Skocz do zawartości

Polecane posty

globus512    18

Witam. Proszę o opinie ponieważ zastanawiamy się nad nowym ciągnikiem, właściwie bierzemy pod uwagę tylko Valtrę lub John Deera. Moc 195 do 220km 

Jeśli John to 6195R lub 6215R na skrzyni DD lub PQ czy AQ jak ona się tam nazywa

Jeśli Valtra to T194 lub T214 Versu na Powerschifcie

Na Valtrę T214 na oponach 710 tył i 600 przód, nawigacja do 2cm, skrętne błotniki, 4 pary hydrauliki, przedni tuz, miękka ośka, dolny zaczep smart Tuch i kilka innych cena 433 tyś netto mi zaproponowali. 

Co lepsze, mniej awaryjne, i mniej pali ? Będę wdzięczny za opinie. W gre nie wchodzi ani NH, ani Deutz biorę te 2 pod uwagę

johniy861    36

jeżeli o spalanie chodzi to valtra na pewno lepiej wyjedzie bo mam porównanie moich jd z valtra znajomego. Poprostu jd jest przeznaczony tylko do prac polowych typu orka, głębosz, siew. Z mojej strony polecam jd choć dużo osób których pytałem o opinie około 200km jd ( sam myślę o 6215R) to zdania mają podzielone. Valtra ma delikatnie większą pojemność silnika więc pod ewentualny chip nadawała by się lepiej chociaż w jd 6,8 litra jest już dosyć starym i sprawdzonym silnikiem. Skrzynia DD miła w obsłudze ale jest to dosyć świeży temat w jd i nie ma narazie jakos zgłaszanych problemów z ta skrzynia. Najważniejsze pytanie to właściwie do czego Ci ten ciągnik? jeśli do pluga myślę ze jd ma lekką przewagę a jeśli bardziej uniwersalny to valtra. Kwestia kabiny, ergonomii to dla każdego będzie to inaczej wyglądać. Jeden woli blondynki a drugi brunetki a trzeci może rude. Weź na testy oby dwa i porównaj ( jeżeli dealer udostępni tak w ogóle maszyne) . Cenowo jd też wyjdzie drożej ale nie będzie to jakaś masakryczna różnica. Tak w ogóle czemu nie cnh, deutz? może fendta skoro go tak wszyscy chwalą (sarkazm 😉)? P.S podobne tematy też już były

globus512    18

Testowałem Johna 6175R przy cultusie 3m i spalanie mnie nawet zaskoczyło bo na mozaikowatych ziemiach wyszło 72l na 5.5ha więc nie źle jak na nasze gleby. ciągnik przyjemny.

Wczoraj testowałem Valtrę T174 z pługiem 5 skibowym rabe rozstawionym na 220cm. Średnie spalanie wyszło nam 18L na ha więc do zaakceptowania a lekko nie miał też. Szczerze to byłem w szoku bo bardzo fajnie mi się nią pracowało. Najbardziej mnie zaskoczył skręt i zwinność ciągnika. 

Straszny dylemat :D Serce podpowiada Valtra bo może bardziej podtna na chipa i można by zrobić bez problemu nią na 250 km, ale zastanawia mnie fakt jak ten ciągnik będzi pracował i się sprawował np za 10 lat. Silnik dobry Sisu i dobra pojemność. Ale jak skrzynia i inne podzespoły to nie wiem. Znajomy ma 15 letnią valtre i ma przebieg prawie 18 tyś i zadowolony z niej jest. 

Rozum mówi JD bo bardziej popularny, może łatwiej sprzedać by było i nie mam pojęcia co wybrać.... 

Case nie podoba mi się w środku strasznie, o NH w okolicy nie ma dobrych opinii, Fendt za 720 wycenili mi w słabej wersji 570 tyś, więc 130 tyś więcej jak mocniejsza Valtra to bardzo dużo.....

Wiadomość z agroFakt.pl

johniy861    36
za 10 lat większość ciągników będzie w podobnym stanie bo żaden nie wytrzyma tyle co stare serie. Skoro lepiej Ci sie pracowało w valtrze to myślę że to w tą marke powinieneś wejść. Wbrew pozorom to wygoda jest bardzo ważna. Tak samo jak odległość do serwisu czy kontakt z dealerem. No i oczywiście kwestia kasy 😀

michalek4040    34
11 godzin temu, globus512 napisał:

Witam. Proszę o opinie ponieważ zastanawiamy się nad nowym ciągnikiem, właściwie bierzemy pod uwagę tylko Valtrę lub John Deera. Moc 195 do 220km 

Jeśli John to 6195R lub 6215R na skrzyni DD lub PQ czy AQ jak ona się tam nazywa

Jeśli Valtra to T194 lub T214 Versu na Powerschifcie

Na Valtrę T214 na oponach 710 tył i 600 przód, nawigacja do 2cm, skrętne błotniki, 4 pary hydrauliki, przedni tuz, miękka ośka, dolny zaczep smart Tuch i kilka innych cena 433 tyś netto mi zaproponowali. 

Co lepsze, mniej awaryjne, i mniej pali ? Będę wdzięczny za opinie. W gre nie wchodzi ani NH, ani Deutz biorę te 2 pod uwagę

Mam 214 tylko ze direct i jestem z niej zadowolony oprocz blotnikow skretnych bo psuje sie to na potege

globus512    18
10 godzin temu, michalek4040 napisał:

Mam 214 tylko ze direct i jestem z niej zadowolony oprocz blotnikow skretnych bo psuje sie to na potege

A co dokładnie się psuje? Możesz opisać trochę jak długo ją masz jakie spalanie z jakimi maszynami współpracuje i czy ogólnie polecasz Valtrę gdyby ponownie kupować czy JD ?

michalek4040    34
1 godzinę temu, globus512 napisał:

A co dokładnie się psuje? Możesz opisać trochę jak długo ją masz jakie spalanie z jakimi maszynami współpracuje i czy ogólnie polecasz Valtrę gdyby ponownie kupować czy JD ?

Mechanizm skretnego blotnika sie psuje caly czas

globus512    18
19 minut temu, michalek4040 napisał:

Mechanizm skretnego blotnika sie psuje caly czas

A coś więcej o ciągniku ???

maciej    7
też stoje przed decyzją czy valtra N124 czy jd 6120m i narazie jd przypadł mi bardziej do gustu a jezeli jd w wersji R to już wogóle super i spalanie nie ma co liczyć na mniejsze u valtry bo takie już są te najnowsze cuda że wszystkie podobnie spalają. plusy valtry to tylko brak dpf i jedna turbina .

globus512    18

Cena, wyposażenie przemawiają za Valtrą ale gdzieś ta świadomość że JD to JD pozostaje :D Komfort w jd też bardzo fajny 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JohnDEE
      Panowie porzebuje pokrywy podnośnika do John Deere 2140/2850 jak ktoś coś wie i da znać to będe wdzięczny z góry dzięki 
    • Przez AgroTeamZamosc
      John Deere 6330 comfort - osad na ściankach zbiorniczka wyrównawczego zbiornika płynu chłodniczego, ubytek płynu, bulgotanie i ciśnienie w układzie nawet gdy płyn wystygnie słychać przy odkręcaniu korka ciśnienie. Płyn nie ucieka do oleju. Co może być przyczyną ?
    • Przez wlodarao
      Witam.
      Poszukuje używanego wału korbowego do jelonka 430 może być do szlifu.
      Za wszystkie info. bardzo dziękuje
    • Przez marek911
      Witam. Chcialbym zalozyc sobie cofanie przenosnika pochylego hedra. Widzialem ze w wersjach np 1075 wystepowalo to w oryginale. Na jakiej zasadzie to dziala? Moze ktos ma do sprzedania taki mechanizm
    • Przez Luk-asz
      Witam chciałbym zaczerpnąć od właścicieli John deere 2850 kilka informacji???
      -z jakimi maszynami pracujecie
      - jak z awaryjnością 
      - na co zwracać największa uwagę przy kupnie 
      z góry dziekuje za info

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.