Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Po prostu to co oni kupują tylko z nazwy jest pszenicą, a raczej mieszanką z żytem, przytulią i innym dziadostwem. Tak jak za byka mięsnego 900kg jeden weźmie 8 zł drugi za HF-a 550kg 6zł i będą się kłócić po ile byki w Polsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież on nic nie kupuję tylko sciemnia . Cały dzień siedzi na agrofoto i wodę nam leje.  Radzę wszystkim olać gościa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Po co wy się kłócicie z tym tumanem bez szkoły ? Dajcie sobie na luz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Po prostu to co oni kupują tylko z nazwy jest pszenicą, a raczej mieszanką z żytem, przytulią i innym dziadostwem. Tak jak za byka mięsnego 900kg jeden weźmie 8 zł drugi za HF-a 550kg 6zł i będą się kłócić po ile byki w Polsce 

Ja nie karmię pszenicą jeśli jest droższa od pszenżyta bo to nie ma sensu nikt z Was nie wstawi faktury bo0 sprzedaje na worki gołębiarzom i głupimi postami próbuje pokazać jakie to niedobory zboża ceny stabilne a Wy ciągle swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A ja nie sprzedaje pszenicy póki nie jest droższa od rzepaku  - taki jest sens twojego ostatniego przemyślenia.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Panowie w 70% zgadzam się z Staszkiem apropo cen zbóż i w temacie trzoda, z niektórymi rzeczami bym polemizowal, ale każdy ma prawo się zgodzić w jednym temacie a w drugim każdy może mieć swoje zdanie i tyle. W przypadku cen zbóż zgadzam się z nim w stu procentach, że ceny są stabilne od kilku miesięcy w zasadzie od września jak poszły w górę od żniw o około 100 zł tak się trzymia i wahaja 30-40 w górę i tyle samo w dół a jak podrozeje to nie wiecej niż 50-60 zł na tonie, tak myślę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063

A o suszy słyszałeś ? ceny zaczynają kurs do góry  bo nowego zboża może nie być  ! zapowiada się susza jakiej najstarsi  rolnicy nie pamiętają ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jest już połowa kwietnia, świniarzom zaczną się kończyć zapasy i będą latać za towarem jak co roku. A do żniw daleko, to że stasiowi wystarczy niedzielny zakup to nic nie znaczy o stabilizacj. Świnie drogie, susza i chłopy będą śpiewać za zboże że Ci staszek  procesor wysiądzie.... Tak było z sianem jakiś czas temu jak była susza  - po 200zł za belę sobie za bele krzyczeli i ludzie brali bo jakie wyjście.... Mówię o rynku lokalnym, wuj mnie obchodzą jakieś giełdy w Paryżu. Zresztą gdzie taki stach ruszy bez przeglądu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Jest już połowa kwietnia, świniarzom zaczną się kończyć zapasy i będą latać za towarem jak co roku. A do żniw daleko, to że stasiowi wystarczy niedzielny zakup to nic nie znaczy o stabilizacj. Świnie drogie, susza i chłopy będą śpiewać za zboże że Ci staszek  procesor wysiądzie.... Tak było z sianem jakiś czas temu jak była susza  - po 200zł za belę sobie za bele krzyczeli i ludzie brali bo jakie wyjście.... Mówię o rynku lokalnym, wuj mnie obchodzą jakieś giełdy w Paryżu. Zresztą gdzie taki stach ruszy bez przeglądu 

Ostatni rok to sprzedający latali z towarem mimo suszy niejeden został ztowarem do nowych zbiorów co wpłynęło na ograniczenie wzrostu cen wasza sraczka to sobie poczytaj jaka była jak się jarałęsże poworkujesz 10 ton sprzedasz po 1200 i pół wsi wykupisz się nie sprawdziła a teraz wylewasz swoje flustracje mniej trochę honoru wstaw fakturę że 2 worki za 100 zł gołębiarz kupił 🤣

2 godziny temu, Wicherek napisał:

A o suszy słyszałeś ? ceny zaczynają kurs do góry  bo nowego zboża może nie być  ! zapowiada się susza jakiej najstarsi  rolnicy nie pamiętają ! 

I co ta susza wysuszy Ci Twój worek pszenicy na strychu? Ubędzie jej od tego 2 rok już o tym piszes

Zobacz wasze głupoty sprzed dwóch lat tyle czasua nic nie zmądrzeliśćie czas wnioski wyciągnąć a nie bezmyślnie walić w klawiaturę🤔

 

Widzisz sam piszesz że na nasze ceny giełda nie ma wpływu podobnie jak wysoka cena tucznika

2rok ględzenai Józka że towaru brakuje to już jest żałosne

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
13 godzin temu, Tomek90 napisał:

Jak ktoś ma tylko pole to nie ma 10t. 

Wytłumacz mi ja mam pole i i ponad 300 ton co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Rzadko wchodzę na te forum bo nie mam czasu,

Ale jestem bezstyronny i powiem że  ci co pisali coś na temat obecnej suszy

to deczko ignorowałem sprawę ale na dzień dzisiejszy to mieli 100% racji

Jestem z centralnej polski  i jak siałem nawozy 1-dawkę to się topiłem

dzisiaj chciałem  zasadzić 4 drzewka owocowe i nie mogłem wykopać dołka

skała okropna,

prognozy od wczoraj mówiły że  do dzis wieczór miało spaś 2 cm/m kwadrtat

Okazało się  że tylko porosiło deczko śniegiem i to chyba już koniec

Chciałem wyrwać  na polu jedno rozkrzewienie pszenicy i przynieśc do domu by popatrzeć na rozwój

okazało się to niemożliwe gdyż urywało się  żdzibło w połowie i nie szło wyrwać z korzeniami

Przez następny  tydzień zero deszczu. Co dalej nie widomo

Obserwując plantacje 35 ha pszenicy to płakać. Przecież ona już usycha,

Na dzień  dzisiejszy nie mam pszenicy do sprzedaży ze starych zbiorów 

ale jak  bym miał   to nie sprzedał bym taniej  jak minimum 900zł brutto

Chcecie to się śmiejcie ale   nie ma z czego

Pożyjemy  zobaczymy/ Moja prognoza  na 99%,

Czytając  to forum  nie wyczuwacie ilu tu pisze handlarzy spekulantów  pośredników

Wiadomo potrzebne są nam pieniążki jak każdemu innemu na rozruch wiosenny 

Ale jak mówił mój ojciec i to jest święta prawda

Od Myszy do Cesarza Wszyscy żyją z Gospodarza

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

a teraz wylewasz swoje flustracje mniej trochę honoru

To mniej tej flustracji czy honoru????😂

Edytowano przez chwiolas
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cóż po tej suszy, materiału nie przybędzie bo skąd. więc i skupy podnosić nie będą ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063

 Ten podniesie kto potrzebuje towaru , Staszek jest zasypany do żniw , na niego nie liczcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
7 godzin temu, miwigos napisał:

Wytłumacz mi ja mam pole i i ponad 300 ton co roku

My się rozumiemy czy nie?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj