Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I wszyscy rolnicy grzecznie jadą do pracy na zachód. Jest jeszcze taka śmieszna sprawa, kto ma prow to musi trzymać bydełko te parę lat i kłopot jak wczesniej u trzodziarzy.

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

No panowie tak jak napisał jeden 

WOJNA...

I nie pier**li... mi tu.

Ps panowie szczerze kto był w wawie?

 Odsuńmy na bok przekomarzania.

Nie mowimy o parti i td 

Abysmy chociaz stali obok siebie, to podstawa, ci co byli wiedzą o co chodzi.

Za dużo dziś oglądamy tv a za mało razem przebywamy dziś w erze mediów powinniśmy organizować sie tak poprostu bez zapowiedzi, max 3 dni.

Ile jeszcze musi złego spaść na ten durny naród by zrozumiał że jeden drugiemu nie jest wilkiem. :(

Edytowane przez lukbud
  • Thanks 1
Opublikowano

Wszystko ładnie powiedziane ale niestety zawistność to jedna z najpaskudniejszych cech polaków :)

Opublikowano
53 minuty temu, kb4512 napisał:

Już po zlikwidowaniu trzody na miejscowym rynku sprzedają zboże rolnicy którzy kiedyś przyjeżdżali kupować za chwilę dojdą hodowcy opasów. Czekać tylko kiedy i czym zniszczą mleko i drób.

Brojler to wydaję mi się że też już leż. Chociaż mogę być nie na bieżąco

Opublikowano
1 godzinę temu, Yoda napisał:

Samą kukurydzą sie nie ukarmi. trzeba uzupełniać białko a to kosztuje A po ile masz tonę kiszonki z kukurydzy, ze twierdzisz że to takie tanie? Tylko nielicz po kosztach typu ile władek spalił paliwa na ha tylko rzetelnie.

widac ze pojecia nie masz o kiszonce z kukurydzy, koszt wyprodukowania 1 tony kiszonki to ok 80zł, pokaz mi co mozna kupic taniej przy tej dawce energii co w kukurydzy,  a białko mozna uzupełnic dobrą sianokiszonką i to wystarczy

2 godziny temu, Taurus83 napisał:

 Jak wszyscy rezygnują  to znak że trzeba w to wejść. Bydło to nie owce 

tu sie zgadzam ale to jeszcze nie ten moment, jak mleczarze bedą rozdawac za darmo cielaki to bedzie ten moment

Opublikowano
1 minutę temu, ozzborn napisał:

widac ze pojecia nie masz o kiszonce z kukurydzy, koszt wyprodukowania 1 tony kiszonki to ok 80zł, pokaz mi co mozna kupic taniej przy tej dawce energii co w kukurydzy,  a białko mozna uzupełnic dobrą sianokiszonką i to wystarczy

Sama sianokisznoka nie uzupełnisz białka. Pozdrawiam

Opublikowano

bo co przedstawiciel handlowy ci tak powiedział ? :D nadmiarem białka można zabic zwierzaka, nadmiarem energii nic mu nie zrobisz ...

Opublikowano
Przed chwilą, ozzborn napisał:

bo co przedstawiciel handlowy ci tak powiedział ? :D nadmiarem białka można zabic zwierzaka, nadmiarem energii nic mu nie zrobisz ...

A tobie kto takich bajek naopowiadał że sama sianokiszonka wystarczy?

Opublikowano (edytowane)

widziałem na własne oczy, byki na samej sianokiszonce i kiszonce z qq po 800kg w 24 miechy, co z tego ze pójdą w kl O jak na nich wiecej zostanie jak na twoich w kl U .... matematyka nie kłamie

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano

@Dawid151599 Był kiedyś potentat w hodowli bydła zarodowego w Bieszczadzie koło Czarnej nazywał sie Jastrzębski  /potentat / On mówił tak Niemiec jak mieszka obok bogatego sąsiada to mówi gościom Tu mieszka mój bardzo bogaty sąsiad A Polak w takich okolicznościach mówi ,tu taki h..j mieszka i najlepiej żeby mu te byki pozdychały  Taka to jedność i przyjaźń w naszym kochanym kraju 

  • Like 1
Opublikowano
2 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

a z dodatkiem białka mialy by to w 19 miesiecy.

no i co z tego jak koszt wyprodukowania takiego opasa jest droższy o 1 tys albo wiecej

Opublikowano
3 minuty temu, debrzyna napisał:

@Dawid151599 Był kiedyś potentat w hodowli bydła zarodowego w Bieszczadzie koło Czarnej nazywał sie Jastrzębski  /potentat / On mówił tak Niemiec jak mieszka obok bogatego sąsiada to mówi gościom Tu mieszka mój bardzo bogaty sąsiad A Polak w takich okolicznościach mówi ,tu taki h..j mieszka i najlepiej żeby mu te byki pozdychały  Taka to jedność i przyjaźń w naszym kochanym kraju 

Dokładnie dlatego jak ktoś mówi zjednoczmy sie itp to co to da jak i tak będzie zawisc i zazdrosc bo Ty masz czerwony ciągnik a ja różowy a czerwony fajniejszy :) haha

1 minutę temu, JarekBazydlo napisał:

Tzn ze przez kilka lat dokładałes do intresu? 

A wy dalej jedno i to samo kto dołożył Jarek Ty dołożyłeś ozzborn czy on Tobie chyba nie więc po ch*j te dyskusje Ty masz towar U klasy a obzzon O klasy on weźmie po 13,80 za kg a Ty po 15,20 za kg a i tak z tego wszystkiego to ch*j bo handlarz wezmie to i to i zarobi 

Opublikowano (edytowane)
7 minut temu, Dawid151599 napisał:

Ty masz towar U klasy a obzzon O klasy on weźmie po 13,80 za kg a Ty po 15,20 za kg a i tak z tego wszystkiego to ch*j bo handlarz wezmie to i to i zarobi 

marzenia scietej głowy :D miedzy O a U to są grosze róznicy ( 40-80gr ) które nie pokrywają kosztów doprowadzenia opasa z kl O do klasy U

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano (edytowane)

no jak płacą ?

Edytowane przez Gość

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v