Gość johny22

Siewnik mechaniczny od Uni czy Agro-maszu

Polecane posty

Gość johny22   
Gość johny22

Witam, 

Stoję przed zakupem siewnika mechanicznego 3m (nowy). Rozważam Polskiego Agromasz sr300 lub Poloneza 550 od Uni  w wersji z podwójnym mijanym talerzem kółkiem dociskowym i elektrycznymi ścieżkami technologicznymi. Czy ktoś ma możliwość porównania tych siewników w praktyce albo opis wad zalet tego którego użytkuje z powyżej wymienionych i czy wg zakup naszych polskich siewników ma sens ? Siewnik będzie wykorzystywany w uprawie bezorkowej w mulcz i sprzęgany do zestawu uprawowo siewnego, obsiewany areał do 40 ha rocznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek11961    0

Witam. Co prawda nie posiadam żadnego z wymienionych siewników ,ale tak się składa że ostatnie tygodnie spędziłem na poszukiwaniu siewnika do swojego gospodarstwa. I mogę ci powiedzieć co widziałem i co wybrałem (ze względu na budżet);p również.

a więc tak AGRO MASZ to polska firma niestety poszli w cenę więc materiały wykorzystane do produkcji są jakie są jest dużo filmików na YT gdzie rolnicy zaraz po zakupie skarżą się na wykonanie (tak jakby nie widzieli co kupują)  więc odsyłam do YT tam zobaczysz wszystkie bolączki tej firmy.

następnie oglądałem Unia Poznaniak POZNANIAK 330/2,5 D i miłe zaskoczenie bo też produkt polski ale inny.

Materiał wykorzystany do produkcji nawet na oko widać że solidniejszy (grubszy) czyli siewnik cięższy ale coś za coś, spawy również wyglądały bardzo solidnie a nie takie smarkanie jak w innych polskich maszynach. Jedynie dziwi mnie i wręcz odstrasza okres gwarancji na Siewnik NOWY tylko 1 rok na skrzynię bezstopniową.

UNIA ma fajne FINANSOWANIE FABRYCZNE 50/50 dziś 50 za rok drugie 50% wartości i dlatego miałem wybrać unię ale zrezygnowałem ze względu na 1rok gwarancji , wiem może i lichy powód ale do mojego gospodarstwa 20ha wystarczy mi własnie nowo Nabyty Rabe Werk Multidrill M300.

pozdrawiam i mam nadzieję że co kolwiek ci pomogłem 😜

 

 

 

130-polonez-550.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez Dawidek190
      Witam! Kupiłem niedawno od handlarza siewnik nabudowany Nordsten NS3040 na agregacie Doublet-Record. Niestety nie dostałem do niego tabeli wysiewy i instrukcji. proszę o pomoc.
    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj