Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leśny23    0

Witam. Panowie zblokowała się skrzynia w Same Explorer 65, nie da się ruszyć ani do przodu ani do tyłu rewers chodzi reszta podobno nie. Jeszcze tego nie widziałem bo ciągnik stoi w lesie. Jutro rano jadę z tym coś działać i chciał bym się coś dowiedzieć na ten temat, może komuś się zdarzyło, na internecie za bardzo nic nie mogłem znaleźć. Śniegu po kolana i niezbyt mi się widzi rozbieranie tego w lesie, więc za każdą podpowiedź będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil8719    6

witam miałem podobny problem w agrofarmie z tym ze na najwolniejszym zakresie ślimak jeździł, problemem była odkrecona nakretka na walku atakujacym, moze byc jeszcze pekniete łożysko również na tym walku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

nikt ci tego nie powie tym bardziej ze sam nie wiesz jak to wygląda. Dowiedz się co i jak i pisz. Ciągnik jest na luzie czy na biegu jaki ruch ma dzwignia zmiany biegów itp

mozliwe ze wyrobiło się tylko cięgiełko które jest na zewnątrz. Jest tam taka kulka i gniazdo które sie wyrabia wtedy wypada kulka i nie masz biegów. Ruszaj dzwignią i patrz od dołu czy przełącza biegi w skrzyni czy gdzies się rozpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leśny23    0

Okazało się że zblokowała się przesuwka która przełącza biegi między terenowymi a szosowymi. Naszła aż na koło zębate od biegów szosowych. Po zbiciu jej i usadzeniu na odpowiednim miejscu wszystkie biegi działają ale gdy wrzucę wsteczny to po około 2-3 metrach dalej ta przesuwka zblokowuje skrzynię i traktor staje, dzieje się tylko tak na wstecznym, do przodu przejechałem kilka kilometrów i nic się nie działo. Miał może ktoś podobny problem? Nie wiem czy jest to wina samej przesuwki że coś się w niej wyrobiło czy wina leży w tym mechanizmie przykręcanym z boku że pozwala jej za daleko wskakiwać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      W moim Same nie da się wrzucić rewersu do przodu do tyłu wchodzi lekko a to przodu się nie da dokładnie jest tak tak samo z wajchą co się zmienia zakres biegów. Czym to może być spowodowane??
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z rewersem w Same na początku rewers wyskakiwał tylko na wstecznym biegu tzn cofając po równej drodze nic sie nie działo a jesli tylko byl jakis kamień czy cos to szarpło ciagnikiem i bieg wyskakiwał  teraz dzieje mi sie to również przy jezdzie do przodu GDY PRZYTRZYMAM MOCNIEJ DZWIGNIE TO NIC NIE WYSKAKUJE. Moze miał ktos z was taki problem i pomoze co zrobic?
    • Przez Dominik8686
      Witam.Jest problem ze skrzynią w MacCormiku cx110 xtrashift 2012 rok  -Dźwignia od zmiany zakresów nie chce się przełączać. Siedzi na 3-zakresie.Kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni się świeci. Ładowacz czołowy podnosi.Czy dźwignia od zakresów nie działa ponieważ być może nie ma ciśnienia oleju w skrzyni ?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj