Polecane posty

jaco25    300

Balcerowicz zrestrukturyzował czytaj zlikwidował ale mniejsze o to ale za tym pociągnął wszystkich mniejszych kiepską koniunkturom na rolnictwo, ale ok. 

Masz hubertuss swoje zdanie i wiesz lepiej ode mnie i od większości użytkowników którzy się tutaj wypowiadają na temat Nowoczesnej Pl i Pana Petru. szanuje Twoją opinie jak i każdego użytkownika tego forum.

Ode mnie Nowoczesna PL Pana Petru i partie jego podobne np. PO głosu nie otrzymały i nie otrzymają.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

mateusz1634 jest takie powiedzenie obiecanki cacanki a głu***mu radość :P


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czas pokaże  ,ja jestem zwolennikiem stabilizacji na wsi ,a żadna partia tego nie gwarantuje ,żałuje tylko ze PSL dostało sie do władzy ,na nich już pora aby ustąpili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

@hubertuss źle mnie trochę zrozumiałeś.

Raczej chodziło mi o opłacanie ZUSU przez rolników mających po 10-20 ha. W normalnej pracy jest pobierany % od pensji i tyle, a na wsi takie coś nie mogłoby funkcjonować właśnie z powodu braku stałej miesięcznej pensji i kolorowo że nie jest to oczywiste. I bezrobocia nie zmniejszyłoby to gdyby były w większośći gospodarstwa powyżej 100-hektarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Haa, niech sobie likwidują ten KRUS, a zatrudniaki pękną w szwach. Nikt tego nie dokona, nikt nie odważy się ujawnić tak wielkiego bezrobocia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

10 hektarowe gospodarstwa i tak nie mają przyszłości. teraz nie którzy je obejmują. Ale wasze dzieci pracować na takich nie będą. Chyba, że to szklarnie lub inne wysoko wyspecjalizowane.

Co do KRUSu racja nikt się na to nie odważy. Tak jak nikt się nie odważy przeciąć wrzodu w postaci nie rentownych kopalni. Niestety nasi rządzący z jakiej partii nie są oferują ciepłą wodę w kranie. A wybierane są partie populistyczne. Nie musicie się bać Petru bo jeśli nie zmieni zdania i nie zacznie obiecywać populizmu, nigdy nie będzie rządził. Bo u nas ludzie nie wybierają takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

jak może żyć z 10 ha zboża cała rodzina i mam rozumieć że państwo ma to utrzymywać bo ktoś jest leniem i bo  w ciągu roku ktoś pracuje 20 -30 godzin ...... no sory - ale ile zajmuje uprawa siew i opryski bo koszenia nawet nie liczę bo po co kombajn na 2-3 godziny w roku. Rolnictwo jest jak każda działalność jak się nie narobisz to nie zarobisz.  10 ha warzyw czy truskawek ok - roboty na cały rok i odpowiedni dochód - ale nie marudźmy że ktoś kto pracuje na 10 ha zbóż jest rolnikiem i państwo powinno mu pomagać. Nie jest i dopóki będzie państwo pomagać to dalej nie zmieni się struktura i gospodarstwa produkcyjnie (+50 ha) nie będą mogły się rozwijać. A co do bezrobocia i umów śmieciowych to jest jedna wielka bzdura - nie ma w tym kraju bezrobocia - jest robota na czarno - plus 800 tys ukrainców na saksach i ta liczba ciągle rośnie. A płace minimalne są w umowach,a reszta pod stołem - statystyka piękna ale dla kampanii wyborczej. U mnie od kilku lat nie ma szans na znalezienie kogoś do pracy sezonowej - a jak się znajdzie to po 3 dniach zmęczony i dziękuje ...... zresztą na umowę też tylko w wieku plus 50 bo młodzi nie chcą robić w rolnictwie. Ale co się dziwić jak mamy największy udział w europie ludzi z wyższym wykształceniem głównie ekonomistów czy socjologów to oni przecież ciężko nie będą robić za średnia krajową ,wolą na kasie za minimalną i narzekać.  heh pewnie dostanie mi się kupa minusów za posta - ale po prostu męczy mnie demagogia wyborcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

@hubertuss źle mnie trochę zrozumiałeś.

Raczej chodziło mi o opłacanie ZUSU przez rolników mających po 10-20 ha. W normalnej pracy jest pobierany % od pensji i tyle, a na wsi takie coś nie mogłoby funkcjonować właśnie z powodu braku stałej miesięcznej pensji i kolorowo że nie jest to oczywiste. I bezrobocia nie zmniejszyłoby to gdyby były w większośći gospodarstwa powyżej 100-hektarowe.

ZUS płacą nie tylko pracownicy ale i osoby które prowadzą działalność A czy ktoś pyta taksówkarza czy szewca ile zarabia na miesiąc? Nie On musi zapłacić haracz a dopiero potem zarobić na siebie To jest chore Dlatego zamiast podnosić czy likwidować KRUS rolnikom należy obniżyć ZUS Pieniędzy wówczas wpłynie więcej Dziwne? A odpowiedz na pytanie - jeśli jakiś produkt jest opodatkowany wysoko i jeśli ten podatek się zwiększy to co się stanie? Oczywiste że produkt będzie albo kupowany w nielegalnym obrocie albo jego zużycie spadnie Dlatego dopóki nie zmniejszy się opodatkowania PRACY to do budżetu nie wpłynie więcej pieniędzy Pan Petru niby taki wykształcony ekonomista a nie zna krzywej Laffera? Dlaczego więc proponuje dalsze zwiększanie obciążeń podatkowych? I nie rozumiem jak taki człowiek mógł zmanipulować ponad milion ludzi i to do tego stopnia że jeszcze potrafią bronić bzdur które ogłasza? Nie dość im że już kilka razy ich okradł i zapowiada że nadal będzie to robił? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak może żyć z 10 ha zboża cała rodzina i mam rozumieć że państwo ma to utrzymywać bo ktoś jest leniem i bo  w ciągu roku ktoś pracuje 20 -30 godzin ...... no sory - ale ile zajmuje uprawa siew i opryski bo koszenia nawet nie liczę bo po co kombajn na 2-3 godziny w roku. Rolnictwo jest jak każda działalność jak się nie narobisz to nie zarobisz.  10 ha warzyw czy truskawek ok - roboty na cały rok i odpowiedni dochód - ale nie marudźmy że ktoś kto pracuje na 10 ha zbóż jest rolnikiem i państwo powinno mu pomagać. Nie jest i dopóki będzie państwo pomagać to dalej nie zmieni się struktura i gospodarstwa produkcyjnie (+50 ha) nie będą mogły się rozwijać. A co do bezrobocia i umów śmieciowych to jest jedna wielka bzdura - nie ma w tym kraju bezrobocia - jest robota na czarno - plus 800 tys ukrainców na saksach i ta liczba ciągle rośnie. A płace minimalne są w umowach,a reszta pod stołem - statystyka piękna ale dla kampanii wyborczej. U mnie od kilku lat nie ma szans na znalezienie kogoś do pracy sezonowej - a jak się znajdzie to po 3 dniach zmęczony i dziękuje ...... zresztą na umowę też tylko w wieku plus 50 bo młodzi nie chcą robić w rolnictwie. Ale co się dziwić jak mamy największy udział w europie ludzi z wyższym wykształceniem głównie ekonomistów czy socjologów to oni przecież ciężko nie będą robić za średnia krajową ,wolą na kasie za minimalną i narzekać.  heh pewnie dostanie mi się kupa minusów za posta - ale po prostu męczy mnie demagogia wyborcza. 

 

W końcu ktoś coś mądrego napisał, ja mam małe rozeznanie w budownictwie i tam znaleźć fachowca graniczy z cudem, duże firmy masowo zatrudniają Ukraińców, to samo np. w szwalniach, PESA musiała zatrudnić 400 Ukraińców bo nie było chętnych do pracy! Więc o jakim bezrobociu mówimy? Ja wiem, że wygodnie jest uprawić sobie te 5ha i liczyć, że rząd dopomoże, ale tak się nie da, trzeba szukac innych dochodów. I tak jak to kolego wyżej napisał jest to szkodliwe bo gospodarstwa większe ni emają się jak rozwijać bo sąsiedzi w koło trzymają sobie po te kilka ha. Niestety ale tak małe gospodarstwa nie mają racji bytu, ba ja mam 40ha i też nie wiąże z tym wielkiej przyszłości bo to jest stanowczo za mało. Rozwinąć się nie ma jak bo sąsiedzi czy emeryci sobie trzymają po te kilka ha i lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@marron Niestety jesteś oderwany od rzeczywistości. Chcesz obniżać ZUS, obniżać podatki a kto za to wszystko zapłaci? Oczywiście ZUS można obniżyć. Ale najpierw trzeba uszczelnić system by nie było kombinacji. Napisałeś o taksówkarzu czy szewcu. Świetny przykład. Niektórzy twierdzą. Że rolnik z 20 ha ZUSu nie zapłaci. A skąd ma wziąć taksówkarz. Na taxi coraz więcej emerytowanych policjantów czy strażaków. Ci z ZUS na taxi się nie utrzymują. Mam przykład w rodzinie. Tak więc nie jestem jak typowy Polak co to chce by sąsiadowi było gorzej a sprawiedliwiej. Najpierw należy uszczelnić system ubezpieczeń emerytalnych tak, aby nie było kombinacji, zlikwidować KRUS. A na pewno będzie więcej płacących a co za tym idzie składki będzie można obniżyć.

Co do pracy mleczarnia w moim mieście zatrudniała na śmieciówki. Nie było chętnych to teraz w ogłoszeniach pogrubionym drukiem piszą, że na umowę o pracę. Pronar płaci 2 tys na rękę. Nie było chętnych przyjechali Ukraińcy. Są zadowoleni bo jeszcze hotel dostali za 50 zł miesięcznie.

Paradoksalnie likwidacja KRUS dla nowo obejmujących gospodarstwa wygnała by ich z małych zaniedbanych inwestycyjne gospodarstw do pracy. Z pewną co miesiąc wypłatą. Bo nie łudźmy się KRUS to zapomoga. Rolnik finansuje około 17 % składki resztę płaci państwo. I sobie ludzie klepią biedę na tych 10 ha.

@maroon gdzie Petru proponuje podniesienie podatków? Ty w ogóle czytałeś jego program czy tylko powtarzasz za jakimś Korwninem czy podobnym Kukizem?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Likwidacja KRUS i wrzucenie rolnika do ZUS to podwyższenie podatku "Tymczasowe" podniesienie podatku VAT o 1 % w 2010 roku pan Petru określił wówczas jako zbyt niskie Obniżka podatków spowoduje większe wpływy do budżetu To chyba oczywiste dla każdego że wówczas szara strefa się zmniejszy Taki taksówkarz nie będzie miał potrzeby uciekać do KRUS albo rejestrować firmę w Czechach czy Anglii jeśli ZUS będzie go kosztował podobnie Większe zarobki pracowników z powodu mniejszych podatków spowodują większą konsumpcję i co za tym idzie więcej VAT-u trafi do budżetu a firmy produkcyjne, handlowe także będą się rozwijać Zmniejszenie szarej strefy to tym samym uszczelnienie systemu Tymczasem ty uważasz że lepiej to osiągnąć poprzez zwiększenie kontroli i tym samym zwiększenie biurokracji A za co to opłacić? Nic trudnego - powiększmy podatki Błędne koło Nie lepiej zmniejszyć podatki i ograniczyć wydatki na mniejszą kontrolę i mniej urzędników? Po co - trzeba przecież człowieka trzymać za pysk bo inaczej zacznie myśleć i odsunie nas od stołków

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

to nie Krus jest za niski tylko Zus za wysoki. ja place rocznie 4tyś to daje ponad trzysta zl miesięcznie i taki powinien być Zus około 300 - 500 zł miesięcznie.

To ze względu na wysokość Zus bankrutują małe firmy i uciekają do szarej strefy.

wysokość KRUS jest adekwatna do jakości świadczenia usługi i wysokości emerytury czy też chorobowego

pamiętacie jak kiedyś dentysta pisał co ile kosztuje po badaniu, można było się za głowę złapać po kilkaset zł za wizytę w państwowej służbie u byle jakiego dentysty, a wizyta prywatna nawet kilka razy taniej u specjalisty tak właśnie są wydatkowane pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie chodzi o żadną biurokracje i kontrolę. To są twoje wymysły. Jeśli będzie jedno ubezpieczenie dla wszystkich to po co kontrola jak nie ma gdzie ociekać i nie ma jak kombinować. Problem jest w tym, że ty nie rozumiesz co ja piszę. Wbiłeś sobie coś tam do głowy i w koło tego się kręcisz. Bo dla obecnych rolników nikt nie likwiduje KRUS i nie chce podnosić przez to podatków. To ten obejmujący przysłowiowe 5 czy nawet mniej ha decydował by. Czy z tego zarobi na ZUS i utrzymanie czy będzie to tylko przykrywka dla pracy na czarno itd. Pisze to już któryś raz a ty dalej nie rozumiesz. To przyszły rolnik by decydował czy obrobi te 5 czy 10 ha czy pójdzie do pracy.

Uproszczenie systemu, zniesienie przywilejów emerytalnych uprości wszystko.

Oczywiście można mamić społeczeństwo, że gdy się obniży podatki to będą cuda i wszystko ruszy z kopyta. Tylko w gospodarce to nie takie proste jak w książce. Tak samo można mamić starzejące się społeczeństwo, że obniży się składki ZUS i obniży podatki i do tego wiek emerytalny. Przecież to są kpiny. Kto za to wszystko zapłaci.

Rożnica między nami jest taka, że ty wierzysz w cuda. Obniżyć podatki i będzie raj jak w książkach. Ja jestem raczej realistą i wiem, że wiedza z książek to tylko teoria a real to trochę co innego. Obniżyć składki ZUS dla starzejącego się społeczeństwa można jedynie przez eliminację przywilejów.

Likwidacja KRUS dla nowo przejmujących gospodarstwa

Weryfikacja tych co już są ubezpieczeni i wyrzucenie z KRUS dwuzawodowców (rolnik i prywatna działalność),w tym takich co mają te 2 ha i pracują gdzie indziej a ziemi nawet na oczy czasami nie widzieli bo znam i takich.

Przejście na emerytury w wieku 55 lat dla służb mundurowych ale tylko z czynnej służby z za biurka jak reszta.

Obciążenie składkami emerytowanych pracowników służb mundurowych pracujących na wcześniejszej emeryturze do 67 roku życia. Tak aby byli równą konkurencją dla tych płacących ZUS.

Jeszcze raz napiszę wystarczy wszystko uprościć i wyrównać zasady a nie kontrolować. No ale można mamic ludzi, że się wszystko obniży i będzie raj. Szkoda tylko, że w żadnym kraju szczególnie większym ta utopia nie działa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

hubertuss ja znam osobe która ma wprawdzie więcej ha ale klasy 6z i nieprzymusowe jest płacenie składek na KRUS płaciła 5 lat tylko i otrzymała emeryture taką jak moja mama która płaciła ładnych paredziesiąt lat i ja się pytam kto takiej osobie sponsoruje tą emeryture to jest dopiero chore. A nawiąrze do tych którzy narzekają na ludzi pracujących na 10ha poprostu niektórzy starsi nieprzyjmowali do wiadomości słowa rozwój ale ich dzieci na to się nastawiają to co teraz oczernić ich? nie zrobią tak od zaraz pstryk i mam 100ha i super park maszyn. Pozatym do strajków to mały rolnik dobry do dopłat już jest be to powiem takim osobą ktoś od was tez od zera zaczynał wiec tak pisząc określe to tak "zły to ptak co w własne gniazdo sra" za przeproszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Właśnie po to trzeba ujednolicić system ubezpieczeń, żeby nie było kombinacji. Przejąć teraz gospodarstwo 10 ha gdzie starsi nie nastawiali się na rozwój to wydać na siebie wyrok. Ludzie gospodarstwa rozwijali latami. Gdy ziemia była tańsza, sprzęt itd. Przy dzisiejszych cenach ziemi sprzętu rozwój z 10 ha z dwiema czy trzema krówkami i starym ursusem jest nie realny. Będzie takiego rolnika stać na zakup ziemi po 30 tys za ha. A może stać go będzie na traktor za 200 tys. Nie wspomnę o maszynach do niego. A może se taki rolnik postawi oborę czy chlewnię za kilkaset tys i ją wyposaży. To są po prostu kpiny. Taki co przejmie te 10 ha będzie klepał biedę do końca życia. I będzie ani przed nim ani za nim. Potem będą winni wszyscy do okoła tylko nie on, który podjął błędną decyzje chcąc się utrzymać i rozwijać maleńkie gospodarstwo.

Dlatego jak mówię likwidacja KRUSu dla nowo przejmujących gospodarstwa uratuje tych co maja mało ziemi do przejęcia przed klepaniem biedy. Bo wygoni ich z domu do konkretnej pracy. A będą przejmowane tylko silne gospodarstwa gdzie rozwój i godne życie dla rolnika i jego rodziny będzie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

hubertuss ja znam osobe która ma wprawdzie więcej ha ale klasy 6z i nieprzymusowe jest płacenie składek na KRUS płaciła 5 lat tylko i otrzymała emeryture taką jak moja mama która płaciła ładnych paredziesiąt lat i ja się pytam kto takiej osobie sponsoruje tą emeryture to jest dopiero chore. A nawiąrze do tych którzy narzekają na ludzi pracujących na 10ha poprostu niektórzy starsi nieprzyjmowali do wiadomości słowa rozwój ale ich dzieci na to się nastawiają to co teraz oczernić ich? nie zrobią tak od zaraz pstryk i mam 100ha i super park maszyn. Pozatym do strajków to mały rolnik dobry do dopłat już jest be to powiem takim osobą ktoś od was tez od zera zaczynał wiec tak pisząc określe to tak "zły to ptak co w własne gniazdo sra" za przeproszeniem.

Nie tu nie chodzi o oczernianie - tylko o ekonomię - masz 10  ha to uprawiaj pracochłonne uprawy (warzywa owoce itp), a nie zboża bo z 30 godzin pracy w ciągu roku nie wyżyjesz - i dobrze bo to by było absurdem dla tych co więcej godzin pracują w tygodniu,niż  schodzi na obrobienie 10 ha zboża w roku...... dochód nie bierze się z dopłat czy z budżetu państwa - a z pracy.... i nie mów że z 10 ha warzyw nie będzie cie stać na zus.  Wiem 10 ha gospodarstwo to nie biznes to styl życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Do uprawy pracochłonnych warzyw też są potrzebne siły i środki. Powodzenia w uprawie 10 ha warzyw przy obecnych cenach nasion, nawozów i śroków ochrony.
A zapomniałbym o stale rosnących cenach zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@hubertuss

Możesz podać źródło informacji "Rolnik finansuje około 17 % składki resztę płaci państwo" jeśli chodzi o KRUS

"Ale najpierw trzeba uszczelnić system by nie było kombinacji" -Wszystkie Państwa chcą uszczelnić system i żadnemu się jeszcze nie udało ale możesz podać Państwo (system) któremu się to udało. 

"A będą przejmowane tylko silne gospodarstwa gdzie rozwój i godne życie dla rolnika i jego rodziny będzie realne" Czyli duży musi się rozwijać a mały musi upaść. Ciekawy jak wytłumaczysz to. W latach 90 Polska produkowała więcej mleka niż obecnie.  Obecnie mamy większą wydajność od jednej sztuki lepszą genetykę, lepszy sprzęt, większe gospodarstwa a produkujemy mniej. Sawicki odpowiedział na to pytanie tak. " W tym roku wyprodukowaliśmy więcej mleka niż w poprzednim i już jest lepiej":) 

 "Bo wygoni ich z domu do konkretnej pracy" U mnie sąsiad wyjeżdża dzień w dzień 100km w jedną stronę do pracy i nie jeździ autostradą. Ma 15ha i nie powiedziałbym że jest to konkretna praca.

 

​A czy nie lepiej wszystkich z ZUS przenieść do KRUS i ZUS zlikwidować byłaby tzw. emerytura obywatelska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pewnie, że lepiej. Tylko kto za to zapłaci przy starzejącym się społeczeństwie? Jeden chce emerytury obywatelskiej, drugi obniży podatki a trzeci wiek emerytalny. A pieniędzy nadrukujemy. Dużo tu ekonomistów. Gotowe recepty na sukces. całe szczęście, że tylko na forum a nie w realu.

Po co dojeżdżać 100 km do roboty co dzień skoro można się przeprowadzić. Ja pracę znalazłem 500 km od domu. Zaczynałem w 2003 roku od 1800 miesięcznie. Dzisiaj mam kilka razy tyle. Sęk w tym, że wielu woli klepać biedę na tych paru ha i narzekać. Niż ruszyć tyłek i wziąć swój los we własne ręce i poprawić go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A ja ci napiszę ,że zwiększanie wieku emerytalnego czy likwidacja przywilejów to tylko reanimowanie trupa zwłaszcza przy starzejącym się społeczeństwie Tu trzeba konkretnej reformy emerytalnej ale takiej reformy nie można powierzać w ręce człowieka który już kilka razy wykorzystał to do własnych celów i raz już współtworzył przekręt zwany OFE Był kiedyś poseł który wystąpił z projektem w Sejmie aby część kasy z prywatyzacji przeznaczyć na fundusz emerytalny Czy ktoś go wówczas poparł? Dziś nie byłoby problemu ale taki projekt zakłóciłby złodziejską prywatyzację w której Petru też brał udział

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Powiem tak ZUS przy jednoosobowej działalności to dla niektórych obecnie strzał w kolano... Czy ZUS nie może miesięcznie kosztować max 500zł? Każdy by go chętnie płacił i zniknęła by szara strefa... I to nie US wykończył niektóre małe firmy lecz właśnie składka ZUS... 

Z niektórymi rzeczami które napisałeś hubertuss się zgadzam a z niektórymi nie... główne moje "nie" jest właśnie po stronie np. obniżenia dodatków, czy wieku emerytalnego i likwidacji KRUS... Wiadomo dzisiaj z 10ha uprawiając tylko zboże to żadnego biznesu nie ma ale można by np. rozszerzyć KRUS o pewne działalności związane z rolnictwem czyli np. jakiś skup zbóż itp... ale KRUS wtedy x 3 ... No i weryfikacja tych co mają 1ha ziemi a są taksówkarzami lub siedzą za granicą...  Obniżenie podatków... Podam przykład znajomego który ma sklep z częściami do aut... Leci na najniższej marży ludzi u niego zawsze dużo a zysk ma spory - im coś jest tańsze czy w promocji to popyt na to jest duży... Tak samo mogło by być z podatkami obniżamy ale więcej ludzi je później generuje, tak samo ze składką ZUS... Znika szara strefa i mamy więcej w budżecie...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co za "geniusz" wymyślił, aby kasę z prywatyzacji przeznaczyć na emerytury? To jest głupota do potęgi n. Sprzedać/sprywatyzowac można tylko raz. A emerytury płaci się co miesiąc. Skoro ktoś twierdzi, że zamiast podnosić wiek emerytalny przy starzejącym się społeczeństwie czy likwidować przywileje trzeba przejeść kasę za sprzedaż majątku narodowego na emerytury. To już w zasadzie nie mamy o czym dyskutować. Pewnie ten ktoś myśli, że ten majątek będzie pomnażał się w jakiś sekretny sposób a rząd będzie go co miesiąc sprzedawał i płacił ludziom emerytury. Normalnie jaja se robisz. Twoja wiedza ekonomiczna jest żałośnie niska skoro takie pomysły podsuwasz.

ZUS mógł by kosztować 500 zł. Tylko ktoś musi za to zapłacić. A skąd ma zapłacić, gdy społeczeństwo się starzeje do tego chce się obniżyć wiek emerytalny i jeszcze podatki. No już jeden wymyślił, że z prywatyzacji o zgrozo. Tylko na ile lat tego majątku starczy. Nawet gdyby wziąć to co sprzedano w latach 90 czy nawet rozkradziono. Do dzisiaj już dawno by tych pieniędzy nie było gdyby płacić z tego emerytury. Więc ten poseł był najdelikatniej mówiąc nie mądry.

Żeby znikła szara strefa to trzeba ujednolicenia zasad. Bo dzisiaj szara strefa to taksówkarze z 1 ha. Rolnicy z paroma ha pracujący na czarno, prowadzący własny interes (dwuzawodowcy) czy siedzący za granicą. Ludzie i tak kombinują a wy KRUS chcecie rozszerzać. Może w ogóle wszyscy pójdą na KRUS. Ciekawe tylko kto zapłaci za emerytury. A kraj to nie szrot z częściami i trochę inaczej działa. No i ciekawe czy ten znajomy paragoniki każdemu daje?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A daje nikt bez tego nie wyjdzie... co do ZUSu i jednoosobowej działalności i placenia tak wysokiej skladki. Kogo na to stać? Masa firm sie przez ten haracz zamknęła. A nie może być tak jak z OC w aucie? Wybieram co chce i za ile a emeryture dostane jaką sobie ustale.
W skrócie każdy ma swoje ubezpieczenie.

Ja na emeryturę nawet nie liczę...

Co do ziemi sam mam ok 20ha swojej 13Ha plus bydło mleczne i opasy, chętnie bym dokupil tylko gdzie? Jak nikt nie chce sprzedać. U nas w rejonie większości ma takie gospodarstwa.

Co do ,,dobrobytu" w PL. Jest tak dobrze ze prawie wszyscy moi znajomi ze szkoły powyjezdzali na zachód i jakoś nie chcą wracać. Nawet moja teściowa miesiąc temu wyjechała mimo że CV nie mieściło się na kartce A4... tez jest jakoś tam szczesliwsza niz tutaj bo zarabia na dzień dobry ok. 300zł na dzień i już zachęca moją żonę żeby też przyleciała... z resztą moi znajomi też mnie namawiali.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Pewnie, że lepiej. Tylko kto za to zapłaci przy starzejącym się społeczeństwie? Jeden chce emerytury obywatelskiej, drugi obniży podatki a trzeci wiek emerytalny. A pieniędzy nadrukujemy. Dużo tu ekonomistów. Gotowe recepty na sukces. całe szczęście, że tylko na forum a nie w realu.

Po co dojeżdżać 100 km do roboty co dzień skoro można się przeprowadzić. Ja pracę znalazłem 500 km od domu. Zaczynałem w 2003 roku od 1800 miesięcznie. Dzisiaj mam kilka razy tyle. Sęk w tym, że wielu woli klepać biedę na tych paru ha i narzekać. Niż ruszyć tyłek i wziąć swój los we własne ręce i poprawić go.

 

hubertus to gdzie Ty pracujesz?? Gdzie płacą ponad 5 tyś bo mniemam że tyle zarabiasz?

 Nie szukają nowych pracowników??


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj