Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

Oddawałeś kiedyś do Sokołowa bez tego pośrednika?

nie, zawsze przez pośrednika oddaje, samemu takiej ceny bym pewnie nie uzyskał

 

Przed chwilą, Elvis1090 napisał:

a bez posredników sokołów nie odbiera??

pewnie odbiera ale pewnie cena zależy od odstawianej ilości i jeśli pośrednik odstawia bardzo dużo sztuk to  po pierwsze cena pewnie większa i myślę że uczicwiej podchodzą do ważenia mięsa. 

Opublikowano
1 minutę temu, mid7 napisał:

nie, zawsze przez pośrednika oddaje, samemu takiej ceny bym pewnie nie uzyskał

 

Raz cena A dwa na waga i wybicie . Nie każdy ma takiego pośrednik ,więc nie zawsze na wbc może wyjść tak kolorowo jak piszesz

5 minut temu, Elvis1090 napisał:

a bez posredników sokołów nie odbiera??

Sami też odbierają

Opublikowano
mid7 napisał:

2 minuty temu, Elvis1090 napisał:

oddajes do sokołowa do koła?? daj na nich namiar moze podesle im kilka sztuk na probe

ja szprzedaje przez FHU Szczygliński G. z Płocka

ile Szczyglinski bierze od sztuki za poubojowo i jak Ci się z nimi współpracuje?

Opublikowano (edytowane)

Widzisz sołtys nie tylko ja tak licze tylko wiekszość z forum tak liczy. Jeśli ubojnia nie wazy przed ubiciem bydła tylko np gospodarz na swojej wadze musisz odjac od wagi byka 5-7% brudu proste i logiczne

Edytowane przez JarekBazydlo
Opublikowano
10 minut temu, Riczson napisał:

ile Szczyglinski bierze od sztuki za poubojowo i jak Ci się z nimi współpracuje?

teraz przy 10 sztukach 120 zł od sztuki, jak poniżej 5 sztuk to chyba 150 ale to też pewnie zależy jak daleko musi jechać do gospodarstwa i po ile sztuk

Opublikowano

Koledzy temat wałkowany a ludzie dalej kosmiczne ceny piszą za byki jak mid7 który wyliczył sobie 8 zł brutto 7,4zł netto za HF

Kolego średnio za byka dostałeś 5151,57 zł dzilisz to przez wagę jaką miałes u siebie na podwórku ( w ubojni waga zawsze pokarze mniej chodzby dlatego ze ustawowo waga może się mylić 3%) . waga u Ciebie 745 kg

5151,57 zł  / 745 kg= 6,91 zł netto i taką cenę otrzymałeś

a pisanie  ze handlarz by odliczył 7 % to jaja jakieś nie matematyka.

745 kg miały bo były głodne bo jachały na wbc jakby miał handlarz przyjachać to byś bysiory opasł tak ze by miały powyżej 800 kg  i 7% by odliczał z 800kg byka a nie  z 745kg.

Ludzie nauczie się raz na zawsze liczyć i pierdół nie wypisujcie kasę jaką otrzymaliście za byka dzielicie przez jego wage i macie cenę a nie odliczacie jeszcze opas dla handlarza i piszecie o cenie 8 zł brutto za HF.

Opublikowano
3 minuty temu, tyran3 napisał:

Koledzy temat wałkowany a ludzie dalej kosmiczne ceny piszą za byki jak mid7 który wyliczył sobie 8 zł brutto 7,4zł netto za HF

Kolego średnio za byka dostałeś 5151,57 zł dzilisz to przez wagę jaką miałes u siebie na podwórku ( w ubojni waga zawsze pokarze mniej chodzby dlatego ze ustawowo waga może się mylić 3%) . waga u Ciebie 745 kg

5151,57 zł  / 745 kg= 6,91 zł netto i taką cenę otrzymałeś

a pisanie  ze handlarz by odliczył 7 % to jaja jakieś nie matematyka.

745 kg miały bo były głodne bo jachały na wbc jakby miał handlarz przyjachać to byś bysiory opasł tak ze by miały powyżej 800 kg  i 7% by odliczał z 800kg byka a nie  z 745kg.

Ludzie nauczie się raz na zawsze liczyć i pierdół nie wypisujcie kasę jaką otrzymaliście za byka dzielicie przez jego wage i macie cenę a nie odliczacie jeszcze opas dla handlarza i piszecie o cenie 8 zł brutto za HF.

byk na luzie to nie na uwiezi... jak chcesz w byka z luzu 55kg zarcia wepchnac przed sprzedaza??

Opublikowano

z luzu to negocjujesz max 5% opasu. A po za tym co to za problem zamkniesz im wodę na 24 godziny  i gwarantuje Ci ze  wypiją taką ilość ze 55kg to będzie mało. oczywiście to dręczenie zwierzaka i lepiej negocjować mniejszą skite. 

na zywca masz opas na wbc masz wybojowość i nikt niema prawa skity jeszcze liczyć. Jeżeli tak robi to oszukuje sam siebie. Mid7 dostał 6,91 netto 7,4brutto  ale dla lepszego samopoczucie i zeby sąsiadowi gul skoczył pisze ze dostał 60 gr wiecej. i wychodzi cena kosmos 8 zł za hf.

Opublikowano
6 minut temu, tyran3 napisał:

z luzu to negocjujesz max 5% opasu. A po za tym co to za problem zamkniesz im wodę na 24 godziny  i gwarantuje Ci ze  wypiją taką ilość ze 55kg to będzie mało. oczywiście to dręczenie zwierzaka i lepiej negocjować mniejszą skite. 

na zywca masz opas na wbc masz wybojowość i nikt niema prawa skity jeszcze liczyć. Jeżeli tak robi to oszukuje sam siebie. Mid7 dostał 6,91 netto 7,4brutto  ale dla lepszego samopoczucie i zeby sąsiadowi gul skoczył pisze ze dostał 60 gr wiecej. i wychodzi cena kosmos 8 zł za hf.

a przez ten czas co wody nie beda miały to zjedza mniej, bo jak niema wody to niema jedzenia przynajmniej tak moje zwierzeta reaguja... ja na łancuchach jak sprzedaje na zywa to daje przed sprzedaza ziemiaki i srute ale 50 kg to nigdy mi sie w byka wcisnac nie udało 35 kg max... a tak naprawde nigdy nie sprzewdawałem na WBC slr chyba spróbuje albo bedzie doprzodu albo plecy... niema co liczyc jak nie spróbuje to nie bede wiedział i to proponuje kazdemu który zastanawia sie co sie bardziej opłaca;-)

  • Like 1
Opublikowano
24 minuty temu, tyran3 napisał:

z luzu to negocjujesz max 5% opasu. A po za tym co to za problem zamkniesz im wodę na 24 godziny  i gwarantuje Ci ze  wypiją taką ilość ze 55kg to będzie mało. oczywiście to dręczenie zwierzaka i lepiej negocjować mniejszą skite. 

na zywca masz opas na wbc masz wybojowość i nikt niema prawa skity jeszcze liczyć. Jeżeli tak robi to oszukuje sam siebie. Mid7 dostał 6,91 netto 7,4brutto  ale dla lepszego samopoczucie i zeby sąsiadowi gul skoczył pisze ze dostał 60 gr wiecej. i wychodzi cena kosmos 8 zł za hf.

Najbardziej chodzi o sąsiada 😉 

Opublikowano
22 minuty temu, tyran3 napisał:

Koledzy temat wałkowany a ludzie dalej kosmiczne ceny piszą za byki jak mid7 który wyliczył sobie 8 zł brutto 7,4zł netto za HF

Kolego średnio za byka dostałeś 5151,57 zł dzilisz to przez wagę jaką miałes u siebie na podwórku ( w ubojni waga zawsze pokarze mniej chodzby dlatego ze ustawowo waga może się mylić 3%) . waga u Ciebie 745 kg

5151,57 zł  / 745 kg= 6,91 zł netto i taką cenę otrzymałeś

a pisanie  ze handlarz by odliczył 7 % to jaja jakieś nie matematyka.

745 kg miały bo były głodne bo jachały na wbc jakby miał handlarz przyjachać to byś bysiory opasł tak ze by miały powyżej 800 kg  i 7% by odliczał z 800kg byka a nie  z 745kg.

Ludzie nauczie się raz na zawsze liczyć i pierdół nie wypisujcie kasę jaką otrzymaliście za byka dzielicie przez jego wage i macie cenę a nie odliczacie jeszcze opas dla handlarza i piszecie o cenie 8 zł brutto za HF.

nie denerwuj sie  tak bo nie ma o co, prawie wcale się nie udzielam forum w temacie ceny byków  ale napisałem prawdę jak wyszłem na bykach, nie wiem jak jest u ciebie ale w mojej histori czyli tak mniej więcej od 15 kiedy to pracuje w rolnictwie na poważnie nie widziałem jeszcze faktury na której by kupujący odliczył mniej jak 7% i to bez znaczenia czy to byk z luza czy z uwięzi, i to że pisze o odliczeniu na poziomie  7 % to nie jaja a sama prawda która jest praktykowana w moich okolicach przez wszystkich kupujących, jeśli znasz takiego co bierze 5% to ich wymień napewno sporo osób z forum sprzedajacych na żywą wagę skorzysta, mi przy przeliczaniu mówisz żebym nie  odliczał żadnego % a sam w następnym poście piszesz z luzu biorą od ciebie 5%, wiec nie rozumiem twojego wyliczenia w który mnie uwzględniasz odliczenia, co do samego opasania przed sprzedażą nigdy nie robiłem tego co ty piszesz bo handlarz nie głupi i sie pozna kiedy byk najedzony a kiedy nie i wtedy weżmie nie 5 czy 7 % a 8% lub więcej procent, i  u mnie byki były akurat nakarmione przed sprzedażą bo miały jechać na drugi dzień dopiero ale zadzwonił kupujący że moze przyjechać za godzinę, także to opasanie nie ma żadnego znaczenia do ceny za żywą wagę, a co do opasu pod handlarza z 745 na 800 kg, poprostu brak słów, gorszej głupoty to ja w życiu nie słyszałem, proponuje  Ci jeszcze raz przezytać to co napisałeś bo piszesz rzeczy niewiarygodne :D

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

oczywiście kazdy robi jak mu się opłaca i każde zwierze reaguje inaczej. ale niema prawa nikt  liczyć straczki jak sprzedajesz na wbc. To się nazywa kreatywna księgowość.

Wytłumaczę to na świniach

sprzedaje 100 kg świnie na wbc do sokołowa dostaje za nią 500 zł czyli za kg dostaje 5 zł  na zywą i teraz mid7 zrobił by taki manewr Co prawda dostałem 500 zł ale jakbym sprzedał przez handlarza to on by mi jeszcze odciągnoł 3 % na opas ( 3 kg). a wiec po przeliczeniu dostałem nie 5 zł a 5,15zł. 

Reasumując ja dostałem za tucznika 500 zł  i mid 7 dostał 500zł ale ja sprzedałem za 5 zł a on za 5,15 zł przecież to matematyczna paranoja.

p.s mid7 byk pod handlarza może "przytyć" o wiele wiecej  :Pniz 50 kg  w pare godzin, heheheh  gorzej jak handlarz nie przyjedzie to biedny byk ma problem:P

 

Edytowane przez tyran3
Opublikowano (edytowane)
13 minut temu, tyran3 napisał:

oczywiście kazdy robi jak mu się opłaca i każde zwierze reaguje inaczej. ale niema prawa nikt  liczyć straczki jak sprzedajesz na wbc. To się nazywa kreatywna księgowość.

Wytłumaczę to na świniach

sprzedaje 100 kg świnie na wbc do sokołowa dostaje za nią 500 zł czyli za kg dostaje 5 zł  na zywą i teraz mid7 zrobił by taki manewr Co prawda dostałem 500 zł ale jakbym sprzedał przez handlarza to on by mi jeszcze odciągnoł 3 % na opas ( 3 kg). a wiec po przeliczeniu dostałem nie 5 zł a 5,15zł. 

Reasumując ja dostałem za tucznika 500 zł  i mid 7 dostał 500zł ale ja sprzedałem za 5 zł a on za 5,15 zł przecież to matematyczna paranoja.

 

widzę że nie zrozumiałeś wszytskich moich powyższych wypowiedzi, ani swojej powyższej, bo tak jeśli ja sprzedałem byki na wbc i dostałem za nie 55121 zł to chcąć dostać na żywą wagę taką samą kwotę kupujący, przyjmująć wagę z gospodarstwa zawsze odliczy te 7%  i by mi musiał zaproponować  cenę 7,95 zł żebym otrzymał ogólną kwotę którą otrzymałem sprzedająć na WBC. ja nie porównuje dwóch róznych rolników to wyliczam to na przykłądzie jednego rolnika, twoje powyższe porównanie z trzodą nie ma sensu, zarówno tobie jak i mi trzoda w przeliczeniu wyszła 5,15 bo ty przeliczająć z wbc tez powinneś odjąć te 3% żeby podać cenę za żywca

Edytowane przez mid7
Opublikowano
37 minut temu, tyran3 napisał:

z luzu to negocjujesz max 5% opasu. A po za tym co to za problem zamkniesz im wodę na 24 godziny  i gwarantuje Ci ze  wypiją taką ilość ze 55kg to będzie mało. oczywiście to dręczenie zwierzaka i lepiej negocjować mniejszą skite. 

na zywca masz opas na wbc masz wybojowość i nikt niema prawa skity jeszcze liczyć. Jeżeli tak robi to oszukuje sam siebie. Mid7 dostał 6,91 netto 7,4brutto  ale dla lepszego samopoczucie i zeby sąsiadowi gul skoczył pisze ze dostał 60 gr wiecej. i wychodzi cena kosmos 8 zł za hf.

To co ja mam powiedziec swoim bykom zeby nie zarły i piły przez 24h bo np jutro jada na WBC? A ważone przed WBC na zywa sa u mnie w gospodarstwie potem nie sa wazone przed ubiciem tylko juz same mieso.  Co innego jak byk zaraz przed ubojem jest wazony na zywa wage a potem wazone jest mieso. Tu jest cała róznica odliczania 5-7%

Opublikowano

mid ja Cie zrozumiałem tylko Ty piszesz nie tak jak powinieneś. 

Skoro twoje byki i tak były najedzone to dostałeś za nie 6,91 netto  na wbc

przyjechałby  handlarz okradł cię na skicie 7% ok 50 kg na byku ok 350 zł)  czyli w przeliczeniu na 1 kg ok 50 gr.

Wiec twoja wiadomośc powinna  brzmieć dostałem na wbc 6,91 zł netto jakbym sprzedał handlarzynie dostałbym 6,41 zł netto. A ty zamiast 50 gr odjąc od sumy to ją dodałeś i wyszła kosmiczna wartośc.

Opublikowano
1 minutę temu, tyran3 napisał:

mid ja Cie zrozumiałem tylko Ty piszesz nie tak jak powinieneś. 

Skoro twoje byki i tak były najedzone to dostałeś za nie 6,91 netto  na wbc

przyjechałby  handlarz okradł cię na skicie 7% ok 50 kg na byku ok 350 zł)  czyli w przeliczeniu na 1 kg ok 50 gr.

Wiec twoja wiadomośc powinna  brzmieć dostałem na wbc 6,91 zł netto jakbym sprzedał handlarzynie dostałbym 6,41 zł netto. A ty zamiast 50 gr odjąc od sumy to ją dodałeś i wyszła kosmiczna wartośc.

widzę że mamy bardzo ale to bardzo rózne sposoby liczenia a twoje to już jakiś kosmos, i myślę że wiele osób z forum to potwierdzi, "6,91 netto na wbc" tak się nie piszę najwyżej 6,91 netto za żywą, na WBC dostałem 13,10 netto jak już, moje 7,95 to jest tylko przeliczenie z WBC na żywą i jest na 100% prawidłowe. 

Opublikowano
29 minut temu, tyran3 napisał:

oczywiście kazdy robi jak mu się opłaca i każde zwierze reaguje inaczej. ale niema prawa nikt  liczyć straczki jak sprzedajesz na wbc. To się nazywa kreatywna księgowość.

Wytłumaczę to na świniach

sprzedaje 100 kg świnie na wbc do sokołowa dostaje za nią 500 zł czyli za kg dostaje 5 zł  na zywą i teraz mid7 zrobił by taki manewr Co prawda dostałem 500 zł ale jakbym sprzedał przez handlarza to on by mi jeszcze odciągnoł 3 % na opas ( 3 kg). a wiec po przeliczeniu dostałem nie 5 zł a 5,15zł. 

Reasumując ja dostałem za tucznika 500 zł  i mid 7 dostał 500zł ale ja sprzedałem za 5 zł a on za 5,15 zł przecież to matematyczna paranoja.

p.s mid7 byk pod handlarza może "przytyć" o wiele wiecej  :Pniz 50 kg  w pare godzin, heheheh  gorzej jak handlarz nie przyjedzie to biedny byk ma problem:P

 

wi3c wedluh twego liczenia masz 500 zł za 100 kg swinir(waga w domu) i twierdzisz że na żywo to po 5 zł...

przyjeżdża handlarz waży świnie 100 kg..kazdy potraca 2iec odejmuje Ci te 3% i zostaje 97 kg * 5 zl= 485 zł

te 15 zł wyparowalo?

  • Like 2
Opublikowano
1 godzinę temu, tyran3 napisał:

Koledzy temat wałkowany a ludzie dalej kosmiczne ceny piszą za byki jak mid7 który wyliczył sobie 8 zł brutto 7,4zł netto za HF

Kolego średnio za byka dostałeś 5151,57 zł dzilisz to przez wagę jaką miałes u siebie na podwórku ( w ubojni waga zawsze pokarze mniej chodzby dlatego ze ustawowo waga może się mylić 3%) . waga u Ciebie 745 kg

5151,57 zł  / 745 kg= 6,91 zł netto i taką cenę otrzymałeś

a pisanie  ze handlarz by odliczył 7 % to jaja jakieś nie matematyka.

745 kg miały bo były głodne bo jachały na wbc jakby miał handlarz przyjachać to byś bysiory opasł tak ze by miały powyżej 800 kg  i 7% by odliczał z 800kg byka a nie  z 745kg.

Ludzie nauczie się raz na zawsze liczyć i pierdół nie wypisujcie kasę jaką otrzymaliście za byka dzielicie przez jego wage i macie cenę a nie odliczacie jeszcze opas dla handlarza i piszecie o cenie 8 zł brutto za HF.

Człowieku nie kompromituj się. 

Opublikowano (edytowane)

byki mid7 745kg*0,93=692,85 kg tyle by u handlarza wazyly jak by nie oszukał 692,85*0,55miesnosci=381,06miesa *13,10=4991,98zl netto  podzielic na 692,85kg wychodzi 7,205netto * 1,08=7,7814zl brutto na na takie byki hf to miesnosc w sokolowie bardzo dobrze policzyli

Edytowane przez slawekz1975
dodanie zdania
Opublikowano (edytowane)
20 minut temu, slawekz1975 napisał:

byki mid7 745kg*0,93=692,85 kg tyle by u handlarza wazyly jak by nie oszukał 692,85*0,55miesnosci=381,06miesa *13,10=4991,98zl netto  podzielic na 692,85kg wychodzi 7,205netto * 1,08=7,7814zl brutto

no to mamy kolejne 3 rózne wyliczenie moich byków, trochę go nie rozumiem bo najpierw odejmujesz 7% potem mnożysz przez wybicie co nie ma kompletnie sensu bo inne wagi są u mnie w domu a inne jak byki dojechały do ubojni

jak już to liczymy to tak:

waga byków w zakładzie sokołów 7150 kg x 55% (wybicie) = 3932,5 kg tyle było mięsa i to sie zgadza ze sumą wagi mięsa każdego byka z rozliczenia

3932,5 kg x 13 zł/kg netto =  51515,75 zł + 7% = 55121,85 i tyle za nie otrzymałem

i teraz np przyjeżdza kupiec i chce je odemnie kupić na żywą wagę, mówi odejmuje 7% od wagi żywej która wyniosła na gospodarstwie 7450 kg

7450 kg - 7% = 6928,5 kg tyle ważą byki netto i etaraz żebym otrzymał kwotę z wbc czyli 55121,85

55121,85/ 6928,5 kg  = 7,95 zł/kg

i to jest cena jaka wyszłą za żywą wagę i takie liczenie jest prawidłowe i po 7,95 za kg wyszły byki po przeliczeniu na żywą wagę którą chyba wsyscy dobrze o tym wiemy że nikt by mi nie zaproponował bo też chce zarobić. Wszystko o co w tym chodzi to tylko żeby sobie porównać ile byki wychodzą a ile proponują kupujący na żywą. 

Edytowane przez mid7
  • Like 2
Opublikowano (edytowane)
21 minut temu, dawcio2218 napisał:

Tyran3 nie ma racji a próbuje kit wcisnąć całemu forum żeby ludzie nie sprzedawali na wbc albo zaniżyć cene jak by był jakimś handlarzem

Nie jest handlarzem . Ma świnie , byki ... i niezbyt dobre mniemanie o handlarzach .

Edytowane przez MLesner
Opublikowano

 Widocznie u niego handlarz  na żądanie dolicza te 7 % bo są głodne i stąd ta twórczość ...a może sam sobie dolicza ?  Szkoda taką twórczość komentować .

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez chuck00
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda cała procedura przepisania stada bydła mlecznego na małżonka. Dlaczego? Żeby ominąć okres wypowiedzenia w mleczarni, który jest długi i kosztowny dla dostawcy w moim przypadku i przeniesienie się do lepszego odbiorcy mleka. Czy w przyszłości po takiej akcji można wrócić do pierwotnego właściciela czy to już zbyt kręcenia?
    • Przez paw11
      wywar paszowy ktoś stosuje
      Treść ogłoszenia żeby było wiadomo o czym mowa /Moderator
      ''Cena 12 groszy za 1 Litr/KG, dowóz na CAŁY KRAJ w pojemnikach 1 tona lub w cysternie.
      WYWAR dla bydła i trzody chlewnej, świeży z tegorocznych zbiorów pszenicy.
      Produkt: Wywar wysoko białkowy i wysoko energetyczny
      Pochodzenie: Produkcja glutenu pszenicznego, NIE GORZELNIANY!!!
      Nikt z biorących od nas wywar nie zrezygnował jeszcze z tej paszy, zwłaszcza ze względu na stosunek niskiej ceny do jakości czyli dużych przyrostów zwierząt. Rolnicy twierdzą, że jak zliczyli koszty, np. uprawy kukurydzy, to wolą sprzedać na ziarno a zwierzęta karmić wywarem z dodatkiem włókna.
      Hodowcy, którzy zaopatrują się u nas w wywar stosują wywar wraz z dodatkiem tylko włókna siano lub słoma lub inny zapychacz oraz stały dostęp dowody. Można stosować zmniejszając dawkowanie do TMR czy wraz z kiszonką lub inną paszą, wtedy przyrosty są bardzo duże przy dobrych krzyżówkach mięsnych do 1,8-2,0kg na dobę.
      Zastosowanie: bydło (opasy) powyżej 150kg, trzoda chlewna.
      Przechowywanie: 2 miesiące (maj-wrzesień), 3 miesiące (październik-kwiecień), miejsce (silosy, piwnice murowane, inne zbiorniki, beczki, pojemniki pcv, cysterny, wanny, baseny, inne.
      Dawkowanie dla bydła: 5-15l na dobę/1szt. w zależności od wagi (150kg-1000kg), można stosować pompy do rozlewania do koryt, paśników, grawitacyjnie lub w pojemnikach, wiadrach.
      Towar odbiera kilkudziesięciu klientów u których przyrosty bydła MM wynoszą: 1,4-1,8kg z dodatkiem włókna (słabej jakości siano lub słoma) i wody a bydła HO 1,2-1,4kg na dobę. W przypadku polania wywarem śruty, kiszonki lub innej paszy treściwej przyrosty dochodzą do 2kg, bydła mięsnego.
      Analizę zawartości białka i suchej masy wykonało laboratorium kontroli jakości (CoA), badanie na wartość energii w suchej masie wykonało laboratorium Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
      ANALIZA LABORATORYJNA:
      1. Białko – 27,3%
      2. Sucha substancja – 20,6%
      3. Energia – 4188,95kcal/kg (~18MJ/kg)
      Badanie wykonał: prof. dr hab. inż. Andrzej Wilczkiewicz oraz mgr inż. Anna Deptuszewska.
      (PL): Numer weterynaryjny aPL 223 - pokaż numer telefonu - p
      1 litr waży ok. 1,1-1,2kg. Podano w cenach netto.
      Produkt zgodny z:
      Rozporządzenie 767/2009 w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz.
      Dostawy do siedziby gospodarstwa (pojemniki 1tonowe na palecie w okratowaniu) lub w cysternie, beczkach lub pojemnikach pcv 1000l.
      Możliwość odbioru towaru indywidualnie na terenie gminy Wińsko (woj. dolnośląskie). Wielu hodowców zaopatruje się u nas w zbiorniki pcv 1000l na stałej palecie (zbiorniki nowe po 150zł/1szt. dla naszych odbiorców wywaru) i w przypadku mniejszej hodowli zabiera 4-6 zbiorników przyczepą lub samochodem zostawiając puste na wymianę jak butelki w sklepie. Wówczas przyjeżdżając po następną partię na umówioną godzinę, pełne zbiorniki już na rolnika czekają i hodowca nie traci czasu zanim zbiorniki zostaną zalane.
      Obecnie wywar odbiera kilkudziesięciu hodowców i jak dotychczas żaden nie zrezygnował, twierdząc, że to najbardziej ekonomiczne żywienie, podając przy tym wcześniejszy rachunek ekonomiczny, kiedy to stosowali kiszonki, śruty rzepakowe, pasze i koncentraty. Hodowcy przede wszystkim twierdzą, że wywar glutenowy ma bardzo wysoką wchłanialność pokarmową, stąd duży przyrost masy zwierząt przy bezkonkurencyjnej cenie. Przy zapotrzebowaniu 5-20l na dobę, średni koszt tej paszy to ok. 1,4zł na dobę plus słoma lub nawet słabej jakości siano (zwierzę potrzebuje tylko włókna-zapychacza) oraz osobno wody.
      Bydło po wywarze ma apetyt na włókno i pochłania każdy rodzaj siana, słomy jednocześnie podnosząc radykalnie przyswajalność pokarmu co przekłada się na przyrosty masowe.
      Oczywiście żadna reklama towaru nie zastąpi wypróbowania go w praktyce, dlatego zapraszamy Państwa do odbioru 1 czy 2 pojemników na próbę aby sami Państwo ocenili jakość tej paszy.
      Pojemniki 1000l nowe, okratowane na t''
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v