Gość grande

John Deere 2266

Polecane posty

Gość grande   
Gość grande

witam mam john deere 2266 nie wiem jak wyciagnac,odkrecic zmijke ktora odbiera omlot z przenosnika pochylego i podaje jeszcze raz na mlocarnie ona sie starla po zdjeciu przenosnika pochylego widac ze brakuje okolo 15 cm slimaka i zapycha sie czy ktos to juz robil prosilbym o jakies rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin8410    1

Kolego może to nie wina żmijki jak piszesz lecz masz zle wyregulowane sita i za dużo resztek wraca ci spowrotem na młocarniewink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grande   
Gość grande

niestety to nie sita po zdjeciu przenosnika pochylego widac ewidentne braki na tej zmijce brakuje okolo 15 cm slimaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

trzeba wywalić przenośnik niedomlotow i wtedy ja wyciagnac. od drugiej strony sie nie da. ale ja nie bardzo rozumiem jak to nie ma 15 cm zmijki? jak dlugo masz ten kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grande   
Gość grande

kombajn ma juz 12 sezonow przelatane jak na razie wszystko w nim chodzi jak zegarek oprocz tej wlasnie zmijki a jak ona jest umocowana z drugiej strony jest tam jakies lozysko czy co, nic tam nie trzeba odkrecac? tylko pociagnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

bylem wlasnie sprawdzic u siebie jak to wyglada w 2266 i do tego sprawdzilem w katalogu. wiec tak: od strony schodkow nie mozesz tego wyciagnac bo na wysokosci tej zmijki jest juz zmijka wyciagajaca ziarno ze zbiornika, poza tym to korytko w ktorym chodzi Twoja zmijka ma zaspawana scianke z dziura tylko na lozysko. mozna jedynie wyciagac w strone przenosnika niedomlotow, po wczesniejszym jego demontazu. z obu stron jest ulozyskowanie ktore z pewnoscia nie bedzie chcialo puscic na zwykle pociagniecie. obawiam sie ze trzeba bedzie zdemontowac tez zmijke wyciagajaca ziarno ze zbiornika zeby sie dobrac do lozyska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boss89    0

Witam kolegów:)

 

jestem właśnie w trakcie remontu mojego JD 2064. i powiem że przy naprawie tego kombajnu w niektórych miejscach jest "troche" zabawy:) ale wracając do tematu wymiany ślimaka kłosowego to sprawa wygląda następująco:

1. aby go zdemontować niezbędny jest demontaż podajnika kłosowego, bo wychodzi tylko i wyłącznie na prawą stronę

2. co do sprawy "co trzeba rozkręcić z lewej strony" to jest tam czujnik obrotów, to takie samo urządzenie jak na podajniku ziarnowym, tylko z tą różnicą, że jest przymocowane nie za pomocą imbusów, a za pomocą śruby M10 która się wkręca w oś ślimaka. jest tam klucz bodajże 15.

3. sprawa z wyciągnięciem jest taka, że ja go u siebie szarpnąłem i wyszedł. i myślę że w większości przypadków tak powinno być.

4. co do wymiany łożyska z lewej strony to jest zabawa, bo śrubki niestety trzeba wkładać jakimś "przedłużeniem" ręki, bo niestety nie są spawane od środka

 

mam nadzieję ze pomogłęm choć troche.

w razie jakiś pytań prosze o kontakt na pw lub podobne.

mogę powiedzieć tylko tyle że w tym sezonie zrobiłem ok 80% tej maszyny, także służę pomocnym słowem a nawet dłonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj