Gość BaszaPasza11

Problem z wysiewem w Poznaniaku SO43/C2

Polecane posty

Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Witam. Końcem lata kupiłem siewnik Poznaniak SO43/C2 i zabrałem się za pierwsze siewy jesieni 2016. Ustawiłem siewnik zgodnie z tabelą i zrobiłem próbę kręconą i siewnik wysiał zawartość POŁOWĘ MNIEJSZĄ OD TEJ NA TABELI. No i wiosną było tak samo. No i jesienią 2017 spróbowałem inną odmianę pszenicy i dalej tak samo. Z resztą na każdym zbożu oszukuje. No i muszę ustawiać tzw. po swojemu aby dobrze było. Wiem że niema co się sugerować tabelą ale żeby aż o połowe?! No i dodam że jak kręce kołem to czuć delikatny luz tak jakby coś przeskakiwało (napewno nie łańcuch). Proszę o pomoc bo naprawdę to jest denerwujące że trzeba tyle razy praktykować aż wyjdzie dokładna ilość. Jak do tego podejść, co wymienić i czy ktoś spotkał się z tym problemem. Siewnik z 2004r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

a koła masz oryginalne? u nas był przypadek że siewnik wysiewał zawsze za mało okazało się że koła nie były oryginslne po wymianie ich wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Ogólnie w książce pisze  że ma 175-70-R13 i takie są. A mówie podczas kręcenia kołem czuć delikatny luz a nawet przeskok. Na rolkach także czyli kręcą się i stają i kręcą się znowu (dosłownie przez pół sekundy sie nie kręcą jak sie kręci ręka) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
a co to może być że próbe kręcona robimy 3 krotnie po 38 kręcenia żeby dokładniej czyli dawka na 2a i po zasianiu hektara wraz wychodzi zamalo koła orginalne i ciśnienie w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolego a jaka przekładnia mechaniczna czy hydrauliczna ja tak miałem podobnie jak na kole zębatym w skrzyni biegów w siewniki wyłamał mi się ząb i też taki efekt miałem podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Skrzynia bez stopniowa. Tak jak w tych nowszych (nie A B C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
a tam nie ma czasem jeszcze zakresu do drobnego wysiewu ?? moze źle denka albo zasuwka ustawione . Stop przypomniało mi się miałem tak jak to koło zębate co jest przy kole miało inny rozmiar zamiast chyba 12 zębów miało 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11
Napisano (edytowany)
Dnia 6.02.2018 o 01:10, admon1212 napisał:

a tam nie ma czasem jeszcze zakresu do drobnego wysiewu ?? moze źle denka albo zasuwka ustawione . Stop przypomniało mi się miałem tak jak to koło zębate co jest przy kole miało inny rozmiar zamiast chyba 12 zębów miało 14

Tak jest drobny wysiew, ale nwm jak zmienić na niego a napewno jest włączony W+S. Nie denka są dobrze ustawione. Ale mówię jest delikatny luz

Dnia 6.02.2018 o 06:39, fezoi napisał:

Problem był omawiany w innym temacie https://www.agrofoto.pl/forum/topic/30851-problem-z-poznaniakiem/?page=2 Masz do wymiany łożyska kierunkowe w przekładni .

 

 

 

A Łożysko kierunkowe to to samo co Sprzęgło jednokierunkowe igiełkowe? 

 

 

 

 

 

Edytowano przez BaszaPasza11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaQ24
      Witam. Chcę założyć do poznaniaka znaczniki. Mam kabinę więc standardowe przerzucanie znaczników nie będzie wygodne. W planach mam założenie silnika od wycieraczek tylko jak to zamontować? Potrzeba jakieś przekładnie?
    • Przez Moiiz
      Cześć,
      Wiecie może jak nazywa się część zaznaczona na zdjęciu w Poznaniaku S043/2? Jest to jakieś koło zębate z 14 zębami, ale nie mogę znaleźć go w katalogu części ani na allegro.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj