Polecane posty

grego    385

O tym też mówię, że od tego darmowego KRUS w d..pach im się poprzewracało, gdyby musieli zapłacić 2x ZUS szybciej podejmowali by decyzję o poszukiwaniu wybawicieli którzy być może zechcą odkupić te zapuszczone odłogi.

 

Wtedy niektórym rolnikom faktycznie nie najgorzej się by się powodziło. A tak to żona nie może rozwijać gospodarstwa bo okoliczni mają po 20 ha i wydaje im się że są rolnikami, co i rusz jakiś zagraniczny 20 letni ciągnik z przodkiem kupią bo lenistwo ogromne i pole w 2 dni chcą obrobić. To ja ZUS-em muszę dopłacać do ich emerytur.

 

Tak jak powiedziałem, jasne przejrzyste a przede wszystkim rygorystyczne warunki zmuszające tych wszystkich pseudo rol poniżej 30 ha do zbywania ziemi w sensownych pieniądzach czyli max 10 tys/ha, sąsiadom z większymi perspektywami.

 

Dokładnie tak, i z pewnością ceny ziemi by spadły bo latali by za kupcem, aż by sie kurzyło - większa podaż niższa cena. A teraz to sobie trzyma, bo opłaty żadne, a korzyści duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz gigantyczne problemy z czytaniem ze zrozumieniem skoro tak odczytałeś moje wypowiedzi. Nie komentuje już fantasmagorii o siostrze, bracie, czy matce. Bo o każdym tak można na pisać, że pewnego dnia to powie. Rozumie, że pisząc o głupich wypowiedziach na forum miałeś na myśli przede wszystkim siebie. Bo o ile ja nie zgadzam się z niektórymi poglądami o nikim nie napisałem, że głupio pisze.

Nie piszę, żeby duzi topili małych. Tylko piszę, że ci mali nie mają żadnych perspektyw. Za co widać tylu się tak oburza. Ale taka jest prawda. We Francji na którą się tu tak powołujecie nie ma średniej powierzchni gospodarstw bliskiej 10 czy 12 ha. Co do samego KRUS u, jest to źródło patologii. I nie ma co się dąsać bo tak jest. Piszecie, że rolnik płacący 130 zł miesięcznie ma niską emeryturę. Ale i taksówkarz czy szewc płacący 1050 miesięcznie też ma równie niską. Są więc kombinacje. Nie piszę też by małym ziemię odbierać. Niech ci co mają dzisiaj małą gospodarkę płaca ten KRUS do emerytury. Ale nowi niech płacą ZUS. Zresztą nie potrzeba tu Petru wi wygaszania KRUS dla nowych rolników. Małe gospodarstwa w większości przypadków same wygasną za 20 czy 30 lat. W mojej okolicy jedno gospodarstwo 70 ha dzieci w Warszawie pójdzie na sprzedaż. Moje 15 ha moje dzieci robić nie będą. Sąsiad kawaler dzieci ne ma więc tez nie wiem kto obejmie jego 30 ha. Drugi kumpel z 30 ha też raczej dzieci na gospodarkę nie wyśle. Innego Znajomego syn i córka na studia powyjeżdżali. Też wracać nie mają zamiaru. To czym tak się bulwersujecie i tak do was przyjdzie. Nawet bez Petru. Może 20 % gospodarstw o powierzchni około 10 - 15 ha znajdzie za 20 lat następców i taka jest prawda.

PS gdy jeden syn sąsiada przywiózł dziewczynę na swoje zdezelowane ranczo z paroma krówkami i starym ursusem (zaniedbane inwestycyjne przez rodziców). To był ich ostatni dzień znajomości. Nikt nie chce tak biedy klepać.

 

ale bzdury opowiadasz az sie czytac tego nie chce...

chcesz płacic zus i inne podatki co w sumie zabieraja 70 % twoich zarobków to twoj problem ale nie wciskaj kitu...

jakos np. w takiej anglii majac działalnosc gospodarcza jest 10 tys funtów kwota wolna od podatku i smiesznie niski zus i jakos sa pieniadze w panstwie, a wiesz czemu ?

bo sa tysiace firm które płaca podatki w postaci vat i miliony ludzi którzy maja pieniadze i tym samym kupujac cokolwiek płaca vat i napedzaja jednoczesnie gospodarke i kase panstwa, to na tym powinno sie oprzec dochody panstwa a nie na characzu typu zus wysoki krus, wysoki podatek dochodowy PIT z niska kwota wolna od podatku, to co ty proponujesz to zarzynanie gospodarki i brak pojecia o ekonomii, poza tym ten twój guru Petru to kolega Balcerowicza od zarzynania gospodarki i rozdawania za bezcen obcemu kapitałowi całej Polski, a teraz nagle zdziwienie ze brak kasy ?

i co niby Petru jest lekarstwem ? dobre zarty... to nic innego jak koles sponsorowany przez obcy kapitał od dojenia Polaków z kasy

doucz sie chłopie... zapytaj sie go kto go sponsoruje i skad miał tyle kasy na kampanie i reklamy w TV....

podatek dochodowy powinien byc zlikwidowany w 100% bo to jest błedne koło i marginalne zyski netto dla panstwa

polacy głosuja na pis gdyz ta paria chce opodatkowac obcy złodziejski kapitał i to jest słuszne posuniecie, a PO, Petru, Psl cała ta komunistyczno-lewacko-zboczona lewica to sa ludzie którzy zachodowi oddadza wszystko za darmo a własnych obywateli beda gnebic coraz to nowszymi podatkami zeby jakos dopiac budzet panstwa

 

no i nie rozumiem o co ci chodzi z tymi małymi gospodarstwami ?

ze co ? ze nie bedzie chetnych w przyszłosci  zeby pracowac na roli ? nie martw sie, beda chetni, z tym ze zamiast 100 takich po 5-10 ha bedzie kilku co wchłonie te hektary i beda mieli po 100-200 ha nie widze tu jakiegos problemu, ale do tego czasu to ta zboczona unia sie juz rozleci, ale to inna para kaloszy...

jezeli chodzi zus i krus to trzebaby zlikwidowac jedno i drugie, stworzyc jakis nowy system emerytalny ale najpierw trzeba zlikwidowac wszystkie przywileje emerytalne, a obecnym emerytom wyrównac emerytury do np 1500-2000 zł a nie ze jeden ma 800 zł a inny 5 tys zł

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sam bzdury piszesz. A raczej slogany o zarzynaniu gospodarki czy tym jak jest w Wielkiej Brytanii. Nawet nie masz pojęcia ile z pensji na etacie pochłania zus i podatki. A dyskutować chcesz o ekonomi. Masz w głowie pełno złotych recept na wszystko ale to tylko teoria. Praktyki zero. Piszesz o Wielkiej Brytani. Ale jacy bogaci oni są a jaka bogata Polska. Co to w ogóle za bełkot jest? Anglicy doili latami kolonie, z których emigrantami teraz ma się opiekować Europa. Podczas gdy nas najpierw doili zaborcy, potem dwie wojny a na końcu sowieci. Śmiać mi się chce jak widzę i czytam takich "geniuszy" co to Polskę do Szwajcarii, Anglii czy Singapuru porównują.

Gdzie ja proponuje podwyższenie podatków? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja proponuje wyrównanie obciążeń i zniesienie przywilejów. Bo to właśnie przywileje powodują między innymi większe obciążenie systemu emerytalnego. a co za tym idzie systemu podatkowego/podniesienie podatków. Bo przy starzejącym się społeczeństwie te emerytury trzeba z czegoś płacić. Nasłuchałeś się jakiegoś bełkotu o zarzynaniu gospodarki i nawet nie wiesz jak to przełożyć. Chcesz vatem utrzymać państwo. To następna bzdura. Bo tak nie ma w żadnym kraju na świecie. Nawet w Anglii są podatki dochodowe. A że mają wyższe płace to i kwota wolna jest wyższa. Chciał bym zauważyć, że w Anglii progi podatkowe to 20  40 i 45 % W Polsce to 18 i 30 %. Porównując średnia Płacę w Polsce i Anglii. Szybciej w Anglii przekroczysz próg 20 % niż w Polsce 18.

Podsumowując nasłuchasz się Bóg wie czego. Zrobią ci siano w głowie. I się tu produkujesz. Sam nie mając pojęcia o czym. Prawdopodobnie siedzisz gdzieś na krusie na paru ha I cię żal zalewa jak czytasz gdy prawdę piszę.

PS wcale nie uśmiecha mi się płacić ZUS i inne podatki. Ale wiem, że to państwo musi z czegoś funkcjonować. Nie chcę tez podnosić podatków. Ale chcę by było sprawiedliwie. Jak ktoś chce niech gospodarzy. Ale niech nie kombinuje. I gdy nie jest rolnikiem tylko udaje rolnika niech płaci ZUS. Tak samo z dopłatami. Wystarczyło by dobrze się za to wziąć, uszczelnić KRUS i dopłaty a ziemię zaczęli by kombinatorzy sprzedawać. Niestety jak pisałem w naszym kraju jest na to przyzwolenie. Bo bieda bo wyborcy itd.

 

 

podatek dochodowy powinien byc zlikwidowany w 100% bo to jest błedne koło i marginalne zyski netto dla panstwa

polacy głosuja na pis gdyz ta paria chce opodatkowac obcy złodziejski kapitał i to jest słuszne posuniecie, a PO, Petru, Psl cała ta komunistyczno-lewacko-zboczona lewica to sa ludzie którzy zachodowi oddadza wszystko za darmo a własnych obywateli beda gnebic coraz to nowszymi podatkami zeby jakos dopiac budzet panstwa

 

noi nie rozumiem o co ci chodzi z tymi małymi gospodarstwami ?

ze co ? ze nie bedzie chetnych w przyszłosci na ziemie ? z tym ze zamiast 100 takich po 5-10 ha bedzie kilku co wchłonie te hektary i beda mieli po 100-200 ha nie widze tu jakiegos problemu

jezeli chodzi zus i krus to trzebaby zlikwidowac jedno i drugie, stworzyc jakis nowy system emerytalny ale najpierw trzeba zlikwidowac wszystkie przywileje emerytalne, a obecnym emerytom wyrównac emerytury do np 1500-2000 zł a nie ze jeden ma 800 zł a inny 5 tys zł

 

Tutaj dałeś popis. Zlikwidować podatek dochodowy a z Czego PiS będzie realizował swoje populistyczne obietnic? Staniemy się drugą Grecją czy jak? Za co sfinansuję utrzymywanie nie rentownych kopalń. Za co sfinansują obniżenie wieku emerytalnego przy starzejącym się społeczeństwie? Za co sfinansuje dodatkowe województwa,likwidacje gimnazjów i wiele innych obiecanek? Z Vatu? To jak podniosą go z 23 do 50%? Pleciesz dyrdymały, których nawet sam nie rozumiesz.

O likwidacji przywilejów już pisałem nie raz. Ale ty jak dobitnie tu udowadniasz nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Poza tym PiS nie ma tego w swojej ofercie wyborczej. Raczej będzie mnożenie przywilejów.

To czy za 20 lat będą chętni na ziemię to się okaże. Opisałem tylko co dzieje się u mnie na wsi. Jakoś tych chętnych do dziedziczenia ziemi. Nawet dobrych gospodarstw mało jest.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

odwajler dobrze gadasz... Pan Petru to ten sam człowiek który namawiał ludzi na branie kredytów we frankach uważając ją za najbezpieczniejszą walutę :P

Pierwszy artykuł z brzegu:

http://www.fakt.pl/polityka/ryszard-petru-namawial-do-kredytow-we-frankach,artykuly,551020.html

 

Ile osób przez niego odebrało sobie życie albo oddają niemiłosierne pieniądze do banków? Ja jak na niego patrzę to aż mnie odrzuca... Ekonomista jak z koziej ... trąbka... 

A PiS niech opodatkuje złodziei którzy teraz najbardziej krzyczą i robią nagonkę... Masę jest marketów które nie płacą podatku zaś zasilają budżet swoich państw a położyły nie jeden osiedlowy sklepik... 

 

hubertuss i jak na razie nie przejmuj się bo PiS nie zamierza jakoś ingerować w rolnictwo... 

 

Dodatkowo spójrzmy na SZKALNE GMACHY ZUSu i "gamachy" KRUSu... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sam bzdury piszesz. A raczej slogany o zarzynaniu gospodarki czy tym jak jest w Wielkiej Brytanii. Nawet nie masz pojęcia ile z pensji na etacie pochłania zus i podatki. A dyskutować chcesz o ekonomi. Masz w głowie pełno złotych recept na wszystko ale to tylko teoria. Praktyki zero. Piszesz o Wielkiej Brytani. Ale jacy bogaci oni są a jaka bogata Polska. Co to w ogóle za bełkot jest? Anglicy doili latami kolonie, z których emigrantami teraz ma się opiekować Europa. Podczas gdy nas najpierw doili zaborcy, potem dwie wojny a na końcu sowieci. Śmiać mi się chce jak widzę i czytam takich "geniuszy" co to Polskę do Szwajcarii, Anglii czy Singapuru porównują.

Gdzie ja proponuje podwyższenie podatków? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja proponuje wyrównanie obciążeń i zniesienie przywilejów. Bo to właśnie przywileje powodują między innymi większe obciążenie systemu emerytalnego. a co za tym idzie systemu podatkowego/podniesienie podatków. Bo przy starzejącym się społeczeństwie te emerytury trzeba z czegoś płacić. Nasłuchałeś się jakiegoś bełkotu o zarzynaniu gospodarki i nawet nie wiesz jak to przełożyć. Chcesz vatem utrzymać państwo. To następna bzdura. Bo tak nie ma w żadnym kraju na świecie. Nawet w Anglii są podatki dochodowe. A że mają wyższe płace to i kwota wolna jest wyższa. Chciał bym zauważyć, że w Anglii progi podatkowe to 20  40 i 45 % W Polsce to 18 i 30 %. Porównując średnia Płacę w Polsce i Anglii. Szybciej w Anglii przekroczysz próg 20 % niż w Polsce 18.

Podsumowując nasłuchasz się Bóg wie czego. Zrobią ci siano w głowie. I się tu produkujesz. Sam nie mając pojęcia o czym. Prawdopodobnie siedzisz gdzieś na krusie na paru ha I cię żal zalewa jak czytasz gdy prawdę piszę.

PS wcale nie uśmiecha mi się płacić ZUS i inne podatki. Ale wiem, że to państwo musi z czegoś funkcjonować. Nie chcę tez podnosić podatków. Ale chcę by było sprawiedliwie. Jak ktoś chce niech gospodarzy. Ale niech nie kombinuje. I gdy nie jest rolnikiem tylko udaje rolnika niech płaci ZUS. Tak samo z dopłatami. Wystarczyło by dobrze się za to wziąć, uszczelnić KRUS i dopłaty a ziemię zaczęli by kombinatorzy sprzedawać. Niestety jak pisałem w naszym kraju jest na to przyzwolenie. Bo bieda bo wyborcy itd.

 

 

Tutaj dałeś popis. Zlikwidować podatek dochodowy a z Czego PiS będzie realizował swoje populistyczne obietnic? Staniemy się drugą Grecją czy jak? Za co sfinansuję utrzymywanie nie rentownych kopalń. Za co sfinansują obniżenie wieku emerytalnego przy starzejącym się społeczeństwie? Za co sfinansuje dodatkowe województwa,likwidacje gimnazjów i wiele innych obiecanek? Z Vatu? To jak podniosą go z 23 do 50%? Pleciesz dyrdymały, których nawet sam nie rozumiesz.

O likwidacji przywilejów już pisałem nie raz. Ale ty jak dobitnie tu udowadniasz nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Poza tym PiS nie ma tego w swojej ofercie wyborczej. Raczej będzie mnożenie przywilejów.

To czy za 20 lat będą chętni na ziemię to się okaże. Opisałem tylko co dzieje się u mnie na wsi. Jakoś tych chętnych do dziedziczenia ziemi. Nawet dobrych gospodarstw mało jest.

 

zdaje sie ze wiem ile kradnie panstwo pracujaym na etacie, dlatego w poprzednim poscie napisałem 70% nie wiem czy zauwazyłes  ;)

dochody panstwa to powinno byc 

1 vat 

2 akcyza

3 podatki cit od duzych firm, spółek obracajacych milionami czy miliardami zł którzy obecnie nie płaca praktycznie zadnych podatków poza kilkoma takimi jak Lotos

zeby uzmysłowic jakie to sa pieniadze to podam tylko przykład jednej firmy mianowicie taki lotos w tamtym roku zapłacił 10 miliardów złotych podatku, w takich firmach trzeba szukac pieniedzy a nie u biedaka co ma 10 ha ziemii czy jednoosobowa działalnosc gospodarcza, bo 20 takich firm zachodnich gdyby zapłaciło po 10 mld złotych to nie mamy zadnej dziury budzetowej  tylko 150 mld złotych na plusie !!! 

ale obecnie to sie goni biedaka za 5 złotych a miliardy wypływaja za granice 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto wymyślił te bzdury o opodatkowaniu biedronek? 2 x ZUS mało? ok 4x ZUS dla wszystkich, rolników, taksówkarzy, bezrobotnych itp. Obowiązkowy !! z wlasnej kieszeni !! Biedronki same upadną, anglia też chyba że bezwzględnie zakażą socjalu dla Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Tutaj dałeś popis. Zlikwidować podatek dochodowy a z Czego PiS będzie realizował swoje populistyczne obietnic? Staniemy się drugą Grecją czy jak? Za co sfinansuję utrzymywanie nie rentownych kopalń. Za co sfinansują obniżenie wieku emerytalnego przy starzejącym się społeczeństwie? Za co sfinansuje dodatkowe województwa,likwidacje gimnazjów i wiele innych obiecanek? Z Vatu? To jak podniosą go z 23 do 50%? Pleciesz dyrdymały, których nawet sam nie rozumiesz.

 

O likwidacji przywilejów już pisałem nie raz. Ale ty jak dobitnie tu udowadniasz nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Poza tym PiS nie ma tego w swojej ofercie wyborczej. Raczej będzie mnożenie przywilejów.

To czy za 20 lat będą chętni na ziemię to się okaże. Opisałem tylko co dzieje się u mnie na wsi. Jakoś tych chętnych do dziedziczenia ziemi. Nawet dobrych gospodarstw mało jest."

 

nie to ty dałes popis ze nie masz pojecia co to jest podatek dochodowy w Polsce i pokazałes ze jestes idealnym elektoratem kolesia Petru  :D

wiesz kto GŁÓWNIE płaci podatek dochodowy w polsce ?

Panstwo  :D

tak geniuszu panstwo w postaci wypłat pensji mundurówce, urzednikom, emerytom i rencistom, nastepnie te pieniadze kontroluja urzednicy z US za co panstwo im płaci  :D  :D  :D

efektywne w pływy netto do budzetu panstwa z podatku dochodowego to jakies 5% wszystkich wpływów z podatków  :D

tzn tak oficjalnie to jest 16% ale jak odliczymy to za co niepotrzebnie płaci panstwo to bedzie max 5%  :D

 

wystarczy wprowadzic jednolity vat na wszystkie produkty np. 20% zamiast 23, 7, 8 itd i to juz da nam tyle zysku ze mozna spokojnie zlikwidowac PIT i jeszcze bedziemy na plusie a jakby jeszcze uszczelnił wyłudzenia vat to beda ładne miliardy na plusie 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dajesz wykłady z ekonomi a nawet nie wiesz ile na rękę zarabiasz. Dlaczego tych twoich recept żadne państwo nie stosuje?

 

chcesz płacic zus i inne podatki co w sumie zabieraja 70 % twoich zarobków to twoj problem ale nie wciskaj kitu...

 

zdaje sie ze wiem ile kradnie panstwo pracujaym na etacie, dlatego w poprzednim poscie napisałem 70% nie wiem czy zauwazyłes  ;)

 

Takich pracowników i wyborców nam potrzeba  Nie rozumiesz co piszesz, nie rozumiesz co czytasz, nie wiesz ile zarabiasz. Miałeś szansę się zreflektować, ale gdzie tam. Tkwisz w swojej głupocie i pouczasz innych. Państwo nie kradnie jak piszesz 70 % a około 30. To tobie zostaje około 70 % wypłaty, Gdy pracujesz na etacie na umowę o pracę. Ale masz głowę pełną takich złotych recept, że tak prostych rzeczy jak wysokość wypłaty netto nie ogarniasz. No cóż "geniusze" tak mają.

 

odwajler dobrze gadasz... Pan Petru to ten sam człowiek który namawiał ludzi na branie kredytów we frankach uważając ją za najbezpieczniejszą walutę :P

Pierwszy artykuł z brzegu:

http://www.fakt.pl/polityka/ryszard-petru-namawial-do-kredytow-we-frankach,artykuly,551020.html

 

Ile osób przez niego odebrało sobie życie albo oddają niemiłosierne pieniądze do banków? Ja jak na niego patrzę to aż mnie odrzuca... Ekonomista jak z koziej ... trąbka... 

A PiS niech opodatkuje złodziei którzy teraz najbardziej krzyczą i robią nagonkę... Masę jest marketów które nie płacą podatku zaś zasilają budżet swoich państw a położyły nie jeden osiedlowy sklepik... 

 

hubertuss i jak na razie nie przejmuj się bo PiS nie zamierza jakoś ingerować w rolnictwo... 

 

Dodatkowo spójrzmy na SZKALNE GMACHY ZUSu i "gamachy" KRUSu... 

 

Namawiał ale nie z pistoletem przy głowie. Jak byli głupi to brali. Gdyby cię ktoś namawiał do skoku z dachu też byś skoczył? Poza tym namawiac było łatwo. Bo ludzie chętnie brali widząc korzyść. Ale nie wielu było na tyle przytomnych by wziąć pod uwagę ryzyko walutowe. Bo Frank może i mocny ale złotówka słaba. Zresztą co się martwicie przecież PiS im pomoże. Oni pomogą tak wielu grupom, że na pewno podatki też obniżą a kasa z nieba spadnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Istnieje jeszcze coś takiego jak VAT akcyza i inne ukryte w różny sposób podatki Nawet każdy z nas płaci podatek od podatku więc te 30% które nam zostaje to i tak naciągana liczba

 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widzisz hubertusik niektórzy wiedza o czym pisze (post maroona) tylko ty taki MUNDRY ze ni ***ja nie kapujesz

 

a co do Petru to PO 8 lat temu miało podobny program, tez byli tacy postepowi jak petru, tez chcieli obnizac podatki a co z tego wyszło to chyba nie brak nikomu tłumaczyc

 

 

na system podatkowy trzeba patrzec jako na jedna całosc, to jest układ naczyn połaczonych, i trzeba przyznac wkoncu ze zus i krus to tez sa podatki

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 . Bo jako powiedzmy ciut lepiej zarabiający finansuję składki rolników płacących śmiesznie mało na KRUS.

 

widzę że według ciebie wszyscy tu mają problemy z czytaniem, więc się zapytam i proszę o odpowiedz co ma znaczyć powyższa wypowiedz? To że nazywam cześć wypowiedzi głupimi znaczy tle że inaczej ich nazwać nie idzie, bo jak nazwać ludzi klaszczących na hasło '' zlikwidować KRUS wprowadzić ZUS'' przecież ZUS jest płacony od dochodów, kto i jak będzie obliczał dochód? póki co żadna ekipa nie wprowadziła rachunkowości w rolnictwie bo doskonale wiedzą że podatek dochodowy obnażyłby faktyczny stan gospodarstw i co za tym idzie państwo byłoby bardziej stratne niż w obecnym stanie. Druga rzecz jaka mnie interesuje to co ma Petru do zaoferowania odchodzącym z rolnictwa?

Trzecia rzecz to dlaczego Balcerowicz wycofał się z firmowania swoim wizerunkiem Nowoczesnej - czyżby wzbudzał skrajną niechęć?

Fantasmagorią można nazwać urojenia ludzi wierzących w wizje dobrobytu Petru na zasadzie dowalmy innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@binek niestety sam piszesz delikatnie mówiąc nie prawdę. Na etacie ZUS jest od dochodów. Prywatny przedsiębiorca płaci stawkę 1050 bez względu na dochody. Petru ma do zaoferowania odchodzącym z rolnictwa emeryturę. Bo jego postulat mówi mniej więcej, że nie chce niczego zabierać ludziom którzy to mają. Innymi słowy ma być wygaszanie przywilejów. Czyli odchodzący z rolnictwa bez różnicy czy ma teraz 55 czy 20 lat i prowadzi gospodarstwo doczeka w nim emerytury ze składką w KRUS jak teraz ma. Dopiero jego następca powinien wejść na ZUS. Tak samo przywileje górnicze. Niestety wielu nie zada sobie nawet trudu, aby to dokładnie przeczytać a co dopiero zrozumieć. Bo im w TV powiedzą, że za Petru stoją banki i Petru jest be.

Tak poza tym wymiar składki rolnikowi łatwo policzyć. Wystarczy policzyć ESU gospodarstwa i od tego mozna naliczyć składkę. Żaden sposób wariantów jest wiele. Ryczałt jak u przedsiębiorcy, czy składka od wielkości gospodarstwa.

@odwajler niektórzy wiedzą o czym piszą. Niestety do nich nie należysz. A nawet nie wiesz ile na rękę zarabiasz. Dla ciebie czy zabiorą/ukradną ci 70 % czy tyle ci zostanie to jedna chwała.

@maroon wiem, że istnieją inne podatki. Ale jak byś uważnie doczytał to byś zauważył, że nasz "geniusz" stwierdził, że pracuje na etacie i zabierają czy tam kradną mu 70 % zarobków. VAT, akcyza to podatki od konsumpcji. Płacisz w zależności od tego ile dóbr zakupisz. A póki co w tym kraju nikt do konsumpcji nie zmusza. Możesz ograniczać wydatki. Prze to zapłacisz mniej vatu, akcyzy itd, Ewentualnie podaj linka do jakichś opracowań. Które pokazują, że po odliczeniu podatków, ZUS u, vat u, akcyzy zostaje nam mniej niż 30 % poborów? A może tylko tak ci się wydaje?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

KRUS powinien byc naliczmy od ha to podstawa,oczywiście  eliminując wszystkich kombinatorów takich jak taksiarze ,a recepta prosta ci do 5 ha  (wykluczając ogrodnictwo pod pełna kontrola  np. agencji ) pozostali na podstawie dopłat .to zapobiegnie kombinacjom a przynajmiej wykluczy wiekszość

 

Dla mnie Polak (rolnik, taksówkarz itp) zawsze będzie kombinował to tkwi w NAS samych, W kulturze, zwyczajach itp. i długo jeszcze tak będzie.

 

Gdyby miał do wyboru sprzedać ziemie Niemcowi czy Polakowi(ANR) sprzedałbym Niemcowi tylko dlatego że Polak jest zbyt chciwy i samolubny.

 

Ekonomistów i specjalistów mamy full chociażby na tym forum ,każdy wie najlepiej co byłoby dobre ale żaden nie weźmie odpowiedzialność za to. 

Wracając do tematu jest pełen podziwu frekwencji w okręgu Warszawskim 70% reszta kraju już wypadła słabiej. 

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@binek niestety sam piszesz delikatnie mówiąc nie prawdę. Na etacie ZUS jest od dochodów. Prywatny przedsiębiorca płaci stawkę 1050 bez względu na dochody. Petru ma do zaoferowania odchodzącym z rolnictwa emeryturę. Bo jego postulat mówi mniej więcej, że nie chce niczego zabierać ludziom którzy to mają. Innymi słowy ma być wygaszanie przywilejów. Czyli odchodzący z rolnictwa bez różnicy czy ma teraz 55 czy 20 lat i prowadzi gospodarstwo doczeka w nim emerytury ze składką w KRUS jak teraz ma. Dopiero jego następca powinien wejść na ZUS. Tak samo przywileje górnicze. Niestety wielu nie zada sobie nawet trudu, aby to dokładnie przeczytać a co dopiero zrozumieć. Bo im w TV powiedzą, że za Petru stoją banki i Petru jest be.

Tak poza tym wymiar składki rolnikowi łatwo policzyć. Wystarczy policzyć ESU gospodarstwa i od tego mozna naliczyć składkę. Żaden sposób wariantów jest wiele. Ryczałt jak u przedsiębiorcy, czy składka od wielkości gospodarstwa.

@odwajler niektórzy wiedzą o czym piszą. Niestety do nich nie należysz. A nawet nie wiesz ile na rękę zarabiasz. Dla ciebie czy zabiorą/ukradną ci 70 % czy tyle ci zostanie to jedna chwała.

@maroon wiem, że istnieją inne podatki. Ale jak byś uważnie doczytał to byś zauważył, że nasz "geniusz" stwierdził, że pracuje na etacie i zabierają czy tam kradną mu 70 % zarobków. VAT, akcyza to podatki od konsumpcji. Płacisz w zależności od tego ile dóbr zakupisz. A póki co w tym kraju nikt do konsumpcji nie zmusza. Możesz ograniczać wydatki. Prze to zapłacisz mniej vatu, akcyzy itd, Ewentualnie podaj linka do jakichś opracowań. Które pokazują, że po odliczeniu podatków, ZUS u, vat u, akcyzy zostaje nam mniej niż 30 % poborów? A może tylko tak ci się wydaje?

 

 

zarzucasz wszystkim ze nie potrafia czytac ze zrozumieniem a to u ciebie jest z tym problem ...

jestes klientem co czepia sie jednego punktu a brak mu wyobrazni aby ogarnac całosc...

jak pisze ze panstwo zabiera 70% pracujacemu na etacie to tak jest i nie szukaj jak jakis debil dziury w całym zastawiajac sie podatkami bezposrednimi czyli PIT, Zus itd i podatkami posrednimi inaczej zwanymi konsumpcyjnymi czyli vat i akcyza....

według twojego rozumowania to jezeli pracownik dostaje do reki 70 % tego co zarobił to juz jest wartosc netto i od tej pory nie płaci podatków   :D

tak nie płaci jak pieniadze kładzie do słoika   :D  sory tez płaci podatek zwany inflacja :D

 

jezeli mówie o 70% to mam na mysli cały system czyli podatki bezposreednie i posrednie

a ty mały zuczku tego nie ogarniasz, dlatego prosze nie ucz wszystkich czytania ze zrozumieniem :D  

 

 

i jeszcze jedno pytanko skad wziałes ze to 70% zostaje w kieszeni pracujacego na etacie ?

najnizsza krajowa w 2015 to 1750zł brutto ale ta kwota nikogo nie interesuje ani pracownika ani pracodawcy, tylko GUS

bo pracownik dostaje na reke niecałe 1290 a pracodawce ten pracownik kosztuje 2030zł

a wiec ile to procent juz kradnie panstwo ?

 

 

takich ludzi trzeba słuchac a nie cwaniaków

 

 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dla mnie Polak (rolnik, taksówkarz itp) zawsze będzie kombinował to tkwi w NAS samych, W kulturze, zwyczajach itp. i długo jeszcze tak będzie.

 

Gdyby miał do wyboru sprzedać ziemie Niemcowi czy Polakowi(ANR) sprzedałbym Niemcowi tylko dlatego że Polak jest zbyt chciwy i samolubny.

 

Ekonomistów i specjalistów mamy full chociażby na tym forum ,każdy wie najlepiej co byłoby dobre ale żaden nie weźmie odpowiedzialność za to. 

Wracając do tematu jest pełen podziwu frekwencji w okręgu Warszawskim 70% reszta kraju już wypadła słabiej. 

 

Typowe, u mnie we wsi nikt nie sprzeda czy da w dzierżawę ziemie sąsiadowi tylko jeżdżą do inny wsi choćby miał mniej dostać. Mam za domem dwie działki i po środku sąsiad (kolega w moim wieku) ma pole i mógłby dostać każdą cenę odemnie ale z zawiści nawet nie przyszedł powiedziec, że daje w dzierżawę i pojechał do jakiegoś obcego gościa z innej wsi...To samo u innych rolników w mojej wsi przez miedzę nie ma szans na dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

też to obserwuję, "na moich hektarach nie będziesz zarabiał", ale obcy z drugiej wioski to już może, nawet i dzierżawy nie zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

zarzucasz wszystkim ze nie potrafia czytac ze zrozumieniem a to u ciebie jest z tym problem ...

jestes klientem co czepia sie jednego punktu a brak mu wyobrazni aby ogarnac całosc...

jak pisze ze panstwo zabiera 70% pracujacemu na etacie to tak jest i nie szukaj jak jakis debil dziury w całym zastawiajac sie podatkami bezposrednimi czyli PIT, Zus itd i podatkami posrednimi inaczej zwanymi konsumpcyjnymi czyli vat i akcyza....

według twojego rozumowania to jezeli pracownik dostaje do reki 70 % tego co zarobił to juz jest wartosc netto i od tej pory nie płaci podatków   :D

tak nie płaci jak pieniadze kładzie do słoika   :D  sory tez płaci podatek zwany inflacja :D

 

jezeli mówie o 70% to mam na mysli cały system czyli podatki bezposreednie i posrednie

a ty mały zuczku tego nie ogarniasz, dlatego prosze nie ucz wszystkich czytania ze zrozumieniem :D  

 

 

i jeszcze jedno pytanko skad wziałes ze to 70% zostaje w kieszeni pracujacego na etacie ?

najnizsza krajowa w 2015 to 1750zł brutto ale ta kwota nikogo nie interesuje ani pracownika ani pracodawcy, tylko GUS

bo pracownik dostaje na reke niecałe 1290 a pracodawce ten pracownik kosztuje 2030zł

a wiec ile to procent juz kradnie panstwo ?

 

 

 

Pisać i czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Nie wiesz ile zarabiasz na rękę. Ale kota ogonem wykręcać umiesz. Napisałeś, że państwo pracującym na etacie zabiera 70 % zarobków. Zarobek to to co mam na umowie o pracę. I z tego mniej więcej 30 % stanowią składki podatki itd. Nie mieszaj w to, tego ile kosztuje pracodawce pracownik. Bo to nie zarobek i znowu głupoty piszesz. Kłania się problem z pisaniem o co chodzi. Piszesz ogólnikami a potem dorabiasz do tego co ci pasuje. Fajnie, że dopiero w tym poście napisałeś co masz na myśli. Lepiej późno niż wcale. Więc skoro dodajesz teraz do tego inne podatki to powiedz jak to policzyłeś. Skąd ci wyszło te 70 %? Prowadzący prywatna działalność gospodarczą, rolnicy, księża itd nie płacą Vatu, akcyzy? Ile im państwo zabiera? Jesteś w stanie to policzyć? Czy strzelisz tak na oko jak z tymi 70 % ami?

Czytasz w ogóle co tu się pisze? Czy zmyślanie i kręcenie pochłania cie bez reszty? Napisałem maroon owi, że wiem, że są podatki pośrednie. I aby przestawił jakieś wyliczenia na te 70 % zabierane przez państwo.

Jeśli nie rozumiesz co się do ciebie pisze poproś kogoś dorosłego niech ci wytłumaczy. tak samo postaraj się pisać jasno o co ci chodzi. A nie, że pracującym na etacie państwo zabiera 70 % zarobków. A potem afera, że z tego się śmieje. Bo podatki pośrednie płacisz od konsumpcji. A każdy konsumuje inaczej.

PS prośba nie wrzucaj tu takich filmików. Bo jak widzę tytuł, że system podatkowy na całym świecie jest zły to się śmieję. Nawet nie mam zamiaru tej bzdury oglądać. Bo co wszyscy ekonomiści na świecie to durnie. A tu się w Polsce mądry znalazł.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zarobek to to co mam na umowie o prace  :D jezeli kasjerka w markecie ma na reke 1280 a market płaci miesiecznie za nia 2030 a na umowie ma 1750brutto to które to pieniadze ona zarobiła ? :D

co jeszcze wymyslisz ? :D

 

podatki posrednie płaci sie od konsumpcji, brawo !  :D

a po co wogóle sie pracuje ? albo inaczej po co pracuje wiekszosc społeczenstwa ? po to zeby pieniadze chowac do słoika ? :D  czy moze po to zeby konsumowac? :D konsumowac w postaci zapłaty za wode, prad gaz paliwo chleb ubranie kupno samochodu, czesci do niego, remont mieszkania, i tak by mozna wymieniac jeszcze dłuuuugo, 

a tam wszedzie sa poukrywane podatki

 

PS nie sugeruj sie tytułem tylko obejrzyj

ten człowiek naprawde wie o czym mówi i mówi naprawde z sensem, poza tym to nie jest jakis idiota tylko człowiek który siedział w radzie nadzorczej ZUS a teraz jest doradca podatkowym

w tym kraju najgorsze jest własnie to ze ci niby madrzy i postepowi daja sie łatwiutko omanic byle kretynowi, farbowanemu lisowi itp

poza tym to nie zaden polityk populista tylko człowiek studiujacy rózne modele ekonomiczne i na codzien zajmujacy sie ekonomia

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Hubertuss, co zrobi Petro? KOMPLETNIE NIC!!! Skoro sam tego nie zauważyłeś, przypomnę że PiS ma większość w Sejmie. Tzn. że jakikolwiek projekt, ustawa wymaga poparcia ze strony tej partii.

Rozumiem, że masz nie tylko receptę na każdą dziedzinę życia w Polsce i wiesz dokładnie, co i jak trzeba zmienić, Twoje zdanie jest jedynym słusznym, ale nie rozumiem po co rzucasz grochem o ścianę? Po co wdajesz się w dyskusje z ludźmi niezdolnymi do ogarnięcia Twojego umysłu?

Nudzi Ci się?

Nabijasz posty?

Bo z tego co widzę, to nie udało Ci się jeszcze przekonać nawet jednej osoby...

A tak zupełnie poza tematem, przypomnę jedną z zasad polskiej pisowni: nie z przymiotnikami pisze się RAZEM. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Radek się wygadał, że w razie zwycięstwa byli już z Petru dogadani w sprawie koalicji, to by dopiero była masowa wyprzedaż wszystkiego. Petru miał kredyt we frankach jak widział, że gorąco się robi czym prędzej przewalutował ale nikomu nic nie wspomniał a miała wg. niego być taka bezpieczna waluta. Jest zwykłym banksterem i kanciarzem uczniem człowieka, którego nazwiska nawet nie będę wspominał. Słuchajmy Petru a będziemy w zimie w trampkach chodzić...

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Ecopiotr popieram Twoją wypowiedź w 100% . Szkoda tego czytać i forum zaśmiecać takimi wpisami tylko Petu to , Petru tamto , Petru to mój pan i władca. hubertus wejdź na jakieś forum polityczne i tam spamuj i liż 4 litery swojemu ulubieńcy , który swoimi durnymi pomysłami zniszczyłby nasze rolnictwo .Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pisałem o panu petru (specjalnie z małych liter bo dla mnie to nikt) kilka stron temu. Wystarczy w gogla wpisać petru i kredyty we frankach a wszystko o nim człowiek się dowie kto to jest i jaki z niego cwaniak. Ale niektórzy w niego ślepo wierzą np. hubertuss (do tej chwili nie wiem po co on tutaj jest). Całe szczęście że nie będzie miał nic do gadania w rządzie i z tego się najbardziej cieszę. Bo jakby miał to by wszystko i wszystkich sprzedał. Widzą to tutaj wszyscy oprócz hubertussa.

Nie chce mi się więcej w tym temacie pisać już, ale pierwsze co to troszkę trzeba z rolnikami porozmawiać i poznać ich problemy...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

prawdziwy cwaniak z tego petru nawet niejaka marte kaczynska-podaje nazwisko panienskie bo nie pamietam jak akurat wtedy sie nazywala,czy byla juz po rozwodzie czy przed[oczywiscie pierwszym] -ktora razem z ojcem wziela 330 tys frankow, juz w tamtym czasie pis zaczelo nagonke na te kredyty, wtedy jakis dziennikarz zapytal sp. prezydenta w jakiej walucie ma kredyt-mina byla bezcenna, 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6450646,Prezydent_ujawnil_majatek__ma_kredyt_we_frankach.html

pis juz zaczyna sie wycofywac z obietnic-bo sie okazalo ze kasa pusta i nie zanosi sie na to zeby cos ekstra skapnelo bo wiekszosc to wydatki sztywne. pieniedzy na obiecanki szybko [lub wcale]nie da sie uzyskac , wiec teraz maja problem -juz slychac jak kombinuja i kreca , chyba sukces ich zaskoczyl i do dzisiaj nie wyszli z szoku bo nie bedzie na kogo zwalic winy za kolejna  kleske kaczynskiego.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

prawdziwy cwaniak z tego petru nawet niejaka marte kaczynska-podaje nazwisko panienskie bo nie pamietam jak akurat wtedy sie nazywala,czy byla juz po rozwodzie czy przed[oczywiscie pierwszym] -ktora razem z ojcem wziela 330 tys frankow, juz w tamtym czasie pis zaczelo nagonke na te kredyty, wtedy jakis dziennikarz zapytal sp. prezydenta w jakiej walucie ma kredyt-mina byla bezcenna, 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6450646,Prezydent_ujawnil_majatek__ma_kredyt_we_frankach.html

pis juz zaczyna sie wycofywac z obietnic-bo sie okazalo ze kasa pusta i nie zanosi sie na to zeby cos ekstra skapnelo bo wiekszosc to wydatki sztywne. pieniedzy na obiecanki szybko [lub wcale]nie da sie uzyskac , wiec teraz maja problem -juz slychac jak kombinuja i kreca , chyba sukces ich zaskoczyl i do dzisiaj nie wyszli z szoku bo nie bedzie na kogo zwalic winy za kolejna  kleske kaczynskiego.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj