Polecane posty

młody17    13

no własnie mam zamiar przykryć, i nie wiem jutro będę się brał za to, bo dzisiaj siałem jęczmień, niby na etykiecie pisze jak mówi @saszeta: dla wczesnych do 3 dni po sadzeniu ?? no i mam dylemat ?? a Wy jak walczycie z chwastami pod agrowłókniną?? Dzięki za propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja w tym roku na jednym kawalku dalerm linurex + panida a na drugim linurex + comand(mam nadzieie ze nie przypali ziemiakow)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Panowie, kiedy najlepiej pryskać ziemniaka środkiem chwastobójczym Sencor? Zaraz po zasadzeniu, czy po 2-3 tygodniach? Jeśli później, to zastosował bym wał typu kolczatka, nawóz i obsypnik, po czym oprysk. Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja dziś raniutko wczas obsypałem i poszedł Afalon w dawce 3 litry na hektar.Normalnie stosuje się 2 litry a ja zawsze 3 litry.I efekty są.Moderatorze Sencor proponuje gdy ziemniaki mają około 10-15 cm wysokości a jak chcesz zwalczyć perz to dodaj Titus + Trend na przyczepność.Osobiście polecam MISTRAL to to samo co Sencor a wiele tańszy.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a nie mogłeś dać z 10 litrów? 2 litry wystarczy skuteczność bardzo dobra. Ale i tak nie zwalcza wszystkich chwastów nawet w dawce 10 litrów. W końcu cię sprawdzą. A czekasz chociaż te 90 dni? Bo taka jest karencja na afalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Afalon jest już w 1 klasie toksyczności ale wszedzie go jeszcze kupi.Saszeta i tak jak ziemniaki wejdą to wpaduje Mistralem i Titusem , więc pole czyściutkie jest bez chwastów.Dawke 3 litry daje na około 300-350 litrów więc jest oki.saszeta jeśli Ci chodzi o okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru roślin to już więcej nie obsypuje.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wody to możesz i 1000 l dać. Lepiej zadziała. A afalonu 2 wystarczy tym bardziej jak później powtarzasz. Chodzi mi czy nie kopiesz ziemniaków przed upływem 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Saszeta nie kopie.........ziemniaki kopiemy zawsze w okolicach od 10 września w zależności jak jest z łetami czy są jeszcze zielone czy już podeschnięte.Czasem jak nam brakuje swoich ziemniaków do handlu to musimy nawet jak są zielone łęty kopać.Nie przesadzaj z tymi 1000 l wody :blink: im więcej dasz wody tym bardziej osłabisz środek.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laza    0

Witam, czym najlepiej opryskać po sadzeniu na perz oraz inne chwasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie a jakie środki na zaraze uważacie za najlepsze? Ja stosuje RIDOMIL , PYTHON CONSENTO , INFINITO, ARMETIL. Zawsze 4 razy pryskamy , oczywiście zawsze z odżywkami.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Czytam ten temat (i nie tylko ten)i sprawa wyglada tak:

Ziemniak posadzony, stanowisko po jęczmieniu jarym, bez obornika, orka zimowa na wiosne zaczęła zarastać perzem, początkiem kwietnia randup i czysto,28 kwietnia, sól potasowa,lubofoska, azofoska, po 50 kg,ziemniak posadzony, bulwy nie zaprawiane, sadzeniaki moje.Jak dalej, poradźcie bo im więcej czytam tym bardziej głupieje, tyle tych środków, że kota można dostać.Jest tego dokładnie 42 ary, może nie dużo ale tyle mi potrzeba.Czym i kiedy zasilić, chronić itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Panowie a jakie środki na zaraze uważacie za najlepsze? Ja stosuje RIDOMIL , PYTHON CONSENTO , INFINITO, ARMETIL. Zawsze 4 razy pryskamy , oczywiście zawsze z odżywkami.

 

Ty specjalista od wszytkiego i pytasz o rady? Co do wczesniejszych twoich postów, w po jaką cholere dawać 5 l glifosatu na ha przed wchodami ziemniaka, sąsiad daje 1,5 l i wszytkie młode chwasty zwalcza, ja na ugór 15 letni zastoswowałem 4 l glifisatu i wystrczyło. To samo jeżeli chodzi o afalon nawet jak dasz 10l /ha to zwalczysz tyle samo chwastów jak byś dał 2l, a jeszcze lepiej dać 1l agalonu + 0,2 comandu. Pewnie środki na zaraze też dajesz po 5kg, żeby był lepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zonk wyczytal gdzieś nazwy środków i teraz błyszczy ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Witam ziemniaki wschodzą w czwartek redlę i oprysk sencor odmiany to denar lord irga a morze sencor zostawić po wschodach a dać chwastox co proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Pawelec pytałem twojego tatulka i mi powiedział o tych środkach........byłem u niego dziś nad ranem , nie pamiętasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie wiem chłopaku co robiles nad ranem w sypialni ojca...

wole nie wiedziec :) ale ja bym sie tak nie obnosił z tym na naszym forum :lol:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9
Napisano (edytowany)

Zonk moim mistrzem :D Nie dość że najwiekszy potentat kartoflany na tym forum to do tego ma zapędy homosexualne :D ihahahaha!

 

Kur*wa moje lordy chu* strzelił wszystko czarne, maaaskra! młode bedą w czerwcu pewnie dopiero ;p

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Limusine kara ci te lordy spotkała za wyśmiewanie się ze mnie...hehhhehehehe :lol: taki cwaniak a Lord mu zrobił się czarny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

No ciekawe co by było u Ciebie jakby krzaczki miały ok 5-7 cm i przyszedł 5 stopniowy mróz i to długi bo już o 24 było -3.. :D

A z Ciebie i tak sie bede smiał bo nie da sie inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dziękuje za komplement , wiem że mi zazdrościsz.......no ale cóż ....bywa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

dzisiaj poleciałem afalonem 2 l i roundupem 2 l.cztery hektary zrobiłem.miejscami bagno że traktor aby przeszedł.mam ścieżki co 20 metrów na ciągany opryskiwacz ale pryskałem 12 zawieszaną bo dużego bym nie pociągnął.jeszcze 3 ha zostało ale najpierw trzeba obsypać a tu nie ciekawie

 

PILNE!!!!!!!!!!!!

Saszeta pod powiec mi co z tym roudupem + afalonem ?????? to jest stary post ale czytam i ciekawi mnie co to za elixir czy działa Moje ziemniaki za tydzień wschodzą i szukam alternatywy a ziela ful

mam posadzone i lekko przywałowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

afalon 2 l/ha. Czyli normalna dawka. Do tego 1,5-2l roundopu. Pewnie masz siewki więc tyle roundupu wystarczy. Chyba że masz jakieś grubsze chwast np perz czy oset to możesz trochę zwiększyć. Ja pryskałem 3 dni przed wschodami. Afalon zwalcza dobrze komosę ale słabo rdesty.

W tym roku redliny formowałem zaraz po sadzeniu a teraz w poniedziałek koral+command( bo lepiej rdesty od afalonu i chwastnicę). Po niedzieli zaczną wschodzić więc koło niedzieli polecę jeszcze roundupem

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Napisano (edytowany)

Dzięki!!!!!!! Spróbuje.-- U nas susza więc nie redle.. Po wschodach spróbuje podredlić może popada :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ale afalon jak i wszystkie doglebowe muszą mieć wilgotną glebę. Ja zawsze pryskam po deszczu albo w czasie. Jak podredlisz zaraz przed opryskiem i trochę rozbronujesz to będzie lepszy efekt. Bo po afalonie ziemi się nie rusza już. Jak nie chcesz teraz obsypywać to zrób samym roundupem a potem po wschodach obsyp i zrób jakimś powschodowym. Afalon ma 90 dni karencji i swoje kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

:rolleyes: Wiesz już nie chodzi o parę zł tylko żeby z hakownicom nie chodzić po polu trochę popaduje od czasu do czasu a jak rękom po redlinie przegarnę to bardzo dużo siewek jest ziela Nie chcę czekać do ostatniego momentu żebym nie skopał sprawy U nas w okolicach włocławka mróz narobił szkód pomarzły wszystkie podkiełkowane jutro zobaczę u kolegi jak wyglądają pod agrowłukliną ale też biadoli bo koszty poszły

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj