rolstudent

AgOpenGPS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kristofus    11

To nie jest RTK tylko DGPS. RTK pod Cerea Damian zbudował na Ardusimple (sąsiedni wątek). I w kontekście ceny to jest najlepsze rozwiązanie jeśli chcesz myśleć o autosterowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale ty dalej ni czytasz co ja napisałem. doskonale wiem ze to prosta antena ale pytanie czy zagada z aplikacją, aby sprawdzić działanie aplikacji.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Jeśli tylko o to Ci chodziło to nie widzę powodów aby miała nie zagadać.

 

 

Dnia 5.03.2020 o 11:10, yacenty napisał:

Dla mnie GPS który tylko pokazuje coś na ekranie a sam nie przejmuje kontroli nad maszyną to tylko zabawka

Sądziłem jednak, że chcesz zbudować coś więcej niż zabawkę...

Edytowano przez kristofus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak mi się spodoba apka to czemu nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

@rolstudent

Mam pytanie czy udało ci się powiązać te dwa zestawy f2p ? i uzyskać RTK ? 

i czy idzie wgl uzyskać taką dokładność ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Moja paczka dziś ma być dostarczona to bedę sprawdzał, z tym, że  kupiłem wersję 1 płytkową, korekcję kupię za 25zł z Euposa. Jak będzie działać w akceptowalny sposób to dokupię drugą płytkę na bazę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

paczka przyszła, odpaliłem sprzęt ale coś dziwnego się dzieje.

Windows nie widzi virtualnego portu com.
Jakieś pomysły jak aplikacje u-center zmusić do zobaczenia modułu?

Kupiłem dokładnie to: simpleRTK2B+heading - Basic Starter Kit - Headers soldered.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

w menadrzeze urzadzen pojawia sie nowy port com po podpięciu do usb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

sęk w tym że nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Na 99% wina kabla. Niech Cie nie zmyla niebieskie diody które zaświecają sie podczas podpięcia do komputera. Te najtansze kable nie działają chyba brakuje tam jednej pary żył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Może być, bo to kabel ładujący głośnik. Szukam innego. Dzięki za trop.

Urządzenie podpięte na innym kablu.
Nie mniej dalej nie mam komunikacji. Pytanie, czy antena musi być na dworze i złapać fixy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Ale nadal nie widzisz odbiornika w Ucenter czy już tylko sygnałów z satelit?

Warto profilaktycznie załadować w odbiorniku fabryczne ustawienia, często w konfigach odbiorników aby nie przeładowywać transmisji przy 10Hz wycina się komunikaty zawierające infa o satelitach a tym samym w Ucenter nie są pokazywane ich sygnały.

Na poddaszu przez eternit podbity drewnem już jest loteria z sygnałem, jeśli masz nad sobą strop to raczej zapomnij. Odbiornik autonomicznie powinien złapać jakąś mało dokładną pozycję, najlepiej od razu zapiąć się do NTRIP poprzez Ucenter, bez korekt będzie pewnie gorszy w działaniu od gps-u w telefonie... Tak w ogóle to ten odbiornik w ogóle nie ma zaimplementowanego SBAS/DGPS gdyby ktoś szukał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Antena nie musi być na zewnątrz. Mozesz podpinac sam chip f9p bez anteny i powinno podczas podpięcia wyskoczyć w menadrzez nowy port com. Profilaktycznie podpinaj od strony wkręcania anteny. Jak podpinasz to diody świecą? 

Według mnie masz dalej zły kabel. Miałem to samo.

Edytowano przez kibix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

odbiornik jest na com3. w ucenter działa ale jak wyczytałem on gada nie w nmea tylko w innym standardzie bo mam tą wersję z dwoma modułami i dwoma antenami na raz

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Mozesz używać tylko tej dużej płytki a ta mała wypiać. Duzy f9p mozesz podpiąć bezposrednio do AGO. Jeżeli chcesz podpiąć sygnał z obydwu to musisz to puścić za pomocą arduino. Podpinasz porty tx/rx do nano ladujesz program i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ok, z tego co widzę trzeba wgrać jakieś inne pliki konfiguracyjne. póki co dla mnie za duża magia. jutro doczytam ewentualnie dopytam, jak przezbroić się tylko na dużą płytkę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jak narazie ta wersja duża płytka+małą jest w fazie testów i jest parę problemów z umiejscowieniem anten/algorytmem. Na początek spróbuj tylko z dużą płytką bo jak na razie to działa najlepiej. Poszukaj na forum angielskim jest konfiguracja gotowa tylko patrz żeby była na 8hz.

Edytowano przez kibix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wystarczy ze w ucenter tylko wgram nowy plik configuracyjny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Tak. Pamiętaj że jeszcze musisz go zapisać po wgraniu.

Najlepiej najpierw zaaktualizuj oprogramowania płytki. Opis jak to zrobic znajdziesz na stronie arduisimple. Potem wgrywasz konfiguracje. Był film na youtbe jak to zrobic krok po kroku.

I jeszcze jedno. Jak bedziesz chciał przetestować to w AGO to najpierw rozlacz Ucenter port.

Edytowano przez kibix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

coś chyba nie gra do końca

image.png

niby fw się wgrał

ale przy próbie wgrania pliku konifuracyjnego leca timeouty.

jak próbuję rozpiąć płytki to system nawet się nie odpala :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jak wygrywasz konfiguracje to pewnie wyskakuje jakiś błąd skoro masz timeout. Zrób skrina tego błędu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

teraz podpiałem sie z drugiej strony

okazuje sie ze firmware wgrał się tylko na małą płytkę. na duzej płytce jest stary - v11

póbuje go wgrac i znów kupa

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dobra, złe parametry programowania.
Ogarnięte AOG odpalony i działa na sucho, teraz czas na testy polowe.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Pamiętaj ze po wgraniu konfigu musisz zapisać całe ustawiania na płytce. Jak tego nie zrobisz to po odpieciu zasialania konfig wróci do podstawowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj