Polecane posty

Kondzio342    5

Witam wszystkich jestem nowym na forum i mam kilka pytań. Zakupiłem niedawno massey fergusson 4255. Mam problem z podnośnikiem mam agregat uprawowo siewny z wałem paker spaw metu i nie podnosi nawet samego agregatu. Agregat waży 1100kg pompa przy siłowniku wspomagającym została zmierzona i daje zaledwie 60bar. Ile powinna dawać pompa w tych modelach? I drugie pytanie jakie pługi obrotowe do tego ciągnika???

Kondzio342    5

Bardziej bym był za tym że zdechnięta. Koszt nowej to 2500tys. wiec nie ma tragedii. Tylko jak się do niej dostać???

sadek9    186
A nie ma dojścia tak jak w innych przez dekiel z prawej strony skrzyni ?

Kondzio342    5

No właśnie tego nie wiem. Z rysunku z katalogu części bo taki tylko znalazłem to nic nie widać.

Mikruss    536

Tu jest tyl jak w starej seri 6xx czy tez 3xx a nie jak w wiekszych wiec pewnie  rozpolawianie na 2 razy.

Kondzio342    5

Kolego a powiedz mi czy moze pod tym deklem od gory. Panowie powiedzcie mi rowniez jaki plug do niego dobrac??? 

mf362    1127

Pług w obrocie?

W 4 skibach na lekich ziemiach pójdzie.

W okolicy jest mf 4245 to chodzi 3x40 obrót i jest ok. 

Te ciagniki maja dobrą i szybką hydraulika oczywiście jesli jest wszystko sprawne.W 4245 podnosi spokojnie 1600kg z balastem na przodzie.

Kondzio342    5

Czyli reasumujac koledzy Ibis L z zabezpieczeniem resorowym powinien dac rade z tym ciagnikiem. I jakie zabezpieczenie wybrac resor czy kołek??? Cięższe sa o okolo 200 kg. 

7 minut temu, mf362 napisał:

Pług w obrocie?

W 4 skibach na lekich ziemiach pójdzie.

W okolicy jest mf 4245 to chodzi 3x40 obrót i jest ok. 

Te ciagniki maja dobrą i szybką hydraulika oczywiście jesli jest wszystko sprawne.W 4245 podnosi spokojnie 1600kg z balastem na przodzie.

Kolego 1600kg na jakim wysiegu podnosi??? 

hubertuss    4786
Napisano (edytowany)

Pamiętaj tylko, że ten ciągnik jest dość lekki. Trzy skiby to max. Najwyżej poszukaj szerszych. Lub dobry balast na przód do czwórki.

Pompy hydrauliki są na wierzchu przy prawym tylnym kole. Pompa podnośnika jest w środku w skrzyni jak w 255. Nie wiem czy da się wyjąc przez dekiel od dołu.

Ja miałem 4255 i pług agro maszu zwykły co prawda jedno belkowy. Ale kilka razy zdarzyło mi się gdy nie miałem obciążników i chciałem podnieść pług zagłębiony w ziemi na postoju to podnosił się przód. Teraz mam 4270 i rozłożony agregat talerzowy z wałem rurowym i poznaniaka na redlicy talerzowej podnosi bez problemu na wolnych obrotach. One mają mocne podnośniki.

Edytowano przez hubertuss

tadi77    318

zalezy jaka wersja pompa moze byc w srodku jak 3512 lub z boku mostu ,w srodku sa tłoczkowe na zewnatrz zebate

Kondzio342    5
7 minut temu, hubertuss napisał:

Pamiętaj tylko, że ten ciągnik jest dość lekki. Trzy skiby to max. Najwyżej poszukaj szerszych. Lub dobry balast na przód do czwórki.

Pompy hydrauliki są na wierzchu przy prawym tylnym kole. Pompa podnośnika jest w środku w skrzyni jak w 255. Nie wiem czy da się wyjąc przez dekiel od dołu.

Ja miałem 4255 i pług agro maszu zwykły co prawda jedno belkowy. Ale kilka razy zdarzyło mi się gdy nie miałem obciążników i chciałem podnieść pług zagłębiony w ziemi na postoju to podnosił się przód. Teraz mam 4270 i rozłożony agregat talerzowy z wałem rurowym i poznaniaka na redlicy talerzowej podnosi bez problemu na wolnych obrotach. One mają mocne podnośniki.

Kolego mam zrobiony balas 1000kg Ale tez mam założonego tura czyli agregat wraz z siewnikie. w granicach 1600kg powinien dzwigac bez problemu oczywiscie z duzym balastem z przodu???

11 minut temu, tadi77 napisał:

zalezy jaka wersja pompa moze byc w srodku jak 3512 lub z boku mostu ,w srodku sa tłoczkowe na zewnatrz zebate

Ta pompa wyglada chyba tak. Tak wynika z katalogu z czesciami??

https://agriexpert.pl/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-4200076m91-p-36428.html

hubertuss    4786
Napisano (edytowany)

Nic nie zależy jaka wersja. Jak ktoś nie wie niech nie miesza. Ta pompa ze zdjęcia siedzi w środku jak w 255 i obsługuje jedynie podnośnik. Tj siłownik, który jest w środku pod siedzeniem. Siłowniki wspomagające obsługuje pompa zewnętrzna. ta sama, która odpowiada za obsługę wspomagania, wyjść hydraulicznych itd. Dodatkowo ciśnieni z pompy tej w skrzyni można przekazać do hydrauliki zewnętrznej specjalną dźwignią w kabinie. Wtedy nie działa podnośnik.

A więc pompa podnośnika ze środka skrzyni to ta ze zdjęcia. Pompa odpowiedzialna za wspomaganie to ta

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-4255-4260-4263-i5043457361.html Aby ją sprawdzić trzeba zmierzyć ciśnienie na wyjściach tam gdzie podłączysz hydraulikę np do kiprowania przyczepy. Jak sprawdzić pompę ze środka skrzyni nie wiem.

Radzę najpierw sprawdzić obie pompy. Bo może okazać się, że są dobre a nie działa jakiś zawór jak ktoś wyżej pisał. Sprawdzenie pompy tej ze skrzyni ze środka to może ktoś kto się zna na ursusach na podstawie mf robionych powie. Pewnie jest jakieś miejsce diagnostyczne w korpusie podnośnika.

Edytowano przez hubertuss

Kondzio342    5
9 minut temu, hubertuss napisał:

Nic nie zależy jaka wersja. Jak ktoś nie wie niech nie miesza. Ta pompa ze zdjęcia siedzi w środku jak w 255 i obsługuje jedynie podnośnik. Tj siłownik, który jest w środku pod siedzeniem. Siłowniki wspomagające obsługuje pompa zewnętrzna. ta sama, która odpowiada za obsługę wspomagania, wyjść hydraulicznych itd. Dodatkowo ciśnieni z pompy tej w skrzyni można przekazać do hydrauliki zewnętrznej specjalną dźwignią w kabinie. Wtedy nie działa podnośnik.

A więc pompa podnośnika ze środka skrzyni to ta ze zdjęcia. Pompa odpowiedzialna za wspomaganie to ta

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-4255-4260-4263-i5043457361.html Aby ją sprawdzić trzeba zmierzyć ciśnienie na wyjściach tam gdzie podłączysz hydraulikę np do kiprowania przyczepy. Jak sprawdzić pompę ze środka skrzyni nie wiem.

Wszystko super ekstra tylko dlaczego tur ma ogromna sile podnosi prawie 2 tony. Natomiast na silownikach wspomagajacych jest 60 bar. A na wyjsciu hydraulicznym jak i przy pompie około 180 bar. 

tadi77    318
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Radzę najpierw sprawdzić obie pompy. Bo może okazać się, że są dobre a nie działa jakiś zawór jak ktoś wyżej pisał. Sprawdzenie pompy tej ze skrzyni ze środka to może ktoś kto się zna na ursusach na podstawie mf robionych powie. Pewnie jest jakieś miejsce diagnostyczne w korpusie podnośnika.

bzdura ja mam 4260 i od podnosnika jest tam jedna pompa na zewnatrz ,  obsługuje siłownik głowny i wspomagajace osobiscie widziałem wersje z pompa w srodku tłoczkowa

Mikruss    536

pompa wewnątrz tłoczkowa zasila cały podnośnik  a więc tłoczysko główne i wspomagające, nie wiem skąd kolega wyzej wyssał bzdury ze wspomagające dostają oliwe z pompy od hydrauliki zewnętrznej....

tadi77    318

za wspomaganie odpowiada inna pompa bo moga byc nawet trzy pompy w bloku

napisze jeszcze raz dosadniej moze byc wersja zpompa tłoczkowa wewnatrz która zasila cała hydraulike zewnetrzna wewnetrzna lub trzy pompy na zewnatrz w jednej lini od podnosnika ,wspomagania kier. i od elektrozaworów napedu ,blokady ja tak mam

Kondzio342    5

Jedna do wspomagania i jeda do elektro zaworow od napedu bo rewers mech. i hydrauliki a w srodku pompa od podnosnika. Tak ja mam. Spokojnie... 

hubertuss    4786

Ja jednak zostanę przy zdaniu, że za wspomaganie odpowiada dodatkowa pompa. Bo to właśnie jest wspomaganie. Jaki sens miało by wspomaganie z tej samej pompy skoro ma ona określoną wydajność?

Podsumowując jest jedna pompa w środku skrzyni biegów. Dostęp do filtra od dołu przez dekiel na trzy śrubki jak w 255. Ale nie wiem czy da się przez otwór wyjąć. Ona zasila tłoczysko główne. Nie wiem czy są wersje bez niej. Ja się nie spotkałem. Jak sprawdzić czy jest? A no przesunąć dźwigienkę z tyłu przy tej od przełączania prędkości wom. Podnośnik przestanie działać ale za to szybciej będzie działał tur lub kiprować przyczepa itd.

Jest pompa zewnętrzna. Składająca się z kilku sekcji w zależności od wyposażenia traktora. Jeśli jest rewers eh lub półbieg będzie sekcji więcej, Nie ma serii 42xx bez tej pompy. Ponieważ ta w środku ma za małą wydajność by obsłużyć hydraulikę zewnętrzną wspomaganie i podnośnik.

Kondzio342    5
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Ja jednak zostanę przy zdaniu, że za wspomaganie odpowiada dodatkowa pompa. Bo to właśnie jest wspomaganie. Jaki sens miało by wspomaganie z tej samej pompy skoro ma ona określoną wydajność?

Podsumowując jest jedna pompa w środku skrzyni biegów. Dostęp do filtra od dołu przez dekiel na trzy śrubki jak w 255. Ale nie wiem czy da się przez otwór wyjąć. Ona zasila tłoczysko główne. Nie wiem czy są wersje bez niej. Ja się nie spotkałem. Jak sprawdzić czy jest? A no przesunąć dźwigienkę z tyłu przy tej od przełączania prędkości wom. Podnośnik przestanie działać ale za to szybciej będzie działał tur lub kiprować przyczepa itd.

Jest pompa zewnętrzna. Składająca się z kilku sekcji w zależności od wyposażenia traktora. Jeśli jest rewers eh lub półbieg będzie sekcji więcej, Nie ma serii 42xx bez tej pompy. Ponieważ ta w środku ma za małą wydajność by obsłużyć hydraulikę zewnętrzną wspomaganie i podnośnik.

Kolego masz w 100% racje tak pompa z boku jesf wlasnir sekcyjna jedna od wspomagania a druga wlasnir od hydrauliki. Tylko pytanie moje od gory jest taki wielki dekiel czy od gory bede mogl wyjadz ta pompe??? 

Akurta o tym ze.ta pompe mozna jakgdyby przekierowac. Dzieki bo akurat tego nie wiedzialem. 

hubertuss    4786

Od dołu przez ten dekiel raczej jej nie wyjmiesz. Chyba trzeba podnośnik zdjąć. Ale nie wiem nie znam się na tym. Może ktoś kto naprawiał choćby 255 ci podpowie. Możesz spuścić olej i zdjąć ten dekiel od spodu na trzy śrubki. Może tam coś zobaczysz. Przy okazji sprawdź filtr tej pompy czy jest ok.

Kondzio342    5
Ale mam 3512 to pompe wyjmowali przez ten wielki dekiel co jest na górze.

tadi77 napisał:

wyjecie pompy tłoczkowej to rozjezdzanie ciagnika

Kolego a powiedz mi rozjechac tzn. Mozesz to jakos opisac. Bo jestem zupelnym laikiem w tych sprawch.

tadi77    318

rozjechac /rozpołowic/ , odzielic niewiesz oco chodzi tak jak wymieniasz sprzegło musisz oddzielis skrzynie od silnika

hubertuss    4786

Z tym, że w tym przypadku trzeba ewentualnie rozdzielić skrzynie biegów i tylną oś/część w której znajduje się mechanizm różnicowy i do której przykręcony jest podnośnik. Ale najpierw ustal czy aby ta pompa jest walnięta. No możesz nie potrzebnie się narobić i nic nie zrobisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez axel84
      Witam mam problem z podnośnikiem w Hurlimann H 5110. A mianowicie przy pracy z pługiem przy podnoszeniu zacina się lub samoczynnie podnosi do góry. Rozdzielacz był robiony chromowany pompa po regeneracji tłoczysko zrobione siłowniki wspomagające zrobione filtr hydrauliki wymieniony olej wymieniony jak w specyfikacji . Traktor jest z turem tur chodzi dobrze szybko podnosi tak samo kiper. Proszę o pomoc  bo nie wiem co tu jeszcze zrobić by ten podnośnik chodził jak należy . 
    • Przez Nowak5425
      Witam, będę zakładał klimatyzację do mojego MFa 4255 i mam kilka pytań do posiadaczy tego modelu ciągnika z założoną klimatyzacją. 1.W którym miejscu i w jaki sposób zamieszczona jest sprężarka ? 2.W jaki sposób i od czego dostaje ona napęd ? 3. W jaki sposób zamieszczony jest osuszacz (filtr)? 4.W jaki sposób jest umiejscowiony parownik ? 5.Czy musi być włączony nawiew, żeby działała klimatyzacja ? Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś odpowie na te pytania, mile widziane również zdjęcia. Może ktoś dokładał samemu klimatyzację coś doradzi podpowie. Zestaw klimatyzacji nie będzie oryginalny,a z firmy Inter-Instal.
    • Przez panmino
      Cześć, chciałbym sobie zafundować najprostszy możliwy EHR w Belarus 1025.2. Pomyślałem, żeby założyć siłownik elektryczny poruszający dźwignią podnośnika i przełączniki załączajace w kabinie i na błotniku. Czy to się da zrobić w tak prostej wersji? Jakie są wady takiego rozwiązania?
    • Przez ferdek3085
      witam, podczas orki podnosnik przestal podnosic. Na panelu podczas pracy zaczely migac kontrolki gora-dol podczas podnoszenia pluga i pali sie kontrolka stop. Z panelu w kabinie nie opuszcza ani nie podnosi, na blotnikach rowniez. Dzialaja jedynie te mechaniczne przyciski znajdujace sie kolo silownika z prawej strony, wciskajac je bez problemu podnosi i opuszcza.. co sie dzieje ?
    • Przez 3039023
      Witam 
      Posiadam od nie dawna Case 956 z 85r  i mam problem z podnosnikiem.
      Podnosi ramiona ale nie opuszcza , chyba że przez cały dzien.filtry hydrauliki nowe , olej nowy . Pokrętłem na blotniku kręciłem nic to nie daje chyba że zakręcę maksymalnie w lewo to wtedy nie podnosi wgl. Drożność przewodów sprawdzałem . 
      Ramiona podniesione do góry olej wypuściłem ze zbiornika i podnosnika, nic to nie dało nie opuścił ramion.

Może ktoś miał podobny problem 
      Prosze o pomoc, z góry dziękuję.
      Pozdrawiam 
      Ps.wrazie potrzeby wstawię zdjęcie.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj