temprawg

Zakup starszego ciągnika na około 3 ha

Polecane posty

a co kupisz do 10 tysi z kwitami w sensownym stanie w tych pieniadzach jedno wyklucza drugie same kwity to polowa tej kwoty a zima poza sezonem latwiej znalezc cos do kapitalki a nie generalnej odbudowy jak te wasze wychwalane ivany bo ruszysz jedna srubke przy silniku a rozleci sie caly tyl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
24 minuty temu, t25a1 napisał:

Misiu upizgałeś się czymś, kolega szuka traktora na 3 ha a ty mu wyskakujesz z K-150.

Skoro kolega radzi C380 to dlaczego od razu nie kupić by Kirowca? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie radzilem tylko stwierdzilem fakt ze zima mozna kupic w rozsadnej cenie gdy nie ma takiego zapotrzebowania na maszyny mozna kupic ciagnik w wzglednym stanie np te co teraz chodza po 15 mozna za dyche kupic a 80tke podalem dla przykladu ciagnika ktory teraz jest miedzy 15/20tysi mozna po sezonie dostac za 10/12 tysi ja kupilem 1212 za 13tysiecy 82r a za capka czy ivana z konca lat 60tych polowy 70tych wolaja podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laakiluk    2
dobry ciagnik na Twoje potrzeby to tez zetor major 3011 Stary sprzęt ale mocny jak malo ktory w tych parametrach tyko pewnie gorzej z czesciami trzeba by zobaczyć miałem takiego i do tej pory żałuję że sprzedany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze polecie mu k25 czy lanz buldoga lub jego podrobke czyli c45 wiem ze na tym juz nie straci bo to zabytki jak i ivany i c330 tylko do muzeum sie nadaja bo do roboty takie samo jak 90letnia babcia sypie sie z kazdej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temprawg    0

Panowie pomyślę nad tym podanym jeśli władek nie wypali ale zastanawia mnie co jest z nim nie tak.

Malowany na szybko tak jak by tylko na sprzedaż. Zwróćcie uwagę na drążek kierowniczy. Pomalowany od góry a od dołu ktoś zapomniał? Pytanie jakie niespodzianki kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

każdy chwali i poleca to co ma, kupuj ursusa, a w przyszłych latach nie będziesz przeklinał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Bo wiadomo bez dokumentów traktor nie wchodzi w gre?

Za 7 tys byla by dobra 4011  a dokument potem nie trudno ,,zdobyć,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temprawg    0

No właśnie bez dokumentów jest na pęczki. Niestety nie mam za dużo wolnego czasu żeby na spokojnie sobie skompletować jedno z drugim niestety. 

Jeśli chodzi o przedstawionego Ursusa budżetowo niestety, brak buforu na naprawy które na 100% wyjdą jak by już był na podwórku.

Ostatecznie przegląd ma zrobiony ten Władek którego oglądałem wiec jestem już dogadany. Musi mi wystarczyć.

Chociaż wiadomo chciało by się sprzęt kilka klas wyżej.  

Za 7500 jest 4011 zarejestrowany i w ogóle, niestety brak ciśnienia smarowania. Czyli silnik do roboty. Był bym nim zainteresowany gdyby to było na przyszły rok. Na spokojnie zrobić bo tak naprawdę nie wiadomo co wyszło by po rozebraniu silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

W wladku będziesz zadowolony ze spalania 

W takich lzejszych pracach jest ogromna roznica z c360 

Po przesiadce z t25 beczke paliwa wiecej ;)

Do wladka sie wlalo 20l i sie jezdzilo i pyrkalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temprawg    0

Zobaczymy co czas pokaże. 

To jak z samochodami, nikt nie zaczynał od zaj... fury, zaczynało się od tego na co kogo stać a z biegiem czasu podnosi się standard. 

Jedni chwalą władka, inni chwalą ursusa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 ... a Zetor i tak najlepszy ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126
53 minuty temu, zetorki12 napisał:

 ... a Zetor i tak najlepszy ! :D

W okolicy jest zetor 3320 i bije na glowe wszystkie c360 ;)

Opony 16.9 i wgl w prasie świetnie sb radzi i 3 skiby smiga az milo 

No ale dac 50 tys za 4x2 w dzisiejszych czasach ...wartość prawie4 dobrych c360 haha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
2 godziny temu, mf362 napisał:

W okolicy jest zetor 3320 i bije na glowe wszystkie c360 ;)

Opony 16.9 i wgl w prasie świetnie sb radzi i 3 skiby smiga az milo 

No ale dac 50 tys za 4x2 w dzisiejszych czasach ...wartość prawie4 dobrych c360 haha

 

chyba ze sto koni ma ten twój zetor , skoro bije wszystkie 360 na głowę i kosztuje 3X 360

 PO DRUGIE we władku będziesz zadowolony ze spalania , a nie roboty i to jest różnica , a beczki paliwa na 3ha  łąki to za trzy lata nie wypali

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Nie wiem czy autor tematu będzie wykonywal jakies cięższe prace polowe,

Do koszenia spokojnie wladek starczy ,fakt to sprzeglo ale idzie sie przezwyczaic 

8 godzin temu, jacek3773 napisał:

chyba ze sto koni ma ten twój zetor , skoro bije wszystkie 360 na głowę i kosztuje 3X 360

 PO DRUGIE we władku będziesz zadowolony ze spalania , a nie roboty i to jest różnica , a beczki paliwa na 3ha  łąki to za trzy lata nie wypali

 

 

48 /50km

Rok 2002

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temprawg    0

Autor odpowiada :)

Koszenie trawy, planowane przetrząsanie i zgrabianie.

Może kiedyś prasa z naciskiem na "kiedyś".

Żaden siew, orka, ciąganie przyczep i takich tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temprawg    0

Moi drodzy....stało się.

Stałem się właścicielem Władka. 

Po weekendzie na spokojnie go przejrzę. I trzeba będzie zrobić listę rzeczy do zrobienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126
14 minut temu, temprawg napisał:

Moi drodzy....stało się.

Stałem się właścicielem Władka. 

Po weekendzie na spokojnie go przejrzę. I trzeba będzie zrobić listę rzeczy do zrobienia. 

Dwie wajchy z rewersem ?

Ktory rok?

Jaki tam schemat biegow bo w roznej konfiguracja wychodzily...

1/2 3/4 5/6

 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Raczej więcej wart niż 6 tyś nie jest, dość mocno zaniedbany. Do tego stary typ blokady także lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Jak silnik dzwon to pier**lic wyglad 

Lepszy taki niz wylakierowany szrot

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temprawg    0

Domyślam się. Niestety nie ten czas na zakup ale Będzie miał dobrze u mnie. Zapłacone 6600.

A z tego co oglądałem to było najsensowniejsze. Reszta była w tragicznym stanie za więcej niż 7 koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
Przed chwilą, mf362 napisał:

Jak silnik dzwon to pier**lic wyglad 

Lepszy taki niz wylakierowany szrot

 

Raczej nie będzie dzwonu patrząc chociażby po tylnym zaczepie czy innych elementach czyli robiony "aby było na teraz". Resztę ma już autor na głowie także jego sprawa ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Wujek kupil za 2 tys ruskiego do remontu co prawda bez doku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ist
      Zmieniłem prześwit ze zmniejszonego na normalny. Przełożyłem zwolnice na 45°, wszystko wg instrukcji. Koła jeszcze nie założone ale po skręceniu wszystkiego pojawił się dziwny objaw - piasty się nie kręcą tzn nie można ich przekręcić ręką, wcześniej wydaje mi się ze chodziły bardzo lekko. Zakreciłem trochę na rozruszniku, na włączonym biegu i jedna piasta się obraca druga stoi. Po ruszeniu (z czuciem) przez rure zaczyna się kręcić a druga staje (zatrzymuje się tak że przy zakreceniu na rozruszniku już kreci się ta druga). Czy to jest normalne? Czy coś źle złożyłem? Zwolnice wróciły do pochwy względnie lekko co prawdopodobie oznacza że frez dobrze trafił w skrzynie.
    • Przez nwj451
      Witam. Mam problem z renia Ares, gdy jadę do przodu jest dobrze a czasami jak jadę do tyłu to jest takie uderzenie że aż traktor zatrzymuje, coś jakby blokowalo w tylnym moście, wie może ktoś co może się dziać??? 
    • Przez 195
      Jaki pług polecacie do 30 tyś
      Do ciągnika 140km
      Może być używany
    • Przez chomiuk123
      Witam Mam problem z dealerem marki Zetor a mianowicie przelew był zrobiony 27.03.2018.A ciagnik nie został jeszcze dostarczony sezon prac polowych sie zaczyna ja nie mam czym robić.Moje pytanie jest takie: Ile mają czasu na dostarczenie towaru od czasu zapłaty? Czy ktoś sie z czym taki spotkał i co w tej sytuacji zrobić?
    • Przez pppppp_94
      Witam
      Posiadam John Deera 90 KM i zastanawiam się na kupnem agregatu uprawowego lub uprawowo-siewnego.
      Gleby średnie, klasa 3, trochę gliny (ale tylko miejscami). Pola są raczej małe od 0,5 ha do 1,7 ha.  Teren z kilkoma górkami.
      1. Czy agregat uprawowo-siewny jest dobrym rozwiązaniem na tak małe kawałki? Czy nie zajmie mi więcej czasu składanie go z każdym nawrotem na polu niż oddzielna uprawa i siew? Jak to wygląda w praktyce? Dodam że posiadam siewnik Amazone 3 metrowy i agregat uprawowo-siewny również musiałbym dobrać 3m. Czy w takim zestawie JD 90 KM da radę ?

      2. Może lepszym rozwiązaniem będzie agregat uprawowy? Jaką szerokość polecalibyście do takiego ciągnika  i takiego  terenu ja wyżej opisałem?
      Osobiście bardziej myślałem nad agregatem uprawowym 3.6 metra, da radę ?


       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj