Polecane posty

SebastianP    1

Witam.

W maju zakupiłem ładowacz Agromax. z którego jestem nawet zadowolony.

Posiada on 3 sekcje, jednak panowie monterzy podłączyli go pod rozdzielacz na błotniku, gdyż tak wskazuje producent w instrukcji.

Niestety podczas pracy ładowaczem często "brakuje rąk", gdyż trzeba obsługiwać oba rozdzielacze na raz.

Dodam także, że ciągnik nieraz współpracuje z przyczepą wywrotką i muszę mieć wolne wyjścia.

Czy ktoś mógłby mi wskazać gdzie który wąż podpiąć i co będę musiał zakupić?

Niedługo dodam zdjęcia.

Dziękuję i pozdrawiam ;)

15295931704821929284018.jpg

1529593204273-166438338.jpg

1529593234801-174513700.jpg

1529593272783-1834433314.jpg

jaco512    46

Zasilanie (zaznaczone literą P) rozdzielacza ładowacza można podłączyć prosto pod tą metalową rurkę wychodzącą z pokrywy, a powrót oleju z tego rozdzielacza podłączasz w miejsce tej rurki, potrzeba będzie do tego 2 złączki M20xM22 i tuleję ciśnieniową do rozdzielacza.

https://www.youtube.com/watch?v=7H3esiFVO_0

Edytowano przez jaco512

Ja mam 2 sekcje tur i nie musze dwoma rękami operować tak jak ty to napisałeś. Rozdzielacz(wajchę) daję do przodu i trzyma i cały czas a rozdzielaczem od tura normalnie operuje. Ja wyjście pod przyczepe wypuscilem sobie rurką z c360 (teraz robią to wężykiem) spod siedzenia z pompy i mam jedno wyjście, używam go jak koszę kukurydzę do wywrotu przyczepy. Steruje się nim dźwignią podnośnika, tzn. na środku kiper a na pozycji do opuszczania maszyn się opuszcza przyczepa.

Wiadomość z agroFakt.pl

SebastianP    1
27 minut temu, RafaSzymanik napisał:

Ja mam 2 sekcje tur i nie musze dwoma rękami operować tak jak ty to napisałeś. Rozdzielacz(wajchę) daję do przodu i trzyma i cały czas a rozdzielaczem od tura normalnie operuje. Ja wyjście pod przyczepe wypuscilem sobie rurką z c360 (teraz robią to wężykiem) spod siedzenia z pompy i mam jedno wyjście, używam go jak koszę kukurydzę do wywrotu przyczepy. Steruje się nim dźwignią podnośnika, tzn. na środku kiper a na pozycji do opuszczania maszyn się opuszcza przyczepa.

Rozdzielacz ma 42 lata i dźwignia trochę się wyrobiła, że muszę ją drutem blokować, ale czasami na nierównościach potrafi wyskoczyć, np.  Przy zwozce bel. 

SebastianP    1
6 godzin temu, Ziomal20084 napisał:

zasilanie masz przy Tym lrzewodzie gdzie butelka po Coli jest

Dzięki. 

Powrót oleju gdzie proponujesz zrobić? Bo sąsiad ma zrobiony w korku oleju, ale trochę to niewygodne, gdyż wąż placze się w nogach

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Ofi
      Próbował ktoś taki patent? Chodzi oczywiście o podgrzewanie ciągnika przed odpaleniem w zimne dni tanią, przenośną płytą indukcyjną "na jeden garnek". Farelka się słabo sprawdza i szukam czegoś skuteczniejszego, ale tak by nie babrać się w modyfikacje ciągnika. W internecie nie znalazłem, żeby ktoś coś takiego próbował robić.

W domu mam indukcję i wielki żeliwny wok - płyta grzeje go dosyć szybko do 200C i nie ma strat na grzanie powietrza dookoła.
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez Mc3
      Wiram, planuje kupić tura do C330. Mój typ to wol met 2b ładowność ok 700kg z podwójnymi siłownikami i joystickiem,łyżka widły, paleciak (koszt ok 9-9,5tys). Czy to dobry wybór, a może jakaś inna firma, może tańsza, sprawdzona? 
      Pozdrawiam. 
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
    • Przez BaRtEk7710
      Witam stoję przed wyborem tura do ciągnika mtz 82 i chciałbym się dowiedzieć jaka polska firma na obecną chwilę przoduje w produkcji ładowaczy czołowych, która robi je najsolidniej.Ładowacz jest potrzebny głównie do bigbagów z nawozem i nasionami
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.