Skocz do zawartości
longman

Jak zrobić wał do kultywatora

Polecane posty

longman    0

Pytanie jak w temacie. Czy i jak można zrobić wał do kultywatora z tylnego wałka rozrzutnika. Może ktoś z ma już taki?? :rolleyes: :)

szymon15    1

Dobry pomysł, tylko z jakiego rozrzutnika bo sa różnych firm ;z łopatami, z pojedynczymi zębami jak w warfamie itp, zrobic sie da ale musisz miec przynajmniej takie dwa wałkki

longman    0

Dobry pomysł, tylko z jakiego rozrzutnika bo sa różnych firm ;z łopatami, z pojedynczymi zębami jak w warfamie itp, zrobic sie da ale musisz miec przynajmniej takie dwa wałkki

Posiadam jeden wałek z pojedynczymi zębami. Planuję zamontować wałek na piaście, tylko nie wiem czy ten pomysł wypali z pojedynczym wałkiem i czy nie trzeba będzie skrócić zębów.

Wiadomość z agroFakt.pl

longman    0

Skrócę je ,bo jak wjadę na twardą ziemię (niestety moje tereny :rolleyes: )to będzie podrzucało go do góry.

ZETORRRRRR    3

Chodzi Ci pewnie o stary adapter ;p

ja mam coś takiego i z tego chce zrobić coś może na wałek a może do tyłu do kultywatora:

adapteri.th.jpg

I co panowie o tym myślicie jakaś przekładnia kontowa i na wałek i cos w rodzaju glebogryzarki do rozbijania ziemi a może wałek do kultywatora/ pługa???

szymon15    1

to nie wytrzyma na przekładni, wszystkie zęby po urywasz, u mnie na warfamie z obornikiem kilka juz odleciało po przez zmeczenie matriału a co dopiero przy takiej pracy..

To było by jako wałki za kultywatorem

milanreal1    290

To co Ty nim gruz rozwalałeś czy co... U mnie przez tyle lat adapter ma małe ślady zużycia. Myślę że przydało by się trochę te zęby skrócić.

ZETORRRRRR    3

@ milanreal1 to jest adapter znajomego muszę go odnowić a taki jest zniszczony po ciągnik z rozrzutnikiem spadł z jakieś góry i sie nieźle obydwa sprzęty zniszczyły a to co zostało z rozrzutnika ;D

Patryk923p    0

Ja niestety nie dysponowałem starym adapterem i wał strunowy za kultywatorem wykonałem z własnego materiału http://www.youtube.com/watch?v=vzWQ5ocLg4A ale co niektórzy piszą żeby zrobić kolczatkę do pługa, zgodzę się z nimi lepszy pomysł tylko by trzeba było nieco dociążyć go by efekt pracy był

Przemko    20

Ja bym zrobił tak, zęby poprzecinał na pół, i je dospawał innej miejsca tam gdzie jest luźno, do mocowania kup 2 łożyska z obudową koszt około 60 zł, i po sprawie B)

kamis    0

Widziałem kiedyś na złomie starą ruską sieczkarnie do kukurydzy KS i tam jest taki wał może z niego by się dało zrobić. Długość tego wału to 180 cm.

też mam zamiar zrobić wał strunowy i tak pomyslałem żeby zamiast tych płaskowników z zębami (strun) zastosować drut żeberkowy średnicy 10 mm. czy to dobry pomyśł?;)proszę o szybka odpowiedź z góry dzięki;)

tomek73    188

Nie zbyt dobry pomysł.Fortschritt miał 8mm pręt bardzo twarde, ze w rekach nie szło wygiąć go, ale był problem z doprawianiem ziemi i za mała powierzchnia styku z ziemią i blokowały się, słabo uprawiały. po wymianie na płaskownik 6x20 problemy ustąpiły.

• Like 1

Daman    0

A co sadzicie o zrobieniu wałka z grzejnika? chodzi mi o okragłe grzejniki takie stare troche jak wałek.

Daman    0

Z piast od malucha rura w srodek na to płaskowniki grubsze zaostrzone i powinno zdac egzamin.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051