TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jasiek_    5
4 godziny temu, Szczechu18 napisał:

Dostałem decyzje dziś wszystko ok... kiedy mogę się spodziewać pieniędzy na koncie ?

Jak złożysz wniosek o wypłatę pierwszej raty 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
28 minut temu, Jasiek_ napisał:

Jak złożysz wniosek o wypłatę pierwszej raty 

A potem na wypłatę mają 3 miesiące 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

U kolegi, wniosek o wypłatę pierwszej raty ok. półtorej miesiąca temu, a wczoraj pieniądze na koncie, lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
18 godzin temu, Jasiek_ napisał:

Jak złożysz wniosek o wypłatę pierwszej raty 

gdzie mogę znaleźć ten wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5
4 minuty temu, seba836 napisał:

gdzie mogę znaleźć ten wniosek?

ogólnie nie wiem bo mi doradca wszystko ogarniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Dnia 23.04.2021 o 12:03, Jasiek_ napisał:

ogólnie nie wiem bo mi doradca wszystko ogarniał

i co dołączyłeś do wniosku o płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5
17 godzin temu, seba836 napisał:

i co dołączyłeś do wniosku o płatność ?

Akt notarialny, fakturę na paliwo, książkę przychodów i rozchodów oraz pismo z prośbą o zwrócenie mi tych dokumentów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Czy ktoś z was występował o zgodę na kupno ziemi do KOWR . Krew zalewa dwa miesiące sprawa się wlecze. Podobno pierwsza decyzja nie liczy się do notariusza tylko jakaś ostateczna . Ktoś coś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Czy jeżeli nie zadeklarowałem planu nawozowego do wniosku o młodego rolnika to muszę go później zrobić czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67

Ja rok temu tak miałem. Po otrzymaniu decyzji każdy ze sprzedających ma prawo wnieść swoje ALE. Ja miałem 5 współwłaścicieli i pani w kowr mówiła że liczy 2 tygodnie od czasu jak otrzyma zwrot potwierdzenia otrzymania dokumentu, wtedy wystawi ostateczność decyzji


Można to przyspieszyć jeśli od sprzedającego dostarczysz oświadczenie o braku uwag. w praktyce przyspieszy to decyzję o niecałe 2 tygodnie. Ja odpuściłem i czekałem na decyzję ostateczną. Tylko ją uznaje notariusz


ja występowałem 5 lutego, decyzja była w połowie maja więc i tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5
9 godzin temu, lexiflexi napisał:

Czy jeżeli nie zadeklarowałem planu nawozowego do wniosku o młodego rolnika to muszę go później zrobić czy nie?

Oczywiście że nie ja zadeklarowałem się wykonać plan nawozowy bo bym premi nie dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    67
tompast napisał:

Jak dokładnie te oświadczenie brzmi. Czy to odręcznie czy na jakimś druku.

to już dzwoń do kowru do osoby która to prowadzi i niech podyktuje co ma być w tym piśmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę podpowiedzcie mi na jaki okres musi być dzierżawa od osób prywatnych tak żeby wliczała mi się do młodego rolnika, koniecznie 10 lat czy może być krócej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, piotreksz231 napisał:

Proszę podpowiedzcie mi na jaki okres musi być dzierżawa od osób prywatnych tak żeby wliczała mi się do młodego rolnika, koniecznie 10 lat czy może być krócej ?

z tego co wiem 10 lat minimum lepiej pisać wiecej i spokoj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
Dnia 25.04.2021 o 07:22, Jasiek_ napisał:

Akt notarialny, fakturę na paliwo, książkę przychodów i rozchodów oraz pismo z prośbą o zwrócenie mi tych dokumentów 

dzięki za pomoc, wszystko muszą być orginały? jak robiłem badania gleby to muszę też fakturę dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Palmiszon napisał:

z tego co wiem 10 lat minimum lepiej pisać wiecej i spokoj 

tylko że nie każdy chce na 10 lat wydzierżawić niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5

@seba836 wszystko muszą być oryginały i dołączasz tylko to co napisałem, właśnie po to piszesz to pismo o zwrot oryginalnych dokumentów

@piotreksz231 przecież po 5 latach jak skończą się zobowiązania z Unią to można rozwiązać umowę dzierżawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Po złożeniu wniosku o płatność przed przelewem coś Wam przychodziło czy po prostu cisza i nagle przyszły pieniądze ? Pytam bo nie wiem czy się spodziewać czegoś czy czekać na pieniądze :) 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma informacji pisemnej. Po prostu czekaj na przelew.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czy we wniosku muszę podać które działki chce kupić?? Czy trzeba podać powierzchnie i czy jeśli podam np. 3 ha a bym kupił 4 to muszę robić zmiany??

 


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj