damiandg

Wydłużenie lanc

Polecane posty

damiandg    18

Mam pytanie czy wydłużał ktoś lance. Ja mam lance z rurek nierdzewnych stary typ. Mam działkę 23m szerokości a opryskiwacz ma 10m. Ktoś ma jakiś pomysł jak to przerobić.

Sadek    785

Zrobić konstrukcję i przedłużyć na 12m.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

wojtal24    652
pytanie jaką wydajna pompę masz bo jak starszy opryskiwacz to moze byc problem z ciśnieniem i wydajnością cieczy przy szerszej belce

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    135

Wszystko zależy od układu belki. Osobiście poszerzałem belkę w opryskiwaczu jugosłowiańskim z 10 na 12m. Miałem belkę 5x2m a zrobiłem 2x1,5+3x2 +2x1,5 (m).W oryginale zastosowane w nim były głowice zaciskowe na rurkę PCV 20 mm, brakujące fragmenty dorobiłem z rurki do wody PVC (PN 20) końce gwintowane 1/2 cala. .Dodatkowo  zamontowałem głowice obrotowe .Całość wykonałem na wzór belki 15m gdzie są podwójne zawiasy z każdej strony ,z czego zewnętrzne sprężynowe ,a wewnętrzne zabezpieczane na sztywno.

zbycho77    11

Podaj numer tel na PW to ci wyślę zdjęcia jak zrobiłem u siebie , bo tu nie mogę wstawić foto.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam,
      jest taki oto problem.

Brat kupił nowy opryskiwacz. Przy zakupie jeśli chodzi o dokumenty dostał tylko fakturę i 2 instrukcje.
      Nie ma dokumentu - certyfikatu atestacji. Na opryskiwaczu nie ma żadnej naklejki z atestem.
      Sprzedawca stwierdził ze teraz nie potrzeba atestacji - wystarcza faktura, a po 3 latach trzeba atestować.

Dziś u wujka był facet, który robił mu atestacje. Pytaliśmy go i twierdzi ze każdy opryskiwacz musi mieć atest i naklejkę. Za przeproszeniem guzik go obchodzi faktura.

Jak to jest? Gdzie jest prawda?
    • Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez jarx08
      witam potrzebuje zdjęcie naklejki która znajduje się na wewnętrznej stronie osłony zaworów

• Przez ZCBooster
      Witam.
      Mam zamiar zakupić komputer do opryskiwacza Tadlen, w którym mam elektrozawory Araga, możliwie jak najtaniej. Najbliżej jestem bravo 180s chciałem tylko dopytać się o kilka rzeczy. Po pierwsze: co daje czujnik ciśnienia? Skoro można używać komputera bazując tylko na przepływomierzu bez tego czujnika to czy jest jakiś uzasadniony powód (zwiększenie dokładności czy poprawa szybkości reagowania komputera itp.)  by go dokładać, w końcu 750zł piechotą nie chodzi. Po drugie: Opryskiwacz jest zawieszony i na razie współpracuje z Zetorem 7211, czy uważacie,że instalacja czujnika prędkości na tylnych kołach to dobry pomysł, czy poślizg może być na tyle duży, że może oszukiwać jakoś znacząco? Może lepiej czujnik dać na koła nienapędzane? Po trzecie: Jak jest z awaryjnością i serwisem u Araga? Słyszałem od jednego rolnika, że jak się zdarzy awaria to kilka miesięcy w plecy zanim będzie naprawiony w co trudno mi uwierzyć biorąc pod uwagę jak popularne są ich urządzenia. Po czwarte: Turbinowy czujnik przepływu to mam nadzieję nie jest to jakiś bubel i do zwykłej pracy, nie jakiejś ultra precyzyjnej wystarczy prawda?
      I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio od znajomego usłyszałem o komputerze Meyer Alfa 100. Czy ktoś używa coś takiego albo chociaż spotkał się z nim? Na papierze funkcjonalność ta sama co Araga, pracuje na jego zaworach, ma większy wyświetlacz z większą ilością jednocześnie wyświetlanych parametrów a także wychodzi 500zł taniej. To pytanie gdzie haczyk?
    • Przez vatoviec
      Jak w temacie, czy warto interesować się tym pługiem (zabezpieczenie non stop) 3+1 ew. lita 4  do ciągnika 110 i 135km ??? Czy to kółko boczne sprawia problem przy orce i wogule czy jest to maszyna warta uwagi??? (nowa bądź mało używana) .
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj