Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
16 minut temu, Zapracowany napisał:

Chciałem ładowarkę kołową atlasa, kupiłem w DE bo było dużo taniej niż w PL. I bez VAT. Do Drezna mam 200 km A do Rumi (najbliższy serwis atlasa) 500km. Serwis przyjeżdża z Drezna bo liczą od km. Byłem na targach pokazałem ofertę z de , straszyli serwisem itd. 10 tyś euro drogą nie chodzi.

 

Patrz @20CBR12

,,Co di sersu i sprzedaży z jraju do kraju- co chcesz sprzedac komus nowy ciagnik bez gwarancji czy jak? Czy może wmowic potencjanemu kupujacemu ze jesli cos mu sie zepsuje to w ciągu kilku godzin do niego przyjedziesz z Pl zamowisz PL czesci w tym samym czasie i td nie wspomnę o tym ze nie znajdziesz dwóch mechanikow w PL ktorzy by zechcieli pracowac w polskim serwisie i jednoczesnie biegle mowili np po holendersku, tego zwyczajnie nie da sie logistycznie rozwiązać,,

 

Ale się Zapracowany wkopał. Kupił zagranicą ładowarkę bez gwarancji, wmówili mu że jeśli coś się zepsuje to do niego przyjadą w kilka godzin (swoja droga rozbawiłeś mnie stwierdzeniem że kupuje się traktory w oparciu o wmawianie a nie pisemne umowy, ale w sumie jest w tym pewna logika bo skoro się nie zna języka to jak przeczytać ze zrozumieniem taką obcojęzyczna umowę, lepiej ją sobie na wstępie odpuścić i wszelkie szczegóły dogadać ustnie łamaną angielszczyzną wspomaganą językiem migowym xD) stąd to wmówienie jak najbardziej uzasadnione,

a nie wspominając gdzie ci Niemcy sprzedawcy ładowarki teraz znajdą dwóch serwisantów władających jednocześnie PL iD językiem którzy przyjadą do PL naprawiać tą ładowarkę.

 

Wpadł jak śliwka w kompot. xD

 

@20CBR12 nieraz gdzieś rozmawialiśmy o kukurydzy czy coś i wydawało mi się że masz co najmniej ze 20 lat, ale po tych twoich rewelacjach jakie tu doczytałem odnoszę wrażenie że masz max 13 lat i nie masz pojęcia o Bożym świecie.

7 minut temu, robercikj100 napisał:

A niech tam i mi się poprawi jak tak mówisz .A tak poważnie widzę że nie zrozumiesz co do ciebie mówię więc już nie będę się wysilał nad tą bezproduktywna dyskusje.

Doskonale rozumiem co mówisz, tylko ciągle czekam na uzasadnienie i dowody na te twoje wywody z d.  TVN wzięte.

 

Pytałeś o kraj w którym płaca minimalna rośnie tak jak w PL.

 Minimum_wages_highlight_FP2019-PL.png

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

No widzisz jakbyś popatrzył na ten wykres to byś zobaczył że placa wzrosła dwukrotnie ale w ciągu 10 lat a nie w ciągu 2 czy 3 - nie wiem ile tam pan prezes ci obiecał . Oglądasz dużo TVP to mnie zaraz uswiadomisz w jaki to sposób mi się polepszy ? Właścicielowi kilkudziesiecio hektarowego gospodarstwa o produkcji roślinnej 

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, melon10641 napisał:

Damian skończ z tą retoryką, że jak ktoś się nie zgadza z Tobą to od razu ma wyprany mózg przez TVN i jest wyznawcą PO.  Nie masz, żadnych podstaw aby kogoś tak szufladkować. 

Skąd ci się wzięło że jeśli pensje wzrosną o 7% to i inflacja będzie wynosić 7%? 

Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem, że inflacja wzrośnie o 7%. 

Emerycie  nie stracą na podwyżce minimalnej bo nie ma to żadnego związku. Tutaj to już pojechałeś, sam twierdziłeś że jak wzrośnie pensja 2x z 2000 na 4000 to ceny zrosną 2x więc każdy będzie szczęśliwy. Pisałeś, że emeryci mają waloryzację emerytur więc dalej będą mogli kupować tyle ile wcześniej pomimo wzrostu cen. 

Pokazałem Ci na przykładzie, że waloryzacja emerytur nie rośnie tak samo jak wzrost pensji więc co Ty pierdzielisz za głupoty, że emerytów to nie dotyczy i na tym nie stracą?!

Melonku szanowny, nie wyłapałeś że o wzroście pensji i cen produktów było powiedziane w przenośni aby się nie rozwodzić nad liczbami po przecinku.

No chyba jesteś chory jeśli sądzisz że wzrost pensji z 2tys. na 4tys. spowoduje wzrost ceny paliwa z 5zł na 10 zł.

 

 

Podrożeją produkty jedne więcej drugie mniej, może będą też niektóre nieliczne które zdrożeją procentowo proporcjonalnie do wzrostu minimalnej, ale opieirajmy się na inflacji, pensji minimalnej, emeryturze oraz na szacunkach za 4 - 5 lat pensji minimalnej, inflacji i emeryturze.

 

Ja twierdzę że pensja minimalna i emerytury będą rosły szybciej niż inflacja.

Czy ty uważasz inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No nie tylko z tym ile mam lat czy jak myślę jesteś w błędzie. W sumie masz rację glos dalej te swoj3 teorie nic mi do tego moze ktoś cie poslucha a mi dzieki temu będzie się lepiej żyło. Dla mnie temat zamkniety. 

A co do kuku, to zdaje się że to wlasbie ty tak gorąco radziles zeby kupować suszarnie bo to tak swietny interas. Zdradź wszystkim moze ile w tym roku zarobiles na tonie suszenia i ile ton by trzeba wysuszyć zeby zaku sie zwrócił. Ps do dzisiaj nie mam suszarni i dalej nie żałuję! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, robercikj100 napisał:

No widzisz jakbyś popatrzył na ten wykres to byś zobaczył że placa wzrosła dwukrotnie ale w ciągu 10 lat a nie w ciągu 2 czy 3 - nie wiem ile tam pan prezes ci obiecał . Oglądasz dużo TVP to mnie zaraz uswiadomiesz.

Ja doskonale widzę co dodaję. Chciałem abyś miał szerszy pogląd na sprawę niż tylko 4 lata. Ale jeśli chcesz mniej to proszę bardzo:

Placa-minimalna-w-krajach-Unii-Europejsk

 

Patrz co ten TVN ukrywa przed osiołkami. Rumunia jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek świata jednego roku nawet chińczyków chyba prędkością wyprzedzili, a pensje minimalne w 4 lata wzrosły o 91%.

Ale jak to, przecież w TVN o tym nie mówili więc pewnie wykres zmanipulowany i pewnie przez samego Jarka xD

14 minut temu, 20CBR12 napisał:

No nie tylko z tym ile mam lat czy jak myślę jesteś w błędzie. W sumie masz rację glos dalej te swoj3 teorie nic mi do tego moze ktoś cie poslucha a mi dzieki temu będzie się lepiej żyło. Dla mnie temat zamkniety. 

A co do kuku, to zdaje się że to wlasbie ty tak gorąco radziles zeby kupować suszarnie bo to tak swietny interas. Zdradź wszystkim moze ile w tym roku zarobiles na tonie suszenia i ile ton by trzeba wysuszyć zeby zaku sie zwrócił. Ps do dzisiaj nie mam suszarni i dalej nie żałuję! 

Nie wziąłem z księżyca teorii która wskazuje twój na okolice 13 lat.

Pisząc bzdury o barku możliwości kupna / sprzedaży nowego ciągnika do / z NL bo serwisant nie zna języka, bo transakcja przebiega w oparciu o ustne wmawianie czegoś drugiej str. sam dałeś powody aby przypuszczać że masz około 13 lat a na pewno nie więcej.

 

Z głową można zrobić na wszystkim świetny interes. Ale nie w tym roku na kukurydzy mokrej sypiącej 8t i kosztującej 340 zł za 30% xD gdy gaz kosztuje 1,2 zł brutto i mamy ciepłą jesień więc susząc w dzień suszymy za półdarmo.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Wiesz co nie pier**l bzdur! Wsxyscy dookoła narzekali ze w tym roku nie szło zarobić na suszeniu a ty twierdzisz że mozna. 

Co do zakupu ciagnika to zdaje się że nie bardzo wiesz na czym polega sprzedaż bezpośrednia, moze u ciebie to działa inaczej ale zwykle najpierw sprzedawca musi klijenta przekonac żeby to wlasnie od niego kupil tak drogi sprzęt a nie kogoś innego, później dopiero robi sie ofertę a na końcu dopiero jest umowa, no chyba że podpisujesz jakąś przedwstępna bo jrst potrzrbna zaliczka lub jakies inne zobowiazanie przed zakupem. 

Naprawdę nie musisz ojca uczyć jak ma ciagnik kupić! 

A tymbardziej się obrażać wzajemnie, bo do tej pory pisalem grzecznie ale moge zmienić to jak ci to bardziej odpowiada! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, 20CBR12 napisał:

Wiesz co nie pier**l bzdur! Wsxyscy dookoła narzekali ze w tym roku nie szło zarobić na suszeniu a ty twierdzisz że mozna. 

Co do zakupu ciagnika to zdaje się że nie bardzo wiesz na czym polega sprzedaż bezpośrednia, moze u ciebie to działa inaczej ale zwykle najpierw sprzedawca musi klijenta przekonac żeby to wlasnie od niego kupil tak drogi sprzęt a nie kogoś innego, później dopiero robi sie ofertę a na końcu dopiero jest umowa, no chyba że podpisujesz jakąś przedwstępna bo jrst potrzrbna zaliczka lub jakies inne zobowiazanie przed zakupem. 

Naprawdę nie musisz ojca uczyć jak ma ciagnik kupić! 

A tymbardziej się obrażać wzajemnie, bo do tej pory pisalem grzecznie ale moge zmienić to jak ci to bardziej odpowiada! 

Ani nie pisałeś grzecznie, bo wpadłeś tu od razu najeżony na mnie,

ani nikt w tym roku nie może powiedzieć czy na suszeniu szło zarobić czy nie bo jeszcze nikt nie wie po ile będzie sucha na wiosnę.

 

Co od zakupu ciągnika, cała otoczka jak przekonywanie, dogadywanie, przedwstępne umowy, zaliczki i inne pierdoły nie wskórają nic gdy cena nie będzie pasować.

Po za tym pisałeś że się nie da z powodu innych przeszkód takich jak brak znajomości języka przez serwisantów i wmawianie komuś że ktoś przyjedzie z zagranicy z serwisem xD

Może ci się pomyliło z farmer simulator? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Nam nie trzeba wojny, dac wam w rękę po kiju i ustawić oko w oko i wybuchnie wojna atomowa. Tak nie można, albo prowadzi sie dyskusję na argumenty, albo pyskówkę.

Jak widac , naród jest tak podzielony, że byle knypek moze przyjść i rządzić, a ludzie sami sobie skoczą do gardeł, smutne. Skończcie te wywody nie na temat, bo szkoda czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jahooo ale to nie byle knypek przyszedł, to grube ryby które pragną destabilizacji kraju który w końcu po około 200 latach różnego rodzaju zaboru zaczyna stawać na nogi i być konkurencją.

Nie pamiętasz niby wspaniałej partii Nowoczesna, nie pamiętasz niby oddolnego obywatelskiego poruszenia KOD?

Nie pamiętasz jak się później okazało że formacje te były finansowane z zagranicy a celem ich mocodawców była destabilizacja kraju PL? Skłócanie społeczeństwa i finalnie zmiana rządu na przychylny interesowi zagranicznemu, który nie myśli o niczym innym jak tylko bogacenie się na wykorzystywaniu narodu Polskiego?

 

Jaho nie widzisz że to nie my sami z siebie Polacy się kłócimy, tylko ktoś nas podjudza do tego?

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Na tym polega demokracja każdy ma pogląd na sprawę , sam socjalizm nie  jest zły , ale kapitalizm to wyzysk . 

Cena pszenicy kapitalistyczna wyzyskuje rolnika po 630 brutto .

Socjalistyczna ceny pszenicy powinna być na całego jednakowa jak 700 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, renovoltage napisał:

Czytając wypociny fanów marksa aż dziw mnie bierze że socjalizm nadal nigdzie się nie udał na świecie, ale w Polsce się uda pod sztandarem słusznej  partii O.o

Wiesz może, jak z wypłatą w firmie ZIARNO? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ja rozumiem, że ktoś ma inne zdanie niż ja i szanuję to. To nie jest powód, żeby się obrzucac inwektywami jak co niektórzy na forum. Fajnie, że  pojawiają się jakieś powórnania i konkretne argumenty, tylko to utoneło w wyzwiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
7 godzin temu, jacek1296 napisał:

A tak z ciekawości: jest 500+ na krowę i 100+ na tucznika, bo coś mi się kojarzy, że w poprzedniej kampanii jakiś karzełek obiecał?

i jest to w koncu czy nie ? bo jak jest to trzeba bd pewnie zaczac chowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Forum  staje nie ciekawe

ile tu postów nie dotyczy cen pszenicy

widzę że inne fora  stają sie bardziej ciekawe i na temat

gdzie są mediatorzy

a byłem od kilkunastu lat zwolennikiem agrofoto

kicha sie zrobiła jak gorszej  nie znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

cene pszency dowiesz się na skupie jak bedziesz zdecydowany przedać u nas po 500 cena wyjsciowa do negocjacji

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ponawiam pytanie, ma ktoś info co z firmą ZIARNO Cichoradz? Dostał ktoś kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
41 minut temu, krzysiek24m napisał:

Forum  staje nie ciekawe

ile tu postów nie dotyczy cen pszenicy

widzę że inne fora  stają sie bardziej ciekawe i na temat

gdzie są mediatorzy

a byłem od kilkunastu lat zwolennikiem agrofoto

kicha sie zrobiła jak gorszej  nie znajdziecie

inne czyli jakie,zrób reklame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, warchest napisał:

i jest to w koncu czy nie ? bo jak jest to trzeba bd pewnie zaczac chowac 

No chyba żartujesz, z podniesieniem dopłat będzie tak samo. Karzełek obiecał coś, na co nie wpływu. Czy to nie jest czyste oszustwo wyborcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
9 minut temu, jacek1296 napisał:

No chyba żartujesz, z podniesieniem dopłat będzie tak samo. Karzełek obiecał coś, na co nie wpływu. Czy to nie jest czyste oszustwo wyborcze?

a moze doplaty i podniosa nam wkoncu juz ile czasu unia miała nam podniesc doplaty choc troche wyrownac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
6 minut temu, gomez181 napisał:

panowie zbiory lichawe a ceny zbóż dalej niema a tu już listopad jak żyć?

Panie na krechę - zapiszą w sklepie 😃 .

1 godzinę temu, krzysiek24m napisał:

Forum  staje nie ciekawe

ile tu postów nie dotyczy cen pszenicy

widzę że inne fora  stają sie bardziej ciekawe i na temat

gdzie są mediatorzy

a byłem od kilkunastu lat zwolennikiem agrofoto

kicha sie zrobiła jak gorszej  nie znajdziecie

Trzeba porozmawiać jak cena stoi w miejscu pszenicy 630 zł brutto a może będzie taniej w styczniu ?

To podaj jaką masz cenę pszenicy ? 

12 minut temu, jacek1296 napisał:

No chyba żartujesz, z podniesieniem dopłat będzie tak samo. Karzełek obiecał coś, na co nie wpływu. Czy to nie jest czyste oszustwo wyborcze?

Wchodziliśmy do UNi dopłaty mieli być wyrównane po 10 latach . następnie rząd Polski zgodził się na zawieszenie 2014 - 2020  wyrównania na 7 lat . 

Zobaczymy co będzie teraz na lata 2020 w nowym budżecie ? . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 minut temu, warchest napisał:

a moze doplaty i podniosa nam wkoncu juz ile czasu unia miała nam podniesc doplaty choc troche wyrownac 

Ile masz lat, że w bajki wierzysz? Czy ktoś zwrócił uwagę o ile nominalnie wzrosło zadłużenie Polski przez ostatnie 4lata? Albo jak bardzo spadły inwestycje państwowe, bo kasa poszła na rozdawnictwo? Wiem, że w tvkura tego nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, jacek1296 napisał:

Ile masz lat, że w bajki wierzysz? Czy ktoś zwrócił uwagę o ile nominalnie wzrosło zadłużenie Polski przez ostatnie 4lata? Albo jak bardzo spadły inwestycje państwowe, bo kasa poszła na rozdawnictwo? Wiem, że w tvkura tego nie ma.

Matko jaki ty masz wyprany mózg i ograniczone zdolności samodzielnego myślenia.

Weź sam sprawdź jakie są nakłady na państwowe inwestycje teraz za PIS a jakie były za POpaprańców i przestań powtarzać kłamstwa zasłyszane w TVN.

 

Za POpaprań wyglądało tak:

 

image.png.7f8dfe72f93fd1d5211de34db452ecaf.png

 

za PIS wygląda tak:

image.png.85176226ca87a9f872db4164a1d91e4d.png

 

 

Czyli POpaprańcy raz dali 240 tys. zł raz 217 tys. zł na inwestycje i  w tym przedziale operowali.

PIS na inwestycje przeznacza 270 tys - 230 tys. w tym przedziale.

 

I kto dał więcej na inwestycje i komu jeszcze starczyło na socjal?

 

 

Co do długu publicznego, to czy baranku nie posiadający swojego móżdżka nie wiesz że nie jest ważna wysokość zadłużenia w liczbie tylko znaczenie ma procentowy udział zadłużenia względem PKD?

PL nie najgorzej wypada ze swoim zadłużeniem. Zadłużenie jest w okolicy 50% PKD i teo jest bezpieczny poziom bo niektórzy mają powyżej 100% np. Francuzy, Belgy, Hiszpanie, Makarony i nic sobie z tego nie robią.

https://forsal.pl/artykuly/1394693,dlug-publiczny-i-deficyt-budzetowy-iii-kw-2018-unia-eruopejska-strefa-euro.html

 

Mam nadzieję że jesteś zmanipulowanym prostym człowiekiem przez te szatańskie media sponsorowane przez wrogów Polski, a może jesteś płatnym trollem?

Jeśli cię zmanipulowali, pół biedy, w końcu zrozumiesz że byłeś dymany bez mydła i czerpanie wiedzy z TVN oraz pochodnych było wielkim błędem. Ale jeśli świadomie przeszedłeś na stronę wroga gospodarczego to brak mi słów że w PL jest jeszcze tylu zdrajców którzy sprzedadzą się za marne srebrniki.

 

EDIT:

odnośniki do tabelek

https://stat.gov.pl/wyszukiwarka/?query=tag:nakłady+brutto+na+środki+trwałe

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj