ursus1634

John Deere 1450/1550 CWS/WTS

Polecane posty

robertbara    75

W wielu postach są informacje użytkowników i innych osób mających styczność z tym kombajnem. Sam mam takiego ale już tyle razy pisałem w innych postach...tylko szukać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

A ja myślę, że ten kombajn zasługuje na osobny temat :)

 

Wczoraj skończyłem żniwa, dziś jeszcze byłem na usłudze. Szykowała się grubsza sprawa z usługą na 60ha, ale zrezygnowaliśmy po obejrzeniu pól.

 

John Deere 1450 CWS, RAPORT POŻNIWNY.

Drobne awarie:

-czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji

-elektrozawór załączania napędu hederu

Poważne awarie: n/d

Przypadki losowe:

-kilkakrotnie kamień w podajniku pochyłym pogiął listwy oraz dwie blachy (w hederze i górną blachę podajnika)

-na uruchomieniu serwisant przysłany z JD na gałęzi połamał kosę boczną

Wymłocony areał: 200ha

W czasie: 96h

Maksymalna wydajność: 3ha/h

Motogodziny: 155

 

Kombajnista szuka teraz ofert wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

przy jakich plonach z hektara osiągał te wydajności


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
A ja myślę, że ten kombajn zasługuje na osobny temat :)

 

Wczoraj skończyłem żniwa, dziś jeszcze byłem na usłudze. Szykowała się grubsza sprawa z usługą na 60ha, ale zrezygnowaliśmy po obejrzeniu pól.

 

John Deere 1450 CWS, RAPORT POŻNIWNY.

Drobne awarie:

-czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji

-elektrozawór załączania napędu hederu

Poważne awarie: n/d

Przypadki losowe:

-kilkakrotnie kamień w podajniku pochyłym pogiął listwy oraz dwie blachy (w hederze i górną blachę podajnika)

-na uruchomieniu serwisant przysłany z JD na gałęzi połamał kosę boczną

Wymłocony areał: 200ha

W czasie: 96h

Maksymalna wydajność: 3ha/h

Motogodziny: 155

 

Kombajnista szuka teraz ofert wakacji :)

 

 

ten typ JD ma jekieś dziwne szczeście do tych serwisantów bo we wspólpracujacym z nami Gosporastwie w zeszłym roku pogioł heder na słupie betonowym


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

3ha/h w życie niecałe 4 tony i w pszenicy 3,5 tony na usłudze. W tym roku poległo dużo zbóż i przede wszystkim rzepak, dlatego osiągałem mniejsze wydajności, a 3ha/h tylko w stojącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

no to u mnie byś tak nie poszalał na dolnym sląsku było troche lepiej za to w zeszłym roku mozna było szaleć


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@JarekWLKP a ile średnio i max ton zboża wymłócisz????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

W sezonie, na godzinę, czy o co pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

1450 CWS ma coś wspólnego z 1177 bo kupił mój wójo 1177 i jakoś marnie mu chodzi tzn z hederem 4,3 m jechał tak samo jak ja bizonem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
1450 CWS ma coś wspólnego z 1177 bo kupił mój wójo 1177 i jakoś marnie mu chodzi tzn z hederem 4,3 m jechał tak samo jak ja bizonem ??

 

Obydwa są z Brazylii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

1177 i 1450 CWS Series 2 nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
1450 CWS ma coś wspólnego z 1177 bo kupił mój wójo 1177 i jakoś marnie mu chodzi tzn z hederem 4,3 m jechał tak samo jak ja bizonem ??

 

bo o wydajnosci kombajnu świadczą jego parametry i przepustowiość a nie znaczek firmowy

 

Bizon i JD 1177 są kombajnami o zblizonych parametrach więc nie dziw sie ze ma podobna wydajność


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
bo o wydajnosci kombajnu świadczą jego parametry i przepustowiość a nie znaczek firmowy

 

Bizon i JD 1177 są kombajnami o zblizonych parametrach więc nie dziw sie ze ma podobna wydajność

 

Że co? Do jakiego bizona porównujesz tego JD? Chyba do niebieskiego rekorda, u mnie gościu ma 10xx (chyba 1025 ale nie jestem pewien, heder taki jak u mnie) i wydajność jego to 1.5ha do nawet 2ha przy słabym zbożu, gosciu bierze niewiele bo 250zł za h, a skosi o wiele szybciej niz zwykły bizon, kombajn wypasiony, mnóstwo czujników itp., klientów mu nie brakuje, ma 3 którzy mają po 50ha i w żniwa kosi po 12-14h, teraz chce sprzedać kombajn za 80tys. bo marzy mu się jakiś większy, przynajmniej kombajn jest wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Nie wiem czy bizon i 1177 są porównywalne raczej nie bardzo

 

@JarekWLKP miałbyś możliwość pyknąć fotke żeby było sita dokładnie widać bo w tym 1177 co ja widziałem to górne sito jest jakieś zrobine z 3 części ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@JarekWLKP oczywiście że na 1h :) wydajności w hekterach na godzinę jakoś nie przemawiają do mnie... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

tak samo jak do mnie, wydajność wyrażona w t/h lepiej pokazuje możliwości kombajnu, bo plony w Polce są bardzo zróżnicowane...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0
@JarekWLKP oczywiście że na 1h :) wydajności w hekterach na godzinę jakoś nie przemawiają do mnie... :)

 

o widze ze w koncu ktoś rozsądny sie znalazł hehe :)

 

jak dla mnie wydajności kombajnu w ha/h to tez bzdura - nawet przepustowość młocarni jest podawana w kg/s a to jest wielokrotniość t/h (oczywiscie w drugą strone)

 

a wracając do tematu czy ten 1450 cws ma jakieś typowe usterki - poprostu coś co sie minimum raz w sezonie spier...... i zeby miec w razie czego częsci pod ręką i jeszcze mam pytanko o ceny części - czy nie odstraszają ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Zapasowa kosa jest schowana w profilu na którym jest zbudowany heder...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
znajomy wymieniał kose przy 1450cws i powiedził mi że kosztowała 4400zł :P heder to miał 4m coś

 

To ile ma już godzin na nim zrobione? Nasz ma 280 godzin i żaden bagnet, ani żyletka nie wymieniona. Ale liczą się umiejętności kombajnisty, tata jeździ 18 lat na kombajnie to troche ma pojęcia. Taka kosa to kilka ładnych lat powinna wytrzymać przy mądrym użytkowaniu sprzętu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0

robertbara Kiedy i gdzie kupywałeś tego cws. Ile za niego dałeś?? Ile kosztuje przegląd? I jak się sprawuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj