatek też powinien się zmienić


Tak prędkość mam cały czas takie same aby ciśnienie mi się zmienia podczas zamykania sekcji

Opublikowano

Od nowości tak cały czas jest


I się pytam tych co mają sterowniki i też tak mają? bo wiadomo jak się miało zawór stalocisnieniowy to się kalibrowalo pokrętłami żeby na każdej sekcji było takie same ciśnienie

Opublikowano

Zrób kalibrację sekcji, ewentualnie sprawdź czy na każdej sekcji masz takie samo ciśnienie. Robisz to w trybie ręcznymi. 

Na uruchomieniu, serwisant nie ustawił Ci tego? 

Opublikowano

serwisant na uruchomieniu coś robił ale człowiek później się uczy w praktyce o co chodzi. griga nie rozumiem Ciebie tu chodzi o typ armatury tak tak pisze w instrukcji i pisze tak: 0.15 armatura stalocisnieniowa bez pomiaru cieczy powrotnej 2.15 armatura stalocisnieniowa z pomiarem cieczy powrotnej o to chodzi bo tu w instrukcji nic nie widzę o kompensacji


Ale wydatek pokazuje dobrze tylko ciśnienie się zmienia po zamykaniu niektórych sekcji.a komp trąbi jak już brakuje wody i spada ciśnienie lub wydatek cieczy

Opublikowano

A czemu jest 2.35 źle został wpisany? no przestawie to i zobaczymy co będzie


Mich9 napisał:

Mam ten sam model i ten sam komputer najprawdopodobniej unia spray i jest identycznie, ale nie widziałem żeby przepryskiwał czy jakos slabiej lecialo na jednej sekcji moze tyle mu wystarczy

Hej A możesz sprawdzić na twoim kompie w opryskiwaczu jaki masz wpisany kod armatury?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez IwetaPolboto
      Witam, nowe opryskiwacze w wyprzedażowych cenach:


      Opryskiwacz przyczepiany CHD DG4027
      Rok produkcji: 2026
      Stan: nowy
      Pojemność zbiornika: 4000 l
      Szerokość robocza belki: 27 m
      Liczba sekcji: 9
      Wydajność pompy: 500 l/min
      Waga: ok. 3400 kg
      Składana belka opryskowa
      Opony 11.2 R48
      Cena: 349 000 netto, faktura VAT
       


      Opryskiwacz zaczepiany CAFFINI T-ONE 4224 HBM
      Zbiornik o pojemności 4200l, belka o szerokości 24 m
      Oś regulowana od 150 do 200 cm (od 200 do 225 cm z odwróceniem koła)
      Stan: nowy
      Cena: 150 tys. netto (wystawiamy fakturę VAT)


      CAFFINI GK 2000 – Profesjonalny opryskiwacz rolniczy z systemem GrassKiller
      Pojemność zbiornika: 2000 L
      Zastosowanie: herbicydy, pestycydy, nawozy płynne
      Rok produkcji: 2023
      Cena: 69.000 netto (wystawiamy fakturę VAT)



    • Przez Sawyer021
      Witam mógł by ktoś porobić zdjęcia albo opisać schemat podłączenia pompy membranowej w berthoud major lub podobnym opryskiwaaczu. Niestety stara wirnikowa skończyła żywot. Z tego co udało mi się znaleźć w intrenecie trzeba zastosować regulator ciśnienia, ale jak (gdzie) on dokładnie powinien być wpięty? w układzie ma jeszcze być zawór regulacyjny. dodatkowo jest rozwadniacz i zbiornik czystej wody.  Sterowanie zaworem regulacyjnym z kompa. 
    • Przez Vril
      Witam,
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam opinii na temat opryskiwacza Evrard Meteor 3000L. Szukam takiego i może ktoś użytkuje taki sprzęt. Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez kogucikrtg
      Jaki polecacie i dlaczego nowy opryskiwacz na 40ha? Raczej premium. 1000-1300 litrów, belka 18 metrów. Nawigacja, elektronika, rolnictwo precyzyjne.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v