Polecane posty

SebastianP    1

Witam.

W maju zakupiłem ładowacz Agromax. z którego jestem nawet zadowolony.

Posiada on 3 sekcje, jednak panowie monterzy podłączyli go pod rozdzielacz na błotniku, gdyż tak wskazuje producent w instrukcji.

Niestety podczas pracy ładowaczem często "brakuje rąk", gdyż trzeba obsługiwać oba rozdzielacze na raz.

Dodam także, że ciągnik nieraz współpracuje z przyczepą wywrotką i muszę mieć wolne wyjścia.

Czy ktoś mógłby mi wskazać gdzie który wąż podpiąć i co będę musiał zakupić?

Niedługo dodam zdjęcia.

Dziękuję i pozdrawiam ;)

15295931704821929284018.jpg

1529593204273-166438338.jpg

1529593234801-174513700.jpg

1529593272783-1834433314.jpg

jaco512    45
Napisano (edytowany)

Zasilanie (zaznaczone literą P) rozdzielacza ładowacza można podłączyć prosto pod tą metalową rurkę wychodzącą z pokrywy, a powrót oleju z tego rozdzielacza podłączasz w miejsce tej rurki, potrzeba będzie do tego 2 złączki M20xM22 i tuleję ciśnieniową do rozdzielacza.

https://www.youtube.com/watch?v=7H3esiFVO_0

Edytowano przez jaco512

Ja mam 2 sekcje tur i nie musze dwoma rękami operować tak jak ty to napisałeś. Rozdzielacz(wajchę) daję do przodu i trzyma i cały czas a rozdzielaczem od tura normalnie operuje. Ja wyjście pod przyczepe wypuscilem sobie rurką z c360 (teraz robią to wężykiem) spod siedzenia z pompy i mam jedno wyjście, używam go jak koszę kukurydzę do wywrotu przyczepy. Steruje się nim dźwignią podnośnika, tzn. na środku kiper a na pozycji do opuszczania maszyn się opuszcza przyczepa.

Wiadomość z agroFakt.pl

SebastianP    1
27 minut temu, RafaSzymanik napisał:

Ja mam 2 sekcje tur i nie musze dwoma rękami operować tak jak ty to napisałeś. Rozdzielacz(wajchę) daję do przodu i trzyma i cały czas a rozdzielaczem od tura normalnie operuje. Ja wyjście pod przyczepe wypuscilem sobie rurką z c360 (teraz robią to wężykiem) spod siedzenia z pompy i mam jedno wyjście, używam go jak koszę kukurydzę do wywrotu przyczepy. Steruje się nim dźwignią podnośnika, tzn. na środku kiper a na pozycji do opuszczania maszyn się opuszcza przyczepa.

Rozdzielacz ma 42 lata i dźwignia trochę się wyrobiła, że muszę ją drutem blokować, ale czasami na nierównościach potrafi wyskoczyć, np.  Przy zwozce bel. 

Mi nieraz wyskoczy jak ładuje obornik i olej się rozgrzeje ale tylko jak gwałtownie puszczę dźwignię od podnoszenia ładowacza.

Ziomal20084    27
Ale ślusarka 😂 wywal ten rozdzielacz z blotnika, zasilanie daj od razu pod rozdzielacz w ktorym masz 3 wajchy i tyle.

SebastianP    1
6 godzin temu, Ziomal20084 napisał:

zasilanie masz przy Tym lrzewodzie gdzie butelka po Coli jest

Dzięki. 

Powrót oleju gdzie proponujesz zrobić? Bo sąsiad ma zrobiony w korku oleju, ale trochę to niewygodne, gdyż wąż placze się w nogach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hubertuss
      W ładowarce teleskopowej komatsu jest problem z hydrauliką. Ładowarka normalnie jeździ. Wszystko jest ok.
    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez PronarekP5
      Witam od kilku dni boryka się z problemem słabo działającej bądź wogóle nie działającej hydrauliki i podnośnika, pieniącego się oleju i jeczenia w hydraulice - opuszczając podnośnik! Dodam że problem tkwi po stronie mechanicznej nie w elektronice. A zaczęło się od uszkodzonego czujnika pozycji podnośnika - po dźwignięciu doszedł podnośnik do końca i po chwili jęczenia (spowodowanym przeciskania oleju po dźwignięciu w max pozycje i nie rozłaczeniu ciśnienia) przestało ale i sam podnośnik nie chciał nawet opuścić mimo przełączania na mechaniczne sterowani(czytaj dźwignię hydrauliki) a teraz czasem idzie czasem nie i pieni się olej w zbiorniku. Dodam również że zdarza się powietrze w przewodach. Pozdrawiam i myślę że ktoś poradzi coś na co zwrócić uwagę i co sprawdzić... 
    • Przez Jurasik
      Witam kolegów,chciałbym założyć do 385 na przód koła od stara 660
      Problem w tym że piasta od 80 ma 6 szpilek a felga od stara 8 otworów 
      Pytanie moje to jak to zrobić żeby to jakoś weszło,czytałem o flanszach ale za bardzo nie wiem jak one wyglądają 
      Jak by jakiś kolega miał poratować zdjęciem takiej o to flanszy albo wytłumaczenie jak ją wykonać 
      To z góry dziękuję  
    • Przez xXKarolXx
      Witam. Mam problem z hydraulika nie podnosi tura , ani nie opusz na , ekanie widać + i - reaguje ale tur nic i po chwili wywala błąd hydraulikventile i A.1.2.B , A.1.2.A i na każdej sekcji inny błąd tłumaczyłem bledy to znacz że ,, pozycja pływająca nie została osiągnięta , zawór przechodzi w położenie neutralne gdzie szukać przyczyny co robic ???????????

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.