sznajdik

Bydowa rozsiewacza do wapna

Polecane posty

Tomasz78    1028

fajny temat pod taki rozsiewacz ,tym bardziej że tasma gumowa a nie na ;łańcuchu ,a wydajność zawsze możesz grodzią regulować ,tylko dwa hydromotory ,aby szerzej rzucał ,bo ten z linka może i rzuci z 5m ale czy aby równo 

Wiadomość z agroFakt.pl

sznajdik    308

Tu się rozchodzi czy ta taśma na tyle wydajna będzie co w rcw bo jest wąska a tam szeroka i czy nadąży wyrzucić tyle samo masy co rcw, fajna sprawa bo taśma napędzana hydraulicznie można se regulować prędkość dławiąc olej lub puszczając go więcej na silnik hydrauliczny zbiornik oleju jest i przewody dołożyć pompę i i talerze bezpośrednio z wałka ciągnika i nie ma potrzeby podłączania oleju z układu traktora co przy pożyczaniu stanowi duży problem. Talerze dałbym 2 jak jest typowo w rozsiewaczach i myślę że w 4tyś. bym się zmieścił mając konkretny sprzęt a nie takie coś jak rcw 3 że trzeba cały dzień jeździć żeby tira rozsypać, poza tym w takiej gotówce takiej skrzyni zasypowej raczej nie da się zrobić

Grzechooo    224
Wszystko fajnie jak są plany jak zrobić a przyjdzie co do czego to same problemy wychodzą. Jak chcesz robić jaką kolwiek maszynę napędzaną silnikiem hydraulicznym z regulacją obrotów poprzez dławienie oleju to pamiętaj że jak przykręcisz dławik to olej będzie się gotował.

pawel885    1529

Jakie plany, to maszyna jednostkowa, wszystko dorabiasz na bieżąco :) Nie wiem czy w 4 tys się wyrobisz.... Nie dasz przecież osi i kół od rozrzutnika 1-osiowego bo nawet jak wytrzyma kto to pociągnie po grząskim czy mokrym polu 

sznajdik    308

Mam oś od przyczepy D50 i koła 1.400r20 22PR także bez obaw, poza tym ta solarka okazała się pomyłką brakuje jednego zera żeby to allegro to bym wziął kup teraz i po kłopocie

Edytowano przez sznajdik

ZYLA    636

Kabinę tylko odciąć, do ramy z przodu dospawać dyszel z zaczepem i w pole ;)

To co ze wysoko. Łopatą i tak go nie będziesz ładował

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez slawek4020
      Witam potrzebuje wymiarów ,kątów w łyżce do tura ,ponieważ planuje ją zrobić przez zimę. Jak ktoś kupił nową łyżke to niech pomierzy mi się przyda;)Z góry Dzięki
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez Pawelc36000
      Witam. Mam takie pytanie.
      Posiadam ursus c360.
      Ostatnio kupiłem przyczepę do lasu. Zbudowana jest na moście ze Stara 660. Tylko że most jest pusty. Mam plan żeby go uzupełnić i zrobić napęd. Teraz pytanie do kogoś kto to ogarnia. Jaki najlepiej reduktor zastosować żeby to działało. Czekam na waszą pomoc. Pozdrawiam
    • Przez marcin974
      Witam
      chciałem zrobić dwa masywne wózki do rozpoławiania traktorów, jest tylko problemik z kąt taki gwint zdobyc by mozna unosic
      myslalem o czymś ze starego lewarka -tylko z kąt taki lewarek
      A czy kołka pasowe (zrobione na lozyskach) daly by radę jako rolki? -wyspawał bym wtedy takie ,,tory"
      jakieś pomysły??
    • Przez eeliasz14
      Witam, w Zetorze 7745 mam zamontowany stary tur bez poziomowania bez euro do tego trochę wyrobiony na tulejach. Dlatego teraz w zimę chce go trochę podleczyć dorobic euro itp. Jest tylko problem bo obecny tur w miejscu gdzie jest pochył osprzetu ma maly skok zaledwie 30 cm no i według mnie jest za duży co przeklada się na wolna prace (tloczysko ma 40mm) . I teraz pytanie do was. Ile u was ma skoku silownik i jaka w przekroju jest rura zewnetrzna i tloczysko w tym miejscu (pokazanym na zdjęciu). Myślę zrobić już bez poziomowania bo nie mogę znaleźć silownika z tą przedluzką rurową chciaz wszystko zależy od kosztów

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj