arek320i

zts 16 245

Polecane posty

Davido    28

u mnie nie ma różnicy czy mam ją otwartą czy zamkniętą, temperatura jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek320i    0

aha ale ta rurka wchodzi do bloku i jak zamkniesz ten zaworek to nie dostanie blok wody tak? i nic sie nie stanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

przez całe lato chodzi na zamkniętym zaworku, przy orce czy przy transporcie nic się nie dzieje, a co do bloku to od pompki idzie ten przewód do nagrzewnicy i wraca przez zaworek do bloku, naprawdę ci nie powiem jak to jest z tymi blokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

właśnie że chodzi w bloku, zawsze zastanawiałem się dlaczego jest pompa wody połączona kawałkiem gumy z termostatem, to jest taki obieg wody tylko w bloku zanim się termostat otworzy to woda w bloku sobie w krąży.

a ta rurka metalowa co wychodzi z pompy to morze być dodatkowy obieg na nagrzewnice.

 

Ps. jeśli zamknę nagrzewnice to wtedy woda nie przechodzi do bloku. porostu zamykam a woda sobie krąży innymi kanałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek320i    0

aha a mozliwe musze zobaczyc 0 jak ta woda jest zlokalizowana

 

wiesz chyba masz racje ta dodatkowa rura wychodzi z pompy i idzie chyba w celu nagrzania nagrzewnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

powinieneś mieć tak jak ja mam, ja nie mam problemu z temperaturą to ty też nie powinieneś mieć no chyba że masz tam jakoś inaczej to rozwiązane.

 

na początku zanim termostat się otworzy to dosyć szybko się woda nagrzewa, czasami zanim dojadę do pola to woda jest już na zielonym polu i tak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

mój też jest z 96/97r dokładnie nie wiem, na skrzyni mam 96r nie orientuję się gdzie może być reszta tabliczek z datami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek320i    0

a masz masywniejszy tyl? w sesie zwojnice pompe skszynie itd oki ja uciekam bede jutro jutro sie odezwe po pracy... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek320i    0

witaj kupiłem ten zaworek 87zł w agronie ale nowszego typu... tak gość powiedział ale jeszcze nie podłączyłem bo dziś siałem przenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

witam, a masz linkę do niej i ta dźwigienkę wysuwną ??

różni się trochę od tego co ja mam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek320i    0

mam linka była i suwak tez po prostu brak jego zaworka... no trochę się rożni po prostu jest mniejsze ale co to za różnica ważne ze jest przeslij mi zdj swej maszyny jak masz ja zaraz dam swojej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

no niestety nie zrobiłem zdjęcia, zapomniałem aparat wziąć na pole dzisiaj, pierwszy raz po połowie roku został odpalony i zaprzęgnięty do agregatu uprawowego tego co mam w galerii. Fotki teraz nie będę robił bo i tak nic nie będzie widać a tak to rano pstryknę fotkę to i tutaj wrzucę. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj