Misiaul

MF 3060-Sprzęgło przedniego napędu

Polecane posty

jas323    3

witam.

co może być przyczyną zaniku napędu na przód pod dużym obciążeniu przedniej osi (podczas wbijania się w pryzme turem) .frezy na wale OK, elektrozawór jest OK, tarczki 2,9mm(nowe mają 3mm)

Dnia 22.02.2018 o 17:26, lukbold napisał:

Te tarcze są ściskane sprężyną talerzową, która jest w koszu. taka duża podkładka. U znajomego stwierdziliśmy że tarcze się ślizgają mimo dobrego stanu to podłożyliśmy dodatkową podkładkę... No ale jak się przesadziło z jej grubością to olej nie dawał rady rozłączyć napędu (olej ściska te sprężyne i rozłącza tarczki)

Czy dołożenie podkładki naprawi problem ???

jaka grubość można dołożyć bezpiecznie, aby napęd mógł być  rozłańczany .

dziękuje za sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Więc złożyłem wszystko lecz nie było możliwości wypróbować od razu czy napęd jest. Ostatnio miałem okazje wyciągać kolegę bo się zakopał i niestety napędu nadal nie ma. Rozebralem to jeszcze raz i zauwazylem że na końcu tego walka co wchodzi w sprzęgło są dwa takie jakby zamki, jeden z nich był zamknięty a drugi otwarty. Czy to mogło mieć wpływ na brak napędu? I czy różna długość elektrozaworów tu gra jakąś role bo wykrecilem trzy i jeden jest krótszy, właśnie ten od napędu. A i jeszcze jedno pytanie, czy podłożenie podkładki pod ten mały seger cos pomoże? Jeśli tak to jaka maksymalna grubość może być?

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

fajnie se tam grzebiesz ale wciąż zasady działania nie kumasz ;)

http://agrochlopecki.pl/product_info.php?products_id=12553&osCsid=2c0b52cc516750996ce7f008311e18a0 to pierścienie uszczelniające, miedzy którymi olej doprowadzany jest do sprzęgła. Nieistotne dla włączonego napędu

A tarcze ( sprężyny) masz ścisnąć siłą 2000 daN i pod segier nałożyć podkładek aby pozostało 1.5-1.7mm luzu

Edytowano przez lukbold
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Poprzednim razem ściskałem je na prasce. I pod segerem była tylko jedna podkładka i miała 1 mm grubości. No nic. Jutro zaloze podkładke taką jak piszesz i zobaczymy czy będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no tak... załóż podkładke o której ja pisze... w którym miejscu??:8_laughing:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Dobrze. A podkładkę zaloże po ściśnięciu na prasce pod maly seger. Dobrze rozumiem? Tu była jak rozbieralem no to więc zalożyłem ją w to samo miejsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    8

Włóż tyle podkładek pod ten mały seger tak aby po ściśnięciu między tymi podkładkami a segerem zostało 1.5-1.7 mm luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Ale jak to ścisne i założe podkładkę pod seger i to zluzuje to przecież nie ma żadnego luzu między tą podkładką a segerem. To tu ma być ten luz? Bo u mnie wszystko było złożone bez żadnego luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

raczej wszystkie mają. Rurka z olejem poprowadzona jest w osłonie wału napedowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Chyba może mieć jeszcze samoblokujący (jak ja w 3070). Ma zalety ale i wady. Do przodu zawsze ciągną 2 koła, ale do tyłu już nie zawsze jet tak kolorowo i czasem ciągnie tylko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13

Witam, wymieniałem tarcze w koszu sprzęgłowym przedniego napędu wraz z ta tulejka i pierścieniami uszczelniającymi bo były połamane a tulejka miała wyrobione w środku rowki złożyłem wszystko do kupy i działało świetnie przez jeden dzień napęd sie elegancko rozłączał i włączał . Na drugi dzien przy probie rozłączania napędu wyskakuje mi kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów ciągnik schodzi z obrotów na dwie sekundy i napęd spowrotem sie uruchamia, dodam ze ta tulejka co pracują w niej pierścienie dosyć swobodnie weszła w ten otwór co trzyma ja w skrzyni , mogła się ona wysunąć w kierunku mostu ? bo od tamtej stony nic jej nie zabezpiecza , miał ktos taki przypadek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

może po prostu pierścień pękł przy wkładaniu wałka. Zazębiłeś te pierścionki? sam zrobiłem takiego zonka jak pierwszy raz przyszło to robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13

Tak zazębily się na zamkach i wydaję mi się że dosyć łagodnie weszły w tulejkę więc raczej przy tej operacji nie pękły , ale dziwne że wszystko przez dzień działało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Witam . Czy jesteście pewni czy na zdjęciu sprężyn z poprzedniej strony zdjęcie nr 1 pokazuje prawidłowy sposób montażu ich ?. Od tygodnia walczę z tym sprzęgłem i ciągle napęd nie ciągnie do tyłu wal pod ciągnikiem staje w miejscu . Tarczki mam niby dobre ale 2,3 mm dałem podkładkę pod seger mały grubości 1m . I nic nie daje sprężyny miałem założone jak na zdjęciu nr 2. Ale za drugim razem miałem inaczej bo ja jutro 4raz wyciągnę te sprzęgło . Mam 4 tarczki na zdjęciach w necie widziałem że gdzie nie gdzie zakładają 5tarczek . Jutro zmierzę na prasie hydraulicznej jaka siłę trzeba użyć by ścisnąć sprzęgło i jutro zakładam sprężyny jak na zdjęciu nr 1 oraz daje nowe tarczki 3mm grubości . Ma ktoś wiedzę w tej sprawie by podpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    175

Rozpinasz wal. Odkrecasz przystawke i wyciagasz ja w dol. Od strony frezow odpinasz seger i wyciagasz za walek do siebie i kosz z tarczkami wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    175

Elektrozawor sie zamyka? 

Tam jest tak, ze jezeli nie ma cisnienia oleju to naped ciagnie. 

I albo olej idzie caly czas albo tarczki sa zjechane albo pekla sprezyna w tym koszu

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonsuperzo56
      witam wszystkich posidaczy case international mam do was pytanie czy mieliscie taki problem jak ja odnosnie mam case 856xl otoz po wlaczeniu przedniego napedu slychac nie pokojace dzwieki w przystawce podczas jazdy takie jakby pukanie jakby zab byl wykrychniety .... i dlatego do was pytanie co tam moglo sie stac ????
    • Przez kola89
      Witam, dzisiaj podczas jazdy przelanczalem z 2b na 4b i nagle traktor tak jakby przestal jechac. Od tej pory nie jedzie na zadnym biegu. Sprzeglo raczej wykluczam gdyz biegi wchodza normalnie i slychac ze w skrzyni cos pracuje (ale zadnych zgrzytow, po prostu slychac prace przy puszczonym sprzegle , a przy wcisnietym nie). Atak z tylu sie nie kreci, wiec obstawiam, ze awarii uleglo cos w skrzyni. Moze macie jakies pomysly. Mf 3060 z 1987 roku, skrzynia AB 16/16 bez polbiegu.
    • Przez Jan556
      Czy dorabiał ktoś może przedni napęd Ursusa C360 z mostu od Stara 660?
    • Przez Mf1990
      Witam Mam problem z ehr a mianowicie po odpaleniu ciagnika wszystko dziala cacy po jakiś 10 15 min przestaje dzialac ehr i przyciski na błotnikach  dodatkowa nagle sam przelaczyl z zająca na żółwia  i nie idzie przebić z powrotem na zająca .
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj