Skocz do zawartości

Czy założenie nowego gospodarstwa daje większe korzyści niż przejęcie w modelu darowizny.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich serdecznie. Mam 19 lat ale odstaję od rówieśników Ponieważ wolę zająć się bydłem i uprawami niż imprezować ;) Do rzeczy. Dziadek odszedł 2 lata temu on zajmował się gospodarstwem o areale 10ha. Był dla mnie jak tata I to on zaszczepił we mnie od małego rolnictwo. Gospodarstwo jest na wujka (syna dziadka) W lutym  2020 jest plan abym to ja zasiadł za sterami tej łajby, Opiekuję się tym już od 2 lat ale jednak nie robię na swoim. Przez 2 lata zmieniłem rasę z HF na LM .Oczywiście wiem że z 10ha rodziny nie wyżywię ale mówimy tutaj o zajęciu się tym w charakterystyce hobbystycznej. I przechodzimy do sedna całej sprawy Czy przejęcie gospodarstwa będzie dla mnie bardziej korzystne niż założenie nowego na tym samym areale. Stawiam na produkcje bydła mięsnego typu limousine. Średnia ilość bydła u mnie to 10 szt. Jest to dość nie typowy obszar pól ponieważ jest to blisko centrum miasta ( Ziemia II klasa ). Z wiedzy którą udało mi się uzyskać przez te 2 lata wiem co z czym się je w sprawach ARiMR. Po szkole średniej mam zamiar udać się na studnia o kierunku rolniczym lub też sam kurs zrobić aby uzyskać lepsze notowania podczas różnych naborów. Tu jest kolejne pytanie Czy zaliczę się do Młodego Rolnika ? Pomimo gospodarstwa mam zamiar otworzyć swój autoryzowany warsztat gdyż pomimo rolnictwa dziadek wstrzyknął mi miłość do silników i motoryzacji. Ale nie o tym tutaj.  Proszę o jakieś nakierowanie Ponieważ jestem człowiekiem który lubi bardzo słuchać osób z większym stażem i zasobami wiedzy.

Opublikowano

Nie wiem co masz na myśli mówiąc założenie własnego na tym samym areale , jeśli kupno 10 hektarów i budowanie wszystkiego od podstaw to jasne ,że bardziej korzystne będzie przejęcie tego co jest. Po notarialnym przekazaniu gospodarstwa na Ciebie i tak będziesz musiał wystąpić o nadanie nr gospodarstwa i nr siedziby stada więc i tak jakby będziesz miał nowe własne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez leszan
      Witam. Czy ktoś wie jak wyglądają przepisy odnośnie zatrudnienia przez np. urząd gminy do odśnieżania dróg Czy trzeba zakładać normalną firmę usługową, czy można to zrobić jakoś w ramach gospodarstwa. Urząd gminy życzy sobie oczywiście fakturę za odśnieżanie, aby mógł za to zapłacić. Może ktoś wie ile można na tym zarobić??
    • Przez krs
      Z
    • Przez ziutek92
      Witam mam pytanie na temat rozgraniczenia działki poprzez gminę na wniosek sąsiada. Sąsiad ciągle mi wchodził  Na moją działkę na szerokość ok 3m. Zgłaszałem to na policję i on to później oddawał i tak lata mijały a on ciągle próbował mi wchodzić na mój grunt. W tym roku dostałem zawiadomienie że odbędzie się rozgraniczenie działek poprzez wyznaczonego geodetę prze gminę na wniosek sąsiada. Rozgraniczenie się odbyło i okazuje się że miedza jest na swoim miejscu gdzie zawsze mówiłem że tak ma być. Sąsiad nie zadowolony z wyroku oczywiście ale mniejsze z tym. Zapytałem kto ponosi koszty takiej imprezy to dostałem odpowiedź od gminy że koszty są podzielone na pół. Dodam że koszt takiej zabawy to 6000zl czyli miałbym zapłacić 3000zl za coś czego sobie nie życzyłem i w dodatku nie byłem tego powodem! I moje pytanie jest następujące: czy faktycznie tak jest że mam płacić czy porostu gmina idzie na rękę sąsiadowi.?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v