sznajdik

Problem z hydrauliką MF 3060

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sznajdik    573

Nowszy mam6265. Orbitrole są właśnie na sprawdzeniu koleś mówi że coś z zaworem mam nie tak ale sprawdzi. Co się okazało to ten orbitrol który mam teraz jako nowy nie ma zaworu i stąd te 400bar chyba bedą sprawdzać oryginał danfoss który był i ewentualnie po regeneracji bo 3 zawiozłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No i kur.... d*pa orbitrol sprawdzony nic nie blokuje a ja nadal mam 40bar na deklu ominąłem chłodnicę oleju łącząc zawór wężem nic nie dało odkręciłem przewód powrotny do skrzyni nic nie dało jakby za mały przepływ oleju jest przez trójdział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przeczyściłem cały sprężonym powietrzem. Znów zrobiłem pomiar między orbi a trójdziałem i tam było ze 22 ale na deklu dalej 30 pare wypier.... wkład z filtra który dołożyłem i nic teraz mam plan dać drugi przewód od dekla do orbitrola i zobaczę co będzie. Jak nic nie da to wstawię trójnik na przewodzie między orbitrolem a deklem dam nastawny zaworek i puszczę część oleju w przelew do skrzyni odrazu. Mam wrażenie że ta pompa ma za dużą wydajność do mego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Gdzieś masz za mały przekrój na przewodzie między deklem a orbitrolem. Może wąż ma jakąś wadę w środku albo jest zakuty na za małym przekroju. Odkręć go od orbitrola i włóż do bańki i wtedy zobacz czy pompa swobodnie pompuje olej, czy rośnie ciś. na deklu, gdy by rosło to tu byłby problem.

Na pewno to nie wina pompy że ma za dużą wydajność. Pomysł żeby puścić część oleju bokiem też mało sensowny.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jeszcze można będzie podłączyć danfossa tego co początkowo był jak kupiłem ten trakor może wina leży w przepustowości nie wiem ile L/min. dawał koleś sprawdzając orbitrole tam sa setki a może powinny być 125 czy to ma tylko wpływ na reakcję siłownika czy też na przepustowość? Te przewody zresztą zostały dołożone jak pompa siadała po którejś z kolei gdzie po drodze nadeszła era opiłków z hamulców to dla zabezpieczenia dołożyłem filtr i przewody od dekla do filtra metalowy a dalej gumowy starałem się zachować przekroje. Mina gościa z warsztatu bezcenna jak mu powiedziałem że prawie 400 bar władowałem w układ on na to czy tam pompa tłoczkowa ja mu na to że zębata o kur... i wytrzymała?

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Orbitrol 100 jest dobry, 125 jest w MF3125 bo ma grubszy siłownik, wielkość orbi. nie ma tu większego znaczenia. Bardziej bym się skupił na dopływie bo chyba tu będzie problem, tym bardziej że robiłeś tam modernizacje. Proponuje sprawdzić jak napisałem wyżej. Olej powinien płynąć bez oporów. Gdy byś robił próbę to na wciśnietym sprzęgle, bo półbieg nie będzie miał zasilania i może załączać dwa przełożenia jednocześnie.

Gdy wymieniałem orbi. w MF3125 (musiałem założyć przejściówki żeby dopasować gwinty) to pomyliłem zasilanie z powrotem, efekt był taki że rozerwało nowy orbi. dosłownie w 2 sekundy po odpaleniu. Pompa dała radę i o dziwo nawet węża nie rozerwało, jakie było ciś. nie mam pojęcia. Mina sprzedającego też była nie zła gdy w ten sam dzień byłem po drugi orbi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

W tym rzecz że mój nie ma półbiegu i stąd moje zastanowienie na temat wydajności pompy koleś w sklepie z hydrauliką mówił że może powinna być pompa o mniejszej wydajności a gość w sklepie z częściami mówi że takowa nie występuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Był tylko jeden typ pompy, nie było większych i miejszych w zależności od modelu. Tak że trop z pompą jest błędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Więc tak: puściłem olej z drkla prosto do bańki prawie 0 ciśnienia, druga pocja puściłem przez przewody które dorobiłem i przez obudowę filtra bez wkładu było jakieś 5bar założyłem oryginalne przewody na których był kupiony i podłączyłem pod orbitrol mam 30bar. Zataz chyba zacznę coś z trójdziałem robić by go osłabić i w efekcje otrzymać 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Wszystkie przewody oryginał założone wszystkie króćce rozwiercone na jakby jednakową średbicę i mam 25bar ale co z tego jak rośnie po dodaniu gazu po telefonie do kompetentnej osoby doradził żeby zmienić orbitrol zamontowałem więc danfoss i ciśnienie wzrosło do 30 a przy 2000obr. 60bar chyba trzeba jakąś używkę sprawdzić albo za nowym danfoss-em się rozejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Właśnie chcę to zrobić tylko muszę kombinować jak te węże przedłużyć bo pierwsza myśl była żeby wziąć orbi. z 6265 ale mi się nie chce drugiego olejem upaprać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
1 godzinę temu, sznajdik napisał:

l zamontowałem więc danfoss i ciśnienie wzrosło do 30 a przy 2000obr. 60bar chyba trzeba jakąś używkę sprawdzić albo za nowym danfoss-em się rozejrzeć

Ale mierzyłeś puszczając olej za orbi do bańki przed tródziałem? Czy na zamkniętym układzie.

Nie chcę Cię źle namówić ale jak chcesz kupić nowy orbi to kup tani nie markowy, gdyby nie pomogło to miejsza strata, aczkolwiek nie mam złych doświadczeń z tanimi orbtrolami zawsze działały jak należy, może żywotność będzie krótsza ale nie zdążyłem się jeszcze o tym przekonać.

https://allegro.pl/oferta/orbitrol-ospc-100-on-150n2151-wzmocniony-markowy-7398902191

https://allegro.pl/kategoria/czesci-do-maszyn-rolniczych-do-traktorow-i-kombajnow-252204?string=orbitrol 100&bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-aut-1-1-0304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja bym wykręcił nyple z orbitrola i skręcił je mówką... może taka od wody pasuje bo chyba 1/2

52 minuty temu, sznajdik napisał:

Właśnie chcę to zrobić tylko muszę kombinować jak te węże przedłużyć bo pierwsza myśl była żeby wziąć orbi. z 6265 ale mi się nie chce drugiego olejem upaprać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mierzyłem ciśnienie ale już wartości nie pamiętam w każdym bądź razie mało zadowalające. Skręciłem te przewody makrętką do koła 2 nyple wykręcone z orbi i skręcoke nakrętką 18x1,5 i oryginalne przewody połączone i pompa do trójdziału bezpośrednio idzie w efekcie jest jakieś 22 bary jak daję gazu rośnie na 30-32 i tyle odkręcanie przewodów idących na skrzynię nic nie zmienia tych wartości mój kompetentny fachowiec nie wie co jest chętnie by go zobaczył u siebie ale odległość za duża bo mówi że pomiary przepływu trzeba by zrobić. No kur.... o co tu chodzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Zmieniałem ten środek wykręcany na 32 klucz i nic

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak masz 30 na deklu na pełnym gazie to nie ma tragedi. Pomiar powinien być na rozgrzanym oleju do 50 stopni, wtedy ciś. Się ustabilizuje. Sprawdź orbi. na skręconych kołach, nie powinien przekroczyć 160. Jak to będzie dobrze, to poskładaj i pojeździj aż dobrze go ro zgrzejesz i wtedy powtórz pomiar. 

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Właśnie zmieniłem trójdział i zostawiłem żeby trochę po chodził i już do 30 nie dobija zaraz założę przez orbi i zobaczę co będzie

Po złożeniu przez orbitrol wraca do 30 bar po dodaniu gazu mam ponad 50 koła skręcam mam 250 nie wierzę że po rozgrzaniu spadnie o ok 100 bar na skręcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak Ci go wyregulował, zawór przelewowy (przeciążeniowy ) powinien być ok.160. Odżałuj te 3 stówy i kup nowy tani orbi. i jak raz będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Debil sprawdził że nie ma oporu tak jak mu powiedziałwm że jest 50 bar za orbitrolem i uznał że jest ok ale nie jest bo wspomaganie chodzi bardzo hu... już mi w sklepie danfoss-a wycenia tylko co z tego jak po podłączeniu przez orbitrol mam już 30bar i wracam do punktu wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A czy mierzył ktoś ciśnienie na zimnym oleju na wolnych obrotach i na max czy ciśnienie utrzymuje17 czy rośnie bo niedawno robiłem pomiar na drugim mf na zinmym ma tak jak mój ok30 i na obrotach ok60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zależy w którym miejscu mierzyć. Na trójdziale 15-17 mam za to na deklu co mnie trochę zaskoczyło bo nigdy małym manometrem tam nie mierzyłem ale  22 do 35 bar zmierzył z kierownicą oczywiście w spoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj