Polecane posty

solek01    209

Mam w użytkowaniu pilarkę Stihl MS 211, do tej pory kupowałem łańcuchy i prowadnice u dilera STIHL,

niby oryginalne, ale z najtańszych serii. Jednak ostatnio się mocno popsuły, szybko się tępią, i strasznie wyciągają. Nawet po 

2-3 godzinach cięcia trzeba było go już skracać . Chciałbym teraz kupić łańcuch jakiejś innej firmy, co byście mogli polecić?

Może Oregona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
a może to nie wina łańcucha ? olej do smarowania pobiera normalnie ? bo u mnie była taka sytuacja i dawka oleju do smarowania była o wiele zamala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Zbiornik oleju na zbiornik paliwa u szwedów idzie to i germaniec gorszy nie powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Może masz zębatkę zjechaną wtedy łańcuch skacze i od drgań się wyciąga. Rolnik A ruskie tajgi jak tam z pobieraniem oleju wyglądały bo ?? Nie ciekły jak mtz-ty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
zbiornik oleju na 2 zbiorniki paliwa a nie 1 do 1 a sprawdzasz tak że zdejmujesz osłonę prowadnice i jak odpalisz i dasz gazu to ma lekko cieknący olej z rowka nad napędem i tyle sprawdzania a regulujesz przepływ śruba od dołu po prawej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

W starym stihlu zawsze szedł zbiornik oleju na zbiornik benzyny. Teraz kupiłem nowego i idzie tak samo.  No może ciut oleju zostaje. 

Łańcuch się wyciąga? Ja cały czas kupuje w serwisie i nigdy nie było problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbiornik na zbiornik . Pierwsze słyszę o dwóch zbiornikach benzyny na zbiornik oleju O.oO.o. Napisz w jakiej to pile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Postawa to zębatka pływająca, mniej dostaje łańcuch  po podcięciu się zwykłej zębatki.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Samo skracanie łańcucha to już moim zdaniem błąd . Szlak trafia jeszcze szybciej zębatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

 Że mnie tam żaden pilarz, ale kurde jeszcze nigdy nie musiałem skraca łańcucha,  a zjeżdżać je na maxa. Kupuje zwykle w stihlu. Sam ostrze(chyba że tak zapieprze, że nie mogę go już wyprowadzić,  to daje do serwisu i potem znowu sam do końca jego zywota),  prowadnice zmieniam jak uszkodze, albo jak już widać że poniszczona mocno.  Ojciec kiedyś kupował w zasadzie tylko Oregon i też nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek skracal łańcuch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16
Napisano (edytowany)

Byłem zawodowym pilarzem 10 lat więc sie udziele: gdyby to była wina smarowania to łancuch  naciagnałby sie  tak mocno w prowadnicy, ze zblokował by piłe. Trzeba uważac aby paliwo i olej szło 1:1, Oleju moze minimalnie zostac w zbiorniku i tez jest dobrze.A olej, moze i byc nawet kujawski, przepalony samochodowy,ciagnikowy, jeden kit, byle czysty.

Nadmiernie wyciagajacy sie łancuch to tylko i wyłacznie wina tępego  i zle wyostrzonego łancucha. 

Ile razy to ja sie nasłuchałem jak to kazdy potrafi ostrzyc łancuchy, jaki kazdy jest fachowiec. Co niektorzy przynosili mi swoje pilarki do ostrzenia, to  nieraz trzeba bylo 1,3 zeba zjechac , zeby taki łancuch wyostrzyc. Potem gdy tak wyostrzonym łancuchem zaczeli ciac to wielkie oczy,ze stary łancuch tak moze ciac.

O ogranicznikach łancucha tez mało kto pamieta, a sa one tak samo ważne jak dobrze naostrzony łancuch. Sa tacy fachowcy,ktorzy to w nowym łancuchu szlifuja na szlifierce ograniczniki do zera.

Chcesz, zaoszczedzic pieniedzy i nerwow? -  lekko stepiony łancuch ostrzy sie od razu jak tylko poczujesz , ze musisz uzywac siły i pchac piłe aby cieła, piła sama musi sie zaglebiac w materiał i wtedy masz łancuch na bardzo długo.

Łancuch tylko z zebem pełne dłuto tzw. kanciak. Najlepszy do ostrzenia i najlepiej żre.

Edytowano przez Fifarifa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

W sumie od czego może się wyciągać? Od przegrzania, czyli albo smarowanie, albo tempy łańcuch. Teraz np cialem stary płot i drzewka wzdłuż niego, sporo razy zaliczył jakiś kamień czy gwóźdź,  czy ziemię.  Jak widzę już,  że nie potrafię go z tego wyprowadzić,  to zawoze  na serwis. Co z tego,  że go poostrze ,  jak czuć że nie idzie jak powinien.  No i wtedy faktycznie szybciej się grzeje.  No ale takim już  nie robię. 

Ala na zwykłym drzewie,  jak się niczym łańcucha nie zatempilo, to co dwa zbiorniczki lekko pilnikiem, czuć pod ręka,  że delikatnie trzeba przejechać.  I tyle.  A jak pisałem-gówno się znam,  nikt mnie nie uczył,  także i napewno robię to niepoprawnie. No ale jeszcze się nie zdarzyło żeby się rozciagnal  łańcuch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

oleju schodzi trochę więcej jak pół zbiorniczka i tak było od początku  i tak samo mam w pilarce STIHL 025, u ojca, 

ale dzięki za wszystkie porady, jeszcze się temu przyjrzę, bo ogólnie piłę użytkuje teściu, i mi ciężko skontrolować

jak on dokładnie ją użytkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zobacz,  czy łańcuch dobrze poostrzony,  czy prowadnica nie jest przegrzana. 

Ja mam stara 280 i nowa 261- w obu idzie 1/1, minimalnie oleju zostaje.  Obie czasem na serwis na przegląd daje.  Kiedyś jak zaczynałem sam ciąć,  to właśnie w 280 się przegrzewala prowadnica i myślałem,  że to wina smarowania,  ale oczywiście winny był źle ostrzony łańcuch. Na serwisie sprawdzali smarowanie i mówili,  że jest bardzo dobre.  Ale nawet wtedy łańcuch się nie wyciągał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasiorek
      jakie macie pilarki spalinowe no i elektryczne
       
      sam posiadam pilarkie sthila MS 023 juz (leci jej 10 rok)
      nie miala jeszcze powazniejszych napraw chodzi mi o silnik
       
       
      na marginiesie mam jeszcze myjkie sthila i zamierzam jeszcze kupis kose spalinowa sthila pasuje mi ta firma a i do serwisu mam 1km
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez lgruchala
      Pękł mi łańcuch w komorze formujacej bele. Pękł mi z jednej strony. Cży może ktoś mi podpowiedzieć jak to naprawiać?
    • Przez Farmer79wlkp
      Witam.
      Czy ktoś z użytkowników forum przerabiał listwy wsuwane na przykręcane w rozrzutniku 4.5t z Czarnej Białostockiej?
      W moim rozrzutniku przyszedł czas na zmianę łańcuchów i po złych doświadczeniach z listwami wsuwanymi - często lubią wypaść z uchwytów pod rozrzutnikiem w trakcie transportu gdy łańcuch  jest wyciągnięty.
      Myślę że dobrym rozwiązaniem był by zakup nowego łańcucha i listew przykręcanych tylko nie wiem cz nie będzie coś przychaczać o podłogę gdyż nie jest z płaskiej blachy tylko lekko trapezowej - tak jest w oryginale.
      Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię 
    • Przez kubota_tym_kioti
      Nadszedł czas na wymianę spracowanej 22 letniej husqvarny 40 która coraz częściej odmawia posłuszeństwa. Więc poszukujemy czegoś w zastępstwo, zainteresowały mnie te dwie: Shindaiwa 452s i Echo cs450. Może znacie inne ciekawe pilarki Od razu mówię stihl i husqvarna odpadają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj