Rolnik1973

Susza 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eagle19    21
37 minut temu, leszek1000 napisał:

Pieniędzmi bydła nie wykarmię. A nawet nigdzie nie kupie.

Trzeba wierzyć że popada. 

Słomy na rynku pod dostatkiem,  w tym tygodniu 2 osoby kupiły ode mnie bele słomy do skarmiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Światełko w tunelu że nie zostaniemy bez pomocy.

Wypłata 2019 i obietnica że i 2020 możemy liczyć na pomoc. 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/19155-dzisiaj-ruszyla-wyplata-280-mln-zl-zaleglej-pomocy-suszowej

No dobra... a nie pomyślałeś o robocie jakiej a nie tylko oglądasz TVP i czekasz na pomoc....za co  ta pomoc, za nic nie robienie ? Którym się obnosisz po całym forum ? Może do roboty byś się jakiej wziął a czatujesz już na następne suszowe.... Do roboty to ostatni a po pomoc to to pierwszy... Nie wstyd to tak 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, eagle19 napisał:

Słomy na rynku pod dostatkiem,  w tym tygodniu 2 osoby kupiły ode mnie bele słomy do skarmiania.

Słomy to ja mam ale z tego krowa nie pociągnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Leszek podobni masz 100 hektarów i 25 krów wiec czym ty sie martwisz u ciebie chodź by były step to naskrobiesz z takiej ilośći  hektarów ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ogarek napisał:

No dobra... a nie pomyślałeś o robocie jakiej a nie tylko oglądasz TVP i czekasz na pomoc....za co  ta pomoc, za nic nie robienie ? Którym się obnosisz po całym forum ? Może do roboty byś się jakiej wziął a czatujesz już na następne suszowe.... Do roboty to ostatni a po pomoc to to pierwszy... Nie wstyd to tak 😋

Rysiek szczery po prostu .

Po co robić , jak z nierobienia też ludzie żyją i to często nie gorzej jak taki rolnik 20 hektarowy . Nie wspominając już o spokojnym i beztroskim życiu .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ale ja nie mam hektarów. Po pierwsze to jest matuli, po drugie 32ha dzierżawy  ma brat który ma rodzinne i to co zostanie to na dom wali. A po trzecie mamy dzierżawy, które były zaniedbane i 5/6 klasa.  

Przecież jak nie popada to zboża też nie będzie. 

Ogólnie to swojego mamy 72 ha .Na te czasy to zaliczam się do małego gospodarstwa.

dlatego podziwiam ludzi którzy z 20ha umieją zarobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
51 minut temu, leszek1000 napisał:

Słomy to ja mam ale z tego krowa nie pociągnie. 

Leszek bez urazy ale przestań biadolić bo w każdym temacie jaki to ty jesteś bidny  za chwilę że budujesz za chwilę że masz 100ha za chwilę że nie masz tych ha już tak kręcisz że glowa mała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Tak zboża nie będzie, ale Ty pójdziesz do pracy i jeść będziesz miał co , a krowy na taśmę czy na budowę wyślesz żeby sobie na żarcie zarobiły ?... To dla siebie ile masz ha ?

 

U nas jest 17 ha , z czego 3 ha czegoś takiego jak na tej fotografii i utrzymuje się 30-40 sztuk. Więc chyba na prawdę lubisz to robić

P1000829.MP4_snapshot_00.04.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Człowiek chcę się rozwijać ale niestety pogoda pokazuję środkowy palec. 

Jakbyś się budował teraz to też być narzekał 😄

To niech chociaż na południu pada to się kupi trochę paszy 

Będzie padać to przestanę narzekać, ok ?  🤣

 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Pafnucy napisał:

Rysiek szczery po prostu .

Po co robić , jak z nierobienia też ludzie żyją i to często nie gorzej jak taki rolnik 20 hektarowy . Nie wspominając już o spokojnym i beztroskim życiu .

Ale nie do ciebie żem pisał eplegierze jeden.... A ładnie to tak żyć na koszt innych? ... Toć Pis już wsio rozdał a resztę rozkradl to skąd to ma być ? Skoro tak dobże żyje to czego już zebrać zaczyna o pomoc? 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mogę bo wtedy bana dostanę 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te śledczy podrywem się zajmij bo lata lecą....😋 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Już mówicie o suszonym za ten rok a bardzo dużo ludzi w tym ja nie dostaliśmy jeszcze za 2019 a ten rok będzie katastrofalny w Lubelskim nic nie pada nie dość że klasa 4,5,6 to już popiół się robi z ziemi, a co mówić o Zagłębiu tytoniowym gdzie zostały poniesione koszty po kilka tysięcy, a nie wiem czy będzie sens sadzić w ten nasz piach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, ogarek napisał:

Nie mogę bo wtedy bana dostanę 🤣🤣🤣🤣

Znaczy obrażasz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Dziś na piachu  gdzie 5i 6 klasa to owsa praktycznie nie ma a siany wcześnie, kiedy wydawało się że jeszcze było trochę wilgoci. W przeciętnym roku dało się ukosic 5 ton pszenżyta, owsa w okolicach 4 a teraz to chyba będzie brona talerzowa przed kolejnym sezonem. Do połowy maja to samo będzie i na 4 klasie. Oczywiście lubelskie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
50 minut temu, leszek1000 napisał:

Człowiek chcę się rozwijać ale niestety pogoda pokazuję środkowy palec. 

Jakbyś się budował teraz to też być narzekał 😄

To niech chociaż na południu pada to się kupi trochę paszy 

Będzie padać to przestanę narzekać, ok ?  🤣

 

Budowałem się 4 lata temu, "otwarcie" obory było przy 71gr/l więc :) . W tym roku jak będzie brakować z 50% paszy to trzeba będzie pomyśleć nad innym zajęciem , bez sensu robić sobie koszty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nic nie poradzę. Ja jeszcze mogę z byków zrezygnować, ale ludzie nie chcą kupować cielaków. Cena kiepska na byczki i braki pasz robią swoje. Z trawy raczej nic nie będzie, może w maju popada i kuku coś urośnie. Można jeszcze z tymi poplonami pokombinować. Suchaj rok temu zasiałem trawę i osłonowo jęczmień jary. Trawy praktycznie nie było ale poszło na kiszonkę. Własnie skarmiam to krowom i nagle wydajność wzrosła. Zbierane w czerwcu, ciężko się ubijało bo włókniste się zrobiło,ale mleka z tego jest. 

6 ha buraków zasiane i chyba nic z tego nie będzie. 

U mnie 1ha można sprzedać za 60-80 tyś 

A u was jakie ceny ziemi ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja z rodzicami mamy już całe 25ha 110sztuk bydła i plany na przyszłość ale właśnie taka susza mnie wykańcza bo ja wale na uprawę intensywna 3-4konkretne pokosu trawy kukurydza na ful a treściwa to się kupi problem jest gdy nie masz pasz objętościowych .... Za dobrą łąkę 50tysi a pola się od takiej ceny zaczynają. Suszowego też nie dostałem jeszcze a miałem uprawy jak co roku ubezpieczone ....

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Światełko w tunelu że nie zostaniemy bez pomocy.

Wypłata 2019 i obietnica że i 2020 możemy liczyć na pomoc. 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/19155-dzisiaj-ruszyla-wyplata-280-mln-zl-zaleglej-pomocy-suszowej

Na pomoc możemy liczyć do 10 maja, potem pomoc nagle zniknie :)

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj