Skocz do zawartości

Class axion 810 Klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem w classie że klima słabo schłodzi , czynnik nabity , wentylatory działają , ale podejrzewam że coś może być z cewką, bardzo nie efektywnie choć ustawienia są na max zimnie powietrze 

Opublikowano

Kolego podstawowe pytanie to czy wgl włącza się sprężarka ( nie wiem nie widziałem , ale może byc tak że tylo wydaje Ci się że chłodzi ) ? Masz panel klimatyzacji elektroniczny czy manualny ? Bardzo częsty problem w tych klimatyzacjach jest termostat który raz włączy klimę a raz nie.

Pozdro

  • Like 1
Opublikowano
4 minuty temu, rokosowiak napisał:

Kolego podstawowe pytanie to czy wgl włącza się sprężarka ( nie wiem nie widziałem , ale może byc tak że tylo wydaje Ci się że chłodzi ) ? Masz panel klimatyzacji elektroniczny czy manualny ? Bardzo częsty problem w tych klimatyzacjach jest termostat który raz włączy klimę a raz nie.

Pozdro

sprężarka się włącza ale po jakimś czasie się wyłącza , cały czas nie pracuje choć nic nie jest przestawiane na panelu , panel jest mechaniczny. 

10 minut temu, rokosowiak napisał:

Kolego podstawowe pytanie to czy wgl włącza się sprężarka ( nie wiem nie widziałem , ale może byc tak że tylo wydaje Ci się że chłodzi ) ? Masz panel klimatyzacji elektroniczny czy manualny ? Bardzo częsty problem w tych klimatyzacjach jest termostat który raz włączy klimę a raz nie.

Pozdro

Włącza się ale po jakimś czasie wyłącza się i tak w kółko i podejrzewam że coś może być nie tak z cewką która załącza sprężarkę, chłodzić z wyjść wylatuje powietrze 8 stopni, panel mam mechaniczny, 

Opublikowano

U mnie była taka sytuacja, że zaworek na rurce od nagrzewnicy nie domykał się. To jest przy dmuchawie do tego zaworka idzie linka stalowa z kabiny, która jest podłączona do pokrętła, którym reguluje się temperaturę, u mnie było niedomknięty zaworek i nagrzewnica lekko grzała i klima nie była taka zimna. 

  • Like 1
Opublikowano

U mnie było podobnie. Po włączeniu sama sie wyłączała, i nie chciała chłodzić, okazało się że  osuszacz był  do wymiany, ja go mam 9 lat i nic nie robiłem. Koszt 80 zł, spuszczenie i nabicie 150 i hula jak nowa. 

Opublikowano

Pojechałem do mechanika a on od razu kiedy wymieniałem osuszacz.   https://www.olx.pl/oferta/osuszacz-klimatyzacji-143469c2-case-5000-7000-mx-cx-new-holland-tg-CID757-IDBdTND.html#a086aa7c72  Taki mam w Case. 

 Po włączeniu po 2-3 minutach sama sie wyłączałą, ale po 5 włączeniu załapywała , ale tylko na pełnym chłodzeniu i słabo chłodziła, Gaz był 1,7 kg. 

 W tamtym roku rozbierałem ciągnik i węże  były odkręcone przez 2 tygodnie, niczym nie zatkane, ale po złożeniu ciągnika i napełnieniu  działała prawie normalnie,  ale  w tym roku padła. 

Nie wolno żeby do układu dostało sie powietrze, bo robi wilgoć i zabija osuszacz. Sam osuszacz ma gaz  w środku i tuż przed montażem należy nakrętki ściągnąć. 

 Mi po wymianie na drugi dzień i  pękł  wąż, spuściłem gaz u mechanika   odkręciłem wszystkie węże, ale od razu zaklejałem gwinty  taśmą szczelnie, dorobiłem wszystkie nowe węże i po 3  dniach złożyłem i nabiłem, i działa. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez WPL
      Witam proszę o pomoc problem z skrzynia biegów na rozgrzanej zapala się bład 75D7 i przestają działać zakresy lub zawiesi sie na (D) lub działają trzy zakresy A-B-C  z góry dziękuję 

    • Przez Wiesław446
      Witam mam problem  w Celtisie z półbiegiem zając na żółwiu ciągnik jedzie do przodu i do tyłu a na zającu się wyraźnie ślizga i wydaje dziwne wycie tak jakby coś nabierało obrotów . stało się to podczas normalnej jazdy.zmierzone ciśnienie przy elektrozaworach tych od rewersu ciśnienie na 26 atm pojawiły się po puszczeniu sprzęgła i włączenia jazdy do tyłu lub przodu czy to będzie kwestia mechaniczna czy można jeszcze coś zmierzyć. Dodaje film na którym słychać odgłos przy zającu
      VID-20260608-WA0001.mp4
    • Przez mateuszskib
      Jeśli chodzi o listwy to są wymienione 

    • Przez mateuszskib
      Czym może być spowodowane to że koło jest tak blisko zwrotnicy 


    • Przez farmer_89
      Co wybrac reno ares 640? czy claas ares 697?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v