Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25517
13 minut temu, Sean napisał:

Jak kupujesz na CPN to więcej na raz jak 499L  kupić nie możesz, choćbyś zajechał ze zbiornikiem z atestem.

😳😳😳😳😳

Kupione na stacji w ubiegłym tygodniu w mauzera

20200130_185957.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23
3 minuty temu, Sean napisał:

Albo jakaś stacja robi Was w chu*a, bo przed tym też ostrzegają że tak może być.

nie po prostu zapomnieli nam powiedzieć ,że zmieniły się przepisy i już tego nie musimy robić

dzięki za konstruktywną wymiane uwag(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Agrest napisał:

😳😳😳😳😳

Kupione na stacji w ubiegłym tygodniu w mauzera

20200130_185957.jpg

No cóż, ciesz się że nie miałeś po drodze jakiejś kontroli, bo Ty i oni mieliby przesrane. Powyżej 499L możesz kupić, ale do zbiornika pojazdu.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką znowu fakturę? Nie ma znaczenia czy VATowiec czy ryczałtowy rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj dokładnie artykuł z linku który podałem wyżej w postach, to jak w grudniu mogło być co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23
2 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

Albo dwie faktury żeby nie było więcej na jednej jak 499

zaznaczę ,że o ilości ropy nie ma w tym artykule ani słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no niektórym nie przetłumaczy, szkoda klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Mi przywieźli ostatnio 600 litrów, nie rejestrowałem się w żadnym PUESC, nie mam żadnych numerów SENT. Byli z urzędu celnego za 2 dni czy faktycznie przywieźli mi ON, ale g..no ich obchodziło w co lane. Rolnik czy to na ryczałcie czy na VAT nie musi się nigdzie rejestrować, chyba że ma działalność gospodarczą lub (z tego co mówił przedstawiciel) ktoś prowadzi działalność pod tym samym adresem co gospodarstwo rolnika

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogli sprawdzić, chociaż samochody są monitorowane gdzie jadą i kontrola może być zaraz za samochodem.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podaj w takim razie źródło, bo jakoś nigdzie nie mogę niczego wiarygodnego znaleźć na temat rolników, pieprzenie że musi nie poparte niczym, lub opiniami hurtowników nic nie znaczy. A jak wprowadzili coś cichaczem, lub hurtownicy interpretują przepisy wedle własnego widzimisię się, to będą wozić po 500 litrów i nie mam zamiaru nigdzie się rejestrować.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kupiłem 1000 litrów po 4,70 PKR.

Odnośnie rejestracji do tej pory zawsze się rejestrowałem na Puesc zwykłym SENT. Prowadziłem dodatkową działalność. Ale od tego roku sprzedawca mówił że musi być jakiś rozszerzony dostęp z numerem EORI. Zamknąłem działalność na szybko i przywieźli mi bez żadnego załatwiania czegokolwiek. Nie musiałem wogole potwierdzać dostawy nawet tym zwykłym SENT.

Wkrótce będę zamawiał paliwo na firmę żony, ale tam już musze mieć ten EORI. Adres dostawy ten sam, firma zarejestrowana pod innym adresem.

Więc z tymi przepisami i obowiązkami to co dostawca to inaczej. Zbiornik mam ale na wz dostawca ma zastrzeżoną klauzulę dla mnie że zobowiązuje się paliwo przechowywać zgodnie z obowiązującymi przepisami i za nie odpowiadam. Każdy musi przy odbiorze podpisać to.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie dzwoniłem do Krajowej Administracji Skarbowej i rolnik prowadzący tylko działalność rolniczą niczego nie musi zgłaszać, nawet przewoźnik nie musi zgłaszać takiego przewozu do rolnika, jednak pani zasugerowała żeby najlepiej każdy sam sprawdził czy  czasem nie jest  w bazie w bazie CEIDG, chodzi o prowadzących działalność gospodarczą, jeżeli jest to musi.   https://puesc.gov.pl/web/puesc/-/2-12-czy-w-przypadku-przewozu-realizowanego-przy-uzyciu-srodkow-transportu-ktore-nie-sa-nasza-wlasnoscia-popularnie-zwane-samochody-spedycyjne-a-my-je

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

Tak, zwykły rolnik ryczałtowy niczego nie musi zgłaszać , a jeśli ktoś sobie przywoźi paliwo w mauzerze to oby nie przydarzyła się stłuczka ,lub wypdek z wyciekiem ropki ,bo dopiero zrobi się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5
2 godziny temu, marek1977 napisał:

Tak, zwykły rolnik ryczałtowy niczego nie musi zgłaszać ,

Watowiec też nie musi zgłaszać, Zamawiając paliwo sprzedawca od razu sprawdza po nip-e czy jest prowadzona działalnośc gospodarcza, i na tej podstawie przyjmuje zamówienie. ( Falko). Wcześniej też rejestrowali przewóz dla rolnika na vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem tutaj ale może ktoś się orientuje. 

Nie mam umów dzierżawy papierowej na wszystkie swoje grunty. Przy zgłaszaniu zwrotu akcyzy Pani w gminie musi mieć wszystkie umowy dzierżawy (tak twierdzi). Znajomy zaś podpisuje tylko dokument o odpowiedzialności prawnej za złożenie fałszywego oświadczenia i podaje wszystkie grunty jakie ma również te bez umowy dzierżawy. To.jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Ja też składam na grunty które dzierżawę z  umową ustną i wystarczy że u dołu wniosku napiszę imię nazwisko właściciela i powierzchnię i załatwione no i żeby właściciel też wiedział że Ty składasz i sam nie złożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

U mnie z odwiadczeniem nie przejdzie

A w drugiej gminie na miękko oświadczenia przechodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj