Gość

Rozmowy o opłacalności bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysiek3110    239

odpowiedź jest prosta, poniżej sprzedaży 50/100 szt na rok nie ma co mówić o inwestycjach/życiu na poziomie

jeśli ktoś ma mniej to musi faktycznie wierzyć w to że mu się opłaca, 

uprzedzam, praca na etacie to też nie miód, 3 zmiany to już całkiem odlot

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Nie nazwal bym tego oplacalnoscia. Wegetacja raczej. Cos zostanie wiec sie z glodu nie umrze. Jedynie jak na pastwiskach chodza to jeszcze jakies szanse na zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak się kupi mokrego byczka HF za 1000  potem mleczko  wszystko do żarcia również z zakupu to trudno o zarobek

tym bardziej że na rynku trzeba  konkurować z hodowcą którego  jedynym kosztem jest złapanie bydlaka

jak ten byczek jest od swojej krowy , wychla mleko którego nie da się sprzedać , żeżre siano z łąki której się zaorać nie da a skosić i tak trzeba , wyżre wysłodki których czasem nikt nie chce kupić i inne produkty  uboczne , zostawi gnój na którym ta kuku za grosze urośnie , weżmie taki hodowca dopłatę do byczka nawet 2x , dopłatę do łąki , kuku to inna bajka wtedy można mówić  o zarobku

nie inaczej jest z tucznikiem i zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

mam swoje kilka byczków nic innego po za tym plus duzy kredyt na d*pie i jakos z tego zyje... spłacam na rachunki jest na zycie jest nawet w  trudnych czasach co od roku ceny na byka nie ma... moze wkoncu cena zrobi sie adekwatna do mojej pracy poswieconej byką. Ale jak sie czyta wasze wypociny ze tylko gnoj zostaje to naprawde  zdziwne mysli chodza po głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak można zmienić tytuł tematu ? Powinno być Rozmowy o opłacalności hodowli bydła . :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Zostaje z byka. Chyba ze ktoś karmi 8kg zboża na dzień. Tylko według mbie zostaje za mało do pracy poniesionej przy opasie. @Sokol2 a ile masz sztuk?

Mnie kusi powiększenia stada, bo jak to to w ekonomii inwestuje sie wtedy kiedy dołek a nie kiedy gorka😀😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141
14 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Zostaje z byka. Chyba ze ktoś karmi 8kg zboża na dzień. Tylko według mbie zostaje za mało do pracy poniesionej przy opasie. @Sokol2 a ile masz sztuk?

Mnie kusi powiększenia stada, bo jak to to w ekonomii inwestuje sie wtedy kiedy dołek a nie kiedy gorka😀😀😀

130 sztuk. paszy tresciwej 1,5kg na dzien maksymalnie 2kg.  przewaznie sprzedaje jak maja 23-24 miesiace i jak byk nie złapie 700 kg (czasami nawet 600 jakis zdechlak nie ma) w tym czasie a czesto tak jest to z tego byka to naprawde czasami aby gnój zostanie. Ale są sztuki co maja i po 900kg ale najczesciej 700-800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj