Polecane posty

slawek2209    161
6 minut temu, jahooo napisał:

Rozmawiałem z kilkoma firmami - ciągną zboże z Ukrainy, bo w kraju nie ma już surowca do poważnych zakupów, generalnie został plankton. Nawet na kontrakty ciężko coś znaleźć. Zboże z Ukrainy też nie jest za pół ceny, do tego transport, no i trzeba na niego czekać.

Najwyraźniej mają co ciągnąć z ua jak u nas jak stanęło tak stoi.W żniwa cena i tak spadnie w ramach sezonowej sprzedaży bezpośrednio z pola.Jeśli nie będzie cła na zboże ze wschodu to można zapomnieć o 1000 zł za tone pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

A jakiego zboża brakuje, i czym są poważne kontrakty?

Ryżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż jęczmień jak jest ktoś zainteresowany 2000t


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy tej ilości pewnie z 750 netto chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, za pół tony

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Skoro towaru nie ma to powinna cena rosnąć. Sami widzicie jak to jest, na pierwszym miejscu wyzysk w biały dzień poprzedzony propagandą i manipulacjami. 

Zapotrzebowanie jest teraz bardzo duże, bo hodowla ruszyła ostro i dalej będzie, bo do świniaków i drób dołączy. U chinoli od początku roku podrożał ponad 50 procent. I teraz co mamy sprzedawać po 700 zł, bo giełdy szafują danymi wyssanymi z palca popierając się polityką państwa, dajmy na to USA lub Rosji mając gdzieś to że towaru aktualnie nie ma? Oni cały czas  myślą, że my to ciemniejsi w tej materii jesteśmy od świniaków stasia. Jestem za żeby sprowadzali z ukrainy, niech płacą za transport i wtedy wyniesie ich impreza drożej niż mieliby na miejscu. Będę w tym roku przerabiał stare stodoły na magazyny, żeby mieć większe pole manewru z przechowywaniem. U nas w gminie coraz więcej osób stawia biny i magazyny. W żniwa coraz mniej osób będzie woziło. Zobaczymy co wtedy młyny zrobią jak chapną 3 razy mniej towaru po najniższej cenie. Dobra zmiana zrobiła o tyle dobrze, że polacy mogą sobie pozwolić na to, żeby do niemiec za parobków nie jezdzić.

Stachu ja po 810 sprzedawałem pszenicę sprzed dwóch lat, czyli na pewno nie straciłem, a pozwolić sobie mogę na straty, bo żyd z banku ode mnie nie zarobi na odsetkach.

Sławek do zbiorów daleko, a szacunkami firmy polskie skoro ściągają z zagranicy raczej powierzchni magazynowych nie wypełnią

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49

W normalnym roku cena w Polsce = MATIF - 100zł i eksport idzie pełną parą. W obecnym z powodu słabych plonów nie ma co wywozić więc cena jest równa cenie na MATIF. Gdyby zboża rzeczywiście brakowało to cena byłaby  MATIF + 100zł i import pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
Napisano (edytowany)

Agro efekt  z 765 na 750 . Bylem wczoraj z jednym transportem to stalo trzech w kolejce. Gadalem z nimi  to pòl roku temu jeszcze mieli swinie  a teraz nic ani jednej sztuki . I do hodowli juz nie wròca.   U nas sa trzy skupy polskie mlyny juz nie kupuja agro efekt do 15 czerwca a agravet raczej caly czas ale za to cena slaba. 

Edytowano przez motorader18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, JozB napisał:

Skoro towaru nie ma to powinna cena rosnąć. Sami widzicie jak to jest, na pierwszym miejscu wyzysk w biały dzień poprzedzony propagandą i manipulacjami. 

Zapotrzebowanie jest teraz bardzo duże, bo hodowla ruszyła ostro i dalej będzie, bo do świniaków i drób dołączy. U chinoli od początku roku podrożał ponad 50 procent. I teraz co mamy sprzedawać po 700 zł, bo giełdy szafują danymi wyssanymi z palca popierając się polityką państwa, dajmy na to USA lub Rosji mając gdzieś to że towaru aktualnie nie ma? Oni cały czas  myślą, że my to ciemniejsi w tej materii jesteśmy od świniaków stasia. Jestem za żeby sprowadzali z ukrainy, niech płacą za transport i wtedy wyniesie ich impreza drożej niż mieliby na miejscu. Będę w tym roku przerabiał stare stodoły na magazyny, żeby mieć większe pole manewru z przechowywaniem. U nas w gminie coraz więcej osób stawia biny i magazyny. W żniwa coraz mniej osób będzie woziło. Zobaczymy co wtedy młyny zrobią jak chapną 3 razy mniej towaru po najniższej cenie. Dobra zmiana zrobiła o tyle dobrze, że polacy mogą sobie pozwolić na to, żeby do niemiec za parobków nie jezdzić.

Stachu ja po 810 sprzedawałem pszenicę sprzed dwóch lat, czyli na pewno nie straciłem, a pozwolić sobie mogę na straty, bo żyd z banku ode mnie nie zarobi na odsetkach.

Sławek do zbiorów daleko, a szacunkami firmy polskie skoro ściągają z zagranicy raczej powierzchni magazynowych nie wypełnią

No jak dwa lata leżała to faktyznie zarobiłeś gdzie ta hodowla rusza pytam poraz kolejny? Na warchlaka cena jest zaporowa ludzie lochy polikwidowali i już do nich nie wrócą bo ich na to nie stać Ci co hodują zapasy do żniw porobili bo uwierzyli w Twoją propagandę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/15404-w-slaskowie-powstala-nowoczesna-ferma-ze-stanowiskami-na-740-loch 

Niektórzy  nie wrócą ale za to powstają duże fermy .  Ja do dożyć nie należę ale też dodatkowe 15 loch wstawilem ale tylko dlatego że mam zaplecze w postaci ziemi i nie muszę dużej ilości zboża kupować.  Oby zboże skończyło do 1000 wtedy może takim Sraśką bez ziemi odechce się zwiększać hodowli

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie czytałeś, że stachu będzie sąsiadów wykupował? Biedak chyba myśli, że przy tej suszy będą mu hektar po pińcet sprzedawali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, piotreku1 napisał:

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/15404-w-slaskowie-powstala-nowoczesna-ferma-ze-stanowiskami-na-740-loch 

Niektórzy  nie wrócą ale za to powstają duże fermy .  Ja do dożyć nie należę ale też dodatkowe 15 loch wstawilem ale tylko dlatego że mam zaplecze w postaci ziemi i nie muszę dużej ilości zboża kupować.  Oby zboże skończyło do 1000 wtedy może takim Sraśką bez ziemi odechce się zwiększać hodowli

Ile tych ferm powstało 750 loch to zjada zboża ze 100 ha no bez jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No Ty srasiu to jaj raczej nie masz . Każda locha to minimum 25 tucznikow rocznie  A ta ferma nie jest jedyną co powstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

 

 

Panowie,jakby ktoś jeszcze pytał  gdzie dowieść Staszkowi ta pszenicę po 500 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszku nie szkoda ci zdrowia tracić na tych gimbuso / maklerów  ???

weż chłopie odpuść , włączą sobie bajke i wszyscy odpoczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ot i tajemnica rozwiązana😁.  Nie wiem czy udajesz ... czy nim jesteś, ale najbardziej mnie denerwuje fakt, że sam jesteś najprawdopodobniej rolnikiem jakimśtam, a probujesz ze swoimi kolegami(nie wszyscy hodowcy oczywiście tak robią) siać propagandę jak ta banda co przy korycie siedzi i wszystkim manipuluje. Do dziś dnia czekam na odpowiedz po co te twoje sztuczki? Ja i inni zapewne też próbują  oprócz cen dowiedzieć się jak to wszystko działa, żeby sprzedawać jak najlepiej. Ja dalej nie wiem dlaczego nastąpiły te obniżki w marcu. Chcę się po prostu dowiedzieć jak to działa, bo uważam, że skoro nauczyciele, strażacy, a teraz nawet fizjoterapeuci protestują, to my też powinniśmy godnie żyć, bo nie dość że płacimy podatki, krusy, to oprócz czasu poświęcanego inwestujemy ogromne pieniądze w cały ten interes i mamy prawo żądać więcej niż nasi ojcowie dostawali za rok 2004 czy 2005. Każdy chce podwyżek, koszty przerzucając na nas, a my szamotamy się z takimi kłamliwymi osobami jak ty i godzimy się na 600 zł za pszenicę i najprawdopodobniej 300 zł za qq na jesień, bo jednak w usa posieją qq z miesięcznym opóznieniem, w brazylii szacunki podniosą o 3 mln, a w chinach znajda kolejne 100 mln.  

Przecież do zwykłe złodziejstwo!

Coraz bardziej przekonuję się do tego co kiedys kolega thug napisał, że polityka wielkiego brata zza oceanu będzie szła w kierunku obniżek. Nawet jeśli mają gigantyczne problemy i z zasiewem i pogodą. A wszytkiemu winna jest pewnie polityka tego ryżawego trumpka, poddupka putina. Tylko nie rozumiem po co te jego gierki jak duża cześć kraju cierpi na braku handlu z chinami. I najlepsze, że to wszystko nastapiło zaraz przed jutrzejszym raportem, który miał wywindować ceny do góry, a pewnie jeszcze obniży na giełdach. Myślę, że nie ma w tym przypadku, wszystko jest starannie przygotowane pod czyjeś zyski. 

7 godzin temu, motorader18 napisał:

Agro efekt  z 765 na 750 . Bylem wczoraj z jednym transportem to stalo trzech w kolejce. Gadalem z nimi  to pòl roku temu jeszcze mieli swinie  a teraz nic ani jednej sztuki . I do hodowli juz nie wròca.   U nas sa trzy skupy polskie mlyny juz nie kupuja agro efekt do 15 czerwca a agravet raczej caly czas ale za to cena slaba. 

Toż to ciekawe, ceny poszły 40 procent do góry i zapowiada się że to nie koniec, a oni zrezygnowali  i nie wrócą. 

Zawsze mnie to ciekawi jak ktoś pisze, że jest juz obkupiony, a do żniw pozostaje kupę czasu. To samo z kukurydzą, dopiero co zasiana, a oni mają do samego pazdziernika. I mają kasę i na towar i na pracowników pół roku z góry. Zawsze sobie wtedy przypominam wypociny mynystra sawickiego ile to nie mamy zboża w kraju, a okazało się, że nic nie było. Też było ze 2 miechy do żniw. 

1 minutę temu, ordynator napisał:

Staszku nie szkoda ci zdrowia tracić na tych gimbuso / maklerów  ???

weż chłopie odpuść , włączą sobie bajke i wszyscy odpoczną

Posłuchaj kolegi. wez zluzuj kompa, puśćcie  sobie baję, a rano wieśwagenem ruszajcie po pszeniczkę na ukrainę. Tylko nie zapomnij dobrej gadki przyszykować, bo u kolegi raczej ubogo ze słownictwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, piotreku1 napisał:

No Ty srasiu to jaj raczej nie masz . Każda locha to minimum 25 tucznikow rocznie  A ta ferma nie jest jedyną co powstaje

Tyle że w to miejsce ubywa rodzinnych gospodarstw i nie myśl że te fermy kupi ąwasze zboże bo one stawiane są pod kontrakty nikt nie jest w stanie sprzedać samodzielnie prosiąt z takiej fermy

7 godzin temu, wiko napisał:

 

 

Panowie,jakby ktoś jeszcze pytał  gdzie dowieść Staszkowi ta pszenicę po 500 😉

Przestań głupoty pisać nigdzie nie pisałem że pszenica będzie po 500 jesteś bardziej zakłaman y jak cała opozycja razem wzięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
13 godzin temu, piotreku1 napisał:

No Ty srasiu to jaj raczej nie masz . Każda locha to minimum 25 tucznikow rocznie  A ta ferma nie jest jedyną co powstaje

U nas są fermy mające ok 50 tyś loch  i powyżej 500 tyś tucznika i na dziś mają cenę pszenica pasz 750 netto jęczmień 720  loco ferma i w sumie to okolicznego rolnika mają gdzieś i to przy totalnej zeszłorocznej suszy i plonach na poziomie 30% średniej wieloletniej,wczoraj kupiona kuku 730 netto ,północ Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena z dostawą ?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, ws71 napisał:

U nas są fermy mające ok 50 tyś loch  i powyżej 500 tyś tucznika i na dziś mają cenę pszenica pasz 750 netto jęczmień 720  loco ferma i w sumie to okolicznego rolnika mają gdzieś i to przy totalnej zeszłorocznej suszy i plonach na poziomie 30% średniej wieloletniej,wczoraj kupiona kuku 730 netto ,północ Polski

Ferma 50 tyś loch? Podaj gdzie bo ja o takiej w Polsce nie słyszałem .większe bajki piszesz niż Srasiu  😄

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poldanor dawny

Ja słyszałem większe Ty je tu głosisz 😛

Kolega napisał fermy ale Twoja główka tego nie ogarnia zbyt mało miejsca na mózg tylko plewy z tej pszenicy o miała 1200 kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie ma w Polsce fermy na 50 tyś loch . Najwieksze miała powstać w Czaplinku na 26,5 tyś loch ale jeszcze jej nie wybudowano . Sołtys48  jeśli jest taka to podaj miejscowość 

43 minuty temu, staszek131415 napisał:

Poldanor dawny

Ja słyszałem większe Ty je tu głosisz 😛

Kolega napisał fermy ale Twoja główka tego nie ogarnia zbyt mało miejsca na mózg tylko plewy z tej pszenicy o miała 1200 kosztować

Twoich Sraszek nikt jednak nie przebije .Ale co można się spodziewać po dzieciaku co mieszka w jednej szopie z swiniami A kreuje się na dużego hodowce . A gdyby nie 500+ to na jabola by nie miał. Nigdy nie będziesz dużym  hodowcą świń bo nieudacznik zawsze będzie nieudacznikiem  jedyne co Ci zostało to wypisywać swoje wypociny na tym forum . Nigdy nie przyznasz się gdzie mieszkasz bo co wstyd. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19793

To nie jest jedną miejscowość ale kilkanaście 

9 minut temu, piotreku1 napisał:

 chodowce

  chodowcą 

Hodowla=hodowca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja moge napisac ze u nas rolnicy maja 100tys loch  idąc twoim tokiem myślenia  oczywiście nie jeden ale wielu w kilkuset  miejscowościach  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj