Polecane posty

witam przerabiał ktoś  problem  z obrotomierz  elektronicznym w 54serii ? 

orientuje się  ktoś  na którym  pinie idzie sterowanie z alternatora na obrotomierz  i czym jest sterowany ? masa czy może  prądowym ? 

jeśli  ktoś  ma dostęp  do rozpiski skrzynki bezpiecznikow byłbym  wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konstanty    1

Jeśli jest to ACET to powinieneś mieć czujnik obrotów zlokalizowany w pokrywie pompy wtryskowej (od strony chłodnicy). Dokładnie taki:

http://allegro.pl/czujnik-renault-obrotow-seria-12-14-54-nadajnik-i7000702777.html

Proponowałbym rozpiąć wtyczkę od identycznego czujnika prędkości i zamienić z obrotomierzem ( o ile prędkościomierz działa).

Poniżej masz link do zbliżonego tematu z fotkami i lokalizacją wtyczek.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2607111.html#12536875

W moim .14 wtyczka od prędkościomierza jest z prawej strony pod kabiną a wtyczka od obrotka również z prawej strony w połowie zbiornika górnego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cineek
      Witam Oglądałem dziś MF 6180 w dość przystępnej cenie, ale nie działa w nim obrotomierz (tzn. podczas pracy silnika obrotomierz wskakuje pomiędzy 5 a 10) Mam pytanie czy liczy mth? Właściciel twierdził że w większości nie działa, ale rzekomo liczy mth. Jak to mozna naprawić i czy rzeczywiście liczy moto-godziny? Pozdrawiam
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez rafalcase95
      Mam problem z podnośnikiem traktor podnosi i opuszcza tylko na obrotach od 1600. Lampka kontrolna gaśnie po przekręceniu 1 pokrędła (odblokowuje się jak powinno) czujniki położenia działają dobrze bo jak ustawie to tak opuści / podniesie. Podnosi do końca i opuszcza też tylko ze te podwyższone obroty są uciążliwe. Pokrędłami od szybkości ruszalem i nie pomoglo. Co może być przyczyną i jak to naprawić?
    • Przez Kamil9717
      Witam, mam Renault 120.54 i muszę wymienić olej w skrzyni, wie ktoś może jakim olejem zalać? Czy olej John deera hy-gard będzie dobry czy poleca ktoś jakiś inny?
    • Przez zetor88
      Witam jak w temacie mam problem z obrotomierzem w c85 proszę o pomoc jak on działa tzn. Skąd zczytuje obroty jest jakiś czujnik jeśli tak to gdzie? Czy czyta z alternatora? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj