Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich jestem nowym na forum i mam kilka pytań. Zakupiłem niedawno massey fergusson 4255. Mam problem z podnośnikiem mam agregat uprawowo siewny z wałem paker spaw metu i nie podnosi nawet samego agregatu. Agregat waży 1100kg pompa przy siłowniku wspomagającym została zmierzona i daje zaledwie 60bar. Ile powinna dawać pompa w tych modelach? I drugie pytanie jakie pługi obrotowe do tego ciągnika???

Opublikowano

Pług w obrocie?

W 4 skibach na lekich ziemiach pójdzie.

W okolicy jest mf 4245 to chodzi 3x40 obrót i jest ok. 

Te ciagniki maja dobrą i szybką hydraulika oczywiście jesli jest wszystko sprawne.W 4245 podnosi spokojnie 1600kg z balastem na przodzie.

Opublikowano

Czyli reasumujac koledzy Ibis L z zabezpieczeniem resorowym powinien dac rade z tym ciagnikiem. I jakie zabezpieczenie wybrac resor czy kołek??? Cięższe sa o okolo 200 kg. 

7 minut temu, mf362 napisał:

Pług w obrocie?

W 4 skibach na lekich ziemiach pójdzie.

W okolicy jest mf 4245 to chodzi 3x40 obrót i jest ok. 

Te ciagniki maja dobrą i szybką hydraulika oczywiście jesli jest wszystko sprawne.W 4245 podnosi spokojnie 1600kg z balastem na przodzie.

Kolego 1600kg na jakim wysiegu podnosi??? 

Opublikowano (edytowane)

Pamiętaj tylko, że ten ciągnik jest dość lekki. Trzy skiby to max. Najwyżej poszukaj szerszych. Lub dobry balast na przód do czwórki.

Pompy hydrauliki są na wierzchu przy prawym tylnym kole. Pompa podnośnika jest w środku w skrzyni jak w 255. Nie wiem czy da się wyjąc przez dekiel od dołu.

Ja miałem 4255 i pług agro maszu zwykły co prawda jedno belkowy. Ale kilka razy zdarzyło mi się gdy nie miałem obciążników i chciałem podnieść pług zagłębiony w ziemi na postoju to podnosił się przód. Teraz mam 4270 i rozłożony agregat talerzowy z wałem rurowym i poznaniaka na redlicy talerzowej podnosi bez problemu na wolnych obrotach. One mają mocne podnośniki.

Edytowane przez hubertuss
Opublikowano
7 minut temu, hubertuss napisał:

Pamiętaj tylko, że ten ciągnik jest dość lekki. Trzy skiby to max. Najwyżej poszukaj szerszych. Lub dobry balast na przód do czwórki.

Pompy hydrauliki są na wierzchu przy prawym tylnym kole. Pompa podnośnika jest w środku w skrzyni jak w 255. Nie wiem czy da się wyjąc przez dekiel od dołu.

Ja miałem 4255 i pług agro maszu zwykły co prawda jedno belkowy. Ale kilka razy zdarzyło mi się gdy nie miałem obciążników i chciałem podnieść pług zagłębiony w ziemi na postoju to podnosił się przód. Teraz mam 4270 i rozłożony agregat talerzowy z wałem rurowym i poznaniaka na redlicy talerzowej podnosi bez problemu na wolnych obrotach. One mają mocne podnośniki.

Kolego mam zrobiony balas 1000kg Ale tez mam założonego tura czyli agregat wraz z siewnikie. w granicach 1600kg powinien dzwigac bez problemu oczywiscie z duzym balastem z przodu???

11 minut temu, tadi77 napisał:

zalezy jaka wersja pompa moze byc w srodku jak 3512 lub z boku mostu ,w srodku sa tłoczkowe na zewnatrz zebate

Ta pompa wyglada chyba tak. Tak wynika z katalogu z czesciami??

https://agriexpert.pl/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-4200076m91-p-36428.html

Opublikowano (edytowane)

Nic nie zależy jaka wersja. Jak ktoś nie wie niech nie miesza. Ta pompa ze zdjęcia siedzi w środku jak w 255 i obsługuje jedynie podnośnik. Tj siłownik, który jest w środku pod siedzeniem. Siłowniki wspomagające obsługuje pompa zewnętrzna. ta sama, która odpowiada za obsługę wspomagania, wyjść hydraulicznych itd. Dodatkowo ciśnieni z pompy tej w skrzyni można przekazać do hydrauliki zewnętrznej specjalną dźwignią w kabinie. Wtedy nie działa podnośnik.

A więc pompa podnośnika ze środka skrzyni to ta ze zdjęcia. Pompa odpowiedzialna za wspomaganie to ta

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-4255-4260-4263-i5043457361.html Aby ją sprawdzić trzeba zmierzyć ciśnienie na wyjściach tam gdzie podłączysz hydraulikę np do kiprowania przyczepy. Jak sprawdzić pompę ze środka skrzyni nie wiem.

Radzę najpierw sprawdzić obie pompy. Bo może okazać się, że są dobre a nie działa jakiś zawór jak ktoś wyżej pisał. Sprawdzenie pompy tej ze skrzyni ze środka to może ktoś kto się zna na ursusach na podstawie mf robionych powie. Pewnie jest jakieś miejsce diagnostyczne w korpusie podnośnika.

Edytowane przez hubertuss
Opublikowano
9 minut temu, hubertuss napisał:

Nic nie zależy jaka wersja. Jak ktoś nie wie niech nie miesza. Ta pompa ze zdjęcia siedzi w środku jak w 255 i obsługuje jedynie podnośnik. Tj siłownik, który jest w środku pod siedzeniem. Siłowniki wspomagające obsługuje pompa zewnętrzna. ta sama, która odpowiada za obsługę wspomagania, wyjść hydraulicznych itd. Dodatkowo ciśnieni z pompy tej w skrzyni można przekazać do hydrauliki zewnętrznej specjalną dźwignią w kabinie. Wtedy nie działa podnośnik.

A więc pompa podnośnika ze środka skrzyni to ta ze zdjęcia. Pompa odpowiedzialna za wspomaganie to ta

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-4255-4260-4263-i5043457361.html Aby ją sprawdzić trzeba zmierzyć ciśnienie na wyjściach tam gdzie podłączysz hydraulikę np do kiprowania przyczepy. Jak sprawdzić pompę ze środka skrzyni nie wiem.

Wszystko super ekstra tylko dlaczego tur ma ogromna sile podnosi prawie 2 tony. Natomiast na silownikach wspomagajacych jest 60 bar. A na wyjsciu hydraulicznym jak i przy pompie około 180 bar. 

Opublikowano
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Nic nie zależy jaka wersja. Jak ktoś nie wie niech nie miesza. Ta pompa ze zdjęcia siedzi w środku jak w 255 i obsługuje jedynie podnośnik. Tj siłownik, który jest w środku pod siedzeniem. Siłowniki wspomagające obsługuje pompa zewnętrzna. ta sama, która odpowiada za obsługę wspomagania, wyjść hydraulicznych itd. Dodatkowo ciśnieni z pompy tej w skrzyni można przekazać do hydrauliki zewnętrznej specjalną dźwignią w kabinie. Wtedy nie działa podnośnik.

A więc pompa podnośnika ze środka skrzyni to ta ze zdjęcia. Pompa odpowiedzialna za wspomaganie to ta

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-4255-4260-4263-i5043457361.html Aby ją sprawdzić trzeba zmierzyć ciśnienie na wyjściach tam gdzie podłączysz hydraulikę np do kiprowania przyczepy. Jak sprawdzić pompę ze środka skrzyni nie wiem.

Radzę najpierw sprawdzić obie pompy. Bo może okazać się, że są dobre a nie działa jakiś zawór jak ktoś wyżej pisał. Sprawdzenie pompy tej ze skrzyni ze środka to może ktoś kto się zna na ursusach na podstawie mf robionych powie. Pewnie jest jakieś miejsce diagnostyczne w korpusie podnośnika.

bzdura ja mam 4260 i od podnosnika jest tam jedna pompa na zewnatrz ,  obsługuje siłownik głowny i wspomagajace osobiscie widziałem wersje z pompa w srodku tłoczkowa

Opublikowano

pompa wewnątrz tłoczkowa zasila cały podnośnik  a więc tłoczysko główne i wspomagające, nie wiem skąd kolega wyzej wyssał bzdury ze wspomagające dostają oliwe z pompy od hydrauliki zewnętrznej....

Opublikowano

za wspomaganie odpowiada inna pompa bo moga byc nawet trzy pompy w bloku

napisze jeszcze raz dosadniej moze byc wersja zpompa tłoczkowa wewnatrz która zasila cała hydraulike zewnetrzna wewnetrzna lub trzy pompy na zewnatrz w jednej lini od podnosnika ,wspomagania kier. i od elektrozaworów napedu ,blokady ja tak mam

Opublikowano

 Ja jednak zostanę przy zdaniu, że za wspomaganie odpowiada dodatkowa pompa. Bo to właśnie jest wspomaganie. Jaki sens miało by wspomaganie z tej samej pompy skoro ma ona określoną wydajność?

Podsumowując jest jedna pompa w środku skrzyni biegów. Dostęp do filtra od dołu przez dekiel na trzy śrubki jak w 255. Ale nie wiem czy da się przez otwór wyjąć. Ona zasila tłoczysko główne. Nie wiem czy są wersje bez niej. Ja się nie spotkałem. Jak sprawdzić czy jest? A no przesunąć dźwigienkę z tyłu przy tej od przełączania prędkości wom. Podnośnik przestanie działać ale za to szybciej będzie działał tur lub kiprować przyczepa itd.

Jest pompa zewnętrzna. Składająca się z kilku sekcji w zależności od wyposażenia traktora. Jeśli jest rewers eh lub półbieg będzie sekcji więcej, Nie ma serii 42xx bez tej pompy. Ponieważ ta w środku ma za małą wydajność by obsłużyć hydraulikę zewnętrzną wspomaganie i podnośnik.

Opublikowano
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

 Ja jednak zostanę przy zdaniu, że za wspomaganie odpowiada dodatkowa pompa. Bo to właśnie jest wspomaganie. Jaki sens miało by wspomaganie z tej samej pompy skoro ma ona określoną wydajność?

Podsumowując jest jedna pompa w środku skrzyni biegów. Dostęp do filtra od dołu przez dekiel na trzy śrubki jak w 255. Ale nie wiem czy da się przez otwór wyjąć. Ona zasila tłoczysko główne. Nie wiem czy są wersje bez niej. Ja się nie spotkałem. Jak sprawdzić czy jest? A no przesunąć dźwigienkę z tyłu przy tej od przełączania prędkości wom. Podnośnik przestanie działać ale za to szybciej będzie działał tur lub kiprować przyczepa itd.

Jest pompa zewnętrzna. Składająca się z kilku sekcji w zależności od wyposażenia traktora. Jeśli jest rewers eh lub półbieg będzie sekcji więcej, Nie ma serii 42xx bez tej pompy. Ponieważ ta w środku ma za małą wydajność by obsłużyć hydraulikę zewnętrzną wspomaganie i podnośnik.

Kolego masz w 100% racje tak pompa z boku jesf wlasnir sekcyjna jedna od wspomagania a druga wlasnir od hydrauliki. Tylko pytanie moje od gory jest taki wielki dekiel czy od gory bede mogl wyjadz ta pompe??? 

Akurta o tym ze.ta pompe mozna jakgdyby przekierowac. Dzieki bo akurat tego nie wiedzialem. 

Opublikowano

Od dołu przez ten dekiel raczej jej nie wyjmiesz. Chyba trzeba podnośnik zdjąć. Ale nie wiem nie znam się na tym. Może ktoś kto naprawiał choćby 255 ci podpowie. Możesz spuścić olej i zdjąć ten dekiel od spodu na trzy śrubki. Może tam coś zobaczysz. Przy okazji sprawdź filtr tej pompy czy jest ok.

Opublikowano
Ale mam 3512 to pompe wyjmowali przez ten wielki dekiel co jest na górze.

tadi77 napisał:

wyjecie pompy tłoczkowej to rozjezdzanie ciagnika

Kolego a powiedz mi rozjechac tzn. Mozesz to jakos opisac. Bo jestem zupelnym laikiem w tych sprawch.

Opublikowano

Z tym, że w tym przypadku trzeba ewentualnie rozdzielić skrzynie biegów i tylną oś/część w której znajduje się mechanizm różnicowy i do której przykręcony jest podnośnik. Ale najpierw ustal czy aby ta pompa jest walnięta. No możesz nie potrzebnie się narobić i nic nie zrobisz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Mikro
      Witam mam problem z podnośnikiem... stojąc dziś na światłach podnośnik opadł mi musiałem go jeszcze raz podnieść gdy za jechałem do domu podnośnik nie chce o paść a podnosi normalnie ktoś wie czego to przyczyna ?
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez TheXxKamilxX
      Siemka tak jak w temacie mam problem z podnośnikiem  a mianowicie po dłuższej pracy gdy olej się zagrzeje słabo podnosi,taki agregat talerzowy 1300 podniesie ale jak chce siewnik podczepić to drgnie na 50 cm i dalej nie chce. Naczytałem się trochę na ten temat bo nie jestem jedynym użytkownikiem tego ciągnika który ma lub miał ten problem,większość pisze że to zawór bezpieczeństwa z tyłu ciągnika obok rozdzielacza,wszyscy piszą że trzeba regulować ale nikt nie pisze jak to dokładnie zrobić i tu właśnie jesteście mi potrzebni.
      Jeśli ktoś sie bawił z tym to proszę żeby mi krok po kroku opisać jak to zrobić bo nie chce czegoś zepsuć  
      z góry dzięki za odp   
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v