Vril

Fendt seria 700 hałas vario ,hydrauliki

Polecane posty

Vril    1

Witam 

Zwracam się z prośbą do użytkowników Fendt serii 700 a szczególnie modeli SCR oraz S4 .

Proszę mi powiedzieć dlaczego w ciągnikach  tych serii  w jednych wydobywa się wyjący hałas z skrzyni vario lub układu hydralicznego (trudno to określić ) a

w niektórych słuchać tylko "mruczenie" silnika  i nic więcej . Oczywiście mówimy o pracy typowej polowej pod obciążeniem . 

Dla przykładu praca ciągnika z tymi hałasami

https://www.youtube.com/watch?v=EZD4uMce20g

https://www.youtube.com/watch?v=dN9EYcDf2PE&feature=youtu.be&t=86

 

oraz bez tych hałasów

https://www.youtube.com/watch?v=gnhfS47X1Qk&feature=youtu.be&t=367

https://www.youtube.com/watch?v=MHbV1xtT0Rw

https://www.youtube.com/watch?v=q4pWnSc67y0&feature=youtu.be&t=183

 

Dodam że  miałem na testy model 720 S4 i tam te hałasy występowały natomiast kolega ma 722 i u niego cisza -słychać tylko pracę silnika .

Oba ciągniki różnią się tylko mapą silnika oraz tym że ten co miałem na testy miał pompę LS 156l natomiast kolega ma pompę 108l .

Czy to może być powód ? Pompa o większym wydatku powoduje taki efekt uboczny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Collios    0

podpinam sie a do autora tematu jak uda Ci sie zdiagnozować problem napisz sam stoje przed zakupem fendta tylko że z 724 przerzuciłem sie na poszukiwania 824😉

@wojcat może ty się wypowiesz?

 

ty masz 724 i 828 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ponawiam prośbę do użytkowników serii 700 SCR lub S4 w rozwikłaniu tej zagadki . 

Może się czepiam szczegółów ,może "ten typ tak ma" ale ciekawi mnie dla czego i co jest powodem tego że ciągniki 

z fabryki wychodzą do sprzedaży jedne z tym mankamentem a inne nie .

Osobiście całe życie marzył mi się Fendt i postanowiłem że na stare lata taki sobie sprawię lecz płacąc taką kasę oczekuję  

tego a by mieć bardzo wysoki komfort pracy bez tych dodatkowych hałasów . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Już to kiedyś zrobiłem i otrzymałem dość dyplomatyczną odpowiedź typu -"może coś źle poskładali" :)   

może gdyby to była konkretne zlecenie diagnostyki ,ewentualnej naprawy to by coś więcej zdradził .

Zresztą mu się nie dziwię .Pewnie takich telefonów ma kilkanaście dziennie i każdy by chciał wyciągnąć od niego 

jakieś informacje serwisowe a przecież wiemy   że wiedza  kosztuje .

 

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Ja mam calkiem inne odczucia o tym czlowieku. Nawet dzisiaj dzwonilem z pewnym zapytaniem odnosnie Fendta i rozgadany,doradzil co chcialem. Tylko ze on mi go wczesniej diagnozowal przed zakupem i moze dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ale ja mam jak najbardziej takie same odczucia , bardzo w porządku gość a rozmowa przebiegała  bardzo przyjemnie i rzeczowo :) 

Niestety odpowiedzi na ten temat nie uzyskałem .Pewnie te przypadłości są ciężko do zdiagnozowania przez telefon i pewnie 

gdybym posiadał już Fendta z tym problemem i umówił wizytę wtedy było coś więcej wiadomo .

 Założyłem ten temat aby  wypowiedzieli się użytkownicy nowych Fendt-ów jak to jest z tymi przypadłościami o których pisałem wyżej .

,dla czego jedne tak mają a drugi nie i co ma na to wpływ .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam, 

W filmach które wstawiłeś ciągniki wykonuja różna prace. W tych co jest głośno, ciągniki wykonuja orkę dosyć ciężką (widać po obrotach silnika). A tam gdzie jest ciszej to robia lżejsze pracę, tak to wyglada. Mam Fendta 310 S4 i z lekkim, średnim obciazeniem jest cicho, ale pod maksymalnym obciazeniem robi sie zauważalnie głośniej. Moze to jest powodem. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

wojtaso dzięki :) 

W pewnym stopniu masz rację ale dla przykładu podam przykład .

Fendt 724 S4 który miałem na testy oraz Fendt 722 kolegi .Oba ciągniki miały podczepione agregaty Unia Kombi 4.2m ,warunki na polu takie same ,obciążenie przy tej mocy 

i tym modelu agregatu praktycznie żadne i tak ten mój wyje a kolegi nie ??? 

Drugi przykład mam też dwóch znajomych we wsi co mają  800-setki jeden SCR a drugi S4 .

Oba sprawdzałem jeżdżąc z nimi w bezorkowcach 4 metrowych wiec obciążenie powiedzmy takie same.

Niby oba ciągniki konstrukcyjnie takie same ,różnica tylko w silniku (SCR i S4) i tak ten z SCR cisza -słuchać tylko silnik ,komfort pracy bardzo przyjemny  ,a S4 wyje hudraulika lub vario ,hałas wybitnie irytujący i nie do zagłuszenia nawet przez radio na full .  

i jeszcze jeden przykład aby całkiem zagmatwać temat .Sprawdzałem także 2  ciągniki model 718 S4 u dilera  i jeden miał ten problem a drugi nie ???

 

Nie rozumiem tego. Cały czas nie mam pojęcia co ma na to wpływ i dla czego takie wychodzą z fabryki .    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj