Krzysztof81

Dzierżawa KOWR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysztof81    3870
Znajomy gospodarz dzierżawi od ładnych kilkudziesieciu lat sporą działkę od agencji. Nie jest za bardzo zainteresowany dalszą dzierżawą( Po prostu jest permamentnie pijany) i z chęcią odstąpił by pole. Ja bym z chęcią je przejął. Z tego co sie zorientowałem to nie ma możliwości zeby przepisac dzierżawe. On musiał by zrezygnowac a KOWR oglosil by nowy przetarg ale wiadomo ze wtedy chetnych by bylo sporo. Czy ktos moze mial podobną sytuację i czy istnieje jakiś przepis ktory by umożliwiał przejęcie tej działki bez oglaszania nowego przetargu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

A moze dogadac sie ze znajomym, ze on ma papier, a ty robisz na polu. Zbierasz towar, dajesz mu kase na wszyztkie oplaty do kowru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Był taki pomysł ale gościu tak pije ze długo juz nie pociągnie a pole nieuprawiane od jakis 5 lat. Teraz zainwestować, porobić wszystko a on kopnie w kalendarz. Za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8111    202

Poddzierżawianie innym rolnikom jest zabronione i spore kary są za to. Dla mnie to było by bardzo frustrujące że ziemia leży odłogiem a nie można jej wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Kowr nic nie zrobi póki płaci czynsz. Jeżeli umowa wygaśnie lub rolnik z niej zrezygnuję to będzie przetarg i możesz w nim startować, uczciwie..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Wyślij to na odwyk i przejmij  działkę ;) albo zrób siebie pełnomocnikiem w arimr i zmień nr konta na nowe do którego tylko Ty masz dostęp. Daj mu parę tysięcy zaliczki to na pewno na to pójdzie. Wtedy kasa z dopłat będzie wpływać do ciebie a ty coś mu tam spalisz żeby miał na wino I czynsz. Zawsze możesz też zadzwonić do kowr i spytać do kiedy ob ma umowę dzierżawy i czy ma możliwość przedłużenia. Ja bym zaczął od tego 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak wejdziesz w pole i będziesz uprawiał to podejmiesz ryzyko że może kipnąć. Otwóżcie wspólne konto i płacić czynsz w jego imieniu ale jak kipnie to i tak d*pa. Pełnomocnictwo w ARiMR gaśnie z chwilą śmierci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Miej trochę godności i staraj się to zdobyć w uczciwym przetargu

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

ja bym z pijakiem nie w chodził w żadne interesy,nie od dzisiaj wiadomo że chlejusy i inne osoby uzależnione nie myślą racjonalnie,będzie cie ciągle zaczepiał o pieniądze itp

miałem jedną taką dzierżawe to odpuściłem sobie po paru latach,szkoda sie z takimi osobami zadawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Najlepiej z oddziału kowru gdzie jest przetarg bo te dostępne u nich na stronie nie sa zawsze aktualne 😂 A co do przepisania dzierżawy to juz wszystko wiem. Teoretycznie nie można ale jest furtka, którą dzieki mądremu pismu lub znajomosciom można, jak to jest w naszym pięknym kraju. Trzeba napisać mądre pismo do odziału KOWR ze z powodu utraty zdrowia, wypadku lub pobytu w sanatorium itp itd chce sie przekazac osobie trzeciej a nie chce sie łamać prawa i prosi sie o przekazanie dzierżawy innej osobie, ktora jest jak rodzina😂 Wszystko zalezy od dyrektora i znajomości. Dowiedzialem się o tym od znajomego z wioski obok który tak zrobił i przeszło, tylko z tego co wiem ma dobre układy. A jak wiadomo na układy nie ma rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj