alkobusb6

Class axion 810 Klimatyzacja

Polecane posty

alkobusb6    1

Witam mam problem w classie że klima słabo schłodzi , czynnik nabity , wentylatory działają , ale podejrzewam że coś może być z cewką, bardzo nie efektywnie choć ustawienia są na max zimnie powietrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

A w jakim stanie masz parownik jeśli będziesz go miał zapchanego ogólnie mówiąc brudem objawy będą takie jak mówisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

sprawdź parownik i podjedź na serwis klimy do maszyny żeby zaobserwować jakie ciśnienia w układzie występują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokosowiak    5

Kolego podstawowe pytanie to czy wgl włącza się sprężarka ( nie wiem nie widziałem , ale może byc tak że tylo wydaje Ci się że chłodzi ) ? Masz panel klimatyzacji elektroniczny czy manualny ? Bardzo częsty problem w tych klimatyzacjach jest termostat który raz włączy klimę a raz nie.

Pozdro

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alkobusb6    1
4 minuty temu, rokosowiak napisał:

Kolego podstawowe pytanie to czy wgl włącza się sprężarka ( nie wiem nie widziałem , ale może byc tak że tylo wydaje Ci się że chłodzi ) ? Masz panel klimatyzacji elektroniczny czy manualny ? Bardzo częsty problem w tych klimatyzacjach jest termostat który raz włączy klimę a raz nie.

Pozdro

sprężarka się włącza ale po jakimś czasie się wyłącza , cały czas nie pracuje choć nic nie jest przestawiane na panelu , panel jest mechaniczny. 

10 minut temu, rokosowiak napisał:

Kolego podstawowe pytanie to czy wgl włącza się sprężarka ( nie wiem nie widziałem , ale może byc tak że tylo wydaje Ci się że chłodzi ) ? Masz panel klimatyzacji elektroniczny czy manualny ? Bardzo częsty problem w tych klimatyzacjach jest termostat który raz włączy klimę a raz nie.

Pozdro

Włącza się ale po jakimś czasie wyłącza się i tak w kółko i podejrzewam że coś może być nie tak z cewką która załącza sprężarkę, chłodzić z wyjść wylatuje powietrze 8 stopni, panel mam mechaniczny, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur04c    14

U mnie była taka sytuacja, że zaworek na rurce od nagrzewnicy nie domykał się. To jest przy dmuchawie do tego zaworka idzie linka stalowa z kabiny, która jest podłączona do pokrętła, którym reguluje się temperaturę, u mnie było niedomknięty zaworek i nagrzewnica lekko grzała i klima nie była taka zimna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie było podobnie. Po włączeniu sama sie wyłączała, i nie chciała chłodzić, okazało się że  osuszacz był  do wymiany, ja go mam 9 lat i nic nie robiłem. Koszt 80 zł, spuszczenie i nabicie 150 i hula jak nowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Tomek jakie miałeś objawy ? I jak zdiagnozowanie to zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pojechałem do mechanika a on od razu kiedy wymieniałem osuszacz.   https://www.olx.pl/oferta/osuszacz-klimatyzacji-143469c2-case-5000-7000-mx-cx-new-holland-tg-CID757-IDBdTND.html#a086aa7c72  Taki mam w Case. 

 Po włączeniu po 2-3 minutach sama sie wyłączałą, ale po 5 włączeniu załapywała , ale tylko na pełnym chłodzeniu i słabo chłodziła, Gaz był 1,7 kg. 

 W tamtym roku rozbierałem ciągnik i węże  były odkręcone przez 2 tygodnie, niczym nie zatkane, ale po złożeniu ciągnika i napełnieniu  działała prawie normalnie,  ale  w tym roku padła. 

Nie wolno żeby do układu dostało sie powietrze, bo robi wilgoć i zabija osuszacz. Sam osuszacz ma gaz  w środku i tuż przed montażem należy nakrętki ściągnąć. 

 Mi po wymianie na drugi dzień i  pękł  wąż, spuściłem gaz u mechanika   odkręciłem wszystkie węże, ale od razu zaklejałem gwinty  taśmą szczelnie, dorobiłem wszystkie nowe węże i po 3  dniach złożyłem i nabiłem, i działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
    • Przez Wojtek_58
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, sprawdziłem pompę i wiskozę lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj