danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kr9292    950
3 godziny temu, leszek1000 napisał:

A z jakieś firmy te gorzkie sole ? 

Alltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
4 godziny temu, kr9292 napisał:

@przezuwaczka z czym te sole mieszasz? Zamieszkałem z treściwa i widłami z tmr a one powachaly  i tak sie wyciągnęły do tyłu że mało łby im sie nie urwą 🙆

Znaczy to, że dobre😂

Trzeba zmniejszyć dawkę do max 150-200g na dobę, zmieszać z 1kg treściwej i rozdać w dwóch podaniach. Powoli zwiększać aż przywykną. Ja to jeszcze premią laktacyjną po wierzchu sypię i cisną.😉

Potrzeba matką wynalazków sposobów na uparciuchy😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

albo wybrac sole otoczkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
23 godziny temu, Xawier napisał:

zbieral ktoś trawy rano koszone wieczorem zbierane takie mokre dość? Jadły to?

U mnie w tej chwili tak dostają i są co najmniej nienażarte. Lepiej się najadają taką już trochę podsuszoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12264

Raczej zapychają 😃 mokszejsze ma więcej wartości i bardziej mlekopędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12264

Leszek moja ma 25% suchej masy a kukuryda 39% i doskonale się bilansuje gdy były suchsze gorzej się psuły mniej mleka było i krowy gorzej pobierały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

mokre i kwaśne że cała wioska czuje gdy karmi się krowy, więcej minusów niż plusów. Jest granica rozsądku. Piasek też nieźle się trzyma mokrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12264
marcinffff napisał:

mokre i kwaśne że cała wioska czuje gdy karmi się krowy, więcej minusów niż plusów. Jest granica rozsądku. Piasek też nieźle się trzyma mokrego

przyjedź a się przekonasz które lepiej się konserwuje i lepiej jedzą 😉😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)
17 godzin temu, Paulina1985 napisał:

albo wybrac sole otoczkowane

Szukałam tego kiedyś, ale nie wiem, o co chodzi, że u nas niepopularne. Z resztą gorzkie to bardzo mało poszukiwany towar😅

10 godzin temu, leszek1000 napisał:

Nie może być ani za mokra ani za sucha. 

W bele lepiej suchsze niż za mokre, bo nadmiar wody nie ucieknie. W pryżmie odcieknie, a szaleństwo fermentacyjne można zakiszaczem opanować. Zawsze byłam zwolenniczką mokrzejszych, ale z jakiejś przyczyny na wyspach walą zakiszacze, żeby się śmierdzący gnój z tego nie zrobił, a oni wszystko mają mokre przecież.

Ile sm włóknistego TMR powinna zjadać jałówka cielna(ważąca400-500kg)? Robimy 600kg na ok 20 sztuk i zjadają w jeden dzień, a tam 80kg to słoma. Wychodzi mi ok 18kg sm na sztukę😓 Jakoś dużo tego idzie.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1817

za dobra jakoś że tyle zjadają.

Daniel jak masz siano to lepiej poczekać z sianokiszonką bo nie ukisi się jak trzeba i będzie problem. Lepiej te 3 tygodnie poczekać. 

Przezuwaczka zawsze możesz piasku dosypać, pobranie ci spadnie i będziesz zadowolona 😁

Po prostu smakuję im tmr i jedzą go więcej, tak mi się wydaję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12264

Dokładnie jak Leszek pisze 😃 dobre bele nie są ekonomiczne dla jałówek jak postawi się gorsze to jest i jest a ta i ciężka czytaj wilgotna i z lepszej trawy znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    945

Różny towar robiłem w bele, były i takie , że z folii ciekło, cóż jakbym mógł to takich bym nie robił... W tamtym roku pokosiłem jakoś w deszcze , potem mi jeszcze bele na polu zlało to kupa smordu tylko , jakoś zjadły tylko czy karmiąc takim kwasem będzie dobrze ... 

 

@danielhaker Ja jak nie miałem co dawać to bele po tygodniu nawet się otwierało, jak szybko Ci bela idzie to jakoś przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6966

O grzanie się nie martwię bo nie zdąży tylko ciekawi mnie jak to wygląda pod kątem zdrowia, bo np. lekarz zajmujący się u mnie i u Sławka rozrodem mówi że jesienią obserwuje masowe resorpcje przy zbyt szybko otwartych pryzmach kukurydzy. Z 7 lat temu była sytuacja że sianokiszonek wystarczyło dosłownie co do dnia, że pierwszą belę przywiozłem bez owiniecia. Czy były efekty uboczne nie pamiętam, bo i człowiek nie miał takiej świadomości jak dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12264

Daniel jak bela pewnie Ci wyjdzie na około 1 dzień to nie przejmuj się tylko karm nie dokiszona kukurydza chyba gorzej szkodzi i szybciej się psuje bo to nie dzielone jak bele nie raz też kiedyś karmiłem a najlepsze takie nie za mokre i nie za zbyt suche😉😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wiecie po ilu miesiącach można zarejestrować kolejnego cielaka na jedną krowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Witam. 

Szukam dobrej paszy pełnoporcjowej (18% białka) dla krów mlecznych.  W tej chwili chodzą na pastwisku i z powodu wyczerpania się zboża chcę przejść na granulat. Wybrałem 3 firmy: Gol-pasz 18 forte, Nutrena 18 z dodatkiem lucerny-podobno bardzo dobra i Dossche 18. Która według was będzie najlepsza? Może ktoś stosuje którąś z wyżej wymienionych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj